Dzisiaj jest poniedziałek 19 sierpnia 2019, imieniny: Bolesława, Juliana, Jana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18710) SPORT FORUM FIRMY (5345) PRACA (63) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 16oC
Jutropogoda
22 / 17oC
Pojutrzepogoda
16 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Rozczarowujący remis Górnika. Punkt, który nie daj ... (0)III liga. Górnik Konin - Nielba Wagrowiec [RELACJA ... (0)

Powoli spada bezrobocie. PUP wdraża programy aktywizujące

Dodano: 29.03.2016 12:16
Źródło: LM.pl

Ponad 1300 osób skorzysta z programów aktywizujących osoby bezrobotne. Powiatowy Urząd Pracy w Koninie na ten cel ma w prowizorium budżetowym 27 mln zł.

Marzec jest pierwszym miesiącem, w którym widać spadek bezrobocia. Co tydzień to około 200 osób mniej. Mimo to stopa bezrobocia w powiecie konińskim sięga 16 procent, a w samym Koninie wynosi 11,1 procent. Jednym z czynników to warunkujących jest czas prac sezonowych, ale nie tylko. - Wiele dają wdrażane przez nas programy aktywizujące bezrobotnych – mówi Wiesława Matusiak, dyrektor PUP w Koninie.

Z unijnych programów skorzysta 722 osób do 30 roku życia i 350 powyżej 30 roku życia. Będą oni mogli wziąć udział w kursach zawodowych, stażach i otrzymać 18 tys. zł dotacji na działalność gospodarczą. Każdy uczestnik będzie miał też opracowany indywidualny plan działania i określone profile pomocy.

Ponadto PUP realizuje program specjalny dla osób będących podopiecznymi Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej. Na staże, do robót publicznych, albo do pracy skierowanych zostanie w sumie 105 osób, po 7 z każdej gminy powiatu konińskiego, które trudno jest aktywizować. Ciekawym rozwiązaniem dla młodych bezrobotnych może być też nowa forma 12/12. - Nasz urząd płaci takiej osobie najniższą krajową przez rok, a drugi rok pracodawca musi zagwarantować pracę – mówi Wiesława Matusiak. - Miałam co do tego obawy, ale niepotrzebnie. Ten program cieszy się sporym zainteresowaniem – dodaje.

Planowane przez marszałka są również działania aktywizacyjne dla 200 osób długotrwale bezrobotnych. Tutaj zadania miałyby być realizowane wspólnie z wyłonioną w przetargu agencją.  

  • Powoli spada bezrobocie. PUP wdraża programy aktywizujące

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

bezrobocie spada bo młodzi uciekają z tej zapyziałej dziury do innych miast lub za garanice
Dodano: 29.03.2016 12:28    Przez: ~konianin
To jakiś żart ten artykuł czy Materiał Sponsorowany ?
Dodano: 29.03.2016 12:24    Przez: ~kłaniam się
Pospieszyli sie o 2 dni to sie mialo ukazac 1 kwietnia
Dodano: 29.03.2016 12:27    Przez: ~zarobiony
Rano jechałem Zakładową,patrzę co to za kolejki,cała rzesza ludzi ,przed jakimś budynkiem stoi ,dopiero znajomy mi powiedział ,że to PUP ,a ci ludzie to bezrobotni ...a stoją po to ,żeby nie utracić ubezpieczenie zdrowotnego....a ja myślałem ,że po pracę
Dodano: 29.03.2016 12:47    Przez: ~ciekawe
spada...spada bo ludzie nie widzą sensu się w ogóle rejestrować !
Dodano: 29.03.2016 12:59    Przez: ~ja też bezrobotna ale nie d ...

KOMENTARZE

To jakiś żart ten artykuł czy Materiał Sponsorowany ?
Dodano: 29.03.2016 12:24    Przez: ~kłaniam się
Na stronie PUP: styczeń 16 liczba bezr. -4047, luty 2016 - 4148. O 100 bezrobotnych więcej w samym Koninie. O czym ona zatem mówi?
Dodano: 29.03.2016 14:32    Przez: ~pracownik PUP
Niech sobie żuru nagotuje ten cały PUP.
Dodano: 29.03.2016 19:04    Przez: ~żyr dobry na wszystko
Pospieszyli sie o 2 dni to sie mialo ukazac 1 kwietnia
Dodano: 29.03.2016 12:27    Przez: ~zarobiony
"Bo w ty kraju nie ma pracy dla ludzi z waszym wykształceniem"
Dodano: 29.03.2016 19:06    Przez: ~Ferdynand Kiepski
bezrobocie spada bo młodzi uciekają z tej zapyziałej dziury do innych miast lub za garanice
Dodano: 29.03.2016 12:28    Przez: ~konianin
Rano jechałem Zakładową,patrzę co to za kolejki,cała rzesza ludzi ,przed jakimś budynkiem stoi ,dopiero znajomy mi powiedział ,że to PUP ,a ci ludzie to bezrobotni ...a stoją po to ,żeby nie utracić ubezpieczenie zdrowotnego....a ja myślałem ,że po pracę
Dodano: 29.03.2016 12:47    Przez: ~ciekawe
Dokładnie, bezrobocie nie spada dzięki PUP tylko dzięki traktowaniu ludzi jak niewolników. Wypłaty za które starczy tylko na życie i to ledwo, złe traktowanie, to powoduje, że ludzie wyjeżdżają z kraju albo z regionu. A rejestrować się, żeby urząd znalazł nam pracę to szczyt głupoty, prędzej w totolotka wygram niż urząd znajdzie pracę
Dodano: 29.03.2016 18:19    Przez: ~gościu
kolego znajdzie PUP prace .. MC donald lub kfc.. ...
Dodano: 29.03.2016 20:26    Przez: ~kj
27mln zl podzielić na 1300 osób to ponad 20 tyś zl na 1 osobę...czysty socjalizm,żeby dawać pracodawcy za to ,że zatrudnia pracownika...chory kraj
Dodano: 29.03.2016 12:42    Przez: ~szkoda podpisu
1.300osób x 1.500zł x 12miesięcy = 23.400.000złLepiej dać ludziom wypłaty po 1.500zł na miesiąc i jeszcze zostanie 3.600.000zł na premie dla urzędników.
Dodano: 29.03.2016 12:49    Przez: ~A
spada...spada bo ludzie nie widzą sensu się w ogóle rejestrować !
Dodano: 29.03.2016 12:59    Przez: ~ja też bezrobotna ale nie d ...
spada bezrobocie bo Polacy jadą na zachód.Smutne ale prawdziwe
Dodano: 29.03.2016 14:28    Przez: ~Justyna
Doputy będą przepisy gdzie się spisuje obywatela jak na Policji zamiast dać mu pracę tylko ma latać i donosić dokumenty a jak powie że nie ma to odchodzi z kwitkiem... Może mi spłonęło mieszkanie i mam tylko dowód chce pracować i nie mogę bo nie moge sie zarejestrować więc wasze statystyki są o kant dupy bo 90% ludzi bezrobotnych nie jest zarejestrowanych w urzędzie. Zarejestrowani są Ci co chcą pobierać świadczenia, ubezpieczenia itd. A normalny uczciwy człowiek nie może nawet się zarejestrować. Już nie mówie o ofertach pracy jakie dają ludzie za 3,33 euro na godz. w Holandii... Powinny być jakieś wymagania że każdy bezrobotny ma obowiązek się zarejestrować na sam dowód w ciągu nie wiem 30 dni.
Dodano: 29.03.2016 13:26    Przez: ~Jacek
praca w M.Nawrocki obuwie to jakaś katastrofa