Dzisiaj jest sobota 20 stycznia 2018, imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (24246) SPORT FORUM FIRMY (5124) PRACA (68) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-1 / -1oC
Jutropogoda
0 / -3oC
Pojutrzepogoda
-3 / -3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Jak wygląda energetyczna przyszłość Konina? Dyskut ... (12)Start rozpoczyna drugą rundę. ,,Niespodzianka w sk ... (7)
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościPosłanka .Nowoczesnej ma niedosyt związany z refor ...

Posłanka .Nowoczesnej ma niedosyt związany z reformą 6-latków

Dodano: 19.04.2016 13:23
Źródło: LM.pl

Brak miejsca w przedszkolach i zwolnienia nauczycieli. To zdaniem posłanki Pauliny Henning-Kloski z .Nowoczesnej będzie pokłosie zniesienia reformy związanej z 6-latkami.

Kończy się proces rekrutacji do przedszkoli i szkół podstawowych. Mimo to, nadal jest wiele wątpliwości dotyczących reformy związanej z 6-latkami. Paulina Henning-Kloska podkreśla, że nie wiadomo w których szkołach utworzone zostaną pierwsze klasy i nie wiadomo jak będzie wyglądała sytuacja 3-latków w przedszkolach. - Wielu rodziców wiąże ten czas z możliwością powrotu do pracy. W tym tygodniu stworzę konkretne zapytanie do ministerstwa, żeby sprawdzić jak wygląda sprawa 6-latków na poziomie naszego okręgu – mówi Henning-Kloska.

Problemy mogą mieć również nauczyciele nauczania początkowego, których w całej Polsce jest aż 16 tysięcy. - Apelujemy do ministerstwa, żeby ich nie zwalniać, bo za rok może zabraknąć nauczycieli. Proponujemy stworzyć rok przejściowy z zajęciami dodatkowymi, żeby te brakujące godziny nauczycielom uzupełnić – podkreśla posłanka.

Zdaniem parlamentarzystki .Nowoczesnej reforma związana z posłaniem 6-latków do szkół została zbyt wcześnie zniesiona, bo ani społeczeństwo, ani szkoły nie zdążyły się do niej przyzwyczaić i ocenić.  

  • Posłanka .Nowoczesnej ma niedosyt związany z reformą 6-latków
  • Posłanka .Nowoczesnej ma niedosyt związany z reformą 6-latków

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

POPULARNE KOMENTARZE

Niech się Szanowna Pani Posłanka nie interesuje cudzymi dziećmi . Dla dzieci będzie najlepiej jak ich rodzice będą decydować kiedy posłać je do szkoły.
Dodano: 19.04.2016 13:57    Przez: ~crych
Zauważcie,że większość tych ufoludków z .NowoCzerskiej ma takie "polsko" brzmiące nazwiska.
Dodano: 19.04.2016 14:23    Przez: ~observer
Kobito kup se koło i puknij se w czoło
Dodano: 19.04.2016 14:03    Przez: ~Nowytrol
W Nowoczesnej mało jest nazwisk polsko-brzmiących, czy to są Polacy ? Sponsorują ich banki, a w czyich rękach są banki ?
Dodano: 19.04.2016 17:24    Przez: ~Polak
Pani POseł prosimy o receptę na zarabianie pieniędzy,albo adresy waszych sPOnsorów ?Może pani oPOwie jak z tymi waszymi finansami POdarowanymi wam na kampanie?Nam szaraczkom nikt kasy nie chce dawać,niech pani mi ten fenomen wyjaśni?Czy zna pani jednego takiego sPOnsora co by dał komuś 1 zł.za friko?
Dodano: 19.04.2016 14:15    Przez: ~platfus

KOMENTARZE

Niech się Szanowna Pani Posłanka nie interesuje cudzymi dziećmi . Dla dzieci będzie najlepiej jak ich rodzice będą decydować kiedy posłać je do szkoły.
Dodano: 19.04.2016 13:57    Przez: ~crych
Kobito kup se koło i puknij se w czoło
Dodano: 19.04.2016 14:03    Przez: ~Nowytrol
Pani POseł prosimy o receptę na zarabianie pieniędzy,albo adresy waszych sPOnsorów ?Może pani oPOwie jak z tymi waszymi finansami POdarowanymi wam na kampanie?Nam szaraczkom nikt kasy nie chce dawać,niech pani mi ten fenomen wyjaśni?Czy zna pani jednego takiego sPOnsora co by dał komuś 1 zł.za friko?
Dodano: 19.04.2016 14:15    Przez: ~platfus
Tak się zachowują sympatycy nowoczesnej konińskiej lewicy. Kultura obowiązuje każdego człowieka, jeśli jest człowiekiem, no chyba,że nim nie jest.
Dodano: 19.04.2016 18:04    Przez: ~Symp. PiS
Zauważcie,że większość tych ufoludków z .NowoCzerskiej ma takie "polsko" brzmiące nazwiska.
Dodano: 19.04.2016 14:23    Przez: ~observer
Są Polakami. Jakie to ma znacznie? Maciarewicz i Kurski maja polskobrzmiące i są w związku z tym lepsi? Pomyśl człowieku...
Dodano: 19.04.2016 14:29    Przez: ~ardi
Faktycznie coś w tym jest...
Dodano: 19.04.2016 14:37    Przez: ~kkk
Ta pani ma jakiś DEFICYT a nie niedosyt !!!!
Dodano: 19.04.2016 15:55    Przez: ~Paulina Herman-Klos
W Nowoczesnej mało jest nazwisk polsko-brzmiących, czy to są Polacy ? Sponsorują ich banki, a w czyich rękach są banki ?
Dodano: 19.04.2016 17:24    Przez: ~Polak
Mogłeś podpisać : Polak bez mózgu.
Dodano: 19.04.2016 17:47    Przez: ~Q
Ma niedosyt?Hmmm,gdyby była ładniejsza,a tak to niech sobie ma.
Dodano: 19.04.2016 17:26    Przez: ~bzykacz
W plemieniu koczowniczym nie znajdziesz Pięknej Kobiety. To z tego plemienia wymyślają śmieszne kawały o blondynkach - tak z zazdrości !
Dodano: 19.04.2016 18:54    Przez: ~tulipan
Sprzedajna menda za euro zrobi wszystko cały ten kod to takie kobitki przy drogach tylko oni stoją przy szwabach.
Dodano: 19.04.2016 21:28    Przez: ~Polak
Powrót do normalności powodem do jazgotu i rozdzierania szat nad cudzymi dziećmi. To rodzice mają decydować, kiedy ich dziecko pójdzie do szkoły, a nie państwo. Co to jest? Hodowla niewolników pod zastaw zachodnich banków, w których Rostowskie i Tuski zadłużyły Polaków na pokolenia?
Dodano: 19.04.2016 22:35    Przez: ~brońcie swojej wolności
Unia Europejska się rozpadnie, to gniazdo szatana.
Dodano: 20.04.2016 12:05    Przez: ~Kocham Polskę
1 z 2
12>>