Dzisiaj jest niedziela 24 stycznia 2021, imieniny: Felicji, Tymoteusza, Rafała WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17927) SPORT FORUM FIRMY (5574) PRACA (51) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
1 / 0oC
Jutropogoda
1 / -1oC
Pojutrzepogoda
1 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Porozmawiajmy o firmach i przedsiębiorcach w pande ... (2)Boso na śniegu. Zimowa sesja tancerzy konińskiego ... (4)

Światowe Dni Młodzieży. Koninianie zapraszają Francuzów

Dodano: 17.05.2016 17:14
Źródło: LM.pl

Konińska młodzież czeka na rówieśników z Francji. Młodzi przygotowali film, w którym pokazali miasto i zaprosili do przyjazdu.

W związku ze Światowymi Dniami Młodzieży (26-31 lipca), do Konina przyjedzie około 500-osobowa grupa z Francji. To podopieczni międzynarodowego ruchu FONDACIO z siedzibą w Wersalu. Młodzi przyjadą 22 lipca. Będą mieszkać w domach koninian. W ramach podziękowania za gościnę Francuzi zorganizują 24 lipca koncert dla mieszkańców miasta. Później pojadą na ŚDM, które odbędą się w Krakowie.

W sumie do Konina przyjedzie blisko 700 osób. Poza Francuzami będzie też grupa młodych ludzi z Kazachstanu.  

  • Światowe Dni Młodzieży. Koninianie zapraszają Francuzów

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Ciekawe ile z kasy miejskiej da święty Józef z Konina?
Dodano: 17.05.2016 20:49    Przez: ~Baron
Przy kościołach plebanie,jak hotele,ale klecha nie wpuści obcego,bo mu nabrudzi.
Dodano: 17.05.2016 19:04    Przez: ~zappa
Oj za ładny ten film wyszedł. Jak przyjadą i zobaczą rzeczywistość przeżyją ogromny szok.
Dodano: 18.05.2016 07:53    Przez: ~Leszek
a po co będzie kogoś pasł, ludzi ma od tego
Dodano: 18.05.2016 07:55    Przez: ~.,.,
pokazali prawdę, na starówce jest pustynia
Dodano: 18.05.2016 07:51    Przez: ~.,.,

KOMENTARZE

Fajno :) u mnie będą mieszkać 3 osoby
Dodano: 17.05.2016 18:11    Przez: ~marcin
Niezły film, fajne ujęcia z góry, gorsze te z poziomu ulicy, bo jest na nich przeraźliwie pusto, jakby Konin był wymarłym miastem. Fajna muzyczka.
Dodano: 17.05.2016 18:13    Przez: ~le coq
pokazali prawdę, na starówce jest pustynia
Dodano: 18.05.2016 07:51    Przez: ~.,.,
Młodzi koninianie jesteście WSPANIALI. Po obejrzeniu tego krótkiego filmu nie mogę powstrzymać się od komentarza. Mieszkałem tam 25 lat. Od 10 już zupełnie inna część Polski. Konin stał się świetnym miastem. Wiele inicjatyw wiele pomysłów. Koninianie oby tak dalej.
Dodano: 17.05.2016 18:17    Przez: ~PL
raczej świętym miastem-obok licheń.
Dodano: 17.05.2016 18:38    Przez: ~boruta
Brawo KONIN!
Dodano: 17.05.2016 18:38    Przez: ~LP
hahah. Nie ma się czym chwalić. U nas urodziła się św. siostra Faustyna, więc u nas była wykpiona i prześladowana...
Dodano: 18.05.2016 05:49    Przez: ~Jj
Uprzejmnie informuję,że dziś jest Wniebowstąpienie Chrystusa Pana,Króla Polskiego,16-go ma imieniny Andrzej Boboli,20-go wspomnimy św.Bernardyna ze Sjeny,jeszcze tylko Boże Ciało,bo Zesłanie Ducha Świetego już było,no i miesiąc z głowy.
Dodano: 18.05.2016 12:20    Przez: ~szkarlatyna
Obejrzyj film zanim chcesz robić z siebie pajaca. Zmieniając temat, to tylko poganie mogą sobie mieć "miesiąc z głowy", bo idąc na zatracenie święta są przeszkodą a czyny nie mają żadnego znaczenia...
Dodano: 18.05.2016 17:10    Przez: ~Jj
Film na szóstkę. :-)Tez zastanawiałam się, czy nie gościć u siebie Francuzów. Zobaczymy
Dodano: 17.05.2016 18:53    Przez: ~ygkyukyugyu
co zobaczysz? chcesz, ale się boisz?
Dodano: 18.05.2016 07:52    Przez: ~a kazachów nikt nie weźmie
Na focie-guru,jak Arnold.Dziewczyny mdleją,jak tylko zobaczą.
Dodano: 17.05.2016 19:01    Przez: ~kasiulka
kiedy guru zrobi porządek u siebie?
Dodano: 17.05.2016 20:30    Przez: ~ania
Papież Franciszek nawołuje do ubóstwa, a guru jeździ wypasionym autem, które potem oddaje w lepsze ręce i tłucze następne.
Dodano: 18.05.2016 16:36    Przez: ~mini-palestrant
To są Światowe Dni Młodzieży KATOLICKIEJ. Wielbiciele prawdy,nie zakłamujcie faktów.
Dodano: 17.05.2016 19:02    Przez: ~życzliwy
Tak światowe dni młodzieży KATOLICKIEJ, nie chrzescijańskiej, proszę nie mylić pojęć.
Dodano: 17.05.2016 20:00    Przez: ~Chrzescijanin
Kościół katolicki to jedyny Kościół założony przez Jezusa Chrystusa "Odpowiedział Szymon Piotr: «Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego». 17 Na to Jezus mu rzekł: «Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jony. Albowiem nie objawiły ci tego ciało i krew, lecz Ojciec mój, który jest w niebie. 18 Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą. 19 I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie». " (Mt 16, 16-19) Pozostałe sekty, odłamy, herezje, mahomet itd. powstawały (zakładane przez ludzi) po założeniu Kościoła Chrystusowego i w opozycji do tego Kościoła.
Dodano: 18.05.2016 05:45    Przez: ~Jj
dokładnie! tylko katolickiej!
Dodano: 18.05.2016 07:53    Przez: ~.,.,
nie kościół katolicki został stworzony przez Jezusa, lecz chrześcijański. Potem przez wieki papieża i biskupi manipulowali tym kościołem
Dodano: 18.05.2016 07:55    Przez: ~.,.,
Kościół katolicki nie jest Kościołem Jezusa Chrystusa. Kościół katolicki jest pełen obłudy i fałszu, przesączony bałwochwalstwem, kultem tzw świętych.
Dodano: 18.05.2016 14:32    Przez: ~Bogini maryja
Jj pięknie przepisujesz ale katolikiem jesteś tylko w niedzielę i to przez godzinę podczas mszy potem to już hulaj dusza , piekła nie ma. Wobec tego przepisywanie wersów Biblii w twoim przypadku nie ma sensu.
Dodano: 18.05.2016 16:33    Przez: ~mini-strant
" a bramy piekielne go nie przemogą." to wyrok Pański o niezniszczalności tego Kościoła, w sensie możliwości zbawienia przez przyjęcie chrztu św, odpuszczania grzechów ciężkich po chrzcie we wspólnocie (J 20, 21-23), przyjmowania Eucharystii (J 6, 22-71; Mk 14, 22-24) itd. NIE MA INNEGO KOŚCIOŁA ZAŁOŻONEGO PRZEZ JEZUSA CHRYSTUSA, NIŻ TEN, KTÓRY MA CIĄGŁOŚĆ OD ŚW.PIOTRA. Bałwochwalczy jest twój nick, a twoja otwartość na prawdę jest tak mała, że nie zadałeś choćby jakiegoś pytania, co sprawia, że tłumaczenie tobie czegokolwiek mija się z celem, ponieważ twoja wypowiedź jest jedynie obelgą potwierdzającą prawdziwość Kościoła Jezusa Chrystusa.
Dodano: 18.05.2016 17:21    Przez: ~Jj
Jj powiedz coś od siebie, a nie przepisuj Biblii. Powiedz jakim jesteś, co dobrego uczyniłeś innym, komu pomogłeś, jak reagujesz na krzywdę ludzką, jak wypełniasz uczynki miłosierdzia itp.To jest najważniejsze, a nie bezmyślne przepisywanie czegoś kto kiedyś już napisał pierwszy. Autorem Biblii nie będziesz choćbyś nie wiem jak się starał.Nie zastanawia cię to?
Dodano: 19.05.2016 10:39    Przez: ~mini
Człowiek to nie świnia. Głoszenie Ewangelii jest jednym z największych uczynków miłosierdzia.
Dodano: 19.05.2016 14:31    Przez: ~Jj
A ja nie jestem pewny siebie, żeby się przechwalać. Wystarcza mi pewność Boga :)
Dodano: 19.05.2016 14:34    Przez: ~Jj
Przy kościołach plebanie,jak hotele,ale klecha nie wpuści obcego,bo mu nabrudzi.
Dodano: 17.05.2016 19:04    Przez: ~zappa
a po co będzie kogoś pasł, ludzi ma od tego
Dodano: 18.05.2016 07:55    Przez: ~.,.,
Ciekawe ile z kasy miejskiej da święty Józef z Konina?
Dodano: 17.05.2016 20:49    Przez: ~Baron
wychodzi na to, ze Konin ma teraz dwóch świętych Józefów... w Morzysławiu i na Wilkowie