Dzisiaj jest piątek 10 lipca 2020, imieniny: Amelii, Filipa, Witalisa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17637) SPORT FORUM FIRMY (5509) PRACA (27) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
23 / 15oC
Jutropogoda
17 / 12oC
Pojutrzepogoda
18 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECAMY:

IMGW: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu. Miejscami grad

Polecamy:

Konin. Rozwój kreatywności, czyli warsztaty z plastykoterapii

Dodano: 6.09.2016 14:13

Ostatnie dni sierpnia to czas, w którym 31 osób z całej Polski miało możliwość rozwijać swoje umiejętności plastyczne i terapeutyczne pod kierunkiem Barbary Kasprzak, plastyczki i wieloletniej terapeutki.

Warsztaty arteterapeutyczne organizowane są w Koninie w ramach projektu "Arteterapia drogą do twórczej integracji II" przez Fundację Podaj Dalej. Obecnie trwa IV edycja warsztatów, biorą w niej udział instruktorzy, opiekunowie, terapeuci i wolontariusze pracujący z osobami z różnymi niepełnosprawnościami. W 2016 roku zostanie przeszkolonych 206 osób. Plastykoterapia jest jednym z pięciu bloków tematycznych, które realizowane są w ramach projektu.

Uczestnicy warsztatów mówią, że uczą się poprzez zabawę, bo jak wiadomo taki sposób na naukę jest najlepszy. Zajęcia pozwalają rozwinąć kreatywne myślenie, są prezentowane nowe techniki i metody, które później zostaną wykorzystane w pracy z osobami z niepełnosprawnościami. Wszystkie metody są później dostosowywane pod możliwości podopiecznych. Bardzo ważnym elementem zajęć jest nawiązywanie kontaktów i relacji a także dzielenie się własnymi doświadczeniami. Osoby biorące udział w warsztatach są dla siebie nawzajem inspiracją.

Projekt współfinansowany jest ze środków Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych. 

Katarzyna Taras, uczestniczka Akademii Życia

Fot. Marika Sypniewska 

 

  • Rozwój kreatywności, czyli warsztaty z plastykoterapii

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:fundacja Podaj dalej,   Akademia Życia,   plastykoterapia,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.