Dzisiaj jest piątek 22 listopada 2019, imieniny: Cecylii, Marka, Maura WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19885) SPORT FORUM FIRMY (5418) PRACA (41) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
7 / 3oC
Jutropogoda
3 / 1oC
Pojutrzepogoda
2 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Medyk zakończył granie w lidze, ale rozpoczyna w P ... (0)Konin. Parking przy ulicy Przemysłowej będzie jutr ... (5)

Dojazdy i internat tańsze. Uczniowie dostaną dofinansowanie

Dodano: 28.04.2016 15:58
Źródło: LM.pl

Dofinansowanie do przejazdów autobusem i utrzymania w internacie. O tym między innymi zdecydowali dziś radni powiatu konińskiego.

Uczniowie szkół prowadzonych przez powiat koniński od września będą mogli liczyć na zwrot połowy kosztów poniesionych w związku z dojazdami do placówek. - Trzeba będzie przedstawić w szkole bilet miesięczny. Nie ma żadnych kryteriów dochodowych, ani innych. Z dofinansowania będzie mógł skorzystać każdy dojeżdżający uczeń – mówi Stanisław Bielik, starosta koniński.

Na tym nie koniec. Program wsparcia dotyczy też uczniów mieszkających w internacie. Oni również będą mogli liczyć na częściowy zwrot kosztów utrzymania.

Realizacja programu ma pochłonąć 200 tys. zł rocznie. 

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

"mówi Stanisław Bielik,starosta koniński" to ten stary działacz z PSL-u,emeryt,nie tak dawno wyrzucony ze stołka starosty znowu jest starostą? to chyba jakiś żart?
Dodano: 28.04.2016 17:12    Przez: ~POPROSTU GOLINIANKA
Nie to nie jest żart na 1-szgo kwietnia,to jest po prostu,po prostu .... "fakt autentyczny "
Dodano: 28.04.2016 17:24    Przez: ~ZNIESMACZONA
Jak nie masz dzieci, to powinieneś płacić większy podatek. To pokolenie, które dziś się uczy, jutro będzie pracować również i na twoją emeryturę. I nie opowiadaj, że sam sobie na nią zapracowałeś, to tak nie działa.
Dodano: 28.04.2016 18:05    Przez: ~orion

KOMENTARZE

Wielki plus dla radnych powiatu. A tak przy okazji warto przypomnieć jakie szkody, nie bez negatywnych zasług radnych Konina, wyrządziła reforma administracyjna 1999 r., dzieląca szkoły średnie w Koninie na "miejskie" i "powiatowe". Te które przypadły Koninowi zaniedbały potrzeby uczniów dojeżdżających, likwidując internaty, stołówki, czy zmuszając pierwszoklasistów do do nauki "na drugiej zmianie". Oczywiście partia pana starosty lobbowała wtedy i głosowała w sejmie za dzieleniem subregionu konińskiego na powiat i miasto, bo gra toczyła się nie o potrzeby mieszkańców, tylko o stołki dla nielicznych.
Dodano: 28.04.2016 16:47    Przez: ~ewra
Jestem rodzicem. DZIĘKUJĘ za takie decyzje.
Dodano: 29.04.2016 07:02    Przez: ~mmaammaa
A kto za to zapłaci? Nie mam dzieci i nie wiem dlaczego mam się w podatkach dokładać do dojazdów dla innych. Chore...
Dodano: 28.04.2016 16:54    Przez: ~yuyu
Jak nie masz dzieci, to powinieneś płacić większy podatek. To pokolenie, które dziś się uczy, jutro będzie pracować również i na twoją emeryturę. I nie opowiadaj, że sam sobie na nią zapracowałeś, to tak nie działa.
Dodano: 28.04.2016 18:05    Przez: ~orion
"mówi Stanisław Bielik,starosta koniński" to ten stary działacz z PSL-u,emeryt,nie tak dawno wyrzucony ze stołka starosty znowu jest starostą? to chyba jakiś żart?
Dodano: 28.04.2016 17:12    Przez: ~POPROSTU GOLINIANKA
Nie to nie jest żart na 1-szgo kwietnia,to jest po prostu,po prostu .... "fakt autentyczny "
Dodano: 28.04.2016 17:24    Przez: ~ZNIESMACZONA
A ten gość ma jeszcze coś do powiedzenia?
Dodano: 29.04.2016 07:56    Przez: ~PEESEL nowe
.....wiadomo, że obecnie uczące się pokolenie będzie pracować na nasze emerytury i nie zawsze nie posiadanie dzieci to nasz wybór. Ja nie mogę ich mieć , nawet adoptować nie możemy bo jakiś dziwnych kryteriów nie spełniamy. Więc czasem warto się zastanowić nad tym co się pisze bo można kogoś bardzo zranić.
Dodano: 28.04.2016 19:53    Przez: ~ewcia do orion
W mieście Lubin nie mylić z Lublinem wszyscy mają darmowe przejazdy po całym mieście komunikacją miejską..... Pozostawiam temat bez komentarza
Dodano: 28.04.2016 20:07    Przez: ~A.r
Ty orion Ja mogę płacić teraz większe podatki za brak dzieci pod warunkiem ,że to pokolenie podpisze zobowiązanie (którego nie dotrzymanie będzie skutkowało karą więzienia) ,że jak dorosną to nie uciekną za granicę .Pasuje? A na emeryturę odkładam sam oprócz haraczu do bankruta zwanego ZUS.
Dodano: 28.04.2016 20:10    Przez: ~wera
A banany po ile?
Dodano: 28.04.2016 20:27    Przez: ~anananas
Dla tej kliki z PSL-u "CZŁOWIEK JEST NAJWAŻNIEJSZY !!!" pod warunkiem,że jest z PSL-u
Dodano: 28.04.2016 21:43    Przez: ~DZIADOSTWO
Do tej osoby która napisala ze jak nie masz dzieci to plac wieksze podatki dzis juz nasze dzieci maja swoje dzieci i tez placa podatki a ja nadal place podatki awy tylko wygladacie by manna z nieba wam spadla jak sie ma dzieci to obowiazek rodzica go nakarmic i i wychowac i do pracy
Dodano: 29.04.2016 07:29    Przez: ~olek
A może powiat też by dopłacił dzieciom mieszkającym w powiecie konińskim , ale dojeżdzajacym do szkół nie powiatowych.
Dodano: 29.04.2016 08:13    Przez: ~rodzic
1 z 2
12>>