Dzisiaj jest niedziela 5 lipca 2020, imieniny: Karoliny, Antoniego, Filomeny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17853) SPORT FORUM FIRMY (5503) PRACA (30) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
23 / 19oC
Jutropogoda
21 / 13oC
Pojutrzepogoda
16 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
"Z Maryją przez wieki" to jedna z wystaw w licheńs ... (0)Zielonym do góry EXTRA. Zaczarowany ogród w Konini ... (1)

Uczniowie z Żychlina zapraszają na pokaz z okazji Chrztu Polski

Dodano: 27.06.2016 14:49
Źródło: LM.pl

Już w najbliższą środę w Kościele Ewangelicko-Reformowanym w Żychlinie odbędzie się specjalny pokaz artystyczny z okazji Chrztu Polski.

Na przedstawienie zapraszają uczniowie z Zespołu Szkół w Żychlinie. Pokaz powstał w ramach projektu ,,Warsztaty teatralne 966" organizowanego przez Parafię Ewangelicko-Reformowaną w Żychlinie. Dzięki projektowi uczniowie mogli rozwijać swoje umiejętności teatralne, muzyczne, taneczne, aktorskie, nabywali również wiedzę historyczną.

Spektakl dotyczyć będzie wydarzeń związanych z Chrztem Polski i obchodzoną w tym roku 1050. rocznicą tego wydarzenia. Scenariusz napisała Małgorzata Jakubowska, a wyreżyserowała go Paulina Sobiś. Obie panie prowadziły warsztaty z uczniami ZSEU w Żychlinie. W spektaklu pojawią się fragmenty m.in. Kroniki polskiej Galla Anonima, czy Roczniki czyli Kroniki sławnego Królestwa Polskiego Jana Długosza. 

W przedstawieniu zaprezentowane zostaną zarówno postaci historyczne, jak i fantastyczne. Będą więc Mieszko i Dobrawa, Jan Długosz, czy Biskup Jordan.

Pokaz spektaklu odbędzie się 29 czerwca o godz. 17.00 w Kościele Ewangelicko-Reformowanym w Żychlinie.

fot. zychlin.reformowani.pl  • Uczniowie z Żychlina zapraszają na pokaz z okazji Chrztu Polski

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Ale czy to ta sama religia i czy ten sam Jezus?
Dodano: 27.06.2016 15:08    Przez: ~babcia
Nie. Jezus mówił o jednym Kościele - Mt 16, 16-19, który stanowi jedność jak On w Ojcu - J 17, 20-26. Nigdy Jezus nie powiedział, że jak ktoś się nie zgodzi w zawiązaniu lub rozwiązaniu czegoś przez Piotra, to można się z nim nie zgodzić i tworzyć jakąś odrębną wspólnotę nie wiadomo od kogo pochodzącą... Podobno dla "reformatorów(słów Jezusa z Mt 16, 16-19)" Eucharystia nie jest prawdziwym Ciałem i Krwią Jezusa... a co jest napisane w J 1, 14; J 6, 53-58? Św. Jan o reformacji ostrzegał 2000 lat i napisał po czym poznać Ducha Świętego, który prowadzi jedyny Kościół założony przez Jezusa "Umiłowani, nie dowierzajcie każdemu duchowi, ale badajcie duchy, czy są z Boga, gdyż wielu fałszywych proroków pojawiło się na świecie. 2 Po tym poznajecie Ducha Bożego: każdy duch, który uznaje, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele, jest z Boga. " (1J 4, 1-2) Kościół piotrowy niezmiennie od początku głosi, że Jezus przychodzi do nas w ...
Dodano: 28.06.2016 06:38    Przez: ~Jj
Kościół piotrowy niezmiennie od początku głosi, że Jezus przychodzi do nas w Ciele - w Eucharystii (Mk 14, 22-24)
Dodano: 28.06.2016 06:38    Przez: ~Jj
Protestanci nawołują do ubóstwa i prostoty pierwszych chrześcijan.Odrzucają pławienie się w bogactwie,złocie i władzy-w rzeczach krytykowanych przez Jezusa.Tak,że nasz Kościółek poszedł w biznesy i picowanie,a protestanci wrócili do autentycznych źródeł wiary.
Dodano: 28.06.2016 08:24    Przez: ~grego
Przede wszystkim to co ma wspólnego prawdziwość Kościoła z jakimiś stareotypami wieśniaków malujących obraz Kościoła na podstawie wiedzy z telewizji i z opini innych ludzi? Chyba ty poszedłeś w biznesy i picowanie, że chcesz, aby Kościół tam poszedł... Wskaż mi fragment jakikolwiek, gdzie Jezus krytykuje złoto, władzę, bogactwo? Jezus nie krytykuje bogactwa, lecz chciwość - to dwa różne pojęcia. Nigdy nie krytykuje władzy, bo tylko Bóg ma władzę i tylko On może komuś ją powierzać(Rz 13, 1) - Mk 1, 21-22!... Złoto to już w ogóle odleciałeś... Która plebania albo który ksiądz chodził w złotych ornamentach? Złoto zawsze Bóg nakazywał oddać do świątyni - Ag 2, 8; 1Krl 6.
Dodano: 28.06.2016 13:00    Przez: ~Jj
Czyli czary-mary, hokus-pokus wyskoczy króliczek.
Dodano: 27.06.2016 21:06    Przez: ~Leon
"Jak talarek na tacę skoczy,to dusza z czyśćca wyskoczy"-bawiono się wesoło z pożytkiem dla personelu naziemnego w średniowieczu.
Dodano: 28.06.2016 08:28    Przez: ~zappa
Szkoda, że nie pozostaliśmy przy swoich , słowiańskich wierzeniach. Chrześcijaństwo narzucono nam siłą. Słowo "Bóg" jest określeniem ściśle słowiańskim.
Dodano: 28.06.2016 09:37    Przez: ~ktoś
Gdzie jest twój bóg słowiański? Kim on jest?
Dodano: 28.06.2016 13:03    Przez: ~Jj

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.