Pilnie poszukiwany nowy konserwator zabytków w Koninie
Wielkopolski Wojewódzki Konserwator Zabytków szuka nowego kierownika delegatury w Koninie.
Po odwołaniu ze stanowiska Janusza Tomali, za błędną decyzję o rozbiórce domu talmudycznego, pozostał wakat. Rozbiórka rozpoczęła się 22 lipca br. i była zaskoczeniem dla mieszkańców Konina. Miejsce po wyburzonym szybko obiekcie skontrolowała komisja przysłana do Konina przez wojewódzkiego konserwatora zabytków, tematem zainteresowała się także Magdalena Gawin, generalny konserwator zabytków i zgłosiła sprawę do prokuratury. W miniony poniedziałek, 22 sierpnia, na stronie Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Poznaniu ukazało się ogłoszenie o naborze kandydatów na stanowisko kierownika delegatury WUOZ w Koninie.
Do zadań kierownika należeć będzie: kierowanie pracą delegatury, planowanie i załatwianie spraw związanych z ochroną zabytków na terenie działania delegatury, wydawanie decyzji administracyjnych w indywidualnych sprawach zgodnie z przekazanymi kompetencjami, reprezentowanie Wielkopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków wobec władz i Urzędów, dokonywanie czynności prawnych w imieniu Wielkopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w zakresie zawierania umów dotyczącej bieżącej działalności związanej z utrzymaniem, eksploatacją i administrowaniem delegaturą, nadzór i koordynacja działań z ramienia urzędu nad prowadzonymi pracami budowlano - konserwatorskimi w obiektach i zespołach zabytkowych (w tym odbiory prac i zatwierdzanie faktur, kosztorysów – przy pracach dofinansowanych z budżetu - pod względem zgodności zakresu prac z decyzjami konserwatorskimi), planowanie pracy delegatury głównie w zakresie kontroli obiektów zabytkowych oraz spraw związanych z wpisami do rejestru zabytków.
Wykształcenie wyższe magisterskie z zakresu: historii sztuki, archeologii, ochrony dóbr kultury, architektury, konserwatorstwa zabytków lub zabytkoznawstwa, 5 lat w administracji związanej z ochroną zabytków, znajomość przepisów kpa, znajomość przepisów ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami, znajomość ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, znajomość ustawy Prawo budowlane, wiedza z zakresu architektury historycznej i zabytkowej, wiedza z zakresu dokumentowania zabytków
Ponadto liczą się wyższe studia podyplomowe z zakresu ochrony prawnej dóbr kultury, zabytkoznawstwa i konserwatorstwa i 1 rok w administracji publicznej na stanowisku kierowniczym. Dokumenty można składać do 22 września 2016 r. w Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków w Poznaniu.
autor: Anna Pilarska
e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl
*** *** ***
Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.
Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus
*** *** ***
Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.
KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE