Dzisiaj jest poniedziałek 17 czerwca 2019, imieniny: Laury, Alberta, Marcjana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19139) SPORT FORUM FIRMY (5336) PRACA (54) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 14oC
Jutropogoda
23 / 17oC
Pojutrzepogoda
24 / 19oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Trudny finansowo sezon Górnika. Jeden policjant ju ... (27)Tegoroczny "Gospel nad Wartą" odbył się w gorących ... (1)

III LO z najlepszą rekrutacją. Dyrektorzy szkół walczą o ucznia

Dodano: 1.07.2016 18:57
Źródło: LM.pl

To był najdłuższy tydzień dla absolwentów gimnazjum. W końcu poznali wyniki rekrutacji, czy dostali się do wymarzonej szkoły.

W tym roku jak i w poprzednich latach największą popularnością cieszyło się III LO w Koninie. Aby dostać się na profil medyczny trzeba było mieć minimum 150 punktów. Dyrekcja po uzgodnieniu z magistratem zdecydowała się na utworzenie dwóch oddziałów. Na brak zainteresowania nie mogła narzekać klasa matematyczno – informatyczna w II LO w Koninie. Tam wymagano od kandydata 145 punktów. Do najstarszego liceum w Koninie, czyli do pierszego wystarczyło mieć zaledwie 76 punktów, by zostać uczniem profilu politechnicznego.

– Bardzo nas cieszy, że młodzież decyduje się na profile medyczne i politechniczne, ponieważ widzą w tych kierunkach swoją przyszłość. Wreszcie dynamika jest odwrotna. – podkreśla Urszula Miłosz-Michalkiewicz, kierownik wydziału oświaty w Koninie.

Profil wojskowy w technikum ZS im. M. Kopernika w Koninie wymagał od kandydata minimum 106 punktów. Najmniejszy próg punktowy był w CKU (45 punktów) na kierunku technik obsługi turystycznej.

Jak pokazują liczby z roku na rok jest coraz mniej uczniów w konińskich szkołach. Liczby mówią same za siebie. W tym roku zakwalifikowano 1752 uczniów, to o 140 uczniów mniej niż w ubiegłym roku. Już teraz dyrekcje szkół robią wszystko, żeby utrzymać etaty nauczycieli, bo wszystko uzależnione jest od tego, ilu kandydatów zdecyduje się rozpocząć naukę w danej placówce.

W roku szkolnym 2016/2017 zostanie otwartych 64 oddziałów. 1 września rozpocznie swoją naukę w liceum 807 uczniów, 673 uczniów w technikum i 272 osoby w zawodówce.

– Wreszcie widać, że młodzież zorientowała się, że po technikum mają od razu pracę, maturę i studia. Wcześniej z tym myśleniem u młodych ludzi był problem. I to nas cieszy. – podsumowuje U. Miłosz-Michalkiewicz.

fot. konin.pl

  • III LO z najlepszą rekrutacją. Dyrektorzy szkół walczą o ucznia

 autor: Tristan Tomczak

 e-mail: tt@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

No to nauczyciele biologii z innych liceów zacierają ręce z radości. Ależ będzie kandydatów na korki. Proszę nie zaprzeczać. Nie w ilości tkwi siła liceum ale... w jakości :(
Dodano: 1.07.2016 19:48    Przez: ~adaś
To cku szaleje,jeszcze trochę i wystarczy zdać ze średnią 2.0 gimnazjum i juz się będzie w CKU,tylko pozazdrościć
Dodano: 1.07.2016 20:04    Przez: ~Smutne ale prawdziwe
Moja córka w 2011 r. ukończyła I LO z bardzo dobrymi wynikami z matury, przez 3 lata nauki w liceum ani raz nie skorzystała z żadnych korków.Dostała się na dobry kierunek studiów, dziś pracuje w Poznaniu, awansuje, dobrze zarabia.Naprawdę jeśli się chce można wiele osiągnąć bez korepetycji, również uważam ,że korepetycje to snobizm i niewiele dadzą, jeśli uczeń jest słaby i nie posiada wewnętrznej motywacji,żeby się uczyć i coś osiągnąć
Dodano: 3.07.2016 13:56    Przez: ~matka
Prawda od lat jest taka, że każda (sic!) szkoła przyjmie każdego ucznia. Konińska oświata od lat stanowi przykład nieudolnego zarządzania... Są szkoły "lepsze" i gorsze... Widać to choćby po wysokości subwencji na ucznia... A może ktoś z urzędu zaprzeczy?
Dodano: 1.07.2016 20:27    Przez: ~gość
Cyt: "Wreszcie widać, że młodzież zorientowała się, że po technikum mają od razu pracę, maturę i studia" Co ta baba bredzi? Po technikum mają studia? Co ona brała?
Dodano: 1.07.2016 20:24    Przez: ~Juliś

KOMENTARZE

No to nauczyciele biologii z innych liceów zacierają ręce z radości. Ależ będzie kandydatów na korki. Proszę nie zaprzeczać. Nie w ilości tkwi siła liceum ale... w jakości :(
Dodano: 01.07.2016 19:48    Przez: ~adaś
To nie ma co zazdrościć "Trzeciemu" takich kretynów, co to wybrali ich liceum ze słabymi biologami,po to, by płacić tym geniuszom z "innych liceów"za korepetycje.Gdyby za III LO nie przemawiała jakość, nie mieliby ilości!To tak oczywiste jak Twoja,Adasiu,zawiść i głupota...
Dodano: 02.07.2016 09:42    Przez: ~Gienek
Z klasy bio-chem z III LO kazdego roku dostaje się sporo ludzi na lekarski, stomatologe, faramcje, weterynarię. Szkoda, ze na stronie szkoły nie ma dokładnych statystyk i trzeba robic wywiady, wypytywac ludzi, dowiadywac się poczta pantoflową :-(. Brakuje zakładaki losy absolwentów, wyniki konkursów i stypendia - osoby nagrodzone czy chociaz z których klas i ilość. W II LO takie informacje są.
Dodano: 02.07.2016 12:55    Przez: ~hkhggkgjkjj
wtedy wyszłaby prawda na jaw
Dodano: 02.07.2016 13:07    Przez: ~likem
Dokładnie na stronie III LO brakuje informacji o laureatach, finalistach, wyróżnionych uczniach w konkursach i ich losów na studiach.
Dodano: 02.07.2016 21:29    Przez: ~m.pl.qqa.
To cku szaleje,jeszcze trochę i wystarczy zdać ze średnią 2.0 gimnazjum i juz się będzie w CKU,tylko pozazdrościć
Dodano: 01.07.2016 20:04    Przez: ~Smutne ale prawdziwe
Czytaj dokładnie zanim coś napiszesz... To jest tylko jeden kierunek w CKU z taką mała liczbą chętnych. W każdej szkole jest profil/kierunek na którym jest mało chętnych.
Dodano: 02.07.2016 16:30    Przez: ~zyx
Do liceum w CKU potrzeba bylo aż 70pkt
Dodano: 15.07.2016 19:17    Przez: ~twojstary
Cyt: "Wreszcie widać, że młodzież zorientowała się, że po technikum mają od razu pracę, maturę i studia" Co ta baba bredzi? Po technikum mają studia? Co ona brała?
Dodano: 01.07.2016 20:24    Przez: ~Juliś
A co po technikum nie masz otwartej drogi na studia?tylko zawodowka nie pozwala studiowacTeraz uczelnie zrobią wszystko abyś ich wybrał,nawet bez lipnej i nic nie sprawdzającego testu nazwanego maturą, ci teraz znaczy skrót "mgr"teraz najważniejsza jest protekcja i szerokie plecy
Dodano: 01.07.2016 22:14    Przez: ~Powiew prawdy
Prawda od lat jest taka, że każda (sic!) szkoła przyjmie każdego ucznia. Konińska oświata od lat stanowi przykład nieudolnego zarządzania... Są szkoły "lepsze" i gorsze... Widać to choćby po wysokości subwencji na ucznia... A może ktoś z urzędu zaprzeczy?
Dodano: 01.07.2016 20:27    Przez: ~gość
Póki co - szkoła jest dla każdego ucznia. Chyba nie chcemy wykluczenia?
Dodano: 02.07.2016 10:33    Przez: ~x
Gośc ma racje. przyjmuje się prawie jak leci żeby uzyskać subwencje , a dalej to już korepetycje poprawki rankingi szkół.Zmartwienia uczni rodziców ,przenosiny do zawodówek. Tak to jest w górniczej, no i ta sitwa matematyczna wspierana przez dyrekcje .A może by od razu podnieś poprzeczke przy weryfikacji i wtedy brać udział w rankingach.
Dodano: 02.07.2016 12:18    Przez: samek
a co z sekretarkami i nauczycielkami farbowanymi na lad ok 50 ....kto o nie powalczy .....
Dodano: 01.07.2016 21:55    Przez: ~zurzytu sprzet
Brawo III Lo ,zazdrośnicy nie szczędzą złośliwości
Dodano: 01.07.2016 22:15    Przez: ~Uczeń
?
Dodano: 02.07.2016 10:41    Przez: ~z
Dziecku podpowiadam,aby zrobil zawodowke,zdobyl zawod,nastepnie srednie....co dalej to sam zdecyduje.
Dodano: 02.07.2016 06:59    Przez: ~Rodzic
co ten Miłosz gada????
Dodano: 02.07.2016 11:25    Przez: ~koko
oszczędźcie I Liceum, bryndza ...