LM.plSportDominacja Medyka trwa! Konińskie mistrzynie!

Dominacja Medyka trwa! Konińskie mistrzynie!

Dodano: , Aktualizacja: , Żródło: LM.pl

Ostatni mecz sezonu 2015/2016 rozegrały w środę piłkarki Medyka POLOmarket Konin. Zespół Romana Jaszczaka po raz trzeci w historii został mistrzem Polski!

W ostatnim meczu w sezonie koninianki mierzyły się z tegorocznym wicemistrzem - Górnikiem Łęczna. Drugi zespół ligi wyszedł na to spotkanie z o wiele bardziej ofensywnym nastawieniem. W przeciwieństwie do poprzednich meczów Górnik częściej przebywał na połowie medyczek. Łęcznianki nie mogły jednak przekuć tej przewagi na gole.

Sponsorem transmisji był Toyota Auto Kamiński Konin.

A Medyk POLOmarket wykorzystał tę taktykę i kolejnymi kontratakami dobijał przyjezdne. Wynik w piętnastej minucie otworzyła Agata Tarczyńska, wykorzystując zagranie z lewej strony Katarzyny Daleszczyk. Osiem minut później medyczki przeprowadziły identyczną akcję prawą flanką - tym razem Agata Tarczyńska wykończyła zagranie Aleksandry Sikory.

Do przerwy padły jeszcze trzy gole. Najpierw świetną indywidualną akcję przeprowadziła Katarzyna Daleszczyk. Przy prowadzeniu 3:0 koninianki nieco się rozluźniły, co wykorzystała Anna Sznyrowska. Napastniczka Górnika po samodzielnym rajdzie lewą stroną zagrała piłkę w pole karne, a tam do siatki Medyka dobiła ją Agata Guściora. Czwarty kontratak Medyka POLOmarket w 41. minucie przeprowadziła Agata Tarczyńska. Tuż przed bramką napastniczka z Konina oddała jeszcze piłkę Aleksandrze Sikorze i było 4:1.

Po zmianie stron tempo meczu nieco spadło, ale kibice mogli oglądać jeszcze dwa gole. Najpierw świetnie w polu karnym zachowała się Liliana Kostowa, mocnym strzałem umieszczając piłkę w siatce Górnika. Łęcznianki odpowiedziały jeszcze w samej końcówce spotkania - po rzucie rożnym do bramki Medyka trafiła Anna Sznyrowska.

To nie zmąciło jednak zabawy piłkarkom Medyka POLOmarket Konin. Zespół Romana Jaszczaka po raz trzeci z rzędu i jednocześnie w swojej historii wywalczył tytuł mistrza Polski. Do Konina pojechała również nagroda dla królowej strzelczyń, którą została Anna Gawrońska (23 gole). Medyczki wyprzedziły swoje rywalki w lidze aż o 20 punktów, strzelając w całym sezonie 99 goli, a tracąc zaledwie trzynaście. Dominacja medyczek na arenie krajowej trwa.

Teraz przed zawodniczkami z Konina zasłużona przerwa. Do rozgrywek ligowych medyczki powrócą zapewne na początku sierpnia. 23 lipca mistrzynie Polski rozegrają towarzyski mecz z VfL Wolfsburg, a miesiąc później w Koninie i Wrześni rozpocznie się turniej eliminacyjny do Ligi Mistrzyń. Rywalki koninianek poznamy po losowaniu 23 czerwca.

Medyk POLOmarket Konin - Górnik Łęczna 5:2 (15', 23' Agata Tarczyńska, 34' Katarzyna Daleszczyk, 41' Aleksandra Sikora, 57' Liliana Kostowa - 36' Agata Guściora, 90' Anna Sznyrowska)

Medyk POLOmarket Konin: Anna Szymańska - Aleksandra Sikora, Maria Ficzay, Radosława Sławczewa (40' Nikoleta Nikolić), Gabriela Grzywińska, Wiktoria Marszewska (58' Natalia Pakulska), Patrycja Balcerzak, Liliana Kostowa (66' Paulina Zawiślak), Katarzyna Daleszczyk (81' Marta Fil), Agata Tarczyńska, Anna Gawrońska.

Górnik Łęczna: Dorota Wilk - Agnieszka Jędrzejewicz (25' Weronika Zawistowska), Marlena Hajduk, Natasza Górnicka, Paulina Kawalec (52' Dżesika Jaszek), Jagoda Szewczuk (66' Kasandra Parczewska), Dominika Kwietniewska, Agata Guściora, Patrycja Hmirova, Ewelina Kamczyk (66' Mariana Iwanyszyn), Anna Sznyrowska.