Dzisiaj jest środa 13 listopada 2019, imieniny: Stanisława, Mikołaja, Krystyna WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19068) SPORT FORUM FIRMY (5412) PRACA (43) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
6 / 7oC
Jutropogoda
8 / 6oC
Pojutrzepogoda
12 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Nowe formy ewangelizacji w Koninie. Ławeczka spotk ... (1)Konin. W przyszłym roku nowy system zarządzania au ... (1)

Bez problemów przebiega realizacja programu Rodzina 500 plus

Dodano: 26.04.2016 09:25

Bez problemów przebiega realizacja programu Rodzina 500 plus w Koninie. Wnioski są przyjmowane w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie przy ul. Przyjaźni.

Do końca kwietnia będzie funkcjonował drugi punkt przyjmowania wniosków w starej części Konina, przy ul. Benesza. Okazuje się, że korzysta z niego niewielu mieszkańców. Dlatego dalsza realizacja programu odbywać się będzie tylko w siedzibie MOPR-u. - Dotychczas złożono 3315 wniosków, w tym 708 wpłynęło drogą elektroniczną - informuje Anna Kwaśniewska, dyrektor MOPR w Koninie. - Koniński MOPR wydał dotąd 2041 decyzji, wypłacił 1285 świadczeń w ramach tego programu. Na ostateczne statystyki przyjdzie czas w lipcu.

MOPR zapowiada wydłużenie godzin pracy w wybrane dni, aby umożliwić mieszkańcom Konina składanie wniosków. - MOPR będzie otwarty dłużej w majowe poniedziałki, najprawdopodobniej 9 i 23 maja. Planujemy także pracować w ostatnią sobotę czerwca - informuje Anna Kwaśniewska.  

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:500 + Konin,   500 plus Konin,   MOPR Konin,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Jestem strasznie zła na to całe 500 . Mam jedno dziecko i nic mi się nie należy, bo dochód przekroczy mi 21zł. I gdzie tu sprawiedliwość? A sąsiadka z dwójką dzieci, mąż zagranicą zarabia ok10 tyś bo się chwaliła, dwa samochody i wogóle a 500zł dostanie! Brak słów!!!!!
Dodano: 26.04.2016 11:03    Przez: ~zbulwersowana
tak niestety jest - jestem w identycznej sytuacji i żółć mi pęka, bo moje dziecko nic nie skorzysta, bo mąż pracuje w panstwowej firmie i w pit wykazuje wlasciwy dochód, a sasiedzi dochody raz takie jak my ale zarejestrowani za najnizsza krajowa i maja rodzinne, 500 i w oczy mi sie smieja ze ja za bogataowszem tenprogram pomoze wielodzietney, ale w znacznym stopniu pomoze kombinatorom i nygusom, a ci co uczciwie pracuja g.wno zobacza
Dodano: 26.04.2016 11:27    Przez: ~tez tak mam
bez problemu dla kogo??to jest niesprawiedliwe ja nie mam ani rodzinnego,ani 500 plus i alimentów od państwa bo mam 1 córkę i mi się nic nie należy bo wszędzie obowiązuje kryterium dochodowe .Państwo podzieliło ludzi......
Dodano: 26.04.2016 10:01    Przez: ~Igaxd
Podział to jest jak urodzą się bliżniaki!
Dodano: 26.04.2016 10:09    Przez: ~Solejuk
Ten program to jest dla patologi i dzieciorobów , a nie dla rodzin gdzie oboje rodziców pracuje za najniższą krajową a maja jedno dziecko , co to są za dochody na trzy osobową rodzinę kpina ale już się nie należy bo dochód przekroczony . Kryterium powinno być ale górne a ni dolne . Ale tak to wygląda jak w powiedzeniu że bogatemu to się byk ocieli a biednemu to zawsze wiatr w oczy wieje .
Dodano: 26.04.2016 13:16    Przez: ~m.ś

KOMENTARZE

bez problemu dla kogo??to jest niesprawiedliwe ja nie mam ani rodzinnego,ani 500 plus i alimentów od państwa bo mam 1 córkę i mi się nic nie należy bo wszędzie obowiązuje kryterium dochodowe .Państwo podzieliło ludzi......
Dodano: 26.04.2016 10:01    Przez: ~Igaxd
Rydzyk ci odpali .... ale z armaty w twoim kierunku.
Dodano: 26.04.2016 10:41    Przez: ~ewelina marczuła
Mogłaś głosować na PO, PSL, oni rządzili 8 lat i co dali na dzieci 500 zł ? Zdecyduj się na drugie dziecko i dostaniesz, w czym problem ?
Dodano: 26.04.2016 16:36    Przez: ~Matka 3 dzieci
Podział to jest jak urodzą się bliżniaki!
Dodano: 26.04.2016 10:09    Przez: ~Solejuk
Tak jest - Boże chroń Polskę przed kolejnymi takimi narodzinami.
Dodano: 26.04.2016 10:42    Przez: ~marczak
co za bzdury! bez problemów??? ja musiałam składać dodatkowe dokumenty do rops i Panie nie potrafiły wypełnić wniosku!!! odsyłamy mnie jak jakiego głupka od pokoju do pokoju! malo tego dwie panie ktore usilowaly uzupelnic wniosek nie byly nawet w stanie okreslic czy moja sytuacja kwalifikuje sie do dochodu utraconego!na co to szkolenia jak Panie i tak nie mają wystarczających kompetencji?! okreslenie "bez problemow" moglo zostac uzyte tylko przez tych co nie mieli z tym programem styczności!
Dodano: 26.04.2016 10:46    Przez: ~karolina
ja też tak miałam. mam więcej niż te 800 zł i złożyłam przez bank wniosek to powiedziały ze coś tam jest nie tak i zmusiły do wniesienia wniosku na pierwsze dziecko bo niby musze. już sama nie wiem w tv grzmią jak nie musisz to nie bierz a mnie to zmusiły normalnie. czyżby mops miał kasę za wypełniony wniosek ktory należy przesłąć do ROPsu?
Dodano: 26.04.2016 11:35    Przez: ~grażyna
święte słowa ,brak kompetencji jak nic !
Dodano: 26.04.2016 11:36    Przez: ~ada
Jestem strasznie zła na to całe 500 . Mam jedno dziecko i nic mi się nie należy, bo dochód przekroczy mi 21zł. I gdzie tu sprawiedliwość? A sąsiadka z dwójką dzieci, mąż zagranicą zarabia ok10 tyś bo się chwaliła, dwa samochody i wogóle a 500zł dostanie! Brak słów!!!!!
Dodano: 26.04.2016 11:03    Przez: ~zbulwersowana
tak niestety jest - jestem w identycznej sytuacji i żółć mi pęka, bo moje dziecko nic nie skorzysta, bo mąż pracuje w panstwowej firmie i w pit wykazuje wlasciwy dochód, a sasiedzi dochody raz takie jak my ale zarejestrowani za najnizsza krajowa i maja rodzinne, 500 i w oczy mi sie smieja ze ja za bogataowszem tenprogram pomoze wielodzietney, ale w znacznym stopniu pomoze kombinatorom i nygusom, a ci co uczciwie pracuja g.wno zobacza
Dodano: 26.04.2016 11:27    Przez: ~tez tak mam
zrob drugie dziecko, urodzisz i dostaniesz tez bo o to w tym programie chodzi, zeby zwiekszyć liczbe dzieci w polsce. ja sama wychowuje troje i teraz w koncu dzieki 500 nie bede musiala w sklepie 3x liczyc czy moge dzieciom czekolade kupic, czy mi czasem nie braknie do konca miesiaca
Dodano: 26.04.2016 12:24    Przez: ~matka
ja tez wychowałam trójke ale dwoje pełnoletnich, najmlodsze nic nie dostanie - bo dochód przekracza.takze nie zawsze gdy na jedno sie nie dostanie to sie jedno mialokazde dziecko równe - powinni wszyscy po 300 dostac - jak matka ma 5 to itak najwiecej by skorzystaław przypadku gdy mowimy o jednym dziecku sytauacja nie jest taka sama w kazdym przypadku i czesto jest taka jak mowimy - nie zawsze ten co niski dochód wykazuje faktycznie najnizszy ma
Dodano: 26.04.2016 14:23    Przez: ~alabama
Ja jestem zły bo dostanę 1000zł po złożeniu papierka. W Polsce rząd wie ile jest dzieci i komu się kasa należy i MA dać kasę na konto z góry gdyż program jest dla każdego na 2gie dziecko. Jak nie chcesz kasy to się z programu prosto i online lub papierowo wypisujesz. U Nas powstać musiała sitwa biurek do robienia przelewu. Wolałbym też aby z programu 500 dać kasę uczelnie, innowacje, firmy technologiczne. Nie mieliśmy 10 lat temu pociągów dziś mamy. Za 5 lat możemy mieć z 1/2 rocznego programu 500 swój pociąg magnetyczny i linie testową. Za kolejne 1/2 programu opracować czołg, rakietę i sprzedawać to. Za kolejny jeden rok 500 możemy mieć inwestycję 7letnią w 50 000 miejsc rodzimych pracy w energii odnawialnej i brać 40% prąd CZYSTY, bezpieczny z powietrza, słońca, ziemi zamiast BRUDNY z kopalni. 3ci rok i 4 to atom w Polsce i kolejne 25% energii czystej i naukowcy-wojskowi od atomu jak się UE rozleci. Tak 10 lat 500 DLA GOSPODARKI i mamy ...
Dodano: 27.04.2016 11:12    Przez: ~lo
250 zł na każde dziecko powinno być. tym którym się należy tylko na 2 dziecko i tak by to 500 dostali ale reszta nie byłaby pokrzywdzona
Dodano: 26.04.2016 11:32    Przez: ~khh
Nikt wam nigdy nie dogodzi ...zawsze jest zle
Dodano: 26.04.2016 11:55    Przez: ~Arli
PO nie dało na dziecko ani złotówki, było dobrze, PiS daje 500 zł, jest żle. Ciągła krytyka, ciągle żle.
Dodano: 26.04.2016 16:47    Przez: ~Adam
PiSda
Dodano: 26.04.2016 17:38    Przez: ~Q
JA NIE CHCĘ PŁACIĆ ALIMENTÓW NA WASZE DZIECI !
Dodano: 26.04.2016 17:39    Przez: ~matka poldka
Dostana leniwe matki rozwodki co maja wszystkie zasilki i alimenty pracuja na czarna i dostana jeszcze 1000zl. Gdzie tu sprawiedliwosc? Powinni sie wziasc za dokladniejsza interwencje w takich rodzinach gdzie kombinuja. A drugi za to ze jest uczciwy to mu sie nic nie nalezy.i takie osoby w twarz sie smieja ze jak dostana tysiac na dwojke to juz w ogole nie pojda do pracy bo po co
Dodano: 26.04.2016 13:03    Przez: ~zla
Trzeba dzwonić do Mopru zgłaszać anonimowo ..mówić mówić...niestety insczej Mopr nie zweryfikuje tego ..
Dodano: 26.04.2016 13:23    Przez: ~anusia
Ten program to jest dla patologi i dzieciorobów , a nie dla rodzin gdzie oboje rodziców pracuje za najniższą krajową a maja jedno dziecko , co to są za dochody na trzy osobową rodzinę kpina ale już się nie należy bo dochód przekroczony . Kryterium powinno być ale górne a ni dolne . Ale tak to wygląda jak w powiedzeniu że bogatemu to się byk ocieli a biednemu to zawsze wiatr w oczy wieje .
Dodano: 26.04.2016 13:16    Przez: ~m.ś
Wypraszam sobie że program jest dla patologi . Mam dwoje dzieci oboje z mężem pracujemy od 18 roku życia nigdy nie dostałam od Państwa złotówki bo za bogaci byliśmy.Teraz mam 500 zł i przeznaczę na korepetycje dla dzieci i zajęcia dodatkowe.Jedno dziecko to pryszcz na dwoje pracujących. A jak mamusie biorą dofinansowania do mieszkania i rodzinne a mąż na lewo za miedzą ,to to jest ok, a 500 zł to patologia dostaje.Patologia była jest i będzie obojętnie jakie wejdą ustawy.
Dodano: 26.04.2016 14:33    Przez: ~czytelniczka
Dzięki tym dzieciorobom będzie miał kto na emeryturę twoją pracować . Bo jak nie masz pojęcia o tym co czeka nas bez dzieci za jakiś czas to milcz .
Dodano: 26.04.2016 14:35    Przez: ~kk
m.ś- jedno dziecko, co to za rodzina ? Ludzie mający kilkoro dzieci to ludzie myślący perspektywicznie i tym państwo powinno pomagać. m.ś- wy stawiacie na własny dobrobyt, dom, luksusowe mieszkanie, dobry samochód i ewentualnie pies.
Dodano: 26.04.2016 17:19    Przez: ~Karolina
Dzieci nie są od tego,żeby ciągnąć za uszy jakieś zbankrutowane gospodarki.Rządzić się trzeba umieć.
Dodano: 26.04.2016 17:42    Przez: ~życzliwa
Pewnie, ze to patologia. Musk ze swoją Tesla wydał na cały biznes MNIEJ niż 1 rok programu 500 a dziś sprzedał 300 000 aut na zapisy w kilka dni. Elektrycznych. Daliby Muskowi jeden rok programu 500 i dziś ta fabryka była by w Polsce. Zatrudnienie w produkcji akumulatorów i montowi aut to 8000 ludzi plus 12000 u podwykonawców (fotele Groclin itp). A 2/3 wiedzy by w PL zostało. Polska była by w mediach całego świata a dalsza produkcja Muska i jego kolejny model za cały czas tą samo kasę to kolejne 15 000 miejsc pracy w biznesie motoryzacyjnym nr1 świata. Nie wspomnę jakby podwykonawcy dalej -kolejny model aut- na tym skorzystali i inne inwestycje jaki by u nas powstały na bazie naszej kadry od Muska.
Dodano: 27.04.2016 11:19    Przez: ~lu
lepiej miec jedno i nie żebrac niz narobic 10 i zyc z zasilkow, a pozniej te dzieci tak samoz jednym dzickiem to nie rodzaina??mamy z męzem 3000 dochodu miesiecznie , małe mieszkanie na kredyt,nie mamy drugiego dziecka bo nie mamy oszczednosci i zyjemy skromnie'ale do zadnego programu sie nie kwalifikujemyluksusem bym tego nie nazwala - nie jezdzimy na wakacje, nie jezdzimy limuzyna, ale dbam o to by dziecku na buty nie brakło, a nie bo moze panswo pomoze, dzis jest 500zł ale jak długo??
Dodano: 27.04.2016 17:20    Przez: ~alki
Ania dwójka dzieci , praca na 1/4 etatu dostaje do ręki całą pensje ( pod stołem)...Nie wykazując dochodu rzeczywistego dostanie po 500 zł na dwójkę, bo jej dochód nie przekroczy 800 na os. Dostanie alimenty od byłego męża na dzieci, oraz pomoc z MOPR . Dostanie dofinansowanie do czynszu ( wynajem) oraz prądu. Posiłki dzieci w szkole też UE dostaną. Mieszka z konkubentem pracującym, którego nie wykazuje w dochodach, bo łatwo oszukać Mopr lub sąd...zataić prawdę, samotna skrzywdzona przez los...Ja się pytam w jakim kraju my żyjemy , uczymy się sami oszukiwać kombinować, bo zwykły pracujący Iksinski w związku małżeńskim z jednym dzieckiem na legalnym etacie , może pomarzyć.. Nie ma co się bać o emeryturę, za młodu wyłudzisz, na starość też cie poratują...tym bardziej , że pieniążki idą na alkohol i uciechy...Mopr da...Państwo da....
Dodano: 26.04.2016 13:22    Przez: ~kioskarka
dokładnie, znam tez taki przypadekmoje dziecko ma pełną rodzine, która jest karana za to ze sobie jakos radzi.smiejemy sie z mezem, ze gdybysmy na papierze wzieli rozwód i mial zasadzone alimenty to ja moglabym ze wszystkiego skorzystac, a tak nasze dziecko do urodzenia raz dostalo 1000zł becikowego a tez ma swoje potrzeby, które dla rzadu sie nie licza, a z meza podatków żyja - bo odprowadza z tego co zarabia na panstwowym anie z minimalej 1850
Dodano: 26.04.2016 14:27    Przez: ~aa
jak komuś na państwowej nie pasuje bo 500 nie dostanie na dziecko to niech idzie do prywaciaza i robi za najnizsza tylko z panstwowej pensji emeryturki bedzie z 3500zł a z pensji od prywaciaża to może z 750zł taka sobie róznica.
Dodano: 26.04.2016 16:25    Przez: ~xyz
jak emerytury sie dożyje to raz, umówmy sie ile osob faktycznie te minimalna zarabiajak sie panstwo rąbie 40 lat na składkach to OK, ale emerytura to be bo 750zł - no cos za cos.znam kierowce co zarabial 6000 i na wszystko bylo, a dzieci obiady w szkole dostawaly bo na kwicie minimalna i bieda, a teraz lament bo zachorowal i renta 900zł. a sie bogato żyło i oszcednosci brakinny przypadek - moj moz na panstwowym 2800 - nic nie dostaniemy, sasiad wlasna dzialanosc kokosy takie ale 3/4 idzie bez fakturki i tez ma jedno dziecko które 500 zł na kied=szonkowe dostanie - gdzie tu sprawiedliwosc???
Dodano: 27.04.2016 17:27    Przez: ~klip
Dzielenie ludzi na pierwszy sort i resztę,tych co za krzyżem i przeciwko,tych z jednym dzieckiem albo dwoma ,temu się należy a temu nie,to wszystko próby skłócania ludzi przez PiS,a w końcu doprowadzi to do wojny domowej,dzielenie Nas Polaków to ohydna zbrodnia.
Dodano: 26.04.2016 14:31    Przez: ~PiSda
Puknij się w czoło prostaku bez pojęcia o polityce i władzy w kraju . Żal mi takich ludzi ciemnych jak TY.
Dodano: 26.04.2016 14:39    Przez: ~bb
To PiS-prostactwo tylko tak potrafi.
Dodano: 26.04.2016 15:52    Przez: ~Leon
1 z 2
12>>