Dzisiaj jest sobota 25 maja 2019, imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19462) SPORT FORUM FIRMY (5334) PRACA (65) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 9oC
Jutropogoda
15 / 13oC
Pojutrzepogoda
20 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Spławie. Zderzyły się dwa samochody. Jedna osoba z ... (3)Rokitnikowy projekt się rozwija. Kolejne krzewy na ... (9)

Czysta woda w jeziorach. Przypominamy gdzie można się kąpać

Dodano: 8.07.2016 12:03

Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Koninie zezwolił na kąpiel w jedenastu miejscach wykorzystywanych do kąpieli w powiecie konińskim.

Wakacje to czas wzmożonej aktywności nad jeziorami powiatu konińskiego. Dla zapewnienia bezpiecznego wypoczynku, Sekcja Badań Mikrobiologicznych Żywności Wody, i Gleby Oddziału Laboratoryjnego, Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Koninie, przeprowadziła w czerwcu badania wód w miejscach wykorzystywanych do kąpieli w powiecie konińskim. Zgodnie z raportem kąpiel w roku 2016 dozwolona jest w następujących miejscach:

Jezioro Mikorzyńskie:

Hotel „Mikorzyn” w Mikorzynie,

Ośrodek Wypoczynkowy „Delfin” w Półwiosku Starym,

Ośrodek Wypoczynkowy „Bernardynka” / Wąsosze

Jezioro Ślesińskie:

Termy Ślesińskie (dawny OSiR),

park miejski w Ślesinie,

Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy „Gwarek” Sp. z o.o. w Ślesinie,

Jezioro Wilczyńskie:

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wilczynie / Mrówki

Jezioro Budzisławskie:

Ośrodek Wypoczynkowy MOSiR Kleczew w Trębach Starych

Jezioro Mąkolno (gm. Sompolno)

Ośrodek Wypoczynkowy w Kolonii Lipiny

Jezioro Skulska Wieś:

plaża w Skulsku

Jezioro przy Parku Rekreacji i Aktywności Fizycznej w Kleczewie:

Park Rekreacji i Aktywności Fizycznej w Kleczewie

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

KOMENTARZE

a gdzie jeziorko na zatorzu i kawałek dalej za hałdami( kiedyś tam było mnóstwo dzikich plaż)
Dodano: 08.07.2016 13:06    Przez: ~saimon
Wyschło, tak samo jak i on, a wina to kopalni.
Dodano: 08.07.2016 16:17    Przez: ~Brak opadów
Dot. Ulricha.
Dodano: 08.07.2016 16:19    Przez: ~B.o.
Jeszcze mi będą mówić gdzie mogę się kąpać... Chore państwo. Będę się kąpał gdzie będę chciał.
Dodano: 08.07.2016 16:53    Przez: ~koko
Kiedyś była tam czysta woda, a teraz syf...
Dodano: 08.07.2016 17:33    Przez: ~bnm w
A co z jeziorem Urlicha?
Dodano: 08.07.2016 13:31    Przez: ~zainteresowana?
tam nie można...
Dodano: 08.07.2016 14:36    Przez: ~przecie
No więc na plaży miejskiej w Gosławicach nie można?
Dodano: 08.07.2016 14:27    Przez: ~Super
A co z Gosławicami ?
Dodano: 08.07.2016 14:42    Przez: ~m.nnnnn
Nie dali łapówki to ich pominęli
Dodano: 08.07.2016 16:02    Przez: ~hahahahahaehehehehe
Nie można. Tam jeszcze Urlich nie był i nie zbadał.
Dodano: 08.07.2016 22:25    Przez: ~Jadzia
A w Licheniu woda święcona?
Dodano: 08.07.2016 15:12    Przez: ~diabołek
Hej, Droga Redakcjo, o Gosławicach naprawdę nie macie informacji, czy niedoróbka w wiadomościach ?
Dodano: 08.07.2016 15:47    Przez: ~TGW
A Wityng ?
Dodano: 08.07.2016 15:54    Przez: ~kolo
Jeżeli chce się wykąpać w własnej wannie to powinienem poprosić cara nowickiego o zgodę?
Dodano: 08.07.2016 16:54    Przez: ~ciekawy
A Wityng ?