Dzisiaj jest środa 13 listopada 2019, imieniny: Stanisława, Mikołaja, Krystyna WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19147) SPORT FORUM FIRMY (5411) PRACA (42) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
6 / 7oC
Jutropogoda
8 / 6oC
Pojutrzepogoda
12 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Hejosz przechodzi na zawodowstwo. Celuje w mistrzo ... (0)Premier przyjął rezygnację wojewody Zbigniewa Hoff ... (0)

Posłanka .Nowoczesnej ma niedosyt związany z reformą 6-latków

Dodano: 19.04.2016 13:23
Źródło: LM.pl

Brak miejsca w przedszkolach i zwolnienia nauczycieli. To zdaniem posłanki Pauliny Henning-Kloski z .Nowoczesnej będzie pokłosie zniesienia reformy związanej z 6-latkami.

Kończy się proces rekrutacji do przedszkoli i szkół podstawowych. Mimo to, nadal jest wiele wątpliwości dotyczących reformy związanej z 6-latkami. Paulina Henning-Kloska podkreśla, że nie wiadomo w których szkołach utworzone zostaną pierwsze klasy i nie wiadomo jak będzie wyglądała sytuacja 3-latków w przedszkolach. - Wielu rodziców wiąże ten czas z możliwością powrotu do pracy. W tym tygodniu stworzę konkretne zapytanie do ministerstwa, żeby sprawdzić jak wygląda sprawa 6-latków na poziomie naszego okręgu – mówi Henning-Kloska.

Problemy mogą mieć również nauczyciele nauczania początkowego, których w całej Polsce jest aż 16 tysięcy. - Apelujemy do ministerstwa, żeby ich nie zwalniać, bo za rok może zabraknąć nauczycieli. Proponujemy stworzyć rok przejściowy z zajęciami dodatkowymi, żeby te brakujące godziny nauczycielom uzupełnić – podkreśla posłanka.

Zdaniem parlamentarzystki .Nowoczesnej reforma związana z posłaniem 6-latków do szkół została zbyt wcześnie zniesiona, bo ani społeczeństwo, ani szkoły nie zdążyły się do niej przyzwyczaić i ocenić.  

  • Posłanka .Nowoczesnej ma niedosyt związany z reformą 6-latków
  • Posłanka .Nowoczesnej ma niedosyt związany z reformą 6-latków

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Niech się Szanowna Pani Posłanka nie interesuje cudzymi dziećmi . Dla dzieci będzie najlepiej jak ich rodzice będą decydować kiedy posłać je do szkoły.
Dodano: 19.04.2016 13:57    Przez: ~crych
Zauważcie,że większość tych ufoludków z .NowoCzerskiej ma takie "polsko" brzmiące nazwiska.
Dodano: 19.04.2016 14:23    Przez: ~observer
Kobito kup se koło i puknij se w czoło
Dodano: 19.04.2016 14:03    Przez: ~Nowytrol
W Nowoczesnej mało jest nazwisk polsko-brzmiących, czy to są Polacy ? Sponsorują ich banki, a w czyich rękach są banki ?
Dodano: 19.04.2016 17:24    Przez: ~Polak
Pani POseł prosimy o receptę na zarabianie pieniędzy,albo adresy waszych sPOnsorów ?Może pani oPOwie jak z tymi waszymi finansami POdarowanymi wam na kampanie?Nam szaraczkom nikt kasy nie chce dawać,niech pani mi ten fenomen wyjaśni?Czy zna pani jednego takiego sPOnsora co by dał komuś 1 zł.za friko?
Dodano: 19.04.2016 14:15    Przez: ~platfus

KOMENTARZE

Niech się Szanowna Pani Posłanka nie interesuje cudzymi dziećmi . Dla dzieci będzie najlepiej jak ich rodzice będą decydować kiedy posłać je do szkoły.
Dodano: 19.04.2016 13:57    Przez: ~crych
Kobito kup se koło i puknij se w czoło
Dodano: 19.04.2016 14:03    Przez: ~Nowytrol
Pani POseł prosimy o receptę na zarabianie pieniędzy,albo adresy waszych sPOnsorów ?Może pani oPOwie jak z tymi waszymi finansami POdarowanymi wam na kampanie?Nam szaraczkom nikt kasy nie chce dawać,niech pani mi ten fenomen wyjaśni?Czy zna pani jednego takiego sPOnsora co by dał komuś 1 zł.za friko?
Dodano: 19.04.2016 14:15    Przez: ~platfus
Tak się zachowują sympatycy nowoczesnej konińskiej lewicy. Kultura obowiązuje każdego człowieka, jeśli jest człowiekiem, no chyba,że nim nie jest.
Dodano: 19.04.2016 18:04    Przez: ~Symp. PiS
Zauważcie,że większość tych ufoludków z .NowoCzerskiej ma takie "polsko" brzmiące nazwiska.
Dodano: 19.04.2016 14:23    Przez: ~observer
Są Polakami. Jakie to ma znacznie? Maciarewicz i Kurski maja polskobrzmiące i są w związku z tym lepsi? Pomyśl człowieku...
Dodano: 19.04.2016 14:29    Przez: ~ardi
Faktycznie coś w tym jest...
Dodano: 19.04.2016 14:37    Przez: ~kkk
Ta pani ma jakiś DEFICYT a nie niedosyt !!!!
Dodano: 19.04.2016 15:55    Przez: ~Paulina Herman-Klos
W Nowoczesnej mało jest nazwisk polsko-brzmiących, czy to są Polacy ? Sponsorują ich banki, a w czyich rękach są banki ?
Dodano: 19.04.2016 17:24    Przez: ~Polak
Mogłeś podpisać : Polak bez mózgu.
Dodano: 19.04.2016 17:47    Przez: ~Q
Ma niedosyt?Hmmm,gdyby była ładniejsza,a tak to niech sobie ma.
Dodano: 19.04.2016 17:26    Przez: ~bzykacz
W plemieniu koczowniczym nie znajdziesz Pięknej Kobiety. To z tego plemienia wymyślają śmieszne kawały o blondynkach - tak z zazdrości !
Dodano: 19.04.2016 18:54    Przez: ~tulipan
Sprzedajna menda za euro zrobi wszystko cały ten kod to takie kobitki przy drogach tylko oni stoją przy szwabach.
Dodano: 19.04.2016 21:28    Przez: ~Polak
Powrót do normalności powodem do jazgotu i rozdzierania szat nad cudzymi dziećmi. To rodzice mają decydować, kiedy ich dziecko pójdzie do szkoły, a nie państwo. Co to jest? Hodowla niewolników pod zastaw zachodnich banków, w których Rostowskie i Tuski zadłużyły Polaków na pokolenia?
Dodano: 19.04.2016 22:35    Przez: ~brońcie swojej wolności
Unia Europejska się rozpadnie, to gniazdo szatana.
Dodano: 20.04.2016 12:05    Przez: ~Kocham Polskę
1 z 2
12>>