Dzisiaj jest piątek 20 września 2019, imieniny: Eustachego, Filipiny, Faustyny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19527) SPORT FORUM FIRMY (5363) PRACA (62) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
7 / 11oC
Jutropogoda
16 / 12oC
Pojutrzepogoda
19 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Subregion koniński ma szansę stać się "Tygrysem Wi ... (7)Po miesiącu przerwy Medyk wraca do Konina. W sobot ... (1)

W tej akademii osoby z niepełnosprawnością nauczą się żyć

Dodano: 29.08.2016 08:55

Akademii Życia w Koninie to projekt realizowany przez Fundację Podaj Dalej im. Doktora Piotra Janaszka.

- To miejsce, w którym młode osoby z niepełnosprawnością ruchową uczą się żyć aktywnie – mówi Katarzyna Taras, uczestniczka, która zdobywa u nas dziennikarskie szlify. - Obecnie w projekcie bierze udział siedem osób z całej Polski. Pobyt w konińskiej Akademii Życia daje możliwość przygotowania się do niezależnego życia. Naukę samodzielności wszyscy łączymy z przygotowaniem się do stażu i ewentualnej pracy.

Akademia Życia to wyzwanie dla odważnych ludzi, którzy chcą zmienić swoje życie. Projekt jest bardzo zindywidualizowany. Każdy z uczestników, wraz z coachem szuka swoich mocnych stron, a potem poprzez szkolenia rozwija się w wybranym kierunku. Rozwój zawodowy i osobisty łączony jest z systematyczną fizjoterapią oraz aktywną rehabilitacją, które w przypadku osób z niepełnosprawnością ruchwą są niezbędne.

- Nauka i obowiązki, to jednak nie wszystko. W weekendy organizujemy sobie wyjścia na koncerty, do kina. Warto wziąć udział w projekcie i zawalczyć o swoją lepszą przyszłość - zachęca Katarzryna Taras, uczestniczka Akademii Życia. 

Katarzyna Taras

  • W tej akademii osoby z niepełnosprawnością uczą się żyć

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Akademia Życia Konin,   Fundacja Podaj Dalej,   Akademia Konin,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.