Dzisiaj jest poniedziałek 18 stycznia 2021, imieniny: Małgorzaty, Piotra, Liberty WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16964) SPORT FORUM FIRMY (5572) PRACA (38) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-14 / -5oC
Jutropogoda
1 / 0oC
Pojutrzepogoda
2 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Posoka osierocona. Minionej nocy zmarła Bohdana Cz ...II liga. Liderki tabeli nie dały szans MKS MOS. Po ... (1)

Pilnie poszukiwany nowy konserwator zabytków w Koninie

Dodano: 23.08.2016 11:34

Wielkopolski Wojewódzki Konserwator Zabytków szuka nowego kierownika delegatury w Koninie.

Po odwołaniu ze stanowiska Janusza Tomali, za błędną decyzję o rozbiórce domu talmudycznego, pozostał wakat. Rozbiórka rozpoczęła się 22 lipca br. i była zaskoczeniem dla mieszkańców Konina. Miejsce po wyburzonym szybko obiekcie skontrolowała komisja przysłana do Konina przez wojewódzkiego konserwatora zabytków, tematem zainteresowała się także Magdalena Gawin, generalny konserwator zabytków i zgłosiła sprawę do prokuratury. W miniony poniedziałek, 22 sierpnia, na stronie Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Poznaniu ukazało się ogłoszenie o naborze kandydatów na stanowisko kierownika delegatury WUOZ w Koninie.

Do zadań kierownika należeć będzie: kierowanie pracą delegatury, planowanie i załatwianie spraw związanych z ochroną zabytków na terenie działania delegatury, wydawanie decyzji administracyjnych w indywidualnych sprawach zgodnie z przekazanymi kompetencjami, reprezentowanie Wielkopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków wobec władz i Urzędów, dokonywanie czynności prawnych w imieniu Wielkopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w zakresie zawierania umów dotyczącej bieżącej działalności związanej z utrzymaniem, eksploatacją i administrowaniem delegaturą, nadzór i koordynacja działań z ramienia urzędu nad prowadzonymi pracami budowlano - konserwatorskimi w obiektach i zespołach zabytkowych (w tym odbiory prac i zatwierdzanie faktur, kosztorysów – przy pracach dofinansowanych z budżetu - pod względem zgodności zakresu prac z decyzjami konserwatorskimi), planowanie pracy delegatury głównie w zakresie kontroli obiektów zabytkowych oraz spraw związanych z wpisami do rejestru zabytków.

Wykształcenie wyższe magisterskie z zakresu: historii sztuki, archeologii, ochrony dóbr kultury, architektury, konserwatorstwa zabytków lub zabytkoznawstwa, 5 lat w administracji związanej z ochroną zabytków, znajomość przepisów kpa, znajomość przepisów ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami, znajomość ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, znajomość ustawy Prawo budowlane, wiedza z zakresu architektury historycznej i zabytkowej, wiedza z zakresu dokumentowania zabytków

Ponadto liczą się wyższe studia podyplomowe z zakresu ochrony prawnej dóbr kultury, zabytkoznawstwa i konserwatorstwa i 1 rok w administracji publicznej na stanowisku kierowniczym. Dokumenty można składać do 22 września 2016 r. w Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków w Poznaniu.

 

 

 

  • Poszukiwany nowy konserwator zabytków w Koninie

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

zaraz zaraz - a co zrobiono z tym wspaniałym urzędnikiem co zwolnił stanowisko ? Przesunięty na inne ważne odcinki czy poszedł do ciupy ?
Dodano: 23.08.2016 12:25    Przez: ~ciekawski
"...zwolnił się wakat"? A ja myślałem, że to konserwator się zwolnił i pozostał po nim wakat.... Droga redakcjo, nie warto używać słów i zwrotów których znaczenia się nie rozumie, bo zamiast podnieść rangę wypowiedzi mogą one ośmieszyć autora...
Dodano: 23.08.2016 12:26    Przez: ~xXx
dobrze jak bedzie to osoba zwiazana z koninem a nie jakis spadochroniarz z poznania kalisza lodzi itp
Dodano: 23.08.2016 12:34    Przez: ~anty
"zwolnił się wakat" - kartka pisze ;)
Dodano: 23.08.2016 12:10    Przez: ~x
Stare kino to PIEKNE CZSY... kto pamięta ten wie... Z miłą chęcią by zobaczył bym ta jakiś stary film... Ale dzięki naszemu osiolkowi GOWNO W TYM MIESCIE JEST !!!@
Dodano: 23.08.2016 13:13    Przez: ~Rocznik 50

KOMENTARZE

A na staraku nastepne budy do wyburzenia czekaja w tym stare kino
Dodano: 23.08.2016 12:03    Przez: ~Osiol z parku
zaraz zaraz - a co zrobiono z tym wspaniałym urzędnikiem co zwolnił stanowisko ? Przesunięty na inne ważne odcinki czy poszedł do ciupy ?
Dodano: 23.08.2016 12:25    Przez: ~ciekawski
dobrze jak bedzie to osoba zwiazana z koninem a nie jakis spadochroniarz z poznania kalisza lodzi itp
Dodano: 23.08.2016 12:34    Przez: ~anty
Stare kino to PIEKNE CZSY... kto pamięta ten wie... Z miłą chęcią by zobaczył bym ta jakiś stary film... Ale dzięki naszemu osiolkowi GOWNO W TYM MIESCIE JEST !!!@
Dodano: 23.08.2016 13:13    Przez: ~Rocznik 50
Czerwony Józef kogoś tam wciśnie !!!!
Dodano: 23.08.2016 15:45    Przez: ~PZPR/sld
Otóż to
Dodano: 23.08.2016 15:49    Przez: ~Aaa
"zwolnił się wakat" - kartka pisze ;)
Dodano: 23.08.2016 12:10    Przez: ~x
Typowy bełkot LM-u. Jedynie jest trochę lepszej polszczyzny jak im kuria z Lichenia przysyła "autorskie" wypociny o ichniejszych bieżących wydarzeniach.
Dodano: 23.08.2016 12:22    Przez: ~Masażysta
Poprawili już bełkotliwy zwrot - pewnie mieli telefon z Kurii. Niemniej jednak pierwsze zdanie nadal brzmi w stylu : "kali stał i nadal jedzie". Kuria nie napisała poprawnie - więc pozostaje inwencja twórcza dziennikarzy LM.
Dodano: 23.08.2016 14:07    Przez: ~Li total
Czegoś tu nie rozumiem. Skoro Żydzi sprzedali działkę i budynki, to ską ta cała afera. Mogli ją trzymać i wyłożyć własne pieniądze na remont, a nie obciążać kogoś.
Dodano: 23.08.2016 12:15    Przez: ~Niezorientowany
Co to oznaczy obciążać kogoś? Uw "ktoś" dobrze wiedział, co kupuje, wiedział jakie ma obowiązki i ograniczenia jako właściciel obiektu o znaczeniu historycznym.
Dodano: 23.08.2016 15:34    Przez: ~aresto
"...zwolnił się wakat"? A ja myślałem, że to konserwator się zwolnił i pozostał po nim wakat.... Droga redakcjo, nie warto używać słów i zwrotów których znaczenia się nie rozumie, bo zamiast podnieść rangę wypowiedzi mogą one ośmieszyć autora...
Dodano: 23.08.2016 12:26    Przez: ~xXx
Poszukują Żyda na to stanowisko.
Dodano: 23.08.2016 12:51    Przez: ~SS
Żydów w Koninie dostatek !!!!!
Dodano: 23.08.2016 13:16    Przez: ~nie ma LIPY
I co z tego? Nie martw się.. Nie zajmą ci miejsca pod monopolowym :)
Dodano: 23.08.2016 20:10    Przez: ~Skrzat
świetnie bo ten konserwator był skamieliną . uzyskać zgodę na poszukiwania za każdym razem olane. może coś się zmieni na +
Dodano: 23.08.2016 13:11    Przez: ~Garrett
zrobił swoje ;-) - może odejść :-) . Teraz niech się zajmą nim organy ścigania.
Dodano: 23.08.2016 14:09    Przez: ~wojtek bez portek
Szanować co żydoskie ! Jest jeszcze latryna.
Dodano: 23.08.2016 14:41    Przez: ~Salcia
Gupia Polska Żydzi mają w dupie ten niby zabytek a koniniaczki robią awanture brak słów na gupote NASZĄ....
Dodano: 23.08.2016 16:35    Przez: ~Żyd wasz uwielbiany
masz racie o swoje polskie nie dbają a zydom remontuja
Dodano: 23.08.2016 18:08    Przez: ~gość
A wiesz ze żyd, jak dobrze pamiętam Kapłan, dał dużo siana na budowę koscioła w Morzysławiu?
Dodano: 23.08.2016 20:13    Przez: ~HipokrciPL
Konserwator poszedł na wolny wakat do Kalisza, daleko nie odbił.
Dodano: 23.08.2016 17:18    Przez: ~Zuzia
a przedtem z Kalisza przyszedł na wakat do Konina :) czyli na zesłanie, dlatego Konina nie lubił
Dodano: 23.08.2016 18:03    Przez: ~z Konina
CO TY PIJESZ ZYD KAPŁANEM
Dodano: 24.08.2016 17:04    Przez: ~gość
Najpierw stary konserwator niech odbuduje budynek talmudyczny!' Zwolnienie to za mało - niech odpowiada
Dodano: 23.08.2016 19:29    Przez: ~Xxl
A po licho ci ten budynek talmudyczny ? żydy z niego już nie korzystali - oni teraz zakochani są tylko w BANKACH !!!
Dodano: 24.08.2016 01:03    Przez: ~jaro
XxI - A na co ci ten budynek talmudyczny ? żydy teraz nie korzystają z takich przybytków. Teraz korzystają tylko z BANKÓW ! A teraz wiadomość (pouczenie) dla LM-u : " By dowiedzieć się kto nami rządzi, wystarczy sprawdzić kogo nie można krytykować ". / Voltarie /