Dzisiaj jest wtorek 18 maja 2021, imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17112) SPORT FORUM FIRMY (5594) PRACA (74) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 9oC
Jutropogoda
15 / 7oC
Pojutrzepogoda
16 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
W licheńskim muzeum pamiątki związane z bitwą o Mo ... (6)Bieg Milowego Słupa znów przełożony. Nowy termin – ... (0)

Konin. Miejsc dla trzylatków w przedszkolach nie zabraknie

Dodano: 25.08.2016 12:09
Źródło: LM.pl

Babcia lepsza od przedszkola? Wygląda na to, że z takiego założenia wyszło około 300 rodziców 2,5 oraz 3-latków. W Koninie nie ma problemu z miejscami w placówkach dla najmłodszych.

Zmiana w przepisach pozwoliła rodzicom 6-latków zdecydować, czy w tym roku poślą dzieci do szkół, czy też zostawią je jeszcze w przedszkolach. To rodziło obawy, że zabraknie miejsc dla najmłodszych przedszkolaków. Tymczasem okazuje się, że w Koninie nie ma z tym problemu.

- Sytuacja jest na poziomie ubiegłego roku. Mamy 2370 przedszkolaków. Rekrutacja jest zamknięta, ale ta liczba może się trochę zmienić. Niektóre mamy dopiero teraz się budzą, że może posłałyby dziecko do przedszkola – mówi Urszula Miłosz-Michalkiewicz, kierownik wydziału oświaty Urzędu Miejskiego w Koninie. - Nie wiem, gdzie jest około 300 dzieci 2,5 oraz 3-letnich. One nie brały udziału w rekrutacji i one się nie odnajdują w systemie. Zastanawiam się, czy te dzieci zostały zatrzymane w domach z babciami? Myślę, że tak – dodaje.

Jeszcze przed wakacjami władze miasta zdecydowały o otwarciu dodatkowych oddziałów. Jak informował wówczas wiceprezydent Sławomir Lorek, specjalnie dla najmłodszych uruchomione zostaną cztery oddziały w przedszkolach nr 5, 6, 31 i 14. 

fot. archiwum

  • Konin. Miejsc dla trzylatków w przedszkolach nie zabraknie

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Chodzą do żłobka, klubów dziecięcych itd...Mówią,że nie na problemu a jest i to duży.Te przedszkola co wymieniają są na drugim końcu konina a co z dojazdem nie każdy ma taką możliwość Widać że próbują mydlić ludziom oczy i udawać że problemu nie ma
Dodano: 25.08.2016 14:03    Przez: ~Zła
A może miejsca w przedszkolach w Starym Koninie?! Tu miejsa nie ma! A na starym są aż dwa przedszkola!
Dodano: 25.08.2016 17:31    Przez: ~Mama 3-latka
Te biurwy z Urzędu Miejskiego jak zwykle kłamią ! Złożyłam podanie o przyjęcie mojego trzylatka do przedszkola "Kosmatek" w marcu i już w kwietniu mi odpisali, że z braku miejsc moje dziecko nie może być przyjęte. A teraz puszczają w świat wiadomość jacy oni są cacy....szlag mnie trafia
Dodano: 25.08.2016 20:32    Przez: ~ewa

KOMENTARZE

dlaczego z babciami, może chodzą do żłobka..
Dodano: 25.08.2016 13:13    Przez: ~grrfh
autorka newsa miała na myśli babcie klozetową.
Dodano: 25.08.2016 18:47    Przez: ~WC kfadrans
Chodzą do żłobka, klubów dziecięcych itd...Mówią,że nie na problemu a jest i to duży.Te przedszkola co wymieniają są na drugim końcu konina a co z dojazdem nie każdy ma taką możliwość Widać że próbują mydlić ludziom oczy i udawać że problemu nie ma
Dodano: 25.08.2016 14:03    Przez: ~Zła
A może miejsca w przedszkolach w Starym Koninie?! Tu miejsa nie ma! A na starym są aż dwa przedszkola!
Dodano: 25.08.2016 17:31    Przez: ~Mama 3-latka
Dokładnie!
Dodano: 26.08.2016 16:41    Przez: ~Mama
Dokładnie, w Starym Koninie nie było przyjęć 3-latków. Ja zapisałam swoje dziecko do Starego Miasto. Mam tam bliżej niż do Nowego Konina :-( A więc moje dziecko z babcią nigdy nie było. Do tej pory w żłobku w Koninie, a od września do przedszkola, niestety nie tam gdzie chciałam...
Dodano: 25.08.2016 18:08    Przez: ~xyz
Te biurwy z Urzędu Miejskiego jak zwykle kłamią ! Złożyłam podanie o przyjęcie mojego trzylatka do przedszkola "Kosmatek" w marcu i już w kwietniu mi odpisali, że z braku miejsc moje dziecko nie może być przyjęte. A teraz puszczają w świat wiadomość jacy oni są cacy....szlag mnie trafia
Dodano: 25.08.2016 20:32    Przez: ~ewa
Nie ma jak u BABCI —teraz młodzi sie tak nauczyli ze podrzucają swoje dziecko , dzieci do dziadkow troche przesada co taka babcia 70 cio letnia ma powiedziec wiadomo ze nie odmowi ale na sam swój rozum młoda mama powinna wiedziec ze moze ta BABCIA JEST TYM BAWIENIEM WNUCZKI CZY WNUCZAT ZMECZONA LUDZIE OPAMIETAJCIE SIE ONI TEZ CHCA OD WAS ODPOCZAC ZASTANOWCIE SIE NAD TYM.
Dodano: 25.08.2016 21:13    Przez: ~POMYSL TROCHE DAJ BABCI ODPO
kiedyś nie było przedszkoli i dzieci z dziadkami się wychowywali
Dodano: 25.08.2016 23:47    Przez: ~oj
Babcia 70-letnia? A mama 50 letnia :) To wnuczek pewnie jakoś przed trzydziestką. W artykule jest o 3-latkach a nie 30-latkach
Dodano: 26.08.2016 18:18    Przez: ~Miś
A do żłobka też nie można miejsca dostać. Złożyłam podanie i nie ma wystarczajaco miejsc. Słyszę, że dzieci dostaja się po znajomości.
Dodano: 25.08.2016 21:32    Przez: ~Mama
No no nie takie 70 siecio letnie mam 52 i prosze mnie nie obrazac chetnie zostawalam z wnuczkiem a teraz poszedl wlasnie do przedszkola,pozdro dla babc
Dodano: 25.08.2016 21:55    Przez: ~kolo
jak babcia nie pracuje to spoko... ogólnie musi zapierniczac do 65. więc rodzice muszą dzieci dać do przedszkola
Dodano: 25.08.2016 23:48    Przez: ~oj
Kłamstwo!!!! Na Chorzniu brak miejsc, w Starym Koninie łaskawie na popołudniu przyjęli dziecko. A na ranną zmianę tez nie ma miejsc.
Dodano: 26.08.2016 12:44    Przez: ~babcia :) Oskarka
Na Chorzniu to jak zawsze ale jak pani dyrektor przyjmuje dzieci nierobow po znajomosci to potem rodzic pracujacy nie ma szans. Ta france dawno powinni wyrzucic z tego stanowiska. Wnuki sprzataczki dostaly sie w wieku 3 lat bez rekrutacji a reszta to niech czeka.
Dodano: 27.08.2016 20:21    Przez: ~dobrze znajaca temat
Co za bzdury! Na terenie Starego Konina nie było żadnego miejsca dla trzy i czterolatków (oprócz zmian popołudniowych).
Dodano: 26.08.2016 18:07    Przez: ~mama czterolatka