Dzisiaj jest czwartek 17 października 2019, imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18006) SPORT FORUM FIRMY (5382) PRACA (43) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 12oC
Jutropogoda
15 / 14oC
Pojutrzepogoda
16 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Po miesiącu przerwy Medyk wraca do Konina, by podj ... (0)Konin. Dzieci z Przedszkola nr 11 uczyły się Kolej ... (0)

Modernizacja linii kolejowej to dla Konina 2 lata bez pociągów

Dodano: 13.08.2016 12:36
Źródło: LM.pl

Dwa lata bez pociągów? Takie są plany Polskich Linii Kolejowych. Pasażerowie jeżdżący z Konina tą perspektywą są przerażeni.

Najprawdopodobniej od połowy przyszłego roku całkowicie zamknięte zostaną tory na odcinku Podstolice – Konin. Prace remontowe będą trwały rok. Kolejny rok to wyłączenie odcinka Konin – Barłogi.

- To jest konieczne, dlatego że część tej linii nie była dotychczas robiona. Zamknięcie dwóch torów pozwoli nam na szybsze wyremontowanie tego odcinka i ta modernizacja będzie trwała krócej niż gdyby zamknięcie było jednotorowe – mówi Zbigniew Wolny, rzecznik PLK w Poznaniu.

Wizja braku pociągów przez 2 lata to dla większości pasażerów horror.

- To będzie masakra. Przecież już teraz jest problem, żeby dzieci do Konina dojechały – mówi jedna z napotkanych na dworcu PKP osób. - To trasa międzynarodowa do Berlina i Rosji. Mieliśmy połączenie z Poznaniem i Warszawą. Nie wyobrażam sobie jak to będzie wyglądało przez 2 lata – dodaje inny pasażer.

Pociągami zarówno w stronę Poznania jak i Warszawy mieszkańcy Konina oraz okolic dojeżdżają codziennie do szkoły i pracy. Przedstawiciel kolei zapewnia, że pasażerowie nie zostaną pozostawieni sami sobie. Będzie komunikacja zastępcza. Szczegóły jednak jeszcze nie są znane. Nie wiadomo o ile wydłuży się podróż i kto za transport zastępczy zapłaci. Negocjacje PLK z Urzędem Marszałkowskim w Poznaniu ciągle trwają.

- Zgłosiliśmy szereg zastrzeżeń. Musimy zorganizować przewoźnika, który będzie dysponował taborem 70-80 autobusów, żeby przewieźć 7 tysięcy osób, bo tylu pasażerów codziennie przewożą koleje – mówi wicemarszałek Wojciech Jankowiak. 

Rozmowy samorządu wielkopolskiego z PLK powinny zakończyć się na początku przyszłego roku.

fot. archiwum

  • Modernizacja linii kolejowej to dla Konina 2 lata bez pociągów

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Rzadko się zdarzają głupoty na tak wysokim poziomie... gratuluję!
Dodano: 13.08.2016 13:08    Przez: ~oko
Jeszcze trochę a Konin i tak zostanie zaorany więc problem raczej niewielki .
Dodano: 13.08.2016 12:52    Przez: ~cvb
Jak zaorany ? Konin się rozwija, będzie nowy cmentarz, a więc jest nadzieja.
Dodano: 13.08.2016 15:24    Przez: ~Przyszły nieboszczyk
Jest i plus-spadnie ilość samobójstw.
Dodano: 13.08.2016 13:24    Przez: ~Kostucha
Ja wszystko rozumiem, że potrzebna modernizacja itd... ale wystarczy zrobić tak jak z drogami. Zamknąć jedną stronę i ruch na przemian... nie zdają sobie sprawy że ludzie potrzebują dojazdu do pracy czy szkoły. A jakby ktoś chciał jeździć autobusem to by jeździł PKS...
Dodano: 13.08.2016 12:59    Przez: ~Duska

KOMENTARZE

W pid-du z pisem w pisdu z jarka kotem
Dodano: 13.08.2016 12:43    Przez: ~Bolo
Nie mieszaj do tego zwierząt,pliz.
Dodano: 13.08.2016 13:02    Przez: ~t.rex III
Na szczęście do kopalni autobusy dowożą pracowników. Po co nam Poznań. Mamy na miejscu tak ważnego pracodawcę dla którego rezygnujemy z dróg, lasów, pól i jezior że Poznań jest nam zbędny. Mamy brunatne złoto.
Dodano: 13.08.2016 15:51    Przez: ~Ramienica wymówka
Nad fioletowo-słoną rzeką Rozpinam purpurowy most Powietrze eksploduje tęczą I dźwięczą ostrza srebrnych kos Z ciemności dzieci do mnie biegną Wabi je gitar słodki dźwięk Obracam w palcach złoty pieniądz I pokazuję czołgom celWchodzę bezbronnie rozebrany Do klatki w której tygrys śpi Na ścianach jarzą się ekrany I widzę o czym bestia śni Oto mój krzyk i strach przed śmiercią Przecina błysk tygrysich kłów Obracam w palcach złoty pieniądz Kopniakiem budząc go ze snu
Dodano: 13.08.2016 19:59    Przez: ~Kunin
Tak jest - niby Licheń blisko - a hołota nic sobie nie robi z wiary katolickiej. Zamiast wierzyć w to co klepią z ambony - szukają innych doznań. To prowadzi do upadku i niewiary w aktualną władzę - która to miłością i sprawiedliwością obrzyguje kraj.
Dodano: 13.08.2016 20:13    Przez: ~kikut
Wiążę jedwabne sznurowadła I diamentowy wkładam frak Te krwią znaczone prześcieradła Na waszej hańby wieszam znak Niechże wam szybko wiosny lecą Moja prześliczna bando hienObracam w palcach złoty pieniądz I przeraźliwie nudzę się
Dodano: 13.08.2016 20:39    Przez: ~dla Władzy życzenia :o
Jaki rząd taki remont. Precz tępe pisuary
Dodano: 13.08.2016 20:44    Przez: ~antypisior
mamy na szczęście tramwaj wodny
Dodano: 14.08.2016 10:16    Przez: ~udacznik
A co na to dziadek Józef??? Zorganizuje cokolwiek, czy już totalnie nie panuje nad tym miastem? Może czas już na kogoś młodszego sprawnego, przecież człowiek na takim stanowisku powinien aktywnie przeciwdziałać tego typu problemom, a nie czekać aż się zupa wyleje i wtedy bezradnie rozkładać ręce. Co będzie? Dojazdy tramwajem wodnym??? Koniec głupot panowie, jest poważny problem i trzeba go rozwiązać. Żarty się skończyły.
Dodano: 16.08.2016 09:08    Przez: ~Arkadiusz Pawlicki
Rowery se kupta
Dodano: 13.08.2016 12:49    Przez: ~Bolo
Rudy aferał miał wyremontować na euro i autostrady miały być rudego nie ma a smrod za złdziejami z PO będzie sie niosł przez lata
Dodano: 13.08.2016 14:59    Przez: ~Jagoda
predzej do lichenia dorowisko zbuduja jak w koninie tory wyremontuja
Dodano: 13.08.2016 15:34    Przez: ~anty
Precz z Paranoją i Szaleństwem !!!!!
Dodano: 13.08.2016 19:27    Przez: ~Kurdupel Konus
teraz wszystko zależy od kaprysów kota i jego Pana - tak zagłosowało bezmózgowe społeczeństwo.
Dodano: 13.08.2016 20:16    Przez: ~lotto
Kolej jest w rękach prywatnego kapitału beznadziejny lemingu...
Dodano: 14.08.2016 01:15    Przez: ~:)
Wyjąć szyny, zerwać nawierzchnię dróg i zaorać.
Dodano: 13.08.2016 12:50    Przez: ~912
Tak kiedy ekipa donka ogłosiła zielona wyspe zamieniłem sportowy wóz na ekonomiczne auto zero kredytu wszystkie sily na tzw samowystarczalność i kiedy wyszło hasło PO hu,, dupa i kamieni kupa to nic mnie nie dziwi.Spokojnie przy dobrej wódeczce rozluzniony obserwuję miotanie sie i obłęd w oczach POmatołków.
Dodano: 13.08.2016 15:11    Przez: ~Karol
Tusk obiecał "Zieloną Wyspę", ale dla siebie.
Dodano: 13.08.2016 15:21    Przez: ~I uciekł na nią
Jeszcze trochę a Konin i tak zostanie zaorany więc problem raczej niewielki .
Dodano: 13.08.2016 12:52    Przez: ~cvb
Jak zaorany ? Konin się rozwija, będzie nowy cmentarz, a więc jest nadzieja.
Dodano: 13.08.2016 15:24    Przez: ~Przyszły nieboszczyk
Ja wszystko rozumiem, że potrzebna modernizacja itd... ale wystarczy zrobić tak jak z drogami. Zamknąć jedną stronę i ruch na przemian... nie zdają sobie sprawy że ludzie potrzebują dojazdu do pracy czy szkoły. A jakby ktoś chciał jeździć autobusem to by jeździł PKS...
Dodano: 13.08.2016 12:59    Przez: ~Duska
przecież napisali dlaczego nie zrobią tego po jednym torze...
Dodano: 13.08.2016 14:18    Przez: ~asdsa
Ciekawe co się stanie z pociągami na trasie Warszawa - Berlin. Jak PKP będzie tak co roku zamykać międzynarodową trasę, to jaki to ma sens, skoro i tak nic nie będzie po tych torach jeździć?
Dodano: 13.08.2016 13:01    Przez: ~kiniu
pojadą przez łódź przecież !!!! myślisz że nie ma alternatywy ?
Dodano: 13.08.2016 14:33    Przez: ~hahah
Ekspresy Warszawa - Poznań pojadą przez Inowrocław i Gniezno, InterCity do Krakowa i Łodzi przez Kalisz, a pospieszne TLK Wawa - Poznań przez Włocławek, Toruń i Inowrocław.
Dodano: 13.08.2016 16:41    Przez: ~LM
W pisdu z pisem w pisdu z kaczorem
Dodano: 13.08.2016 16:56    Przez: ~Bolo
Pewnie, że mogą jechać przez Łódź. Przez Inowrocław także. Ale równie dobrze mogą jechać przez Gdańsk, Szczecin lub Kraków. Nikt nie będzie nimi podróżował, gdy będzie musiał poświęcić na podróż kilka godzin więcej.
Dodano: 15.08.2016 23:21    Przez: ~kiniu
Rzadko się zdarzają głupoty na tak wysokim poziomie... gratuluję!
Dodano: 13.08.2016 13:08    Przez: ~oko
Skąd my to znamy ,najpierw będzie komunikacja zastępcza a potem zniknie i ludzie pozostaną sami sobie .Tak było gdy likwidowano połączenie konin -kazimierz ,stację Patrzyków i wile innych,Konin padnie ludzie odejdą od koleji i już nie wrócą ,akolej zlikwiduje połączenia.Lata 90 lini przechodzła remont ,wymiana sieci torów ,trakcji.
Dodano: 13.08.2016 13:17    Przez: ~kolejarz
Zaraz się okaże,że tory pójdą przez Licheń.
Dodano: 13.08.2016 13:21    Przez: ~Stach
i dobrze by zrobili. tam się chociaż rozwija i jest zatrudnienie
Dodano: 13.08.2016 17:11    Przez: ~hahah
Jest i plus-spadnie ilość samobójstw.
Dodano: 13.08.2016 13:24    Przez: ~Kostucha