LM.plWiadomościMedyczki gromią przed przerwą na reprezentację

Medyczki gromią przed przerwą na reprezentację

Hat-trick Gawrońskiej, debiutancki gol Kostowy i pewna wygrana Medyka POLOmarket Konin - tak wyglądał wtorkowy mecz osiemnastej kolejki Ekstraligi z Czarnymi Sosnowiec.

Koninianki przystępowały do wtorkowego meczu osłabione brakiem Dagmary Grad pauzującej za kartki, mimo tego mało kto spodziewał się, by sosnowiczanki były w stanie zagrozić Medykowi POLOmarket. Pierwsze minuty meczu były jednak wyrównane, a piłkarki Czarnych pokazywały, że przyjechały do Konina grać w piłkę, a nie tylko bronić wyniku.

Pierwszy sygnał do ataku dała medyczkom w trzynastej minucie Patrycja Balcerzak - jej piękne uderzenie z dystansu trafiło jednak w poprzeczkę. Siedem minut później medyczki wyszły na prowadzenie. Prostopadłą piłkę zagrała Katarzyna Daleszczyk, na środek pola karnego odegrała jeszcze Agata Tarczyńska, a prowadzenie Medykowi POLOmarket dała Anna Gawrońska.

Kapitan koninianek udowodniła we wtorek, że nie przez przypadek jest liderką strzelczyń Ekstraligi. W kolejnych minutach dołożyła jeszcze dwa trafienia, kompletując tym samym hat-tricka. Do przerwy medyczki prowadziły 3:0, a debiutanckie trafienie w Ekstralidze w barwach Medyka POLOmarket zaliczyła Liliana Kostowa.

Po stracie pierwszych bramek sosnowiczanki całkowicie straciły koncept gry. Niewiele widać było liderkę Czarnych - Nikol Kaletkę, osamotnione próbowały walczyć Karolina Wieczorek i wprowadzona po przerwie Julia Wycisk. Piętnaście minut przed końcem starcia Czarnym udało się zdobyć honorowego gola. Po nieco przypadkowej sytuacji do siatki trafiła Nikol Kaletka.

Gry obu zespołom bez wątpienia nie ułatwiała pogoda. Silnie wiejący wiatr skutecznie przeszkadzał w celnych podaniach, toteż przez dużą część czasu gry obie drużyny nawzajem odbierały sobie piłkę, by po chwili tracić ją po kolejnym niecelnym zagraniu.

Dzięki wygranej Medyk POLOmarket Konin dobił do 50 punktów na swoim koncie i utrzymał jedenaście oczek przewagi nad Górnikiem Łęczna. Teraz piłkarki Ekstraligi czeka przerwa na mecze reprezentacji - Polki 7 kwietnia zagrają w eliminacjach do mistrzostw Europy z Danią. Kolejny mecz w Ekstralidze Medyka POLOmarket czeka tydzień później. W Łęcznej koninianki zmierzą się z wiceliderem - Górnikiem.

Medyk POLOmarket Konin - Czarni Sosnowiec 6:1 (20', 32' 87' Anna Gawrońska, 30', 62' Liliana Kostowa, 77' Paulina Zawiślak - 75' Nikol Kaletka)

Medyk POLOmarket Konin: Anna Szymańska - Maria Ficzay, Radoslava Slavcheva, Gabriela Grzywińska (46' Nikoleta Nikolić), Natalia Pakulska, Patrycja Balcerzak (46' Paulina Zawiślak), Lilyana Kostova, Katarzyna Daleszczyk, Aleksandra Sikora (68' Wiktoria Marszewska) - Anna Gawrońska, Agata Tarczyńska (83' Marta Fil).

Czarni Sosnowiec: Anna Polok - Patricia Fischerova, Petra Zdechovanova, Karolina Gruszka, Ewelina Prokop, Patrycja Matla (81' Angelika Gębka), Joanna Operskalska, Marlena Konieczna (70' Anna Wójcik), Izabela Frączek (62' Anna Maria Smidova), Nikol Kaletka, Karolina Wieczorek (50' Julia Wycisk).

Transmsja mecz Medyk POLOmarket Konin - Czarni Sosnowiec. Na żywo!