Dzisiaj jest czwartek 22 sierpnia 2019, imieniny: Cezarego, Zygfryda, Marii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19012) SPORT FORUM FIRMY (5348) PRACA (66) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 16oC
Jutropogoda
23 / 17oC
Pojutrzepogoda
24 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Dzień Niepodległości Ukrainy obchodzony 24 sierpni ... (1)Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Dwa złota ... (0)

III LO z najlepszą rekrutacją. Dyrektorzy szkół walczą o ucznia

Dodano: 1.07.2016 18:57
Źródło: LM.pl

To był najdłuższy tydzień dla absolwentów gimnazjum. W końcu poznali wyniki rekrutacji, czy dostali się do wymarzonej szkoły.

W tym roku jak i w poprzednich latach największą popularnością cieszyło się III LO w Koninie. Aby dostać się na profil medyczny trzeba było mieć minimum 150 punktów. Dyrekcja po uzgodnieniu z magistratem zdecydowała się na utworzenie dwóch oddziałów. Na brak zainteresowania nie mogła narzekać klasa matematyczno – informatyczna w II LO w Koninie. Tam wymagano od kandydata 145 punktów. Do najstarszego liceum w Koninie, czyli do pierszego wystarczyło mieć zaledwie 76 punktów, by zostać uczniem profilu politechnicznego.

– Bardzo nas cieszy, że młodzież decyduje się na profile medyczne i politechniczne, ponieważ widzą w tych kierunkach swoją przyszłość. Wreszcie dynamika jest odwrotna. – podkreśla Urszula Miłosz-Michalkiewicz, kierownik wydziału oświaty w Koninie.

Profil wojskowy w technikum ZS im. M. Kopernika w Koninie wymagał od kandydata minimum 106 punktów. Najmniejszy próg punktowy był w CKU (45 punktów) na kierunku technik obsługi turystycznej.

Jak pokazują liczby z roku na rok jest coraz mniej uczniów w konińskich szkołach. Liczby mówią same za siebie. W tym roku zakwalifikowano 1752 uczniów, to o 140 uczniów mniej niż w ubiegłym roku. Już teraz dyrekcje szkół robią wszystko, żeby utrzymać etaty nauczycieli, bo wszystko uzależnione jest od tego, ilu kandydatów zdecyduje się rozpocząć naukę w danej placówce.

W roku szkolnym 2016/2017 zostanie otwartych 64 oddziałów. 1 września rozpocznie swoją naukę w liceum 807 uczniów, 673 uczniów w technikum i 272 osoby w zawodówce.

– Wreszcie widać, że młodzież zorientowała się, że po technikum mają od razu pracę, maturę i studia. Wcześniej z tym myśleniem u młodych ludzi był problem. I to nas cieszy. – podsumowuje U. Miłosz-Michalkiewicz.

fot. konin.pl

  • III LO z najlepszą rekrutacją. Dyrektorzy szkół walczą o ucznia

 autor: Tristan Tomczak

 e-mail: tt@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

No to nauczyciele biologii z innych liceów zacierają ręce z radości. Ależ będzie kandydatów na korki. Proszę nie zaprzeczać. Nie w ilości tkwi siła liceum ale... w jakości :(
Dodano: 1.07.2016 19:48    Przez: ~adaś
To cku szaleje,jeszcze trochę i wystarczy zdać ze średnią 2.0 gimnazjum i juz się będzie w CKU,tylko pozazdrościć
Dodano: 1.07.2016 20:04    Przez: ~Smutne ale prawdziwe
Moja córka w 2011 r. ukończyła I LO z bardzo dobrymi wynikami z matury, przez 3 lata nauki w liceum ani raz nie skorzystała z żadnych korków.Dostała się na dobry kierunek studiów, dziś pracuje w Poznaniu, awansuje, dobrze zarabia.Naprawdę jeśli się chce można wiele osiągnąć bez korepetycji, również uważam ,że korepetycje to snobizm i niewiele dadzą, jeśli uczeń jest słaby i nie posiada wewnętrznej motywacji,żeby się uczyć i coś osiągnąć
Dodano: 3.07.2016 13:56    Przez: ~matka
Prawda od lat jest taka, że każda (sic!) szkoła przyjmie każdego ucznia. Konińska oświata od lat stanowi przykład nieudolnego zarządzania... Są szkoły "lepsze" i gorsze... Widać to choćby po wysokości subwencji na ucznia... A może ktoś z urzędu zaprzeczy?
Dodano: 1.07.2016 20:27    Przez: ~gość
Cyt: "Wreszcie widać, że młodzież zorientowała się, że po technikum mają od razu pracę, maturę i studia" Co ta baba bredzi? Po technikum mają studia? Co ona brała?
Dodano: 1.07.2016 20:24    Przez: ~Juliś

KOMENTARZE

No to nauczyciele biologii z innych liceów zacierają ręce z radości. Ależ będzie kandydatów na korki. Proszę nie zaprzeczać. Nie w ilości tkwi siła liceum ale... w jakości :(
Dodano: 01.07.2016 19:48    Przez: ~adaś
To nie ma co zazdrościć "Trzeciemu" takich kretynów, co to wybrali ich liceum ze słabymi biologami,po to, by płacić tym geniuszom z "innych liceów"za korepetycje.Gdyby za III LO nie przemawiała jakość, nie mieliby ilości!To tak oczywiste jak Twoja,Adasiu,zawiść i głupota...
Dodano: 02.07.2016 09:42    Przez: ~Gienek
Z klasy bio-chem z III LO kazdego roku dostaje się sporo ludzi na lekarski, stomatologe, faramcje, weterynarię. Szkoda, ze na stronie szkoły nie ma dokładnych statystyk i trzeba robic wywiady, wypytywac ludzi, dowiadywac się poczta pantoflową :-(. Brakuje zakładaki losy absolwentów, wyniki konkursów i stypendia - osoby nagrodzone czy chociaz z których klas i ilość. W II LO takie informacje są.
Dodano: 02.07.2016 12:55    Przez: ~hkhggkgjkjj
wtedy wyszłaby prawda na jaw
Dodano: 02.07.2016 13:07    Przez: ~likem
Dokładnie na stronie III LO brakuje informacji o laureatach, finalistach, wyróżnionych uczniach w konkursach i ich losów na studiach.
Dodano: 02.07.2016 21:29    Przez: ~m.pl.qqa.
To cku szaleje,jeszcze trochę i wystarczy zdać ze średnią 2.0 gimnazjum i juz się będzie w CKU,tylko pozazdrościć
Dodano: 01.07.2016 20:04    Przez: ~Smutne ale prawdziwe
Czytaj dokładnie zanim coś napiszesz... To jest tylko jeden kierunek w CKU z taką mała liczbą chętnych. W każdej szkole jest profil/kierunek na którym jest mało chętnych.
Dodano: 02.07.2016 16:30    Przez: ~zyx
Do liceum w CKU potrzeba bylo aż 70pkt
Dodano: 15.07.2016 19:17    Przez: ~twojstary
Cyt: "Wreszcie widać, że młodzież zorientowała się, że po technikum mają od razu pracę, maturę i studia" Co ta baba bredzi? Po technikum mają studia? Co ona brała?
Dodano: 01.07.2016 20:24    Przez: ~Juliś
A co po technikum nie masz otwartej drogi na studia?tylko zawodowka nie pozwala studiowacTeraz uczelnie zrobią wszystko abyś ich wybrał,nawet bez lipnej i nic nie sprawdzającego testu nazwanego maturą, ci teraz znaczy skrót "mgr"teraz najważniejsza jest protekcja i szerokie plecy
Dodano: 01.07.2016 22:14    Przez: ~Powiew prawdy
Prawda od lat jest taka, że każda (sic!) szkoła przyjmie każdego ucznia. Konińska oświata od lat stanowi przykład nieudolnego zarządzania... Są szkoły "lepsze" i gorsze... Widać to choćby po wysokości subwencji na ucznia... A może ktoś z urzędu zaprzeczy?
Dodano: 01.07.2016 20:27    Przez: ~gość
Póki co - szkoła jest dla każdego ucznia. Chyba nie chcemy wykluczenia?
Dodano: 02.07.2016 10:33    Przez: ~x
Gośc ma racje. przyjmuje się prawie jak leci żeby uzyskać subwencje , a dalej to już korepetycje poprawki rankingi szkół.Zmartwienia uczni rodziców ,przenosiny do zawodówek. Tak to jest w górniczej, no i ta sitwa matematyczna wspierana przez dyrekcje .A może by od razu podnieś poprzeczke przy weryfikacji i wtedy brać udział w rankingach.
Dodano: 02.07.2016 12:18    Przez: samek
a co z sekretarkami i nauczycielkami farbowanymi na lad ok 50 ....kto o nie powalczy .....
Dodano: 01.07.2016 21:55    Przez: ~zurzytu sprzet
Brawo III Lo ,zazdrośnicy nie szczędzą złośliwości
Dodano: 01.07.2016 22:15    Przez: ~Uczeń
?
Dodano: 02.07.2016 10:41    Przez: ~z
Dziecku podpowiadam,aby zrobil zawodowke,zdobyl zawod,nastepnie srednie....co dalej to sam zdecyduje.
Dodano: 02.07.2016 06:59    Przez: ~Rodzic
co ten Miłosz gada????
Dodano: 02.07.2016 11:25    Przez: ~koko
oszczędźcie I Liceum, bryndza ...