Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Kandydaci na radnych gmin, powiatu i miasta. Zobacz, kto się zgłosił! [PEŁNE LISTY]

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościJak druga skóra

Jak druga skóra

Materiał promocyjny

Dodano:
Jak druga skóra

Fluid powinien upiększać, ale nie narzucać się. Tuszować niedoskonałości, ale nie dawać efektu maski. Rozświetlać, ale nie powodować wrażenia nadmiernego błyszczenia. Musi być trwały. Najlepiej, by idealnie zgrał się z tonacją skóry i trzymał się na niej przez cały dzień.

Fluid powinien upiększać, ale nie narzucać się. Tuszować niedoskonałości, ale nie dawać efektu maski. Rozświetlać, ale nie powodować wrażenia nadmiernego błyszczenia. Musi być trwały. Najlepiej, by idealnie zgrał się z tonacją skóry i trzymał się na niej przez cały dzień.

Dla większości kobiet fluid jest podstawowym kosmetykiem do makijażu. Mogą obyć się bez szminki, bez cieni do powiek, rozświetlacza i różu, ale bez fluidu – nie. Dlaczego? Bo to on „ubiera” skórę. Bez niego widać każdą niedoskonałość, każde rozszerzone naczynko i przebarwienie. Podkład to wszystko zakrywa, wygładza optycznie zmarszczki i ujednolica koloryt skóry. Tworzy płótno, na które można nakładać kolejne kolorowe kosmetyki.

Maskuje czy pielęgnuje?

Dzisiejsze podkłady mogą nie tylko ujednolicać koloryt cery, matować bądź rozświetlać, ale równocześnie napinać skórę, nawilżać, wygładzać, a nawet przeciwdziałać powstawaniu zmarszczek. Niektóre zawierają takie same składniki aktywne, które znajdziemy w kremie! Czy oznacza to, że mogą zastąpić codzienny kosmetyk pielęgnacyjny? Nie do końca. Krem – to jedno, fluid – drugie. Podczas gdy krem ma zadanie wniknąć w naskórek i zadziałać nieco głębiej, podkład powinien pozostać na jego powierzchni w niezmienionej postaci jak najdłużej. Dodawane do niego substancje aktywne: wielkocząsteczkowy kwas hialuronowy, ceramidy czy witaminy C i E czy F, nie mają zadania oddziaływać na skórę właściwą, ale pozostać na jej powierzchni, zmiękczając, uelastyczniając naskórek, a więc przygotowując „grunt” pod kolejne kosmetyki kolorowe. Procesy starzenia skóry zachodzą w głębszych warstwach skóry właściwej, a nie w naskórku, po którym ślizga się podkład.

Fluidy w letniej odsłonie

O ile jesienią i zimą fluid stanowi dodatkową warstwę kosmetyku zabezpieczającego przed zimnem czy wiatrem, o tyle latem trudno przypisać mu funkcję ochronną. Romans podkładu ze słońcem i wysokimi temperaturami nie należy do udanych, dlatego część kobiet zamienia w tym czasie ulubiony produkt na jego lżejszą wersję, albo szuka alternatywy w postaci kremów BB lub CC . Latem twarz nie musi być ani idealnie ujednolicona w kolorycie, ani całkiem matowa. Może lekko lśnić, tym bardziej, że nasze gruczoły łojowe i potowe pracują wtedy pełną parą. Dlatego, chcąc ograniczyć niekontrolowane lśnienie, pod fluid można użyć kremu matującego albo zastosować maseczkę zwężającą pory. Jednocześnie warto pamiętać, że podkład – mimo że tworzy ubranie dla skóry – przez sam fakt nałożenia nie chroni przed promieniowaniem UV. Chyba że na jego opakowaniu znajdziemy wyraźną informację o wysokości faktora SPF. Pamiętajmy jednak, że wskaźnik ochrony przeciwsłonecznej nie sumuje się. Co oznacza, że SPF 15 w kremie i SPF 15 w podkładzie nie sumuje się ochrony na poziomie SPF 30. Najpewniej byłoby bazować więc na ochronie UV zawartej w przeciwsłonecznym kremie, a ochronę deklarowaną przez producentów podkładu zachować jako wyjście awaryjne.

Dobór naturalny

Kupując fluid, pamiętajmy o jednej zasadzie. Podkład ma być „drugą skórą”, co oznacza, że powinien komponować się swoim kolorem z jej tonacją, a konsystencją z jej typem. Nie ma chyba większego grzechu w makijażu niż cera znaczenie ciemniejsza lub jaśniejsza od reszty ciała lub zmatowiona do tego stopnia, że tworzy efekt maski. I jeden, i drugi efekt nie jest pożądany. Dlatego fluid powinnyśmy testować, nanosząc odrobinę na skórę twarzy. Nigdy nie testujemy fluidu na wierzchniej stronie dłoni, gdyż skóra rąk ma zupełnie inną teksturę i kolor niż na twarzy, więc taka próba nie będzie miarodajna. Anna Orłowska, makijażystka marki Lirene, radzi, by dobierając w drogerii fluid zastosować zasadę trzech odcieni – nanieść trzy różne podobające nam się kolory na policzek i zobaczyć, który najlepiej stopi się w kolorem skóry. Nie dajmy się też skusić na zakup podkładu ciemniejszego niż nasza naturalna karnacja, nawet gdy chcemy uzyskać efekt opalenizny. Do przyciemniania skóry służą inne kosmetyki: kremy i pudry brązujące.

Sztuka nakładania

Fluid nakładamy na codziennie stosowany krem pielęgnacyjny, pamiętając jedynie, by po jego aplikacji odczekać kilka minut, by należycie się wchłonął. Jeśli za szybko położymy fluid, będzie się wałkował albo powstaną nieestetyczne smugi. Ewentualnych kłopotów z jego rozprowadzeniem można uniknąć, stosując specjalną bazę pod podkład. Kosmetyk najlepiej nałożyć lekko rozgrzanymi palcami (choć można do tego celu użyć specjalnych gąbeczek), najpierw punktowo na kości policzkowe, a potem rozprowadzając od środka twarzy ku jej zewnętrznej części. Jeśli nasza kreacja nie eksponuje dekoltu, nie ma potrzeby by pokrywać fluidem całą szyję. Warto jednak zwrócić uwagę, by linia nakładania kosmetyku nie kończyła się równo z żuchwą.

Mniej znaczy lepiej

Fluid jest jednym z tych kosmetyków, które lepiej nałożyć w mniejszej ilości, w razie potrzeby ponawiając aplikację na wybranych obszarach. Rozprowadzony na twarzy zbyt obficie, stworzy efekt maski, w fatalny sposób eksponując wszystkie drobne i głębsze zmarszczki. Wtedy zamiast upiększyć, oszpeci. Podkłady z pompką pozwalają na jednorazowe dozowanie takiej ilości kosmetyku, jakiej potrzebujemy na całą twarz. Przy fluidzie w tubce, najlepiej zrobić po trzy małe kropeczki na każdym z policzków, maleńką na czole  na brodzie. Niektóre fluidy z wyższej półki są wylewane, co oznacza że buteleczka nie posiada pompki ani kaniuli. Dozujemy wtedy podkład na specjalną gąbeczkę kosmetyczną i rozprowadzamy zaczynając od środka twarzy do zewnątrz. Przed użyciem należy delikatnie wstrząsnąć butelkę.

Zobacz też: http://www.lirene.pl/artykuly/kryjace

Jak druga skóra
Czytaj więcej na temat:kosmetyki, uroda, zdrowie
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole