Dzisiaj jest niedziela 18 kwietnia 2021, imieniny: Apoloniusza, Bogusławy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18079) SPORT FORUM FIRMY (5593) PRACA (60) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
10 / 9oC
Jutropogoda
15 / 9oC
Pojutrzepogoda
11 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
MZK Konin i pierwsze w Polsce zamówienie na autobu ... (7)Konin. Zbiórka pieniędzy na środki ochrony osobist ... (5)

Kradł drzewo z lasu. Teraz odpowie za to przed sądem

Dodano: 8.04.2016 09:11
Źródło: LM.pl

Ponad 1,5 tys. zł warte było drzewo, które skradziono z lasu w okolicach Turku. Zatrzymanemu złodziejowi grozi za to nawet do 5 lat więzienia.

Mundurowi z wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Turku wspólnie z funkcjonariuszami Straży Leśnej Nadleśnictwa Turek ustalili sprawcę kradzieży drzewa. Mężczyzna w marcu i kwietniu tego roku wyciął i ukradł sosnę oraz brzozę z lasu państwowego. Jak szacują specjaliści, wartość skradzionego mienia to ponad 1,5 tys. zł. Drzewo częściowo odzyskano.

Za kradzież zatrzymany mieszkaniec powiatu tureckiego odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.  

  • Kradł drzewo z lasu. Teraz odpowie za to przed sądem

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

A co grozi tym co okradli Polskę i Polaków na miliardy złotych?
Dodano: 8.04.2016 11:59    Przez: ~???
Gdyby wyciął swoją sosnę i brzozę zapłaciłby dużo więcej.
Dodano: 8.04.2016 10:42    Przez: ~Drwal
Polska to jedno wielkie bagno ludzie nie maja czym palic a lasy całe poschnietych drzew! syf i mogila co sie dziwic ze ludzie z tad uciekaj!
Dodano: 8.04.2016 11:22    Przez: ~Banda PL
Pedałów i morderców do hoteli, żeby mieli wikt i opierunek z naszych podatków? Za morderstwo z premedytacją kara śmierci. Na innych nie mam jeszcze pomysłów. Pracy ludziom nie trzeba dawać wystarczy jej nie opodatkowywać, żeby opłacało się pracować, a i pracodawcy opłacało się zatrudniać.
Dodano: 8.04.2016 12:25    Przez: ~Loxley

KOMENTARZE

A kto będzie łapał rębaczy w Puszczy Białowieskiej ?
Dodano: 08.04.2016 09:40    Przez: ~kollo
I znowu cenzurka kom :)
Dodano: 08.04.2016 12:07    Przez: ~jasiu
Jak już to drewno ukradł!
Dodano: 08.04.2016 12:33    Przez: ~Cezik
drzewo a drewno to różnica... skoro skradł z lasu drzewo to musiał je ściąć. więc to już będzie drewno . więc odzyskać musieli drewno.... no chyba że z korzeniami wyrwał heehe
Dodano: 08.04.2016 14:18    Przez: ~hahaha
Gdyby wyciął swoją sosnę i brzozę zapłaciłby dużo więcej.
Dodano: 08.04.2016 10:42    Przez: ~Drwal
Nie wierzę, że ktoś to zminusował. Taka prawda jest.
Dodano: 08.04.2016 12:25    Przez: ~Loxley
Polska to jedno wielkie bagno ludzie nie maja czym palic a lasy całe poschnietych drzew! syf i mogila co sie dziwic ze ludzie z tad uciekaj!
Dodano: 08.04.2016 11:22    Przez: ~Banda PL
Wiele lasów jest prywatnych. Pójdziesz kraść suchary od prywaciarza?
Dodano: 08.04.2016 12:26    Przez: ~Loxley
Trybunal Stanu dla TUSKA KOPACZ SIKORSKIEGO i reszty PO
Dodano: 08.04.2016 19:35    Przez: ~wyrocznia
A co grozi tym co okradli Polskę i Polaków na miliardy złotych?
Dodano: 08.04.2016 11:59    Przez: ~???
Ciepła posadka w ambasadzie na malutkiej wyspie Pikczu-pikczu. Z dala od opinii publicznej i na koszt obrabowanego.
Dodano: 08.04.2016 12:27    Przez: ~Loxley
Ulokowali fortuny w rajach podatkowych, przykładem jest Amber Gold. Kto wtedy rządził w Polsce, czyżby PO i PSL ?
Dodano: 08.04.2016 16:11    Przez: ~Uczciwa praca nie popłaca
Skoro wyciął, to już jest to drewno. Drzewo wszak rośnie.
Dodano: 08.04.2016 12:23    Przez: ~Loxley
Panowie redaktorzy, drzewo to jak jeszcze rośnie, ale jak już jest ścięte, to drewno. Ukradł drewno, nie drzewo, no chyba że wykopał je z korzeniami i posadził na własnej posesji.
Dodano: 08.04.2016 12:26    Przez: ~ABC
Straż leśna brała udział w złapaniu złodzieja... Ciekawostka. Jest to zapewne pierwszy przypadek, że straż wreszcie coś zobaczyła...
Dodano: 08.04.2016 12:34    Przez: ~ciek
Prawo i przepisy rodem z czasów szeryfa z Notingham. Drzewa nie można wziąść z lasu. Oczywiście z prywatnego kradzież, ale z państwowego? Drzewa na swojej ziemi nie można wyciąć. Nigdy nie poprę PIS-u , że uległ w tej sprawie ekoterrorystom. Potrzeba w Polsce Robin Huda , który by walczył z tymi prawami. Choć jednego, Leppera już zlikwidowali.
Dodano: 08.04.2016 12:39    Przez: ~ktoś
Zlikwidowali ? Sam się powiesił, tak jak Blida strzeliła sobie w łeb. Nigdy nie poprę konfidentów z PO.
Dodano: 08.04.2016 16:18    Przez: ~prawda
Czy podobnymi osiągnięciami może się pochwalić nadleśnictwo Konin? . Jeden złodziej na 10 lat.
Dodano: 08.04.2016 14:06    Przez: ~os
Zobacz w ich statystyki a dopiero stękaj.
Dodano: 08.04.2016 14:20    Przez: ~leśniczy
Lasom Państwowym straż leśna potrzebna jak k**w...e majtki.
Dodano: 09.04.2016 07:30    Przez: ~FAKT
Nie kradnij- przykazanie Boże !
Dodano: 08.04.2016 16:50    Przez: ~Chrzescijanin