Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Popkowski, a następnie Korytkowski. Kandydaci odpowiedzą na wasze pytania

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościIzolacje natryskowe na miarę nowoczesności.

Izolacje natryskowe na miarę nowoczesności.

Materiał promocyjny

Dodano:
Izolacje natryskowe na miarę nowoczesności.

Pianka poliuretanowa (w skrócie PUR) to jeden z najtrwalszych i najnowocześniejszych rozwiązań w dziedzinie ociepleń budynków. Jako uniwersalny materiał izolacyjny świetnie sprawdza się w różnego rodzaju budynkach, niezależnie od tego, czy są to lokale mieszkalne, budynki rolnicze, hale czy te wybudowane z przeznaczeniem do przechowywania żywności.

Izolacje natryskowe na miarę nowoczesności.

Pianka poliuretanowa (w skrócie PUR) to jeden z najtrwalszych i najnowocześniejszych rozwiązań w dziedzinie ociepleń budynków. Jako uniwersalny materiał izolacyjny świetnie sprawdza się w różnego rodzaju budynkach, niezależnie od tego, czy są to lokale mieszkalne, budynki rolnicze, hale czy te wybudowane z przeznaczeniem do przechowywania żywności.

Pianka PUR może występować w dwóch postaciach. Metodą natryskową można jej używać zarówno do izolacji zamknięto-, jak i otwarto komórkowych. O tym, czym są te dwa rodzaje w istocie, poniżej.

Izolacje zamknięto komórkowe

Istotą izolacji zamknięto komórkowych jest ciśnieniowy natrysk pianki PUR występującej w gęstości powyżej 35 kg/m3. Oznacza to, że właściwości materiału izolacyjnego idealnie współgrają z przyczepnością do takich podłoży budowlanych jak blacha czy beton. I co ważne, niezależnie od poziomu powierzchni – sprawdzają się zarówno przy sufitach, jak i podłogach. Pianka PUR jest uniwersalnym tworzywem izolacyjnym, spełniającym nie tylko funkcje izolacji termicznej, ale również skutecznej izolacji od szkodliwego wpływu wody, gazu czy procesu skraplania. Działa korzystnie także antykorozyjnie, dzięki czemu elementy stalowe czy drewniane nie ulegają zniszczeniu.

Zastosowanie izolacji zamknięto komórkowych

Pianka poliuretanowa wykorzystywana być może do stosowania zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz inwestycji budowlanych. Warto zaznaczyć jednak, że w przypadku izolacji zewnętrznej fundamentu czy stropodachu, pamiętać trzeba o dodatkowym zabezpieczeniu przed działaniem promieni UV.
Wewnętrzne zastosowanie pianki PUR jako materiału izolacyjnego doskonale sprawdza się w przypadku pomieszczeń, gdzie konieczne jest utrzymanie stałej temperatury wewnątrz budynku. Tak dzieje się w przypadku pomieszczeń typu: komory chłodnicze, magazyny żywnościowe czy pomieszczenia rolnicze. Nietoksyczność pianki pozwala na swobodne jej używanie niezależnie od przeznaczenia budynku – pianka nie pozostawia zapachu, nie uczula i nie wywołuje żadnych reakcji alergicznych. Zaliczana jest do ekologicznych materiałów izolacyjnych i akustycznych.
Pianka poliuretanowa stanowi korzystne rozwiązanie w dziedzinie energooszczędności. Pozwala zaoszczędzić zużycie energii cieplnej, zmniejszając koszty ogrzewania i klimatyzacji. Doskonale sprawdza się jako materiał izolacyjny stosowany pod posadzki i podkład pod ogrzewanie podłogowe.
Materiał w zastosowaniu zamknięto komórkowym to świetne rozwiązanie w budownictwie, przemyśle meblarskim, chłodnictwie oraz przemyśle samochodowym.

Izolacje otwarto komórkowe

Otwarto komórkowa pianka PUR stanowi nowoczesne rozwiązanie izolacyjne wykorzystywane coraz częściej w Polsce. Na wzór inwestycji powstających w Stanach Zjednoczonych już od wielu lat, także polscy inżynierowie wprowadzają nowe rozwiązania w branży.
Izolacje wykonane metodą natryskową otwarto komórkową zaliczane są do rozwiązań ekologicznych. Materiał izolacyjny w postaci pianki to rozwiązanie całkowicie bezpieczne zarówno dla środowiska, jak i człowieka. Stworzone z komponentów takich jak izocyjanian i poliol, wyklucza obecność azbestu, substancji rakotwórczych czy innych niebezpiecznych związków chemicznych.

Zastosowanie natrysku otwarto komórkowego

Główną zaletą izolacji natryskowych pozostaje energooszczędność. Uniwersalność materiału izolacyjnego sprawia, że zachowuje on pełnię właściwości i idealną przyczepność do każdego rodzaju powierzchni (także drewna, blachy, betonu, folii, dachówki). Do tego dołożyć należy lekkość izolacyjną formuły, która nie dość, że nie obciąża konstrukcji budynku, to także działa wyjątkowo szybko i szczelnie.
Pianka PUR posiada ponadto duże właściwości akustyczne, zapewniając maksymalne wyciszenie wnętrza budynku czy pomieszczenia. Może być stosowana szczególnie tam, gdzie mowa o konieczności zachowania ciszy i skutecznego niwelowania dźwięków dochodzących z zewnątrz.
Izolacje natryskowe wykorzystywane są w wielu inwestycjach budowlanych, by zapewnić skuteczną izolację temperaturową, hydroizolację oraz izolację akustyczną. Ocieplanie pianką to najwyższa jakość usług budowlanych, przy zastosowaniu najnowocześniejszych technologii. Co ważne, rozwiązanie też jest optymalnie wydajne i trwałe. To solidna inwestycja, która zaprocentuje w przyszłości wygodą i komfortem użytkowania danego budynku.

Artykuł poleca firma STI - izolacje polimocznikowe i posadzki żywiczne

Czytaj więcej na temat:izolacje natryskowe, izolacje, budownictwo
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole