Dzisiaj jest wtorek 19 listopada 2019, imieniny: Elżbiety, Seweryny, Salomei WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20089) SPORT FORUM FIRMY (5415) PRACA (40) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
5 / 7oC
Jutropogoda
9 / 10oC
Pojutrzepogoda
11 / 8oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Luźna gierka: Już w niedzielę Bieg o Lampkę Górnic ... (1)Sztab kryzysowy. Po zamieszkach, miasto bardziej p ... (9)

Pracownicy MOPR w Koninie przyglądają się "Rodzinie 500 plus"

Dodano: 25.07.2016 10:14
Źródło: LM.pl

Pracownicy socjalni Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Koninie sprawdzają zaspakajanie potrzeb dzieci w rodzinach korzystających z programu „Rodzina 500 plus”.

W ubiegłym tygodniu opinię publiczną zmroziła informacja o matce sześciorga dzieci, która pijana na skuterze pojechała do sklepu po alkohol. Mieszkanka gm. Wierzbinek zostawiła w domu dzieci w wieku od 2 miesięcy do 10 lat, pod opieką również nietrzeźwego kolegi. W takich sytuacjach rodzi się pytanie, czy „500 plus” jest wykorzystywane w taki sposób jak przewidywał to ustawodawca?

- Tam gdzie są przesłanki o przeznaczeniu pieniędzy innym niż wydatki na dzieci to w momencie wypłaty świadczenia, w rodzinie pojawia się pracownik socjalny. Mieliśmy już taką nieprzyjemną sytuację, ale pracownik w porę trafił w środowisko – mówi Anna Kwaśniewska, dyrektor MOPR w Koninie.

Pracownicy socjalni nie kontrolują na co konkretnie są wydawane pieniądze. Jednak sprawdzają, czy potrzeby dzieci są w pełni zaspokajane.

W Koninie do tej pory złożonych zostało 4868 wniosków, a MOPR wydał ok. 4600 decyzji na 5831 dzieci. Z tego blisko 3200 dzieci to pierwsze w rodzinie.

- Zaskoczyło nas, że jest aż tyle osób jest uprawnionych do pobierania świadczenia na pierwsze dziecko. Przypomnę, że tu liczy się kryterium dochodowe – 800 zł na każdego członka rodziny i w przypadku dziecka niepełnosprawnego – 1200 zł – informuje Anna Kwaśniewska.

Koniński MOPR do tej pory w ramach „Rodzina 500 plus” wypłacił mieszkańcom prawie 22 tysiące świadczeń (od kwietnia do tej pory).  

  • "500 plus" pod kontrolą. Pracownicy MOPR sprawdzają niektóre rodziny

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Tu zasiłek, tam zapomoga, do tego 500 i potem czlowieka kur..ica bierze jak wychodzi o 5 rano do pracy, wraca o 18 a sasiedzi zapomogowcy-alkoholiko-patole biesiaduja przed domami. Wypoczęci, uchichani, weseli...Czlowiek uczciwy, zapier..ala za 1500 i wiecznie wiatr w oczy. Odmawia sobie wszystkiego zeby jako tako zyc. a taki pasozyt śpi do 12. A o 14 juz najeb...ny łazi po ulicy////BRAK SŁÓW!!!!a potem po 30 latach pracy emerytura 600PLN, a pasożyt kur..a 2000 z zasiłów...
Dodano: 25.07.2016 10:56    Przez: ~podatnik2
Wiem, że to technicznie trudne, ale rodzice odbierający 500 na swoje dzieci nie powinni: mieć prawa do kupowania alkoholu czy papierosów, wyjeżdżać na wakacje bez dzieci (ostatnio mój znajomy z pracy mający trójkę dzieci i kasując 1000 zł za dwoje z nich) wyjechał tylko z żoną na wakacje zagraniczne zostawiając dzieci u dziadków), nie powinni posiadać samochodu wartego więcej niż 10 000 zł. Skoro stać ciebie na to wszystko to znaczy, że nie potrzebujesz tych 500 . Skoro wcześniej nie było ciebie stać to, jakim prawem wydajesz je na siebie a nie na dziecko.
Dodano: 25.07.2016 10:48    Przez: ~Podatnik
Coś wydaje się chłopie żeś dobrego chowu pisowo-socjalistycznego w którym to branie cudzych pieniędzy jest chwalebne w imię sprawiedliwości społecznej. A prawda jest taka że to 500 to ordynarny populizm którym PiS kupił głosy gawiedzi której zawsze bliżej do cudzej kieszeni niż do swojej prawie zawsze pustej. Pustej przede wszystkim dlatego że nie za bardzo chce się owe tłuszczy pracować skoro państwo kasę za darmo rodzaje.
Dodano: 25.07.2016 11:00    Przez: ~jaś
Faktycznie ogarnia mnie zazdrość jak widzę, że tatuś odbiera 3000zł "na dzieci", kupuje motorek, za resztę chla wódę i na tym motorku się rozbija. Jaka to frajda dla dzieci - tylko zazdrościć. Czy zwiększyła się sprzedaż produktów dla dzieci, nie. Za to mamy zdecydowanie więcej złomu z zagranicy, więcej sprzętu rtv, większa sprzedaż wódy. Nic tylko zazdrościć tych szczęśliwych dzieci. Brawo PIS.
Dodano: 25.07.2016 11:29    Przez: ~xxx
Czy rozmowy telefoniczne są nagrywane w Mopsie. Chciałbym porozmawiać na temat jednej rodziny, ale nie chciałbym podawać swoich danych. Kobieta z dwójka dzieci na wynajmie, w ciąży z trzecim, otrzymuje zasiłki dofinansowania i 500, alimenty . Mieszka z konkubentem który obecnie pracuje, była recydywa, za kołnierz nie wylewa. Nie wykazuje że jest w związku, na alkohol jest. Chciałbym porozmawiać, żeby ukrócić wyłudzanie zasiłków i dofinansowania do czynszu. I żeby pracownik przyjrzał się co z tego mają chłopcy. Czy ktoś ma jakieś wskazówki?
Dodano: 25.07.2016 11:22    Przez: ~Hiacyntowa

KOMENTARZE

Hahahah tu chodzi tylko o zazdrosc i wrednosc bo ja mam a ty nie.....ludzie sa dziwni i chorzy za razem.a nadgorliwosc gorsza od faszyzmu.
Dodano: 25.07.2016 10:33    Przez: ~Trupek
Ale czego mam zazdrościć tobie, że żyjesz z jałmużny?
Dodano: 25.07.2016 10:50    Przez: ~Podatnik
Coś wydaje się chłopie żeś dobrego chowu pisowo-socjalistycznego w którym to branie cudzych pieniędzy jest chwalebne w imię sprawiedliwości społecznej. A prawda jest taka że to 500 to ordynarny populizm którym PiS kupił głosy gawiedzi której zawsze bliżej do cudzej kieszeni niż do swojej prawie zawsze pustej. Pustej przede wszystkim dlatego że nie za bardzo chce się owe tłuszczy pracować skoro państwo kasę za darmo rodzaje.
Dodano: 25.07.2016 11:00    Przez: ~jaś
Faktycznie ogarnia mnie zazdrość jak widzę, że tatuś odbiera 3000zł "na dzieci", kupuje motorek, za resztę chla wódę i na tym motorku się rozbija. Jaka to frajda dla dzieci - tylko zazdrościć. Czy zwiększyła się sprzedaż produktów dla dzieci, nie. Za to mamy zdecydowanie więcej złomu z zagranicy, więcej sprzętu rtv, większa sprzedaż wódy. Nic tylko zazdrościć tych szczęśliwych dzieci. Brawo PIS.
Dodano: 25.07.2016 11:29    Przez: ~xxx
Całkowicie się nie zgadzam!!!!! Ja uważam że jak najbardziej niech będzie polityka prorodzinna ale sprawiedliwa tzn np jak jest limit na 1 dziecko niech będzie na 2 ,3 ,4 i każde następne poza tym pomoc niech będzie materialna np darmowe leki ,obiady,podręczniki dentysta , ortodonta itp dla dzieci a nie finansowa której weryfikacja jest bardzo trudna!!!!!! to nie jest zazdrość i wredność tylko logiczne myślenie!!!!
Dodano: 25.07.2016 11:55    Przez: ~pis
zaskoczyło ich ze tyle wydanych świadczeń ??? ja się nie dziwię... w tej dziurze nie da się dużo zarobić... aby przekraczało 800 zł na oaobe
Dodano: 25.07.2016 12:07    Przez: ~oj
Co to was obchodzi nalezy placic . A co zrobia rodzice to ich sprawa .Traktujecie ludzi jak bydlo nierozwiniete .Sami urzedasy z konina to patologia.
Dodano: 25.07.2016 10:34    Przez: ~ja
No wybacz, ale jeśli ktoś zachowuje się tak jak matka opisana w pierwszym akapicie, to można go chyba traktować jak "bydło nierozwinięte"...
Dodano: 25.07.2016 11:21    Przez: ~sowa
Nalezy to sie wziasc do roboty menelu spod sklepu. Na takich smieci normalni ludzie zapieprzaja. A taki frajer za nasze pieniadze wystaje pod monopolem
Dodano: 25.07.2016 18:36    Przez: ~alex
Wiem, że to technicznie trudne, ale rodzice odbierający 500 na swoje dzieci nie powinni: mieć prawa do kupowania alkoholu czy papierosów, wyjeżdżać na wakacje bez dzieci (ostatnio mój znajomy z pracy mający trójkę dzieci i kasując 1000 zł za dwoje z nich) wyjechał tylko z żoną na wakacje zagraniczne zostawiając dzieci u dziadków), nie powinni posiadać samochodu wartego więcej niż 10 000 zł. Skoro stać ciebie na to wszystko to znaczy, że nie potrzebujesz tych 500 . Skoro wcześniej nie było ciebie stać to, jakim prawem wydajesz je na siebie a nie na dziecko.
Dodano: 25.07.2016 10:48    Przez: ~Podatnik
Do podatnika: Lecz się człowieku na głowę! Rodzice nie żyją tylko z samego 500 , a co za tym idzie mają też i inne dochody. A skoro mają i inne dochody oprócz tych 500 , to mogą sobie z tych dochodów kupić co tylko chcą, nawet alkohol, czy papierosy (akurat palenia nie popieram), ale z jednym masz rację - pieniądze z 500 powinny być wydatkowane tylko i wyłącznie na potrzeby dzieci. Powinno się dokumentować wydatki z tej puli środków finansowych, by taki oszołom jak Ty czy kontroler z MOPR nie zarzucał rodzicowi, iż marnotrawi środki finansowe. Skoro większość tak robi, to cóż Ci do tego?!
Dodano: 25.07.2016 12:28    Przez: ~Korn
Wystarczy zamienić gotówkę na coś w stylu bonów sodexo które są honorowane praktycznie wszędzie na równi z pieniędzmi. Z tym tylko zastrzeżeniem, że nie można by było nimi płacić za używki i większość problemów załatwione.
Dodano: 25.07.2016 12:30    Przez: ~Podatnik
Przyglądajcie się tylko skutecznie. Dzieci które na moim osiedlu w ubiegłym roku siedziały w domu w czasie wakacji ( nie wyjeżdzały ) bo rodziców nie było stać w tym roku też oblegają plac zabaw mimo że rodzice dostają 500 .
Dodano: 25.07.2016 10:52    Przez: ~koninianka
ch..j z dzieciakami! 20 letnie BMW samo sie nie kupi! A potem na wszystkich świntych lans pod cmentarzem... futro, bmw i skorzana kurtka... A ze dzieciom zimno i sie trzesa to już ch..j.... Wazne ze tata zadowolony, a te kur..y z wiejskiej sieja propagande ze jest ok1
Dodano: 25.07.2016 11:04    Przez: ~agresywny frustrat
A ty myślisz że za taka kwotę jesteś w stanie zapewnić dzieciom wyjazdy na cale 2 miesiące wakacji. Jeszcze w sumie połowa nie minela a ty juz wiesz ze te dzieci na bank nigdzie nie pojadą Zazdroszczę wiedzy w tym temacie. A nawet jesli nie pokada to może codziennie jedza lody albo chodzą do kina dzieki tej kasie. A ty sie wez do roboty zamiast jak jakiś zbok podglądać caly dzień dzieci na placu zabaw!!!
Dodano: 26.07.2016 00:09    Przez: ~Mama
Tu zasiłek, tam zapomoga, do tego 500 i potem czlowieka kur..ica bierze jak wychodzi o 5 rano do pracy, wraca o 18 a sasiedzi zapomogowcy-alkoholiko-patole biesiaduja przed domami. Wypoczęci, uchichani, weseli...Czlowiek uczciwy, zapier..ala za 1500 i wiecznie wiatr w oczy. Odmawia sobie wszystkiego zeby jako tako zyc. a taki pasozyt śpi do 12. A o 14 juz najeb...ny łazi po ulicy////BRAK SŁÓW!!!!a potem po 30 latach pracy emerytura 600PLN, a pasożyt kur..a 2000 z zasiłów...
Dodano: 25.07.2016 10:56    Przez: ~podatnik2
To jak zazdrościsz, to weź się kretynie zwolnij z pracy i sam idź po te zasiłki, czy zapomogi, a zobaczysz co to za miód!Wolę mieć pracę i ją szanować, niż być beneficjentem zasiłków z MOPR, ale życie czasami zmusza, wszak z czegoś trzeba żyć. Nie wrzucaj wszystkich do jednego wora. Patologia to margines, który był, jest i będzie. Podziękuj Wałęsie i Solidarności, bo to oni wrzucili Polaków w łapska urzędników PUP i MOPR. Za PRL tego nie było, bo każdy miał pracę. A i patologia wtedy też była (niebieskie ptaki).
Dodano: 25.07.2016 12:37    Przez: ~,...
Ot durnowate lewactwo ze WSI Kunin się rozszalało i pluje jadem.
Dodano: 25.07.2016 11:15    Przez: ~ehhhh
Czy rozmowy telefoniczne są nagrywane w Mopsie. Chciałbym porozmawiać na temat jednej rodziny, ale nie chciałbym podawać swoich danych. Kobieta z dwójka dzieci na wynajmie, w ciąży z trzecim, otrzymuje zasiłki dofinansowania i 500, alimenty . Mieszka z konkubentem który obecnie pracuje, była recydywa, za kołnierz nie wylewa. Nie wykazuje że jest w związku, na alkohol jest. Chciałbym porozmawiać, żeby ukrócić wyłudzanie zasiłków i dofinansowania do czynszu. I żeby pracownik przyjrzał się co z tego mają chłopcy. Czy ktoś ma jakieś wskazówki?
Dodano: 25.07.2016 11:22    Przez: ~Hiacyntowa
Przemysł się skurczył lub niektóre firmy zlikwidowano a zatem Konin grzeszy nadmiarem rąk do pracy. W tej sytuacji pracodawcy wypłacają wynagrodzenie najniższe za które ktoś się zgodzi pracować. Jeżeli do tego dodać bezrobocie to bieda widoczna jest na każdym kroku. Co z pozyskiwaniem inwestorów dla Konina, cisza o geotermii i w ogóle niepokojące uśpienie władz. Czyżby władze zamierzały spać do kolejnych wyborów? Gdzie jest SLD i w ogóle lewica ? To lewica powinna zabiegać o tworzenie nowych miejsc pracy.
Dodano: 25.07.2016 11:28    Przez: ~Koninianin
Pracowników są zaskoczeni, że jest aż tyle osób jest uprawnionych do pobierania świadczenia na pierwsze dziecko. A więc wyjaśnię, że od kiedy pojawiła się możliwość pobierania 500 , pracodawcy wypłacają oficjalnie najniższą krajową, resztę wypłacają pod stołem i tak o to nagle rodzina oficjalnie jest biedna a w rzeczywistości mają mnóstwo pieniędzy. Wiem bo znam takich ludzi.
Dodano: 25.07.2016 11:43    Przez: ~jaaa
tylko prosze zauwazyc ze dochody są sprawdzane z 2014roku a nie z 2015r czy 2016 roku wiec jak mogł pracodawca obnizyc wynagrodzenie w 2014 roku jak nie było o tym 500 mowy w 2014r.
Dodano: 25.07.2016 12:10    Przez: ~xyz
oj nie znasz prawa jaki 2014...jeśli w 2016 zmieniła się twoja sytuacja materialna na gorsze, brak pracy, obniżone zarobki...dostaniesz
Dodano: 25.07.2016 12:30    Przez: ~mądrala
dlaczego usuwacie kom...Jesli 2016 sytuacja twoja materialna się pogorszyła, utrata pracy lub obnizone wynagrodzenie otrzymasz 500 plus ..2014 idzie do lamusa
Dodano: 25.07.2016 12:41    Przez: ~drab
W prywatnych firmach dużo jest takich przypadków, że wypłacają resztę wynagrodzenia pod stołem. Nie od dziś. Może źle się wyraziłam pisząc "od kiedy pojawiła się możliwość pobierania 500". Ale wiem, że takie rodziny otrzymują 500plus. Jest im to na rękę, że oficjalnie dostają najniższą krajową. Łapią się na 500plus, a pracodawca też jest zadowolony z takiego stanu rzeczy.
Dodano: 25.07.2016 13:00    Przez: ~jaaa
tylko z tej najnizszej to emeryturka bedzie niska wiec nie kazdy idzie na ten układ a ci co na panstwówce pracuja to niech sie tu nie wypowiadaja bo im zal ze zarobki przekraczaja i 500 nie dostana tylko ze jest taka róznica ze bedzie mial emeryturki z 3500 a nie 800 takie tam
Dodano: 26.07.2016 08:21    Przez: ~lolko
Zgadzam się że zmniejszają sobie dochody aby dostać 500 zł
Dodano: 26.07.2016 14:20    Przez: ~a
Pracownicy MOPR są zaskoczeni, że jest aż tyle osób uprawnionych do pobierania świadczenia na pierwsze dziecko. A więc wyjaśnię, że od kiedy pojawiła się możliwość pobierania 500plus , pracodawcy wypłacają oficjalnie najniższą krajową, resztę wypłacają pod stołem i tak o to nagle rodzina oficjalnie jest biedna a w rzeczywistości mają mnóstwo pieniędzy. Wiem bo znam takich ludzi.
Dodano: 25.07.2016 11:44    Przez: ~jaaa
Mnóstwo pieniędzy?
Dodano: 25.07.2016 12:24    Przez: ~really
Wiesz o tym że policja się może tym zainteresować ?
Dodano: 25.07.2016 23:21    Przez: ~ajajajajajajajajaj
1 z 4
1234>>