Dzisiaj jest piątek 24 maja 2019, imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19284) SPORT FORUM FIRMY (5334) PRACA (68) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 12oC
Jutropogoda
18 / 10oC
Pojutrzepogoda
17 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Spławie. Zderzyły się dwa samochody. Jedna osoba z ... (0)Rokitnikowy projekt się rozwija. Kolejne krzewy na ... (5)

Można się kąpać! Sanepid przebadał wodę z konińskich jezior

Dodano: 24.06.2016 14:28
Źródło: LM.pl

Jeziora w Koninie i powiecie konińskim są czyste. To oznacza, że można się w nich bezpiecznie kąpać.

Pierwszy dzień wakacji to czas, w którym powoli zapełniają się plaże. Pogoda sprzyja również kąpielom. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Koninie dysponuje już wynikami badań wód z jezior w powiecie konińskim.

- Pod względem bakteriologicznym są one czyste. Nie mamy póki co żadnych zastrzeżeń – mówi Wojciech Piotrowski, kierownik higieny komunalnej PSSE w Koninie.

Zgłoszonych i przebadanych zostało 12 miejsc wykorzystywanych do kąpieli. To o jedno mniej niż w ubiegłym roku. Z mapy przebadanych przez Sanepid miejsc, w których można korzystać z wodnych szaleństw zniknął Licheń.

Bez obaw można się natomiast kąpać w jeziorze Pątnowskim (ośrodek Gosławice), Ślesińskim, Wilczyńskim,Mikorzyńskim, Budzisławskim, Mąkolno, Skulska-Wieś oraz w jeziorku w Parku i Rekreacji i Aktywności Fizycznej w Kleczewie.

Koniński Sanepid przypomina o zwracaniu uwagi na wodę, w której się kąpiemy. Zmieniona barwa wody, mętność i specyficzny zapach mogą świadczyć o sinicach. Wówczas organizator kąpieli ma obowiązek zamknąć miejsce przeznaczone do kąpieli.

fot. archiwum

  • Można się kąpać! Sanepid przebadał wodę z jezior w powiecie konińskim

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Przecież w Wilczynie jeziora już prawie wyschło
Dodano: 24.06.2016 14:56    Przez: ~,,bb..
co na to KOD ? czy będą kolejne manifestacje koryciarzy ?
Dodano: 24.06.2016 14:56    Przez: ~czekamZNiecierpliwością
To, dlaczego nie wysychają inne jeziora oddalone od kopalni. Tak w stronę Mogilna i Trzemeszna jak i w stronę Izbicy czy Sompolna? Poza tym poruszyłem temat KŁAMSTW, które nam sprzedawano przez lata odnośnie ratowania jezior. Kłamstwo to kłamstwo, bez względu na to, jaka jest przyczyna wysychania jezior. A co do rzek to jest ich naturalną właściwością jest to, że mają duże sezonowe wahania stanu wody jak każdy ciek wodny. Sezonowe a nie wysychanie systematyczne z roku na rok o metr każdego roku lub więcej (w pionie) od lat. Dziwna ta susza. Kilka dni temu byłem nad jeziorem Brdowskim koło Babiaka chyba po 10 latach przerwy. Stan wody wyższy niż 10 lat temu. Jakoś susza nie przeszkadza, bo kopalni jeszcze tam nie ma i mam nadzieję, że mieszkańcy tamtych terenów dopną swego i nie wpuszczą na swoje ziemie zbrodni na środowisku, rolnictwie i leśnictwie.
Dodano: 24.06.2016 16:36    Przez: ~Ulrich von Jungingen

KOMENTARZE

Przecież w Wilczynie jeziora już prawie wyschło
Dodano: 24.06.2016 14:56    Przez: ~,,bb..
taaa dobre sobie... wysychalo jak jeszcze nie było kopalni... spytajcie swoich dziadków.
Dodano: 24.06.2016 20:14    Przez: ~hehe
co na to KOD ? czy będą kolejne manifestacje koryciarzy ?
Dodano: 24.06.2016 14:56    Przez: ~czekamZNiecierpliwością
Jeśli chodzi Budzisławskie a szczególnie Wilczyńskie to pewnie można się kąpać w tej wodzie, co to od minimum 15 lat kopalnia obiecuje dolać i robi się z nas idiotów czy w tych oczkach wodnych otoczonych pustynią, które pozostały po niegdysiejszych wspaniałych jeziorach?
Dodano: 24.06.2016 15:46    Przez: ~Ulrich von Jungingen
Szkoda gadać. Tam spędzałem każde wakacje. Na moich oczach woda uciekała. Pamiętam jak na Trębach starych na pomost wchodziło się po deskach. Parę lat temu pomost stał już właściwie na plaży. Pamiętam jak nurkowie pomagali znajomemu szukać na dnie ,wędek potopionych po wywrotce łodzi. Dziś po te wędki doszłoby się w wodzie do pasa. Kopalnia obiecuje i obiecuje. WSTYD! Jak potem mogą mówić że dbają o region. Wnuki tych ludzi będą im pluć na groby. Nic po nich nie zostanie.. pustynia..
Dodano: 24.06.2016 16:39    Przez: ~Asw
najpierw to niech doleje trochę od opadów, bo porządnych deszczy to nie było już od ponad 5 lat, a nie tylko zwalać na kopalnie ;)
Dodano: 24.06.2016 17:37    Przez: ~grbk
ulrich w Wiśle niski stan wody też przez kwb ogarni sie
Dodano: 24.06.2016 16:16    Przez: ~wodnik
To, dlaczego nie wysychają inne jeziora oddalone od kopalni. Tak w stronę Mogilna i Trzemeszna jak i w stronę Izbicy czy Sompolna? Poza tym poruszyłem temat KŁAMSTW, które nam sprzedawano przez lata odnośnie ratowania jezior. Kłamstwo to kłamstwo, bez względu na to, jaka jest przyczyna wysychania jezior. A co do rzek to jest ich naturalną właściwością jest to, że mają duże sezonowe wahania stanu wody jak każdy ciek wodny. Sezonowe a nie wysychanie systematyczne z roku na rok o metr każdego roku lub więcej (w pionie) od lat. Dziwna ta susza. Kilka dni temu byłem nad jeziorem Brdowskim koło Babiaka chyba po 10 latach przerwy. Stan wody wyższy niż 10 lat temu. Jakoś susza nie przeszkadza, bo kopalni jeszcze tam nie ma i mam nadzieję, że mieszkańcy tamtych terenów dopną swego i nie wpuszczą na swoje ziemie zbrodni na środowisku, rolnictwie i leśnictwie.
Dodano: 24.06.2016 16:36    Przez: ~Ulrich von Jungingen
Ulrych, tam gdzie ty się pojawisz tam jeziora wysychają, czy nie jest to zastanawiające ?
Dodano: 25.06.2016 20:32    Przez: ~Tręby Stare
Najwyzszy czas lenie bysta badania zrobili. Kto tych nugusow oplaca ? Pewnie zaspany swinty juzwa
Dodano: 24.06.2016 17:38    Przez: ~Mocher
W około Koniowa to są same bajora. Ja jadę ze swoim chłopakiem do Juraty
Dodano: 24.06.2016 20:30    Przez: ~Jessi
ależ się popisałaś, pewnie masz kasiastego chłopaka... PS sprawa tu opisywana nie dotyczy morza, buehehe!!!
Dodano: 25.06.2016 10:13    Przez: ~marcin
jezioro budzisławskie w trębach to jest już masakra. Woda przez 20 lat spadła o jakies 2, 5 metra. ostatnio jak byłem to na wyspe można przejść prawie sucha noga gdyby nie muł. Mój pies wszedł do wody i wpadł całymi łapami w muł, MASAKRA
Dodano: 24.06.2016 21:45    Przez: ~mk
Woda spadła ? Poziom wody opadł !
Dodano: 25.06.2016 20:27    Przez: ~Absolwent Gimnazjum
no, tylko że woda wygląda jak kilkudniowy odgrzany rosół, jak chcemy dostać wypryski i syfy na skórze to zapraszam nad jezioro :D
Dodano: 25.06.2016 08:06    Przez: ~Wodnik
Masz rację w goslawicach aż zielono
Dodano: 25.06.2016 16:04    Przez: ~stjw
Sorry, ale taki mamy klimat
Dodano: 25.06.2016 08:16    Przez: ~Em
"Ratujmy znikające jeziora" sympozjum w Wilczynie, nie wiem czy coś pomoże , ale żal serce ściska jak się patrzy na wilczyńską plażę.
Dodano: 25.06.2016 18:17    Przez: ~Frodo
1 z 2
12>>