Dzisiaj jest wtorek 2 czerwca 2020, imieniny: Erazma, Marianny, Marzanny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18318) SPORT FORUM FIRMY (5493) PRACA (21) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
16 / 8oC
Jutropogoda
18 / 8oC
Pojutrzepogoda
18 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Sokół Kleczew wrócił do treningów. Po blisko 2,5 m ... (0)O sytuacji ekologicznej na terenach inwestycyjnych ... (0)

Po pięcioletnim sporze ruszy budowa sali sportowej w Liścu

Dodano: 16.03.2016 11:51

Po pięciu latach batalii sądowej w sprawie ustalenia granic, ruszy budowa sali sportowej w Liścu Wielkim, w gminie Stare Miasto.

Budowa planowanej przed laty sali gimnastycznej w Liścu Wielkim będzie kontynuowana. Przez wiele lat zadanie nie mogło być realizowane z uwagi na spór graniczny. - Spór graniczny o przysłowiowe 20 centymetrów – mówi Ryszard Nawrocki, wójt gminy Stare Miasto. - Właściciel sąsiedniej działki miał zastrzeżenia, że obiekt będzie za blisko granicy. Po pięciu latach, na poziomie NSA udało się polubownie zakończyć ten spór. Możliwe więc było wznowienie pozwolenia na budowę.

Główną częścią obiektu jest sala gimnastyczna o rozpiętości 24,72 m x 44,62 m, zaprojektowano tam boisko wraz z widownią rozsuwaną. Dodatkowo w obiekcie zaplanowano zaplecza, pomieszczenia higieniczno - sanitarne, magazyny i pomieszczenia administracyjne. Zaprojektowana jest również kręgielnia, biblioteka, pomieszczenia odnowy biologicznej i dodatkowa salka ruchowa

Kosztorysowa wartość inwestycji to ponad 6 milionów złotych, z czego w budżecie gminy na 2016 rok zaplanowano kwotę 600.000 złotych. Aktualnie trwa procedura przetargowa mająca na celu wyłonić wykonawcę inwestycji. Wiadomo, że wpłynęło sześć ofert. Gmina będzie się starała o dofinansowanie inwestycji z PFRON-u, a także KRUS-u, pod kątem możliwości rehabilitacji rolników. Zakończenie inwestycji planowane jest na połowę 2018 r. To będzie trzeci tego typu obiekt w gminie Stare Miasto. 

  • Po pięcioletnim sporze ruszy budowa sali sportowej w Liścu

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

i tak będzie syf ... Popatrzcie na to kto jest zatrudniany w tej szkole... ten kto ma dobre układy. Po starzu tłumaczą Ci ,że niestety nie ma miejsca dla Ciebie a za moment przyjmują kogoś innego "ważniejszego bo rodzina jakas tam" i nic nie można na to zrobic ....
Dodano: 17.03.2016 00:34    Przez: ~Lisiec

KOMENTARZE

Wiadomo kto nad tym chodził ( i nie był to na pewno wójt) oby mieszkańcy nie zapomnieli - dzięki komu dzieciaki będą miały możliwość korzystania z tego obiektu.
Dodano: 16.03.2016 13:47    Przez: ~mieszkaniec
i to wszystko dla wioski która liczy może 500 osób. za kilka lat jak dzieci wyjadą ze wsi z tej sali zrobią kaplice pogrzebną dla starych co we wsi zostali.
Dodano: 16.03.2016 14:37    Przez: ~Wilk
Gimnazjum w Liścu jest liczniejsze od gimnazjum w Starym Mieście
Dodano: 17.03.2016 17:27    Przez: ~mieszkanka
tylko jedna taka konfliktowa jest rodzina w tym liscu
Dodano: 16.03.2016 15:58    Przez: ~zioma
Grunt ze wogóle doszli i bardzo się z tego powodu cieszę.
Dodano: 16.03.2016 17:22    Przez: ~Lisiec
Nie ma to jak kręgielnia i odnowa biologiczna na wsi. Wystarczyłaby zwykła mała hala sportowa na potrzeby szkoły, a tak czeka nas przeinwestowany obiekt. Budowa to nie wszystko - trzeba będzie te wszystkie pomieszczenia i atrakcje utrzymać, a to też kosztuje i to niemało jak podejrzewam. Sala w Starym Mieście jest w słabym stanie (dziurawy sufit z którego leci na boisko woda , odpadająca farba, prysznice w ruinie), ale lepiej postawić nową i móc się pokazać w mediach niż dbać o to co już jest.
Dodano: 16.03.2016 21:54    Przez: ~Wójt gminy Lisiec
Dlaczego pod artykułem o KODZIE jest wyłączone forum? Kto finansuje ten artykuł?
Dodano: 16.03.2016 22:18    Przez: ~radykal
Ile ma sporów wójt o granicę w Liścu ?Czy wójt w ten sposób oby nie przekupuje mieszkańców zbyt drogą inwestycją ?Kto ponosić będzie koszty utrzymania obiektu w przyszłości ? gmina?
Dodano: 16.03.2016 23:34    Przez: ~ciekawy
i tak będzie syf ... Popatrzcie na to kto jest zatrudniany w tej szkole... ten kto ma dobre układy. Po starzu tłumaczą Ci ,że niestety nie ma miejsca dla Ciebie a za moment przyjmują kogoś innego "ważniejszego bo rodzina jakas tam" i nic nie można na to zrobic ....
Dodano: 17.03.2016 00:34    Przez: ~Lisiec
A skąd Ty "Lisiec" takie rewelacyjne wiadomości o zatrudnianiu w tej szkole masz. Może warto ortografię podszkolić to cię zatrudnią i nie na STAŻ
Dodano: 17.03.2016 11:32    Przez: ~Wielki
A ze to wieś to nie ma prawa mieć sali z prawdziwego zdarzenia? Dzieciaki ze wsi są gorsze niż miastowe?
Dodano: 17.03.2016 11:35    Przez: ~rodzic
,,PAWEŁ"- RADNY WRESZCIE BEDZIESZ MIAŁ GDZIE POSIEDZIC MOZE Z BURAKA COS ZROBIA ??
Dodano: 17.03.2016 12:25    Przez: ~JOJO
1 z 2
12>>

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.