Dzisiaj jest środa 12 sierpnia 2020, imieniny: Klary, Lecha, Hilarii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16804) SPORT FORUM FIRMY (5516) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 17oC
Jutropogoda
25 / 18oC
Pojutrzepogoda
25 / 18oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Przybyszewski zostaje w Górniku! Bardzo ważne wzmo ... (0)Regaty zakończone po jednym biegu, pogoda dała się ... (1)

OSP Kuny już w Krajowym Systemie Ratowniczo - Gaśniczym

Dodano: 23.08.2016 19:09

Już dwie Ochotnicze Straże Pożarne z terenu gminy Władysławów w Krajowym Systemie Ratowniczo - Gaśniczym.

Od wielu lat druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kunach czynili starania o przystąpienie jednostki do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. 23 sierpnia w Urzędzie Gminy Władysławów podpisano porozumienie w sprawie włączenia OSP w Kunach do krajowego systemu. Przy podpisaniu porozumienia obecni byli: Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Turku – st. bryg. Dariusz Stasiak, st. kpt. Piotr Pieśkiewicz, wójt Krzysztof Zając, z-ca wójta Piotr Szewczyński oraz prezes OSP Kuny Andrzej Nowak i naczelnik jednostki Przemysław Ptak. Terenem działania jednostki OSP włączonej do KSRG jest powiate turecki.

Jednostki OSP w KSRG są istotnym wsparciem działań ratowniczych Państwowej Straży Pożarnej. Stosunkowo gęsta sieć jednostek KSRG pozwala skrócić czas od przyjęcia zgłoszenia do momentu podjęcia działań ratowniczych. Wraz z włączeniem do KSRG zmienił się też obszar działań jednostek. Dotychczas jednostki działały głównie na terenie własnych gmin. Z chwilą włączenia do systemu terenem działania jest cały powiat, a w wyjątkowych sytuacjach województwo. 

Jednostka OSP Kuny ma obowiązek m.in. wyznaczyć członków OSP do wykonywania zadań operacyjno - technicznych, zapewnić minimalny stan wyszkolenia strażaków, kompletność i sprawność sprzętu ochronnego oraz wyposażenia osobistego strażaków, zapewnić prawidłową eksploatację, konserwację sprzętu i urządzeń znajdujących się na wyposażeniu OSP, zapewnić odpowiednią ilość przeszkolonych ratowników i kierowców pojazdów uprzywilejowanych, utrzymywać na bieżąco sprawność techniczną samochodów, sprzętu ratowniczego i silnikowego, niezwłocznie zgłaszać do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Turku każdą niesprawność techniczną sprzętu, zapewnić wyjazd alarmowany w czasie 10 minut, prowadzić dokumentację z działań ratowniczo-gaśniczych, brać udział w ćwiczeniach organizowanych przez KP PSP Turek oraz zapewnić całodobową łączność alarmowania jednostki OSP z SKKP PSP Turek.

 

 

  •  OSP Kuny w Krajowym Systemie Ratowniczo - Gaśniczym

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:OSP Kuny,   KSRG

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Z kun jestes ? A z kun pan wie ?
Dodano: 24.08.2016 06:58    Przez: ~R
polszczyzna się kłania - ...powiate turecki.... Ale nie o to mi biegało - poziom języka polskiego pewnie się nie zmieni. Fajna inicjatywa - zamiast biegać za pokemonami - czy wylegiwać tapczan , fotel wpatrując się w fejsa - młodzi zrobią coś bardzo pożytecznego.
Dodano: 24.08.2016 10:39    Przez: ~OSP Zduny
Hahaha najlepszy dowcip jaki słyszałem.
Dodano: 24.08.2016 07:12    Przez: ~sax

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.