Dzisiaj jest czwartek 14 listopada 2019, imieniny: Rogera, Serafina, Agaty WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19056) SPORT FORUM FIRMY (5412) PRACA (45) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
4 / 3oC
Jutropogoda
10 / 8oC
Pojutrzepogoda
13 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Piłkarska kolejka: Derby na koniec rundy. Górnik p ... (1)Grodziec. 49-letni mężczyzna zginął podczas wycink ... (0)

Ostatni dzwonek na złożenie wniosku "Rodzina 500 plus" 

Dodano: 29.06.2016 14:44
Źródło: LM.pl

Do wczoraj wnioski w programie „Rodzina 500 plus” złożyło 4677 mieszkańców Konina. Aby otrzymać pieniądze za kwiecień, należy to zrobić do końca czerwca.

Rządowy program „Rodzina 500 plus” ruszył 1 kwietnia. Anna Kwaśniewska, dyrektor MOPR w Koninie podkreśla, że składanie dokumentów i wypłaty świadczeń przebiegają bez większych problemów.

- Nie ma kolejek i długiego czasu oczekiwania. Jesteśmy po sobocie pracującej, gdzie z wnioskami pojawiło się kilkanaście osób. To składanie dokumentów rozłożyło się w miarę równomiernie na cały okres ostatnich trzech miesięcy

– mówi Anna Kwaśniewska.

Pracownicy MOPR spodziewali się wniosków złożonych na 7000 dzieci. Uprawnionych do świadczenia jest natomiast 5335 dzieci. Do tej pory do Ośrodka wpłynęło 4677 wniosków. Jest jeszcze ponad 300 podań, które czekają na wydanie decyzji.

- Nie spodziewaliśmy się, że przy okazji składania dokumentów do programu „500 plus” o kilkaset osób wzrośnie liczba uprawnionych do świadczeń rodzinnych – mówi Kwaśniewska.

Dyrektor MOPR podkreśla, że dużą pracę w sprawdzaniu wniosków i przyznawaniu świadczeń wykonali pracownicy socjalni.

- Zdarzało się, że nie było porozumienia w rodzinach i dokumenty składali oboje rodzice. Były też sytuacje, że trzeba było dzieci zabezpieczyć, bo w rodzinie był problem związany z chorobą alkoholową. Nasi pracownicy znają środowiska w których pracują. Świadczeniobiorczyni obiecała, że to był ostatni raz. Daliśmy jej drugą szansę

– mówi dyrektor Kwaśniewska.

W ramach realizacji programu „Rodzina 500 plus” do kieszeni mieszkańców Konina wpłynęło już 8 mln 200 tys. zł.  

  • Koninianie chętnie korzystają z "500 plus". Wnioski jeszcze tylko do jutra

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Mamy...Dżesik ,Amelek ,Nikolek ,Vanessek, Pamelek ,Brajanków ,Kewinków,Olivierków...bardzo dziękują
Dodano: 29.06.2016 15:08    Przez: ~Majkel Dżekson
Tak ciężko poprawić artykuł ? Tylko usuwacie nieprzychylne komentarze..... To Wam pomogę fachowcy........Wnioski złożone do 30 czerwca 2016 będą dawały prawo do nabycia prawa do świadczenia wychowawczego od 1 kwietnia, natomiast dla wniosków złożonych po 30 czerwca 2016 r. prawo do świadczenia wychowawczego w wysokości 500 zł na dziecko będzie ustalane począwszy od miesiąca, w którym wypłynął wniosek z prawidłowo uzupełnionymi dokumentami.
Dodano: 29.06.2016 16:12    Przez: ~benon

KOMENTARZE

Mamy...Dżesik ,Amelek ,Nikolek ,Vanessek, Pamelek ,Brajanków ,Kewinków,Olivierków...bardzo dziękują
Dodano: 29.06.2016 15:08    Przez: ~Majkel Dżekson
Polskie imiona nie modne ?
Dodano: 29.06.2016 17:55    Przez: ~Ignac z Ignacewa
Niemodne, tak jak pisanie poprawnie
Dodano: 29.06.2016 20:17    Przez: ~Majkel Dżekson
A czy dzieci ze stosunków przerywanych też dostaną mamonę ?
Dodano: 29.06.2016 21:46    Przez: ~pryti łoman
NIE ROZUMIEM JAKI OSTATNI DZWONEK OD KIEDY ZŁOŻA OD WTEDY BĘDĄ MIELI WIDOCZNIE W KONINIE SĄ LUDZIE ZAMOŻNI KTÓRZY NIE POTRZEBUJĄ TEJ KASY SKORO NIE SKŁADAJĄ WNIOSKÓW
Dodano: 29.06.2016 23:27    Przez: ~CZEGOŚ NIE ROZUMIEM
Mnie dali i sie ciesze.brawo ja!
Dodano: 29.06.2016 15:23    Przez: ~Fiat500
brawo ty
Dodano: 29.06.2016 15:49    Przez: ~Fiat 500
Ja też już dostałam. W tym roku wakacje będą udane.
Dodano: 29.06.2016 15:35    Przez: ~Gosia
Tak ciężko poprawić artykuł ? Tylko usuwacie nieprzychylne komentarze..... To Wam pomogę fachowcy........Wnioski złożone do 30 czerwca 2016 będą dawały prawo do nabycia prawa do świadczenia wychowawczego od 1 kwietnia, natomiast dla wniosków złożonych po 30 czerwca 2016 r. prawo do świadczenia wychowawczego w wysokości 500 zł na dziecko będzie ustalane począwszy od miesiąca, w którym wypłynął wniosek z prawidłowo uzupełnionymi dokumentami.
Dodano: 29.06.2016 16:12    Przez: ~benon
Ciekawe co powiedzialby GIODO widząc brak zachowania jakiejkolwiek ochrony danych osobowych - chodzi mi o udzielanie informacji przez Panie z okienka gdzie Klienci stoją jeden za drugim .
Dodano: 29.06.2016 18:45    Przez: ~Byt
Polka i Polak za 500 zł zniesie wszystko. Aby tylko się nie napracować. Oni nie mają żadnego poczucia swoich praw i nie widzą problemu w ich łamaniu.
Dodano: 29.06.2016 19:02    Przez: ~Prostytucja
KOD do utylizacji to chorzy ludzie oni kiedys grali w Mad Max
Dodano: 29.06.2016 19:49    Przez: ~Romper
Skladajcie szybko wnioski bo Becia klamczuszka musi wiedzieć ile pieniędzy pożyczyć w bankach zachodnich.
Dodano: 29.06.2016 21:23    Przez: ~Leon
Leon stary kawaler, nie dostanie ani grosza, a dzieciom zazdrości.
Dodano: 30.06.2016 17:26    Przez: ~Noel
cała europa się śmieje z tego 500 . No jak można dawać pieniądze za to że ktoś se dzieciora zrobił , to jest absurd . Jednak niektórym biednym rodziną to sie przyda i dla takich rodzin powinno być coś takiego jak 500 a nie nawet dla tych zamożnych . A zadłużenie kraju , miasta rośnie . Dotacje się niedługo z uni skończą i co będzie wtedy ?!?!?! Się pytam , i co wtedy ?!?!?!
Dodano: 29.06.2016 21:59    Przez: ~trzeźwy obywatel
Kolego @trzeźwyWidząc poziom i znajomośc tematu to mówisz o europie ale chyba daleko wschodniej bo cała zachodnia od zawsze daje na dzieci rodzinne i to w kwotach duuuuzo wyzszych niezależnie od dochodów rodziców- stały zasiłek.Zadłużenie kraju oczywiście ze rośnie ale dlatego ze pożyczki zostały wzięte wcześniej przez ekipę rządząca i nic z nich nie zrobiono (w normalnych warunkach bierze sie pożyczkę na konkretny cel i sie powiela te pieniadze-i tak było nawrt za Gierka - brał budował i kwitło). A propo dotacji to koleżko już od czerwca zeszłego roku wkładamy do kasy unijnej więcej jak nam przyznaja -czyli w twoim języku "dostajemy"-bo uświadom sobie ze unia nic naprawde nikomu nie daje, unia robi interesy - wmawiając ze coś daje pokazowo robi drogę albo market kosztem zniszczenia gospodarki danego kraju i uzależnieniu go od niemiec czy francji (czytaj -robiac z danego kraju niepełnosprawnego i nie mogącego decydować o sobie niewolnika). Pom ...
Dodano: 30.06.2016 11:19    Przez: ~swiadomy co sie dzieje
nietrzeżwy, do Unii nie należeliśmy, a dzieci w rodzinach było po 5-cioro czy 10-cioro i nasi rodzice bez Unijnych srebrników dawali sobie radę.
Dodano: 30.06.2016 17:31    Przez: ~Czesiek
a na zasiłki dla Chorych Samotnych BRAKUJE PIENIEDZY ........
Dodano: 29.06.2016 23:17    Przez: ~JAK KROLIKI........
Tusk przez 8 lat rządów nie dał ci ani grosza ?
Dodano: 30.06.2016 17:32    Przez: ~Czesiek
Nie spodziewaliśmy się, że przy okazji składania dokumentów do programu „500 plus” o kilkaset osób wzrośnie liczba uprawnionych do świadczeń rodzinnych – mówi Kwaśniewska. DZIWNE TO BYŁO DO PRZEWIDZENIA ZE NIEKTÓRYM JEST LEPIEJ NIC NIE ROBIĆ I BRAĆ KASĘ ZA DARMO JAK SIĘ NALEŻNY