Dzisiaj jest niedziela 16 maja 2021, imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16968) SPORT FORUM FIRMY (5598) PRACA (69) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 9oC
Jutropogoda
17 / 10oC
Pojutrzepogoda
14 / 9oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Górnik wybronił punkt w Toruniu, fantastyczny Szym ... (0)Szczepidło. Z Warty zniknęły platformy lęgowe dla ... (2)

Izolacje natryskowe na miarę nowoczesności.

Materiał promocyjny

Dodano: 23.03.2016 15:54
  • Izolacje natryskowe na miarę nowoczesności.

Pianka poliuretanowa (w skrócie PUR) to jeden z najtrwalszych i najnowocześniejszych rozwiązań w dziedzinie ociepleń budynków. Jako uniwersalny materiał izolacyjny świetnie sprawdza się w różnego rodzaju budynkach, niezależnie od tego, czy są to lokale mieszkalne, budynki rolnicze, hale czy te wybudowane z przeznaczeniem do przechowywania żywności.

Pianka PUR może występować w dwóch postaciach. Metodą natryskową można jej używać zarówno do izolacji zamknięto-, jak i otwarto komórkowych. O tym, czym są te dwa rodzaje w istocie, poniżej.

Izolacje zamknięto komórkowe

Istotą izolacji zamknięto komórkowych jest ciśnieniowy natrysk pianki PUR występującej w gęstości powyżej 35 kg/m3. Oznacza to, że właściwości materiału izolacyjnego idealnie współgrają z przyczepnością do takich podłoży budowlanych jak blacha czy beton. I co ważne, niezależnie od poziomu powierzchni – sprawdzają się zarówno przy sufitach, jak i podłogach. Pianka PUR jest uniwersalnym tworzywem izolacyjnym, spełniającym nie tylko funkcje izolacji termicznej, ale również skutecznej izolacji od szkodliwego wpływu wody, gazu czy procesu skraplania. Działa korzystnie także antykorozyjnie, dzięki czemu elementy stalowe czy drewniane nie ulegają zniszczeniu.

Zastosowanie izolacji zamknięto komórkowych

Pianka poliuretanowa wykorzystywana być może do stosowania zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz inwestycji budowlanych. Warto zaznaczyć jednak, że w przypadku izolacji zewnętrznej fundamentu czy stropodachu, pamiętać trzeba o dodatkowym zabezpieczeniu przed działaniem promieni UV.
Wewnętrzne zastosowanie pianki PUR jako materiału izolacyjnego doskonale sprawdza się w przypadku pomieszczeń, gdzie konieczne jest utrzymanie stałej temperatury wewnątrz budynku. Tak dzieje się w przypadku pomieszczeń typu: komory chłodnicze, magazyny żywnościowe czy pomieszczenia rolnicze. Nietoksyczność pianki pozwala na swobodne jej używanie niezależnie od przeznaczenia budynku – pianka nie pozostawia zapachu, nie uczula i nie wywołuje żadnych reakcji alergicznych. Zaliczana jest do ekologicznych materiałów izolacyjnych i akustycznych.
Pianka poliuretanowa stanowi korzystne rozwiązanie w dziedzinie energooszczędności. Pozwala zaoszczędzić zużycie energii cieplnej, zmniejszając koszty ogrzewania i klimatyzacji. Doskonale sprawdza się jako materiał izolacyjny stosowany pod posadzki i podkład pod ogrzewanie podłogowe.
Materiał w zastosowaniu zamknięto komórkowym to świetne rozwiązanie w budownictwie, przemyśle meblarskim, chłodnictwie oraz przemyśle samochodowym.

Izolacje otwarto komórkowe

Otwarto komórkowa pianka PUR stanowi nowoczesne rozwiązanie izolacyjne wykorzystywane coraz częściej w Polsce. Na wzór inwestycji powstających w Stanach Zjednoczonych już od wielu lat, także polscy inżynierowie wprowadzają nowe rozwiązania w branży.
Izolacje wykonane metodą natryskową otwarto komórkową zaliczane są do rozwiązań ekologicznych. Materiał izolacyjny w postaci pianki to rozwiązanie całkowicie bezpieczne zarówno dla środowiska, jak i człowieka. Stworzone z komponentów takich jak izocyjanian i poliol, wyklucza obecność azbestu, substancji rakotwórczych czy innych niebezpiecznych związków chemicznych.

Zastosowanie natrysku otwarto komórkowego

Główną zaletą izolacji natryskowych pozostaje energooszczędność. Uniwersalność materiału izolacyjnego sprawia, że zachowuje on pełnię właściwości i idealną przyczepność do każdego rodzaju powierzchni (także drewna, blachy, betonu, folii, dachówki). Do tego dołożyć należy lekkość izolacyjną formuły, która nie dość, że nie obciąża konstrukcji budynku, to także działa wyjątkowo szybko i szczelnie.
Pianka PUR posiada ponadto duże właściwości akustyczne, zapewniając maksymalne wyciszenie wnętrza budynku czy pomieszczenia. Może być stosowana szczególnie tam, gdzie mowa o konieczności zachowania ciszy i skutecznego niwelowania dźwięków dochodzących z zewnątrz.
Izolacje natryskowe wykorzystywane są w wielu inwestycjach budowlanych, by zapewnić skuteczną izolację temperaturową, hydroizolację oraz izolację akustyczną. Ocieplanie pianką to najwyższa jakość usług budowlanych, przy zastosowaniu najnowocześniejszych technologii. Co ważne, rozwiązanie też jest optymalnie wydajne i trwałe. To solidna inwestycja, która zaprocentuje w przyszłości wygodą i komfortem użytkowania danego budynku.

Artykuł poleca firma STI - izolacje polimocznikowe i posadzki żywiczne

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:izolacje natryskowe,   izolacje,   budownictwoDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

fajna sprawa. też o Tym myślałem, szybkie wykonanie. niestety jest to dość drogie w porównaniu z wełną.
Dodano: 23.03.2016 19:25    Przez: ~hmm
Macie namiary kto to wykonuje
Dodano: 24.03.2016 00:43    Przez: ~Zabek
Zadzwoń tutaj: 608121374 - firma ze Słupcy
Dodano: 24.03.2016 06:47    Przez: ~—
Dobre dla myszy i szczurów.
Dodano: 24.03.2016 07:32    Przez: ~Prawda
dlatego kolejnym plusem jest to żeby stosować wełne szklana lub mineralna.
Dodano: 24.03.2016 08:25    Przez: ~oj
BZDURA I NACIĄGANIE NA KASE PO 20-LATACH NIE BĘDZIE ŚLADU PO PIANCE !!!
Dodano: 24.03.2016 08:26    Przez: ~KIEROWNIK
Sprzedawcy tego (niesłusznie) porównują 15cm pianki z 25cm wełny. Pianka zamkniętokomorowa (droższa) jest cieplejsza od wełny, ale droga. Piana otwartokomorowa jest "ciepła" na poziomie wełny, ale nadal od wełny droższa. Sprzedawcy tak zachwalają te oba produkty, że polecają użyć 15cm pianki aby inwestor nie wystraszył się ceny za 20 czy 25cm pianki. Problem w tym, że 15cm pianki nie przykryje krokwi 15-18cm wysokich a cała sztuka izolacji polega na przykryciu min. 10 cm wełny krówki. Zatem w dachu mamy często nieosłonięte krokwie, a to jest mostek porównywalny do okna dachowego, zaś ilość łatwo policzyć, na dom dochodzi do 10-14m2 krokwi w dachu czyli tak jakbyśmy w dach wstawili dodatkowe 10-14 okien dachowych! A te okna to za ciepłe nie są. Zatem kupuj piankę minimum 5cm wiecej niż wysokość krokwi i zamknietokomorową (cieplejsza od wełny) zamiast 30 cm wełny. Wtedy jest OK, ale 3 razy drożej!
Dodano: 24.03.2016 09:46    Przez: ~laik budowlany
w końcu ktoś obeznany sprowadz l czytających do parteru.
Dodano: 24.03.2016 10:20    Przez: ~hej
A tak się zastanawiam jak jest z oddychaniem takiego dachu? gdzie odchodzi para i skropliny? Potrzebujemy jakąś wymuszoną cyrkulacje powietrza? Co z grzybami i pleśnia która powstanie poprzez zrobienie termosu z domu? Ułożenie 20 cm wełny szklanej z Lambda 0,33 to koszt w granicach 25zł/m2 a koszt takiej piany? Jak jest z palnością takiego materiału normalna pianka jest mocno toksyczna i dymiąca jest na to jakieś rozwiązanie?
Dodano: 24.03.2016 10:18    Przez: ~Dociekliwy
to bardziej pytanie o dach i więźbę jaka najczęściej jest na polskiej budowę czyli mokra. Technologia pianki z USA jest ok (cena jeszcze nie) jak masz drewno w jakości USA - odpowiednik naszego sezonowanego. Teoretycznie dziś też dajesz na wełnę folię i masz termos w domu a wilgoć ma ujść kanałami wentylacyjnymi. Na dziś wilgoć w poprawnie zbudowanym domu może się tylko pojawić w łazience, pralni, rzadko w kuchni. Problem w tym, że nawet dobrze zbudowana wentylacja grawitacyjna przestaje działać np: w zimie lub działa jako nawiew i często ludzie ją zaklejają. Generalnie są badania w Polsce, ze 99% wilgoci uchodzi wentylacją a w spieprzonej wentylacji jakieś 95% wilgoci i tak nią uchodzi, ale ludzie często oszczędzają na wentylowaniu domu oknami, zaklejają wentylację bo wieje i mamy problem (ale nie od pianki). Idealne rozwiązanie to wentylacja mechaniczna - nie musi być to od razu rekuperator, ale dmuchawa wymuszająca nadmuch i wyciąg, jak z ta ...
Dodano: 24.03.2016 10:47    Przez: ~laik 2
Ciekawym rozwiązaniem w tym wypadku jest celulozowa izolacja termiczna, która dzięki doskonałej oddychalności zapobiega odkładaniu się wilgoci, rozwojowi grzybów i mikro organizmów, które mają niebagatelny wpływ na nasze zdrowie.W celu uzyskania większej ilości informacji zachęcam do kontaktu tel. 694-247-978 lub do odwiedzenia strony: : Powołując się na polecenie Konsultanta ZonaSort zyskają Państwo 10% rabatu na wykonanie izolacji.
Dodano: 28.09.2017 16:07    Przez: ~Konsultant Zona Sort

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.