Dzisiaj jest środa 22 stycznia 2020, imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20760) SPORT FORUM FIRMY (5464) PRACA (33) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
5 / 0oC
Jutropogoda
3 / 0oC
Pojutrzepogoda
3 / -1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Piłkarz Zagłębia Lubin w Górniku Konin. Już strzel ... (0)Inwestycje ważne dla regionu zostaną ujęte w budże ... (0)

Awantura na Zatorzu. Nie chcą placu zabaw na skwerze

Dodano: 10.05.2016 10:31
Źródło: LM.pl

Miał być zmodernizowany plac zabaw, a może nie być go wcale. Mieszkańcy kilku bloków na konińskim Zatorzu zorganizowali wczoraj pikietę.

„Panie prezesie niech pan słucha głosu mieszkańców”, czy „Zamiast modernizacji zmiana lokalizacji”. Między innymi z takimi transparentami wczoraj późnym popołudniem na placu zabaw w okolicy ulic Moniuszki i Nowowiejskiego pojawili się mieszkańcy Zatorza.

- W październiku podczas spotkania w sprawie budowy parkingu obiecaliście, że wyremontujecie plac zabaw. Teraz dowiadujemy się, że plac ma zostać przeniesiony na skwer. Jedyne zielone miejsce zniknie, a co z tym po placu? Jednak parking? - dopytywali mieszkańcy.

Sprawa dotyczy terenu między blokami, niedaleko niewielkiego marketu. W pierwotnej koncepcji Spółdzielni Mieszkaniowej „Zatorze” istniejący tam plac zabaw miał zostać przeniesiony kilkadziesiąt metrów dalej, a w jego miejscu powstałby parking na około 30 aut. Po spotkaniu z mieszkańcami, którzy zagłosowali przeciwko tej inwestycji, władze spółdzielni zadeklarowały, że plac zabaw zostanie. Mało tego miał być zmodernizowany, ogrodzony i wyposażony w nowe urządzenia. Zamiast tego, zaczęły znikać stare.

- Nie ma już zjeżdżalni, ścianki wspinaczkowej. Powoli, niepostrzeżenie próbuje się zlikwidować ten plac zabaw – podkreślała jedna z mieszkanek.

 

Okazuje się, że plany spółdzielni się zmieniły. Wystartowała ona w ogólnopolskim konkursie na budowę placu dla maluchów. W zgłoszeniu jako lokalizację podano zielony skwer.

- To byłoby nowoczesne miejsce, które służyłoby dzieciom z ośmiu bloków. Nawet jeśli nie wygramy w tym konkursie to sami zbudujemy plac wart ok. 120 tys. zł. A w miejscu starego stanie klomb i ławeczki – mówi Henryk Kordaczuk, zastępca prezesa SM „Zatorze”.

Mieszkańcy jednak nie godzą się na zmiany. Ci, którzy ze swoich okien widzą zieleń, chcą żeby tak zostało. Większość tych, którzy od ponad 30 lat mają pod balkonami plac zabaw, też nie chce zmiany jego lokalizacji. Czy zatem spółdzielnia zrezygnuje ze swoich planów?

- Spotkamy się z radą nadzorczą i zobaczymy co dalej. Jeśli mieszkańcy nie chcą placu zabaw to nie będą mieli żadnego – podkreśla Kordaczuk.

Nie wiadomo kiedy może zapaść ostateczna decyzja w tej sprawie. Mieszkańcy liczą, że zmieni się ona wraz ze zmianą władz spółdzielni. Wybory już w czerwcu.  

Czy plac zabaw powinien zostać przeniesiony?
  • Awantura na Zatorzu. Mieszkańcy nie chcą placu zabaw na skwerze
  • Awantura na Zatorzu. Mieszkańcy nie chcą placu zabaw na skwerze
  • IMG_0255
  • IMG_0257
  • IMG_0258
  • IMG_0259
  • IMG_0264
  • IMG_0266
  • IMG_0269
  • IMG_0277
  • IMG_0278
  • IMG_0280
  • IMG_0283
  • IMG_0284
  • IMG_0288
  • IMG_0290
  • IMG_0294
  • IMG_0301
  • IMG_0302
  • IMG_0305
  • IMG_0309
  • IMG_0314
  • IMG_0319
  • IMG_0320
  • IMG_0323
  • IMG_0328
  • IMG_0329
  • IMG_0333
  • IMG_0336
  • IMG_0337
  • IMG_0339
  • IMG_0340
  • IMG_0341
  • IMG_0343
  • IMG_0348
  • IMG_0349
  • IMG_0352

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

W kwestii wyjaśnienia - pikietujący chcą, aby władze przestrzegały ustalonych wspólnie decyzji w postaci głosowania z dnia 15 października 2015. Wówczas podjęto decyzję o modernizacji, powiększeniu, unowocześnieniu OBECNEGO PLACU ZABAW. Zdecydowana większość chce tak jak jest - czyli plac w dotychczasowej lokalizacji (zmodernizowany zgodnie z obietnicą Prezesa) oraz nienaruszony, zielony skwer. Pikietujący demonstrowali przeciwko PRYWACIE uprawianej prze Spółdzielnię Mieszkaniową Zatorze, a przede wszystkim przeciwko butnej postawie Przewodniczącego Rady Nadzorczej, który ma w tym swój prywatny interes.Pikietujący nadal domagają się respektowania ustaleń z 15 października 2015. "PLAC ZABAW I JEGO MODERNIZACJA TAK, ZMIANA LOKALIZACJI NIE"".Dziękujemy mieszkańcom, że byliśmy wszyscy razem!Organizatorzy Pikiety
Dodano: 10.05.2016 11:19    Przez: ~Organizatorzy pikiety
Bardzo dobrze! W końcu na Zatorzu powstaje społeczeństwo obywatelskie, które zna swoje prawa i nie daje się robić w trombę. Wszystkie osiedla powinny wziąć przykład z Zatorza i zacząć same decydować o swoim otoczeniu. W każdym rozwijającym się mieście to mieszkańcy decydują o tym, jak ma wyglądać ich okolica. W Koninie już wystarczająco władze ignorowały głos obywateli, vide stateczek na bulwarach, którego nie ma! W sprawie Krzyża można było protestować, a w sprawie dużo bliższej mieszkańcom już nie? Czysta hipokryzja. Brawo dla mieszkańców Zatorza!
Dodano: 10.05.2016 11:14    Przez: ~Tymoteusz1
Brawo mieszkańcy Zatorza. Niestety tak powinno być nic o nas bez nas. To my utrzymujemy pracowników spółdzielni a nie odwrotnie. Z krzyżem się udało życzę powodzenia.
Dodano: 10.05.2016 11:03    Przez: ~Uczestniczka z pod Sonaty.
Po co wyburzać stary plac zabaw jeśli można go zmodernizować? Skwer dodaje uroku naszemu osiedlu. Jeśli kogoś sprawa nie dotyczy niech się nie wypowiada. Lada moment będę miał dziecko do wychowania, więc na pewno za 2 lata będę zabawiał je na świeżym powietrzu. Dziecko i tak musi być pod ciągłą opieką dorosłych. W razie potrzeby zoorganizuje spacerek dla zdrowia....chociażby w okolice naszego stawku.A widokiem skweru chwalę się wszystkim znajomym.....którzy zazdroszczą mi takiego widoku!!! pozdrawiam
Dodano: 10.05.2016 11:06    Przez: ~zainteresowany
Pablo ty jesteś ciemny. Mają rację bronią swoich racji.
Dodano: 10.05.2016 11:01    Przez: ~Nie zatorze

KOMENTARZE

i znów to słynne zatorze... ochhh
Dodano: 10.05.2016 10:44    Przez: ~ochhh
niech sobie ściągną na sobotę petru razem z tym alimenciarzem ,przynajmniej coś się będzie działo.
Dodano: 10.05.2016 14:55    Przez: ~wasylij
To jeszcze nie koniec,ochhh.
Dodano: 10.05.2016 18:01    Przez: ~zatorowiec
I znowu widzę Kotlarskiego i nawiedzoną Krysię Leśniewską (PIS). Czy oni muszą być wszędzie? Byleby tylko dać się sfotografować ehh !!
Dodano: 11.05.2016 08:40    Przez: ~podpis...
w koninie na wsiach to się dzieje
Dodano: 15.05.2016 20:53    Przez: ~fdsf
czyżby komuś przeszkadzały bawiące się dzieci ??spokojnie to nie plac zapaw 15 lat temu co był max oblegany... teraz dzieci przed tv i komp siedzą...
Dodano: 10.05.2016 10:45    Przez: ~ochhh
Latem nawet balkonu nie idzie otworzyć, bo od rana do nocy słychać tylko te małe wydrzymordy. To jakaś dzicz, a nie dzieci.
Dodano: 10.05.2016 16:36    Przez: ~stella
nie możliwe.... przecież to XXI wiek... dzieci siedzą w domu przed tv i internetem
Dodano: 10.05.2016 17:46    Przez: ~iojjo
Konińska cebula daje kolejny popis. Pare drzewek, krzaków i trawy na której widnieją psie gówna przekładają na plac zabaw, gdzie dzieciaki miałby możliwość dobrej zabawy i rozwoju.Vive la Konin, Vive la miasto starych ludzi!
Dodano: 10.05.2016 10:46    Przez: ~pyk.
dzieci na trzepaku i w piaskownicy ??? no nie wierzę... :D
Dodano: 10.05.2016 10:46    Przez: ~hihh
Z tego Zatorza to nic im nie pasuje... hołota czy ciemnota ?
Dodano: 10.05.2016 10:49    Przez: ~Pablo
Pablo ty jesteś ciemny. Mają rację bronią swoich racji.
Dodano: 10.05.2016 11:01    Przez: ~Nie zatorze
byłem mieszkańcem zatorza... Teraz mieszkam pod Koninem.Mam wy.j...ny dom. Ale z dzieciakami i tak przyjeżdżam na place zabaw na zatorze. Mam sentyment są ludzie i dzieciaki mają z kim się bawić. Co z działki jak i tak nie mają z kim się bawić
Dodano: 10.05.2016 17:00    Przez: ~dyfro
Witam. Ludzie czy Wam kiedyś ktoś w życiu dogodził???? Wszystko na NIE. Jeżeli dzieci komuś już wyrosły z zabaw na placu zabaw, to teraz wszystko co z tym związane ,to NIE. Też mi już dzieci wyrosły ale inni mają małe dzieci . A wnuki też nieraz jak przyjadą do Dziadków miały by się gdzie bezpiecznie i fajnie pobawić w asyście Dziadków . I został by jeszcze /tylko trochę mniejszy skwerek zieleni /. Wstyd za takich ludzi . WSZYSTKO NIE .
Dodano: 10.05.2016 10:51    Przez: ~Już babcia . Irka.
Brawo dla pani! Szkoda, że mądrych ludzi jest tak mało.
Dodano: 10.05.2016 17:08    Przez: ~on
Brawo mieszkańcy Zatorza. Niestety tak powinno być nic o nas bez nas. To my utrzymujemy pracowników spółdzielni a nie odwrotnie. Z krzyżem się udało życzę powodzenia.
Dodano: 10.05.2016 11:03    Przez: ~Uczestniczka z pod Sonaty.
Co Ci sie z krzyzem udalo? jak nie przed Sonata to Ci go na Twojej mogile postawia pytam tylko po co?jak ta Unia Europejska wyprala Polakom mozgi. jak sie daliscie manioulowac tvn superstacji a przede wszystkim rudemu Tuskowi on wiedzial dobrze ze narod sklocony ze soba daje sie latwo manipulowac kiedy wreszcie to zrozumiecie. Najlepiej w tej sprawie niech zabierze glos prezydent Nowicki. On Wam kolejny hipermarket postawi bo jest po Wyzszej Szkole Leninowsko- Marksistowskiej w Moskwie. Konczyl jedna z najlepszych uczelni na swiecie. jego rzady widac po zasobnosci mieszkancow Koninina
Dodano: 10.05.2016 16:01    Przez: ~AntyPO
Po co wyburzać stary plac zabaw jeśli można go zmodernizować? Skwer dodaje uroku naszemu osiedlu. Jeśli kogoś sprawa nie dotyczy niech się nie wypowiada. Lada moment będę miał dziecko do wychowania, więc na pewno za 2 lata będę zabawiał je na świeżym powietrzu. Dziecko i tak musi być pod ciągłą opieką dorosłych. W razie potrzeby zoorganizuje spacerek dla zdrowia....chociażby w okolice naszego stawku.A widokiem skweru chwalę się wszystkim znajomym.....którzy zazdroszczą mi takiego widoku!!! pozdrawiam
Dodano: 10.05.2016 11:06    Przez: ~zainteresowany
Bardzo dobrze! W końcu na Zatorzu powstaje społeczeństwo obywatelskie, które zna swoje prawa i nie daje się robić w trombę. Wszystkie osiedla powinny wziąć przykład z Zatorza i zacząć same decydować o swoim otoczeniu. W każdym rozwijającym się mieście to mieszkańcy decydują o tym, jak ma wyglądać ich okolica. W Koninie już wystarczająco władze ignorowały głos obywateli, vide stateczek na bulwarach, którego nie ma! W sprawie Krzyża można było protestować, a w sprawie dużo bliższej mieszkańcom już nie? Czysta hipokryzja. Brawo dla mieszkańców Zatorza!
Dodano: 10.05.2016 11:14    Przez: ~Tymoteusz1
idę o zakład, że można pokierować tym całym kurnikiem nazwanym spółdzielnia mieszkaniowa Zatorze w składzie 30% zatrudnienia i z jakością usług 50% wyższą. Osiedle ma być dla mieszkańców a nie zysku. Zatem nie trzeba nam nowych sklepów. Zatem nie trzeba parkingów dla sklepów a takie dla mieszkańców. Dziś na takim Karłowicza parkuje 1/3 osób co unika opłat pod Pasażem na Chopina i blokują miejsca mieszkańcom. Chcemy zieleni! To chyba dobrze! Chcemy place zabaw w obecnych lokalizacjach a jest ich dużo a dzieci mniej. To chyba dobrze! Chcemy wywozu śmieci na czas.
Dodano: 10.05.2016 16:43    Przez: ~lo
Teraz dzieci pierwsze swoje słowa jakie wypowiadają to nie MAMA tylko TABLET :))) A tak poważnie to faktycznie dzieci rodzi się coraz mniej, place zabaw nie są tak oblegane jak 10 czy 25 lat temu. Po cholerę max plac zabaw... A-ha..... chyba że "prezes i spółka " dostali kasę pod stołem za nowy parking dla Polo. Zwykła banda.. A żona Prezesa wypaliła, że zamiast starego placu zabaw to może by..... kościół postawić. Myślałem że padnę......
Dodano: 10.05.2016 11:15    Przez: ~Lokator
No to są już pomówienia...
Dodano: 10.05.2016 11:31    Przez: ~x
Jeżeli dzieci jest mniej i i tak zwanego hałasu - jak niektórzy twierdzą było by mniej. A skwerek i tak był by ,tylko w troche innej formie.
Dodano: 10.05.2016 12:06    Przez: ~Irka.
Skwerek.... Ha Ha Ha chyba w postaci pięknego parkingu dla POLO, a dzieci i tak by nie było na placu zabaw ponieważ matki z dziećmi by tam nie poszły bo by uszy więdły od młodzieżowej gawędy zakraplanej piwkiem i małpką otoczoną unoszącą się maryśką.
Dodano: 10.05.2016 12:41    Przez: ~JA
POLO nie ma z tym nic wspólnego, ten budynek nawet nie należy do POLo tylko ma prywatnego właściciela i jest wynajmowany, urządzanie tam parkingu pod sklepik który ma max. 170m2 to jakiś żart i POLO to doskonale rozumie, więc nie szukajcie dziury w całym tu raczej należy szukac inicjatywy Spółdzielni a nie POLO
Dodano: 10.05.2016 13:49    Przez: ~zorientowany
praktycznie 1/2 obiektów Polo, Lewiatan to obiety prywatncyh właścicieli, ale czy jest tam Polo czy inny sk;lep to na tej lokalizacji parkingu najbardziej skorzysta owy właściciel obiektu a nastęnie mieszkańcy. TYLKO się pytam: po co budować parking na skwerze (ogrodzonym blokami) i wprowadzać beton i kostkę pod okna ludziom jak Moniuszki 7 to zabudowania na obrzeżach Zatorza z wielkim wolnym terenem od ulicy Kleczewskiej. Tam zrobić parking a nie ;ludziom pod nosem a każdy sobie owe 50-100 m do auta dojedzie. Spółdzielnia jak jest tak mądra to nawet nie zrobi od Kleczewskiej mały i ogrodzony parking na 50 aut z szlabanem by mieszkańcy nie bali się o auto. Opłata miesięczna 30zł na koszt szlabanu i wszyscy będą szczęśliwi: parking nie pod oknem, parking bezpieczny, parking tylko dla mieszkańców! Zysk z parkingu rocznie to 17 tys: starczy na czyszczenie parkingu przez sprzątaczkę raz na tydzień, odśnieżenie i inwestycje w szlaban.
Dodano: 11.05.2016 11:07    Przez: ~po ludzku
1 z 8
12345678>>