Dzisiaj jest wtorek 22 października 2019, imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18085) SPORT FORUM FIRMY (5390) PRACA (45) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 13oC
Jutropogoda
15 / 11oC
Pojutrzepogoda
17 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Augustyniak zwolniony z Górnika! Dziubek nowym tre ... (0)Puchar Polski. Te mecze wyłonią finalistów. Już w ... (0)

Chcą odbudować dom. Pomoc płynie, ale potrzeba jej więcej

Dodano: 5.05.2016 13:08
Źródło: LM.pl

Państwo Chojnaccy z Borek w gm. Kramsk stracili dorobek całego życia. Wybuch gazu zniszczył ich dom. Rodzina chce go odbudować, ale ciągle potrzebna jest pomoc.

Niespełna miesiąc minął od dramatycznych wydarzeń pod Kramskiem. Feralnego dnia seniorka rodu – pani Irena wyszła z 3-letnim wnukiem odprowadzić 6-letnią wnuczkę na autobus. Ciężarna córka państwa Chojnackich akurat wybrała się do lekarza. W domu nie było też zięcia i drugiej córki małżeństwa, a pan Stanisław jak co rano oprzątał zwierzęta. Eksplozja gazu spowodowała, że budynek niemal wyleciał w powietrze. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale siedmioosobowa rodzina została bez niczego.

Apel o pomoc odbił się szerokim echem. Jak informuje Andżelika Łoś, dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kramsku, telefony niemal się urywały. Rodzina została zaopatrzona w to co najpotrzebniejsze. Odezwały się również firmy budowlane, które chcą pomóc w zbudowaniu nowego domu. - Z tego co wiem to rodzina ma już nawet pozwolenie na budowę – mówi Andżelika Łoś.

Nadal jednak brakuje materiałów budowlanych i pieniędzy. Liczy się każda złotówka. Pieniądze można wpłacać na konto Stanisława i Ireny Chojnackich: Bank Spółdzielczy w Kramsku nr 77 8530 0000 0012 5333 3000 0010 z dopiskiem „ Pomoc dla poszkodowanych”.  

  • Chcą odbudować dom. Pomoc płynie, ale potrzeba jej więcej

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Wuj ciekawe co ty byś zrobił gdybys to ty był w takiej sytuacji. Stracić dach nad głową to jest wielka tragedia . A skąd możesz wiedzieć czy żyli w syfie czy nie . Nie każdego stać na luksusy , jedni żyją w luksusach a drudzy trochę biedniej . Każdy żyje tak jak pozwalają na to fundusze . A zamiast pisać tak głupie komentarze może byś wpłacił "wuj" chociaż ze złotówkę , ponieważ każda Złotówka się liczy .
Dodano: 5.05.2016 20:15    Przez: ~Mieszkanka
E "wuj" zebys ty sie nie spalil zara buraku zwykly lepiej se lepszy samochod kup wiesniaku.
Dodano: 5.05.2016 16:45    Przez: ~Sulejman
Wuj chyba nie chciał byś być W takiej sytuacji przemawia przez ciebie zazdrość ..........
Dodano: 5.05.2016 18:45    Przez: ~Monia
Dom sie odbuduje.z pomoca ludzi zyczliwych.najwieksze szczescie ze nikogo nie bylo wtedy wewnatrz
Dodano: 6.05.2016 08:19    Przez: ~ala

KOMENTARZE

Kolejna wielodzietna rodzina w regionie która do tej pory żyła w syfie straciła dom przez gaz a teraz chcą luksusu... przypadek?
Dodano: 05.05.2016 16:32    Przez: ~wuj
Moim rodzicom pod koniec stycznia spłonął dom z całym dorobkiem.Wyszli z płonącego domu w tym co mieli na sobie,ojciec o mało życia nie stracił,bo chciał ratować z płomieni moją matkę i malutkiego wnuka.Teraz mieszkają w 7 osób w kawalerce.O jakim luksusie mówisz?Myślisz,że państwo zapewni apartament z widokiem???Myślisz,że ludzie dadzą Ci na nowy dom???Wsparcie osób prywatnych jest duże,ale nie pozwoli na zaczęcie życia od nowa.Bądź realistą...chyba nie wiesz ile kosztuje wybudowanie domu od podstaw,a jeszcze domu "luksusowego"...W takim pożarze oprócz dachu nad głową,rzeczy materialnych tracisz poczucie bezpieczeństwa i swój kąt,do którego mogłeś zawsze wrócić,choćbyś nawet jak to napisałeś "żył w syfie" to był to Twój syf...
Dodano: 06.05.2016 21:19    Przez: ~wiem co
E "wuj" zebys ty sie nie spalil zara buraku zwykly lepiej se lepszy samochod kup wiesniaku.
Dodano: 05.05.2016 16:45    Przez: ~Sulejman
Wuj chyba nie chciał byś być W takiej sytuacji przemawia przez ciebie zazdrość ..........
Dodano: 05.05.2016 18:45    Przez: ~Monia
lnicjatywa dobra ale żeby nie było tak jak z tą rodziną wielodzietna z Kawnic co przepili wszystko
Dodano: 05.05.2016 19:35    Przez: ~przedsiębiorca
Wuj ciekawe co ty byś zrobił gdybys to ty był w takiej sytuacji. Stracić dach nad głową to jest wielka tragedia . A skąd możesz wiedzieć czy żyli w syfie czy nie . Nie każdego stać na luksusy , jedni żyją w luksusach a drudzy trochę biedniej . Każdy żyje tak jak pozwalają na to fundusze . A zamiast pisać tak głupie komentarze może byś wpłacił "wuj" chociaż ze złotówkę , ponieważ każda Złotówka się liczy .
Dodano: 05.05.2016 20:15    Przez: ~Mieszkanka
Dom sie odbuduje.z pomoca ludzi zyczliwych.najwieksze szczescie ze nikogo nie bylo wtedy wewnatrz
Dodano: 06.05.2016 08:19    Przez: ~ala
tragedia - ale zastanawia mnie to czy ci ludzie mieli ubezpieczenie? jeżeli nie to dlaczego? i tłumaczenie niskimi dochodami to głupia wymówka bo 150 zł na rok to nie jest dużo a jaka wielka pomoc przy ewentualnej tragedii. dorosła córka z rodziną? chcą mieszkać niech zarobią razem z rodzicami i wspólnie pobudują! jedni oszczędzają a inni żyją ponad stan i czekają żeby im dawać bo tragedia. żal.swoją drogą dlaczego o jednych się pisze i pomaga a innym nie? co to za stronniczość??? a ośrodek pomocy społecznej organizuje konto i woła na ludzi???????????? żenada. nikomu nie życzę takiego doświadczenia ale trzeba myśleć przed szkodą!!!!!!!!!!!!!
Dodano: 06.05.2016 10:30    Przez: ~podpis
Wtedy byście gadali,że podpalili sami dla ubezpieczenia.Nie znasz ludzi ?
Dodano: 06.05.2016 13:11    Przez: ~sponge
wyobraź sobie,że mieli ubezpieczenie ale jak to ubezpieczyciel szuka teraz wykrętów
Dodano: 09.05.2016 20:19    Przez: ~kobra
150 zł na rok za ubezpieczenie DOMU???? Chyba pogrzało Cię tegoroczne Słońce... Przy najtańszym wariancie (ale nie jakiejś tam "firmy krzak") to jest co najmniej kilkaset zł rocznie. Samo utrzymanie domu wiele kosztuje i zwłaszcza w wielodzietnej rodzinie, gdzie sie nie przelewa, może to być wydatek ponad ich możliwości finansowe.
Dodano: 10.05.2016 08:37    Przez: ~anty-podpis
to wspaniala Rodzina! ci ludzie ciezko pracowali cale zycie, zeby miec na chleb i na dzieci, ktore wychowali na dobrych ludzi. gdy teraz spotkala ich tragedia i przyszlo im wszystko zaczynac od nowa odzywaja sie glosy pelne chamowy i obrzydliwych osadow??!! co z wami, ten caly ''wuj''- pozal sie Boze, i takimi jak on!? kulture stracic nim sie ja w sobie rozwinelo to tez tragedia. a Panstwu Chojnackim wsparcia i duzo sil zycze! nie jestescie osamotnieni w tej sytuacji, pomoga ci ktorzy maja serca i odruch niesienia bezwarunkowego wsparcia. w tym jest czlowieczenstwo!!!
Dodano: 06.05.2016 16:31    Przez: ~ola
do wója.ty to jesteś posrany gdzie jest napisane ze chca luksusu.wspaniala kochajaca sie rodzina. ta wielodzietna rodzina zaznala wiecej milosci od rodzicow niz nie jeden jedynak