Dzisiaj jest poniedziałek 11 listopada 2019, imieniny: Bartłomieja, Marcina, Prota WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18876) SPORT FORUM FIRMY (5409) PRACA (42) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
3 / 4oC
Jutropogoda
8 / 6oC
Pojutrzepogoda
6 / 5oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
To był świetny finał! SKP Słupca wygrał strefowy P ... (0)Patriotyczna parada motocyklowa przejechała ulicam ... (2)

Znamy wyniki matur w konińskich szkołach. Konin na 3. miejscu

Dodano: 7.07.2016 14:22

Konin na 3. miejscu w Wielkopolsce pod względem zdawalności matur. Jako jedyni publikujemy szczegółową listę wyników maturalnych w poszczególnych szkołach ponadgimnazjalnych w Koninie.

Do majowego egzaminu dojrzałości w Koninie przystąpiło 1441 uczniów. Pierwszy raz na nowych zasadach maturę zdawali uczniowie szkół technicznych. Po kilku tygodniach oczekiwania, maturzyści poznali w końcu swoje wyniki z egzaminu dojrzałości.

W Koninie maturę zdało 1113 osób, co daje 77%, lecz w sierpniu do poprawki jednego z obowiązkowych przedmiotów zasiądzie 328 osób. Są to absolwenci, którzy nie otrzymali wymaganych 30 procent. Jak zawsze największe żniwo zebrała królowa nauk – matematyka bo 19% maturzystów będzie musiało zmierzyć się z nią ponownie, 4% z językiem polskim, a 2% z językiem angielskim. Na pocieszenie, najgorzej w województwie wielkopolskim napisali uczniowie z Piły. Tam nie zdało prawie 25%.

- Patrząc na wyniki, od kilkunastu lat zauważamy, że tendencja województwa wielkopolskiego nadal pozostaje daleko w tyle na tle innych województw – zauważa Zofia Hryhorowicz, dyrektor OKE w Poznaniu. 

Miasto

Wynik

Konin

77,24 %

Kalisz

82%

Leszno

76,96%

Poznań

81%

Piła

75,37 %

Najlepiej ze szkół licealnych w Koninie poradziło sobie III LO. Tam zdawalność wyniosła rekordowe 99,5%. Najgorzej poradzili sobie licealiści z ZS im. M. Kopernika w Koninie - 61%. Natomiast ze szkół technicznych najlepiej wypadli absolwenci ZS Górniczo – Energetycznych, gdzie zdawalność wyniosła 93,1%, a dla odmiany w dużo mniejszym ZS Technicznych i Hutniczych niespełna 23%.

szkoła

przystąpiło uczniów

zdało

poprawka w sierpniu

poprawka za rok

zdawalność

I LO w Koninie

224

204

19

1

91,1%

II LO w Koninie

243

227

16

0

93,4%

III LO w Koninie

204

203

1

0

99,5%

ZSGE w Koninie

L*: 71

L*: 51

L*: 16

L*: 4

L*: 71,8%

T*: 130

T*:121

T*: 9

T*: 0

T*: 93,1%

ZS im. M. Kopernika

w Koninie

L*: 116

L*: 71

L*: 39

L*: 6

L*: 61,2%

T*: 163

T*: 103

T*: 49

T*: 11

T*: 63,2%

ZS CKU w Koninie

L*:  55

L*: 42

L*: 11

L*: 2

L*: 76,4%

T*: 39

T*: 17

T*: 13

T*: 9

T*: 43,6%

ZS Budowlanych

w Koninie

T*: 50

T*: 38

T*: 9

T*: 3

T*: 76,0%

ZSTiH w Koninie

T*: 22

T*: 5

T*: 12

T*: 5

T*: 22,7%

LO KCE w Koninie

21

13

5

3

61,9%

Razem

1 338

1 103

192

39

77,24%

* L - liceum

* T - technikum 

 

 autor: Tristan Tomczak

 e-mail: tt@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:matura,   matura 2016,   OKE POZNAŃ,   Zofia Hryhorowicz,   wyniki maturalne,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Podajcie jeszcze ile osób nie zostało dopuszczonych do matury bo nauczyciele obawiali się że te osoby nie zdadzą matury i szkoła będzie mieć słabe statystyki :)
Dodano: 7.07.2016 17:07    Przez: ~.
Konińskie licea w miarę ok. BRAWO III blisko 100%!!! Technika - górnicza wysoko, w liceum piłkary zawaliły %, budulec na II miejscu, rok w rok trzyma się nieźle. Koperas z roku na rok przyjmuje kogo popadnie byle aby zapełnić ławki w klasach i mamy efekty marne 60%! to co się dzieje w hutniczej przechodzi ludzkie pojęcie! szkoła podtrzymywana przez miasto na siłę, co roku nowe kierunki i kolejna klapa a wyniki...szkoda gadać!Jeżeli ktoś myśli o dobrym przygotowaniu do zawodu lub kierunkach politechnicznych na studiach to polecam górniczą lub budulec! Inne rodzaje studiów tylko po III II i I lo. Licea profilowane sobie odpuście!POZDRO!!!
Dodano: 7.07.2016 15:27    Przez: ~absolwent
nie ma sie co podniecac matura. ci wszyscy okładacze kostki brukowej, ogrodnicy, sprzataczki, sprzedawcy,kierowcy i inni robotnicy to myslisz ze sa bez matur? Ja tem mam mature i robie u prywaciazxa za miske ryżu... KONIN.... w tym meiscie perspektyw nie ma za wiele...
Dodano: 7.07.2016 15:57    Przez: ~absolwent 2005
Brawo III LO! Jesteście wielcy.Najlepszy nabór( najwyższe progi punktowe),najlepsze wyniki maturalne. Tak trzymać.
Dodano: 7.07.2016 20:01    Przez: ~Rodzic pierwszaka z IIILO
Ciesz się ze słońca!Korepetycji nie biorą ani w Poznaniu, ani w Krakowie, ani w Warszawie...Nikt i nigdzie, tylko ci z III LO i dlatego mają tak bezczelnie dobre wyniki.Co jest w tym III LO, że walą tam drzwiami i oknami ,a potem szukają korepetycji?
Dodano: 8.07.2016 09:20    Przez: ~Jacek

KOMENTARZE

Konińskie licea w miarę ok. BRAWO III blisko 100%!!! Technika - górnicza wysoko, w liceum piłkary zawaliły %, budulec na II miejscu, rok w rok trzyma się nieźle. Koperas z roku na rok przyjmuje kogo popadnie byle aby zapełnić ławki w klasach i mamy efekty marne 60%! to co się dzieje w hutniczej przechodzi ludzkie pojęcie! szkoła podtrzymywana przez miasto na siłę, co roku nowe kierunki i kolejna klapa a wyniki...szkoda gadać!Jeżeli ktoś myśli o dobrym przygotowaniu do zawodu lub kierunkach politechnicznych na studiach to polecam górniczą lub budulec! Inne rodzaje studiów tylko po III II i I lo. Licea profilowane sobie odpuście!POZDRO!!!
Dodano: 07.07.2016 15:27    Przez: ~absolwent
nie ma sie co podniecac matura. ci wszyscy okładacze kostki brukowej, ogrodnicy, sprzataczki, sprzedawcy,kierowcy i inni robotnicy to myslisz ze sa bez matur? Ja tem mam mature i robie u prywaciazxa za miske ryżu... KONIN.... w tym meiscie perspektyw nie ma za wiele...
Dodano: 07.07.2016 15:57    Przez: ~absolwent 2005
Zdać - to znaczy mieć minimum 30% punktów.A jakie były wyniki tych matur, podobno najgorzej napisali WOS. Szczegółowe informacje: , NIE JEST DOBRZE !!!
Dodano: 07.07.2016 17:03    Przez: ~ANNA
hutnicza tylko 20% ahahahahahahha gornicza tez nie wiele biorac pod uwagę fakt iż do matury nie wszyscy uczniowie zostają dopuszczeni
Dodano: 12.07.2016 13:54    Przez: ~kama
Popieram opinie o Górniczej i Budowlance. To szkoły, które pracują i dbają o swoich uczniów, przygotowują do egzaminów zawodowych. Uczenie w liceach jest przereklamowane. Nauczyciele w tych szkołach popadają w samozachwyt a ciężką robotę muszą wykonać ci z techników. Gratulacje dla tych szkół.
Dodano: 13.07.2016 10:58    Przez: ~abc
dzieki za streszczenie bo artykuł za długi przecież, pantoflarzu
Dodano: 16.07.2016 22:51    Przez: ~pepedziobak
Bardzo ciekawy ranking aż jestem zaskoczony słaba postawą niektórych szkól. Faktycznie hutnicza Kopernik bardzo słabo z tym ze pomiędzy hutnicza a Kopernik tez jest przepaść w procentach jeśli chodzi o zdawalność.
Dodano: 07.07.2016 15:56    Przez: ~maturzysta
Kończyłam " Koperasa " ok. 10 lat temu i bez problemu dostałam się na studia najpierw licencjackie póżniej mgr wszystko w Poznaniu . Tu zostałam , bo mam pracę i założyłam rodzinę. Z sentymentem wraca się do swojej młodości a więc i do szkoły średniej ..........a tu takie dziś notowania???????????????? Szok.
Dodano: 07.07.2016 16:12    Przez: ~absolwentka
Owszem, np. na większość kierunków Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu próg to zaledwie 30 pktów, a więc uczeń trójkowy. Jedynie weterynaria i dietetyka na tej uczelni to min. 70 na 100 możliwych. Tyle na ten temat!
Dodano: 07.07.2016 20:08    Przez: ~rolnik
rolniku dorgi 10 lat temu to był 2006 rok, a już za moich czasu 16 lat temu był 2000 rok. W roku 2000 na studia szły lata 1981 czyli wyż taki, że na dzisiejsze warunki to trzeba mieć na rolnicza po 60 ptk a na weterynarię czy dietetykę 85 ptk. Odnoszenie czasów dzisiejszych gdzie dzieci jest mało a uczelnie wyższe rozbudowała nam UE nie ma nic wspólnego z warunkami nauki i liczba chętnych w latach np: 1999-2001
Dodano: 08.07.2016 09:28    Przez: ~rolnik sam w dolinie
Wow, filozofia na wyższej szkole nie wiadomo czego w poznaniu to też studia, a przy tym żaden wyczyn. Każdy może to studiować, skonczyć i co z tego? I tak pracy nie będzie. Teraz na studia może się dostać prawie każdy i tytuł licencjata czy magistra już nie robi takiego wrażenia, jak kiedyś. Podkreślasz, że studiowałaś w POZNANIU, jakby to Harvard co najmniej był :P
Dodano: 08.07.2016 12:33    Przez: ~Człowiek
A "Koperas" zawsze był i będzie dnem.
Dodano: 08.07.2016 12:34    Przez: ~Człowiek
Podajcie jeszcze ile osób nie zostało dopuszczonych do matury bo nauczyciele obawiali się że te osoby nie zdadzą matury i szkoła będzie mieć słabe statystyki :)
Dodano: 07.07.2016 17:07    Przez: ~.
Niedopuszczenie do matury to po prostu ocena niedostateczna z przedmiotu na koniec roku, w tym przypadku na koniec trzeciej klasy, i otrzymuje ją zwyczajny głąb jak na każdym poziomie nauczania.To dobrze ,że konsekwencją 1 w omawianym przypadku jest brak możliwości zdawania matury , bo to egzamin dla ludzi mających wiedzę i chcących studiować.
Dodano: 08.07.2016 08:54    Przez: ~Jagoda W.
Jacy uczniowie - takie wyniki. Uczniowie liceum nie mają innego wyjścia jak zdać maturę. A wyniki pomimo tego są mierne. Szkoły techniczne od dawna zeszły na psy. Kto zobaczył przez ostatnie 10 dni roku szkolnego uczniów w szkołach średnich? Tacy wszyscy są mądrzy? A to jest ładnych parę godzin nie przepracowanych. Winni po maturze są nauczyciele- nigdy maturzysta... A nie wszystkich stać na douczanie na korkach
Dodano: 07.07.2016 17:37    Przez: ~Munia
Ci, których nie było w szkołach - najczęściej już podejmowali pracę wakacyjną, zatem nabywali doświadczenia i rozwijali swoje umiejętności. Co do matury - najczęściej winni są ci, którzy nie uczą się systematycznie
Dodano: 08.07.2016 09:36    Przez: ~x
Tak, tak, rozwijali swoje umiejętności w parkach na ,ławkach, na trybunach boisk albo nad jeziorem.
Dodano: 08.07.2016 12:36    Przez: ~Człowiek
....zdawalem mature w Koperasie w 1974 roku, nie bylo latwo ale zdalem, rok pozniej juz zamieszkalem w stanach zjednoczonych gdzie mieszkam do dzis....nieraz wspominam, nieraz mysle o kolegach i kolezankach, mam mase wspomnien...czy bylo warto??????jak najbardziej, dzieki wiedzy poznanej w technikum w koninie dorobilem sie duzo wiecej niz miliona dolarow. wiem ze zyje, nie zaluje nic w zyciu co zrobilem ale dam wam droga mlodziezy dobra rade.....uczcie sie bo jest warto, nit nie wie gdzie wyladuje w zyciu a zycie nie trwa 5 minut wiec radze i to radze najszczerzej jak moge, uczcie sie i zdobywajcie wiedze bo nieraz widze mlodych studentow krecoacych sie kolo uczelni Harvard University i MIT ( massachusetts institute of technology) i az serce sciska ze w zyciu niema drugiej szansy bo gdyby sie kiedys wiedzialo co czlowiek musi przejsc to duzo inaczej by sie zrobilo ale jedno pewne....uczcie sie bo jest naprawde wazne bez szkoly zajdzie sie do nikad....pozdrawiam wszystkich z Koperasa... ...
Dodano: 07.07.2016 17:50    Przez: ~absolwent z Koperasa
....i się obudziłem,a nawet wytrzeżwiałem.
Dodano: 07.07.2016 20:09    Przez: ~abstynent z ....
ale ściema
Dodano: 07.07.2016 20:11    Przez: ~kotara
czemu ściema? Widzi studentów koło MIT ale nie znaczy że był ich studentem. Sam skończyłem Kopernik, ale w czasach gdy były egzaminy na uczelnie wyższe i co z tego, że miałem same oceny 3 a w ostatniej klasie 4 jak z trzech przedmiotów miałem 5. Te przedmioty zdałem na studiach i dostałem się na UAM. Bez problemu wyjechałem 3 x do USA na W
Dodano: 08.07.2016 09:37    Przez: ~University Of Richmond
W 1974 to byla szkola z prawdziwego zdarzenia i prawie a moze wlasciwie nik nie mowil koperas,tylko Kopernik.Moze to i dla wspolczesnych mala,ba zadna roznica,ale dla mnie to slowna przepasc.
Dodano: 09.07.2016 13:37    Przez: ~zgred z pamiecia
II LO baaardzo słabo
Dodano: 07.07.2016 18:22    Przez: ~As
Brawo III LO! Jesteście wielcy.Najlepszy nabór( najwyższe progi punktowe),najlepsze wyniki maturalne. Tak trzymać.
Dodano: 07.07.2016 20:01    Przez: ~Rodzic pierwszaka z IIILO
brawo technikum!
Dodano: 07.07.2016 20:09    Przez: ~mop
Z czego uczniowie nie zdali w I i II LO? Interneuje mnie, czy były to matury ustne czy pisemne
Dodano: 07.07.2016 20:45    Przez: ~ghghkkkkkkkkk
W I i II LO na pewno kilka osób z ustnego angielskiego nie zdało
Dodano: 07.07.2016 21:42    Przez: ~..
Kto egzaminuje uczniów z I LO , a kto uczniów z II LO na ustnych maturach z języka angielskiego?
Dodano: 07.07.2016 22:01    Przez: ~ghghkkkkkkkkkkkk
W I i II LO komisja na maturze z języka angielskiego składa się z nauczycieli z I i II LO, jedna osoba z I LO i jedna z II LO
Dodano: 07.07.2016 22:28    Przez: ~..
No wiadomo! W I i II pytają nauczyciele z I i II, a w III z III i z Budowlanki. I jasne jest, dlaczego w III 100% zdaje ustny.
Dodano: 10.07.2016 17:32    Przez: ~Zorientowany
1 z 4
1234>>