Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościZalety leasingu dla nowych firm

Zalety leasingu dla nowych firm

Materiał promocyjny

Dodano:
Zalety leasingu dla nowych firm

Młode firmy, które dopiero niedawno weszły na rynek i chcą się na nim utrzymać, wybijając się spośród wszechobecnej konkurencji nie muszą wcale zaciągać kredytów na inwestycje w postaci samochodów,sprzętu,maszyn, nieruchomości czy też innych niezbędnych elementów, które umożliwiają biznesowi rozwój.

Zalety leasingu dla nowych firm

Młode firmy, które dopiero niedawno weszły na rynek i chcą się na nim utrzymać, wybijając się spośród wszechobecnej konkurencji nie muszą wcale zaciągać kredytów na inwestycje w postaci samochodów,sprzętu,maszyn, nieruchomości czy też innych niezbędnych elementów, które umożliwiają biznesowi rozwój.

Warto w takiej sytuacji rozważyć leasing dla nowych firm, ponieważ jest to forma atrakcyjna szczególnie w przypadku większych transakcji, kiedy to zdobycie środków kredytowych nie jest tak proste, ponieważ przedsiębiorstwo nie ma jeszcze żadnej historii i znajduje się dopiero na początku swej drogi. Ponadto nie obciąża to budżetu firmy, która raczej na początku swojej działalności nie powinna zaciągać dużych zobowiązań kredytowych. Jakie zalety wynikają z leasingowania i czym różni się ono od kredytu?

Leasing operacyjny i korzyści dla przedsiębiorcy

Istnieje kilka różnych form leasingu, a wybór konkretnej będzie zależał od decyzji przedsiębiorcy. Na przykład leasing operacyjny polega na czasowym użytkowaniu przedmiotu przez leasingobiorcę. Umowa kończy się jeszcze przed zużyciem środka trwałego i nie zawiera zapisu o wykupie. To doskonała opcja dla nowych firm, ponieważ nie obciąża budżetu tak bardzo jak kredyt. Ponadto raty będą stanowić w całości koszt uzyskania przychodu przez firmę, z czym wiążą się oczywiście również mniejsze podatki. Taki leasing nie wlicza się także do wartości aktywów bilansowych, więc mimo, że zysk firmy rośnie, suma aktywów się nie zwiększa. Forma operacyjna ponadto nie sprawia, że firma staje się zadłużona, dzięki czemu może mieć lepszą opinię u potencjalnych partnerów biznesowych oraz klientów.

Raty leasingu operacyjnego jako suma kosztów uzyskania przychodu odliczane są od kwoty od której naliczany jest podatek dzięki czemu poprawiają się również sprawozdania finansowe firmy. W przypadku dodatkowych potrzeb możliwe jest wtedy zaciągnięcie również kredytu, ponieważ taka forma leasingu nie sprawia, że firma już jest obciążona zadłużeniem. W oczach banku ma więc ona pewniejszą sytuację finansową. Ułatwione jest także zarządzanie środkami trwałymi firmy ze względu na określony czas umowy leasingowej. Sprawia to, że nie ma problemu z określeniem planów gospodarowania tymi środkami. Co prawda, przedmiot nie staje się własnością firmy po zakończeniu okresu trwania umowy- jak to jest w przypadku kredytu, jednakże leasingowanie wiąże się niższymi kosztami i przynosi wspomniane korzyści podatkowe.

Zanim padnie decyzja o leasingu

Warto wiedzieć, że istnieją także inne formy leasingowania. Na przykład w leasingu lombardowym wpłata początkowa może wynosić nawet do 50 %. To powoduje obniżenie wymagań w stosunku do potencjalnego odbiorcy usługi. Łatwiejsze i szybsze sa też formalności w tym zakresie. Taka firma również jest korzystna dla nowo powstałych firm. Ponadto przedsiębiorca może wybierać między leasingiem bezpośrednim a pośrednim. Te dwie formy różnią się miedzy sobą tym, że w przypadku leasingu bezpośredniego to producent danego środka jest także firmą oferującą leasing. W drugiej opcji istnieje pośrednik między producentem a klientem w postaci firmy leasingowej.

W jaki sposób firma może dowiedzieć się, czy stać ją na leasing określonego środka trwałego? Warto skorzystać przy tym z pomocy narzędzia jakim jest kalkulator leasingowy, który można znaleźć w sieci. Jeszcze nim przedsiębiorca uda się do firmy leasingowej może dzięki niemu sprawdzić, na jaką wysokość miesięcznych opłat trzeba będzie się nastawić w przypadku określonych przedmiotów, które chce on użytkować.

Czytaj więcej na temat:leasing, finanse, gospodarka, biznes, firmy, pieniądze
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole