Dzisiaj jest niedziela 12 lipca 2020, imieniny: Jana, Pameli, Weroniki WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17689) SPORT FORUM FIRMY (5509) PRACA (25) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 11oC
Jutropogoda
17 / 12oC
Pojutrzepogoda
20 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Są kolejne przypadki zakażenia z powiatu tureckieg ... (1)Konin. Pielgrzymka na Jasną Górę inna niż wszystki ... (2)

Konin. Nowe kosze na psie odchody stanęły na obrzeżach Zatorza

Dodano: 26.08.2016 17:33
Źródło: LM.pl

Kilkanaście nowych koszy na psie odchody. Tym razem stanęły one na osiedlu Zatorze. Władze Spółdzielni Mieszkaniowej wydały na ten cel około 3 tys. zł.

Na Zatorzu brakowało specjalnych koszy na nieczystości po czworonogach. Niedawno na obrzeżach osiedla ustawiono sześć takich pojemników. W przyszłym tygodniu zamontowanych zostanie kolejnych sześć. Póki co będzie ich 12, ale na tym się nie skończy.

- To nie są ogromne koszty. Jeden kosz kosztuje ok. 250 zł. Stanęły one na terenach zielonych dookoła osiedla, ale są jeszcze luki, które w najbliższym tygodniu wypełnimy – mówi Maciej Ostrowski, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Zatorze”.

Ile jeszcze koszy przybędzie? Tego nie wiadomo. Nowy prezes spółdzielni podkreśla, że będzie monitorował jak mieszkańcy przykładają się do sprzątania po swoich pupilach.

- Mentalność i nastawienie ludzi się zmienia i mam nadzieję, że będzie czysto. Te kosze to detal, który wpływa na jakość życia – podkreśla Ostrowski.

Pojemniki na psie odchody można spotkać m.in. przy ul. Wieniawskiego ( naprzeciwko sądu), ul. Chopina i ul. Moniuszki.  

  • Konin. Nowe kosze na psie odchody stanęły na obrzeżach Zatorzu
  • Konin. Nowe kosze na psie odchody stanęły na obrzeżach Zatorzu
  • Konin. Nowe kosze na psie odchody stanęły na obrzeżach Zatorzu
  • Konin. Nowe kosze na psie odchody stanęły na obrzeżach Zatorzu
  • Konin. Nowe kosze na psie odchody stanęły na obrzeżach Zatorzu

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

POPULARNE KOMENTARZE

Ludzie. Co żeście się tak uprzedzili do psów. Pies to prawdziwy przyjaciel człowieka, a szczególnie osób samotnych. Fakt, że kochający te zwierzęta powinni sprzątać po swoich pupilach. Sama mam psa ze schroniska i sprzątam, ale uważam, że kosze wystarczą. Torebki to już obowiązek właścicieli. Ma rację jeden z piszących, że najgorzej śmiecą menele. Pełno po nich butelek od denaturatu, kubków i odchodów w miejscach niedozwolonych. Dajcie więc spokój miłośnikom zwierząt. A kto nie lubi zwierząt niech idzie i zobaczy do schroniska, może zmięknie mu serce.
Dodano: 26.08.2016 21:36    Przez: ~psiara
A czy właściciele czworonogów są chętni do sprzątania ?
Dodano: 26.08.2016 18:15    Przez: ~ciekawski

KOMENTARZE

A czy właściciele czworonogów są chętni do sprzątania ?
Dodano: 26.08.2016 18:15    Przez: ~ciekawski
Czas pokaże
Dodano: 26.08.2016 22:49    Przez: ~Abba
Ja zawsze sprzątam po swoim psie. Chodzimy na spacer z małymi woreczkami foliowymi i to naprawdę nie jest problem sprzątnąć. Nie cierpią widoku kup na trawie :)
Dodano: 28.08.2016 14:37    Przez: ~O
Już biorę psa, zadzieram kiecę i lecę.
Dodano: 26.08.2016 18:31    Przez: ~sunia
kosz, szmbowóz, który to wywiezie - i co jeszcze??? dlaczego mam dokładać choć 1 zł na utrzymanie czyjegoś pupilka???? nie zgadzam się!!!!!!!!
Dodano: 26.08.2016 19:16    Przez: ~mieszkaniecccc podatnik
A ktoś cię pytał czy się zgadzasz? Właściciele płacą podatki to mają kosze.
Dodano: 26.08.2016 19:21    Przez: ~z
Malkontentom nigdy nie i niczym nie dohodzil. najłatwiej jest narzekać...
Dodano: 26.08.2016 23:17    Przez: ~ccc
Utrzymanie czyjeś pupila? A niby w jaki sposób utrzymujesz go poprzez kosze na śmiecie? Raczej dbasz o utrzymanie porządku na osiedlu, gdzie mieszkasz. Widzisz różnicę? No chyba, że masz w nosie czystość wokół siebie to zawetuj uchwałę i pokaż wszystkim sąsiadom jaki z Ciebie "prawdziwy czyścioch".
Dodano: 27.08.2016 13:38    Przez: ~:)
Ludzie. Co żeście się tak uprzedzili do psów. Pies to prawdziwy przyjaciel człowieka, a szczególnie osób samotnych. Fakt, że kochający te zwierzęta powinni sprzątać po swoich pupilach. Sama mam psa ze schroniska i sprzątam, ale uważam, że kosze wystarczą. Torebki to już obowiązek właścicieli. Ma rację jeden z piszących, że najgorzej śmiecą menele. Pełno po nich butelek od denaturatu, kubków i odchodów w miejscach niedozwolonych. Dajcie więc spokój miłośnikom zwierząt. A kto nie lubi zwierząt niech idzie i zobaczy do schroniska, może zmięknie mu serce.
Dodano: 26.08.2016 21:36    Przez: ~psiara
zakazac trzymania psa w bloku i po problemie a nie mecza te psiaki w tych swojich apartamentach 30m2 albo i mniejsze mieszkania
Dodano: 27.08.2016 08:05    Przez: ~ddd
A dlaczego ten portal l.m usunął mój komentarz??? PYTAM SIĘ DLACZEGO ?CZYZBY DLATEGO ZE LUDZIE NIE SPRZĄTAJĄ PO SOBIE JAK NAROBIĄ NA KLATCE SCHODOWEJ POWTARZAM SRAJA I SZCZAJA BEDE ZGŁASZAC TAKICH LUDZI DO SPOLDZIELNI.
Dodano: 27.08.2016 13:12    Przez: ~OBURZENI LOKATORZY
Widać teraz obiektywność LM-SRALEMA. Jesli komentarz jest zgodny z przekonaniami autorki to jest ok,a jeśli nie po myśli to usuwany!!!Cóż niektóre osoby lubia osrane trawniki, a szczegolnie zima chodniki. Wiec powtórze post usunięty:" miejsce psa jest w zagrodzie,w budzie. W myśl włascicieli pupilków,że płaca podatki za pieska wiec moga,to ja płace podatki jako mieszkaniec to też przyjde pod trawnik własciciela pieska wywale dupsko i nasram.Oczywiście jak nie bedzie pojemnika z torebkami to i zostawie"
Dodano: 27.08.2016 15:04    Przez: ~on
Do 'on' chyba TWOJE miejsce jest w budzie !!!!!
Dodano: 28.08.2016 01:22    Przez: ~Psiara
Psiara jak staniesz na wyżyny elokwnencji co malo prawdopodobne tylko musisz wyjść z budy to może pogadamy....
Dodano: 28.08.2016 21:01    Przez: ~on
To jednak można kupić taniej kosze. W UM tego nie wiedzieli, że takie koszty koszy radni zaakceptowali?
Dodano: 27.08.2016 13:40    Przez: ~Ja
A czemu jeszcze w tej ważnej kwestii psich odchodow i ogólnie w temacie stania nie wypowiedział się koniński Jas?
Dodano: 27.08.2016 18:01    Przez: ~Po prostu pytam
Jeszcze mysli nad redakcja tekstu...A MYSLENIE NIE JEST DLA NIEGO LATWA SPRAWA.
Dodano: 28.08.2016 14:52    Przez: ~As
A na V os stare babki chodzą z psami i żadna nie pomyśli by sprzątnąć gowno po swoim sierściuchu. Czas robić zdjęcia i zgłaszać.
Dodano: 27.08.2016 18:48    Przez: ~sprzątać k**wa
Zbędny wydatek. Psie odchody można wyrzucać również do zwykłych pojemników na śmieci.
Dodano: 27.08.2016 22:37    Przez: ~www
1 z 2
12>>