Dzisiaj jest czwartek 21 stycznia 2021, imieniny: Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17278) SPORT FORUM FIRMY (5573) PRACA (43) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
1 / 2oC
Jutropogoda
3 / 1oC
Pojutrzepogoda
2 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Alarm bombowy w Sądzie Okręgowym. Ewakuacji ... (3)Ognisko na Oddziale Leczenia Uzależnień. Dziesięć ... (2)

Sporny plac zabaw między blokami najprawdopodobniej zostanie

Dodano: 28.08.2016 11:29
Źródło: LM.pl

Plac zabaw w okolicy ulic Moniuszki i Nowowiejskiego na konińskim Zatorzu najprawdopodobniej zostanie w tym samym miejscu. Na ostateczną decyzję trzeba jednak poczekać do końca września.

Awantura o plac zabaw zlokalizowany między blokami, niedaleko niewielkiego marketu, wybuchła jesienią ubiegłego roku. Istniejące od 30 lat miejsce zabaw dla dzieci miało się zmienić w parking dla samochodów. Temu na specjalnie zorganizowanym spotkaniu sprzeciwili się mieszkańcy. Ówczesne władze Spółdzielni Mieszkaniowej „Zatorze” obiecały, że w związku z tym plac zostanie zmodernizowany.

W maju okazało się, że plany SM „Zatorze” są jednak zupełnie inne. Miejsce zabaw maluchów miało zostać przeniesione kilkadziesiąt metrów dalej. Mieszkańcy z ogłoszeń dowiedzieli się, że spółdzielnia wystartowała w ogólnopolskim konkursie na budowę placu zabaw, a w określeniu jego lokalizacji wskazano zielony skwer.

- Obiecaliście, że wyremontujecie plac zabaw. Teraz dowiadujemy się, że ma on zostać przeniesiony na skwer. Jedyne zielone miejsce zniknie, a co z tym po placu? Jednak parking? - dopytywali zirytowani mieszkańcy podczas zorganizowanej w maju pikiety na osiedlu.

Okazało się, że pogodzić interesy mieszkańców nie jest łatwo. Większość chciała by plac został, ale byli też tacy, którzy domagali się, by on zniknął. Nie zabrakło również głosów mieszkańców bloku przy skwerze, którzy nie godzili się na przeniesienie placu. Ówczesne władze spółdzielni nie doszły do porozumienia z lokatorami, a sama awantura przyczyniła się do mobilizacji podczas wyborów do rady nadzorczej i ostatecznie zmiany zarządu SM „Zatorze”.

Nowemu zarządowi póki co nie udało się jeszcze rozwiązać problemu.

- Sprawa nadal jest w toku. Sytuacja jest trudna, żeby nie powiedzieć patowa – mówi Maciej Ostrowski, prezes SM „Zatorze”. - Moim zdaniem plac powinien zostać w tym miejscu, w którym jest obecnie – dodaje.

Jednak ostatecznej decyzji jeszcze nie ma. Jak podkreśla prezes Ostrowski, ma ona zapaść pod koniec września. Jeśli plac zabaw zostanie tam, gdzie jest władze spółdzielni zapowiadają jego modernizację.

fot. archiwum

  • Sporny plac zabaw między blokami najprawdopodobniej zostanie

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

A ja chciałbym się spytać pana "nowego" prezesa o podzielniki ciepła(mierniki zużycia)Jak to jest ze nowe zakłada się na wiosnę,a one już przez całe lato sobie odparowują,a grzejniki zimne latem przecież,gdyby je zdemontowac we wrześniu okazałoby się ze każdy mieszkaniec musi zapłacić za ogrzewanie... Którego latem nie uzywal
Dodano: 28.08.2016 14:26    Przez: ~Zainteresowany
piecset plus aby dzieci przybywalo a placow zabaw ubywalo to jakas paranoja czemu nikt nie pyta dzieci czy chca placu zabaw one maja tez swoje prawo i potrzeby a markety niech buduja parkingi pietrowe i skoro maja taki duzy ruch to niech zaczna placic podatki i jeszcze jedno markety sa prywatne a miasto ma pozbywac sie terenu na ich potrzeby
Dodano: 28.08.2016 13:32    Przez: ~anty

KOMENTARZE

o czym w zasadzie jest ten artykuł? sama autorka pisze: "ostatecznej decyzji nie ma". to co ten artykuł nowego wnosi do tematu? chyba tylko słowo PRAWDOPODOBNIE. ale skoro decyzji nie ma, to przecież plac może też zostać zlikwidowany. to po co jest ten artykuł? oj widać, że redaktorom z LM brakuje pomysłów na materiały.
Dodano: 28.08.2016 11:45    Przez: ~Metek Swada
Krzyż niech sobie postawią jeśli nie wiedzą jak sobie swój teren urządzić. Dzieci rosną, potrzeby mieszkańców się zmieniają. SM ,,Zatorze posiada" rozległe tereny i jeszcze większy zarząd.
Dodano: 28.08.2016 11:52    Przez: ~pleban
Czy jest dosyć duży teren pod rozbudowę i czy plac będzie na terenach należących do sąsiednich budynków czy ogólnospółdzielczym.
Dodano: 28.08.2016 12:51    Przez: ~Spółdzielca
piecset plus aby dzieci przybywalo a placow zabaw ubywalo to jakas paranoja czemu nikt nie pyta dzieci czy chca placu zabaw one maja tez swoje prawo i potrzeby a markety niech buduja parkingi pietrowe i skoro maja taki duzy ruch to niech zaczna placic podatki i jeszcze jedno markety sa prywatne a miasto ma pozbywac sie terenu na ich potrzeby
Dodano: 28.08.2016 13:32    Przez: ~anty
dzieciom na wsi nikt nie funduje placów zabaw, rodzice sami muszą zorganizować na podwórku, przy szkole - jeżeli zorganizują środki, składki, akcje, festyny, .... ludziom w mieście tylko daj, daj, daj....... kupcie coś sami coś zróbcie.
Dodano: 28.08.2016 13:45    Przez: ~redfgty
A ja chciałbym się spytać pana "nowego" prezesa o podzielniki ciepła(mierniki zużycia)Jak to jest ze nowe zakłada się na wiosnę,a one już przez całe lato sobie odparowują,a grzejniki zimne latem przecież,gdyby je zdemontowac we wrześniu okazałoby się ze każdy mieszkaniec musi zapłacić za ogrzewanie... Którego latem nie uzywal
Dodano: 28.08.2016 14:26    Przez: ~Zainteresowany
Popieram złodzieje jedne od tych Czajnikow do Metronow przepływowe albo zlikwidować.
Dodano: 29.08.2016 10:01    Przez: ~Robson
najwygodniej likwidować place zabaw ale czy to jest dbanie o mieszkańców kilku budynków inne budynki mają parkingi iplace zabaw wybudowane przez ten zły Zarząd który dbał o wspólne dobro
Dodano: 28.08.2016 21:08    Przez: ~spółdzielca
kto tu kiedy kolwiek z nich o cos dbał ! ? jak zawsze niezorientowani byli ! smrod brud niedbalstwo i pozarastane place zabaw i latarnie jak w rejonie Karłowicza Brawa dawno do wymiany ...............
Dodano: 28.08.2016 23:50    Przez: ~oni wegetowali poprzyrastani
czy to prawda że nowy Zarząd został przyniesiony w teczce przez Przewodniczącego RNbez wiedzy członków Rady Nadzorczej i bez żadnego postępowania kwalifikacyjnego czy konkursu takie słychać plotki
Dodano: 28.08.2016 21:52    Przez: ~zatroskany
To już pytanie do przewodniczącego
Dodano: 28.08.2016 23:38    Przez: ~do zatroskany
Po Zatorzu chodzi wiadomość, że to jest prawie prywatny folwark pana przewodniczącego, gdzie zaangażowany do działań jest pan radny. Prawdą jest, że zarząd został przyniesiony w teczce z sąsiedniej knajpki, gdzie oczekiwał na powołanie.
Dodano: 30.08.2016 09:06    Przez: ~xyz
gorzej być nie może ! to co się tu działo przez ostatnie kilka lat ! wielu zbędnych ludzi byle się dział ! dla czego NAWET PROFESIONALNEJ FIRMY SPRZATAJĄCEJ TU NIEMA ! A CO MOWIC O INNYCH Pseudo fachorczykach ....
Dodano: 29.08.2016 00:15    Przez: ~dosyc sciemniania ..........
stare chodniki. przy gimnazjum 5 moniuszki 5 i koło boiska niech wymienią bo ludzie się potykają. co jeszcze postawią może kiosk
Dodano: 29.08.2016 01:42    Przez: ~stare chodniki
jak ktoś ma problemy z chodzeniem ! TO CHODNIK ZAWINIŁ !?? Z DNIA na dzień tak te chodniki się postarzał ??? tu z tym dopisywaniem zimnej wody ! zaniżoną temperaturą Ciepłej Powinien ktoś polecieć A podzielniki Latem ????
Dodano: 29.08.2016 07:02    Przez: ~tu sa starsze problemy
1 z 2
12>>

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.