Skocz do zawartości
LM.plWiadomościBezpieczny i korzystny cenowo sposób wymiany waluty

Bezpieczny i korzystny cenowo sposób wymiany waluty

Materiał promocyjny

Dodano:
Bezpieczny i korzystny cenowo sposób wymiany waluty

Gdzie wymienić walutę, jeśli wybieramy się w zagraniczną podróż? Ten poradnik przyda się przed majowymi wyjazdami!

Gdzie wymienić walutę, jeśli wybieramy się w zagraniczną podróż? Ten poradnik przyda się przed majowymi wyjazdami!

Przed każdą zagraniczną podróżą warto zadbać nie tylko o spakowanie odpowiednich ubrań, kosmetyków, dokumentów czy lekarstw, ale też o to, by przygotować całą podróż od strony finansów, czyli tanio kupić obcą walutę. Trzeba się jednak zastanowić, jak to zrobić by nie przepłacić: w banku, kantorze stacjonarnym czy w internetowym?

Zamiast w kantorze na dworcu – lepiej przez internet!

Wymiana waluty w kantorze stacjonarnym tuż przed wyjazdem po prostu się nie opłaca. Znacznie lepszym pomysłem jest kupno obcej waluty przez internet, za pośrednictwem kantoru internetowego. Jak to działa? To proste – dokonujemy transakcji kupna lub sprzedaży waluty przez internet tak, jakbyśmy kupowali coś w sklepie internetowym. Zakładamy bezpłatne konto na stronie kantoru (np. internetowy kantor - ergokantor.pl), po czym sami decydujemy o warunkach transakcji: wybierasz rodzaj transakcji (kupno/sprzedaż), kwotę i walutę oraz kurs waluty, który Cię satysfakcjonuje. Oszczędność gwarantowana! W kantorach internetowych kursy walut aktualizowane są na bieżąco, choć w jednych oznacza to, że kurs zmienia się co 15 sekund, w innych – co 30 sekund. Ważne by kursy walut były oparte bezpośrednio na notowaniach z rynku Forex (pomijasz koszty pobierane przez pośredników, np. banki).

Teraz wystarczy tylko zrobić przelew podanej kwoty i waluty na wskazany numer konta i czekać na przelew zwrotny, na nasze konto. Cała operacja trwa jedynie kilkanaście minut, jeśli mamy konto w jednym z banków, które wymienione są na stronie  internetowej kantoru online. To znacznie szybciej niż gdybyśmy mieli: najpierw pieniądze wypłacić w złotówkach ze swojego rachunku bankowego, potem zanieść je do stacjonarnego kantoru, a następnie znów wpłacić obcą walutę na nasze konto, aby nie wozić przy sobie dużej gotówki podróżując. Nie wspominając o oszczędnościach na opłatach bankowych, pobieranych od wpłat i wypłat gotówkowych.

W e-kantorze zaoszczędzisz nawet do 8%

Szybkość to tylko jedna z wielu zalet kantorów internetowych. Wymiana waluty przez internet jest przede wszystkim znacznie bardziej opłacalna niż wymiana w kantorze stacjonarnym czy banku. W porównaniu do kursów bankowych, kursy kantoru internetowego mogą różnić się nawet o 8%! Przy kosztach podróży zagranicznej, które zwykle są sporym wydatkiem, to oszczędność, o której warto pomyśleć.

Skąd takie rozbieżności w cenach walut oferowanych Klientom przez banki i kantory online? Odpowiedź nie jest taka prosta, składa się na kilka przesłanek, mi.in.: działalność kantorowa jest dla banków działalnością dodatkową (co nie znaczy, że mało zyskowną – wręcz przeciwnie). Natomiast bieżące koszty działalności kantorów internetowych są dużo niższe niż bankowe, co pozwala im osiągać zysk nawet oferując Klientom niższe marże (spready-różnica pomiędzy ceną kupna a sprzedaży waluty) na walucie. 

Bezpieczeństwo równie ważne jak oszczędność

Na bezpieczeństwo transakcji wymiany walut przez internet składa kilka punktów, które powinieneś wziąć pod uwagę:

  • bezgotówkowy sposób wymiany – omijasz kieszonkowców,
  • serwisy internetowej wymiany walut spełniają kryteria zabezpieczeń na podobnym poziomie co bankowe systemy płatności internetowych,
  • kantory internetowe działają w oparciu o powszechnie obowiązujące przepisy, mi.in. ustawę z 27 lipca 2002 r. Prawo Dewizowe, podlegają wielu instytucjom państwowym czuwającym nad przepływem środków finansowych, m.in. Generalnemu Inspektorowi Informacji Finansowej,
  • nie musisz się obawiać o ochronę Twoich danych osobowych – nad zbiorem danych czuwa  Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, wszystkie dane w trakcie transakcji są szyfrowane i zabezpieczone za pomocą protokołów SSL;
  • wiarygodność kantoru możesz sprawdzić czytając opinie innych Klientów kantoru, np. na Opineo.pl i szukając na stronie e-kantoru certyfikatów wiarygodności.
Czytaj więcej na temat:wymiana walut, podróże
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole