Dzisiaj jest czwartek 19 września 2019, imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19626) SPORT FORUM FIRMY (5362) PRACA (60) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 8oC
Jutropogoda
14 / 11oC
Pojutrzepogoda
17 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zmarł wieloletni dyrektor SP3 - Ryszard Nijakowski ... (2)Szczepionka poróżniła konińskich radnych. Zadecydu ... (5)

Konin. Dobra zmiana na Zatorzu? Spółdzielnią kieruje młody zarząd

Dodano: 27.08.2016 12:38
Źródło: LM.pl

Obniżenie czynszu mieszkańcom, stworzenie miejsc dla seniorów i zmiana wizerunku spółdzielni. Takie cele stawia sobie nowy zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej „Zatorze”.

W czerwcu mieszkańcy konińskiego Zatorza zdecydowali o zmianie rady nadzorczej i wyborze nowego zarządu drugiej co do wielkości w mieście spółdzielni mieszkaniowej. Na jej czele stanął 34-letni prezes Maciej Ostrowski, a jego zastępcami zostali: Agnieszka Pilarska i Tomasz Giętkowski.

Nowe rządy trwają już od kilku tygodni i widać pierwsze efekty. Zarząd zajął się tym, co lokatorów bolało najbardziej – czynszami. Te, jak zgodnie mówili mieszkańcy Zatorza, są najwyższe w mieście.

- Pracujemy nad możliwością obniżenia czynszów i jesteśmy na dobrej drodze, żeby to zrobić. Na razie nie chciałbym zdradzać szczegółowo planów, ale możliwości są. Te obniżki będą dla każdego lokatora indywidualnie obliczone, bo obniżymy stawkę eksploatacyjną. W zależności kto ile ma metrów kwadratowych to o taką kwotę ten czynsz zostanie zmniejszony. Będzie to w granicach kilkunastu zł na czynszu miesięcznie – mówi prezes Maciej Ostrowski.

Fundusz eksploatacyjny, o którym mowa to koszty spółdzielni, czyli remonty, utrzymanie zarządu i pracowników.

- Mamy zatrudnionych 71 osób. Nie chcemy ograniczać etatów i zwalniać pracowników, którzy są bardzo ważną częscią spółdzielni,  ale jest część osób, która uzyskała prawo do emerytur i tym osobą będziemy sukcesywnie dziękować za dotychczasową pracę, aby mogli odejść na zasłuzony wypoczynek. Ich obowiązki przejmą pozostali pracownicy – mówi Maciej Ostrowski. - Podjęta została już uchwała Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej  o zlikwidowaniu dodatku funkcyjnego całemy Zarządowi Spółdzielni. Pozytywne zmiany zaczeły się od góry - dodaje prezes.

Zmiana wysokości czynszu najwcześniej wejdzie w życie w styczniu. Wszystko dlatego, że w regulaminie widnieje zapis dotyczący poinformowania lokatorów o zmianie czynszu trzy miesiące wcześniej. To nie jedyna zmiana jaka przyszła z nową władzą SM „Zatorze.

W spółdzielni wprowadzono zintegrowany system informatyczny. Dzięki temu od 5 września wszystkie stanowiska będą współpracowały ze sobą. To również przełoży się na mieszkańców.

- Pracujemy nad wdrożeniem portalu internetowego, dzieki któremy każdy lokator po zalogawaniu się na stronie spółdzielni bedzie miał bezpośredni wgląd do swojego konta, będzie mógł sprawdzić wysokość bieżących opłat, stan swojego rachunku, ale również będzie mógł odczytać informacje  i wiadomości wysłane przez pracowników spóldzielni do lokatorów oraz - co jest dla nas bardzo ważne,  będzie mogł do nas napisac,  wyrazić swoja opinie na tematy, które sa dla niego ważne. To dla nas kwestia priorytetowa aby usprawnić kontakt lokatorów ze społdzielnią – mówi Ostrowski.  

Zarząd planuje też wpłynąć na zmianę osiedla i sprawić, by było ono bardziej przyjazne seniorom. W miejscach zacienionych i zielonych stanąć mają ławeczki i stoliki do brydża. Wszystko po to, by starsi mieszkańcy Zatorza mieli gdzie spędzać wolny czas. 

  • Konin. Dobra zmiana na Zatorzu? Spółdzielnią kieruje młody zarząd

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Brzmi obiecująco. Faktycznie Zatorze uznawane jest za jedno z najdroższych, a przy tym najbardziej zaniedbanych przez swoją spółdzielnię osiedli w Koninie. Powodzenia więc życzę.
Dodano: 27.08.2016 13:21    Przez: ~Mieszkaniec V osiedla
Brawo, powodzenia! Może zacznie się zmieniać na lepsze.
Dodano: 27.08.2016 12:45    Przez: ~lokatorka
Pogonić tych starych pryków z rodowodem PZPR /sld
Dodano: 27.08.2016 19:29    Przez: ~DERLOK
Panie Prezesie, może warto coś zrobić ze stawką ciepłej wody? Na 5 osiedlu i w pozostalych spółdzielniach koszt poggrzania ciepłej wody za 1m jest niższy niż na zatorzu. Koszt wody bardzo podnosi wysokość czynszu. A druga sprawa to liczniki na kaloryferach ktore przekłamują. niby było referendum kto jest za zdjęciem ale jakoś do mnie do mieszkania( Chopina) nikt nie dotarł z pytaniem czy jestem za czy przeciw licznikom.
Dodano: 27.08.2016 13:22    Przez: ~mieszkaniec chopina
to chyba nie p. Prezesa, ale autorki artykułu. To jest cytat z rozmowy;)
Dodano: 27.08.2016 14:32    Przez: ~Marti

KOMENTARZE

brawo
Dodano: 27.08.2016 12:43    Przez: ~brawo
A już się przeraziłem, że dobra zmiana (pisowska) dotarła do Konina. Nie wolno takimi tytułami ludzi przyzwoitych straszyć w sobotę! Wystarczyłoby napisać cokolwiek byleby nie "Dobra zmiana" bo to kojarzy się jedynie z bezprawiem, rozp***ruchą i kolesiostwem pisowskiej bandy.
Dodano: 27.08.2016 15:44    Przez: ~jaś
To może zacznie od usunięcia krzyża
Dodano: 27.08.2016 15:59    Przez: ~mm
oby
Dodano: 27.08.2016 16:51    Przez: ~piekło
jebnij się o.....
Dodano: 27.08.2016 20:34    Przez: ~pis
Pewnie ,że trzeba klaskać bo bałem się ,że to ten niedorozwój co się tu tytułuje Ulrich Jungingen został prezesem.Panie Macieju do boju.Pozdrawiam.
Dodano: 28.08.2016 09:35    Przez: ~Paweł
Brawo, powodzenia! Może zacznie się zmieniać na lepsze.
Dodano: 27.08.2016 12:45    Przez: ~lokatorka
Pogonić tych starych pryków z rodowodem PZPR /sld
Dodano: 27.08.2016 19:29    Przez: ~DERLOK
Brawo!
Dodano: 27.08.2016 12:45    Przez: ~zatorzanka
Tak? To poprosimy chodnik od Chopina12 w kierunku Sonaty i oświetlenie na Chopina 12 i koło Sonaty!! CIEMNOŚCI OGARNIAJĄ!!!
Dodano: 27.08.2016 12:46    Przez: ~XXX
Chodnik powstanie w tym roku, niebawem przetarg na roboty brukarskie m.in w ty właśnie temacie, natomiast Sonata nie należy do zasobów SM "Zatorze"
Dodano: 28.08.2016 21:03    Przez: ~zatorzanin
Brzmi obiecująco. Faktycznie Zatorze uznawane jest za jedno z najdroższych, a przy tym najbardziej zaniedbanych przez swoją spółdzielnię osiedli w Koninie. Powodzenia więc życzę.
Dodano: 27.08.2016 13:21    Przez: ~Mieszkaniec V osiedla
tyle zaniedbanych spraw przez wiele lat !A SIE TAK SZYBKO NAPRAWIC ,NIEKTURE NIEODWRACALNE ! ZROBIC PORZADEK Z psedo dozorcami ..........
Dodano: 27.08.2016 13:21    Przez: ~do pracy niech sie zabiorą.
Panie Prezesie, może warto coś zrobić ze stawką ciepłej wody? Na 5 osiedlu i w pozostalych spółdzielniach koszt poggrzania ciepłej wody za 1m jest niższy niż na zatorzu. Koszt wody bardzo podnosi wysokość czynszu. A druga sprawa to liczniki na kaloryferach ktore przekłamują. niby było referendum kto jest za zdjęciem ale jakoś do mnie do mieszkania( Chopina) nikt nie dotarł z pytaniem czy jestem za czy przeciw licznikom.
Dodano: 27.08.2016 13:22    Przez: ~mieszkaniec chopina
Kolo sonaty poproszę chodnik z drogiego kamienia:)w tej sonacie,polowa to tubylcy z nadrzecznej,ciekawe ilu placi tam czynsz?
Dodano: 27.08.2016 13:25    Przez: ~zarzad spoldzielni
Nie liczy się nic, ważne że będzie można grać w brydża na łonie natury a reszta się jakoś zrobi. Koszty wody załatwi nam PWiK, ogrzewanie EMPEC (co roczne podwyżki zatwierdzone przez radę miasta) zwolni się kilku pracowników a my dalej gramy na łatwowierności ludzkiej. Zacznijmy może od pomiarów wody i ciepła ile przypada na jedno mieszkanie morze by trzeba zmniejszyć ilość zadeklarowaną i w ten sposób oszczędzić ok. 60- 100pln. Pozbądźmy się starych przyzwyczajeń że musimy mieć zwrotów co dwa miesiące a po przez to będzie taniej co miesiąc. A czy myślicie że ten internet to za darmo chyba nie a ile kosztuje czy nie trzeba zatrudnić informatyka. A czy po zwolnieniu emerytów nie trzeba nikogo zatrudnić na ich miejsce ktoś musi robić to co robili zwolnieni, czy to będzie robił internet sam bez konieczności informatyka. Proszę Ludzie pomyślcie, nie dajcie sobą manipulować jak myślicie kiedy będzie niższy czynsz już pracują nad nim ...
Dodano: 27.08.2016 14:00    Przez: ~Norman
Mogłeś sam kandydować malkotencie.Może byś był wrescie zadowolony...
Dodano: 27.08.2016 17:44    Przez: ~Zatorzanin
"Nie chcemy ograniczać etatów i zwalniać pracowników, którzy są bardzo ważną częscią spółdzielni, ale jest część osób, która uzyskała prawo do emerytur i tym osobą będziemy sukcesywnie dziękować za dotychczasową pracę, aby mogli odejść na zasłuzony wypoczynek."
Dodano: 27.08.2016 14:10    Przez: ~??
Poza błędem ortograficznym, to czego nie rozumie?
Dodano: 27.08.2016 21:07    Przez: ~?
1 z 4
1234>>