Dzisiaj jest niedziela 20 sierpnia 2017, imieniny: Bernarda, Sobiesława, Samuela WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (23765) SPORT FORUM FIRMY (5049) PRACA (54) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 14oC
Jutropogoda
17 / 13oC
Pojutrzepogoda
17 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Miłośnicy starych samochodów spotkali się na bulwarze (11)Konin. Zbierały podpisy pod projektem ustawy "Ratujmy kobiety" (22)
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościŻychlin. Ewangelicy remontują kościół. Potrzebne s ...

Żychlin. Ewangelicy remontują kościół. Potrzebne są pieniądze

Dodano: 09.09.2016 07:03

Ruszył remont kościoła ewangelicko-reformowanego w Żychlinie. Parafianie liczą na wsparcie finansowe.

Najstarszy kościół reformowany w Polsce za 5 lat będzie obchodził 200-lecie istnienia. Parafia w Żychlinie działa nieprzerwanie od XVII wieku. Kilka dni temu rozpoczęło się malowanie elewacji i wymiana stolarki okiennej. Remont ma potrwać około dwóch miesięcy. Prace pochłaniają mnóstwo pieniędzy, a ewangelicy przygotowują się do przyszłorocznych obchodów 500-lecia Reformacji w Europie.

- To ważny moment, by zatroszczyć się o nasze historyczne dziedzictwo. Zwracamy się z prośbą do osób, którym leży to na sercu, o finansowe wsparcie remontu. Dzięki zebranym środkom skromny neoklasycystyczny kościół będzie można w znacznym stopniu odnowić i przywrócić estetyczny wygląd – apelują parafianie.

Pieniądze można wpłacać na konto parafii: Nr 31 1020 2746 0000 3302 0065 4541 (SWIFT): BPKOPLPW

fot. Parafia Ewangelicko-Reformowana w Żychlinie

  • Żychlin. Ewangelicy remontują kościół. Potrzebne są pieniądze
  • Żychlin. Ewangelicy remontują kościół. Potrzebne są pieniądze
  • Żychlin. Ewangelicy remontują kościół. Potrzebne są pieniądze
  • Żychlin. Ewangelicy remontują kościół. Potrzebne są pieniądze
  • Żychlin. Ewangelicy remontują kościół. Potrzebne są pieniądze

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

POPULARNE KOMENTARZE

Mylisz dwa różne kościoły. U Reformowanych nie płacisz za ślub, chrzest, itd. A wszyscy wierni należący do parafii to aż 35 osób w wieku 70 . Ten kościół nie ma subwencji państwowych. Może tylko liczyć na darowizny.
Dodano: 9.09.2016 10:33    Przez: ~znawca
Na tą instytucję to totalit_rne kościelne państwo nie znajdzie pewnie ani grosza - innowiercy to wrogowie dla rządzącego i panoszącego się kościoła. Sami sobie pętle tą butą zaciskają - za 10 lat to ich kościoły będą puste. Ale za to będą mieli pełne kabzy forsy i zabezpieczeni będą ustawowo na przyszłość. Oszuści w koloratkach.
Dodano: 9.09.2016 13:02    Przez: ~J-23
Akurat kościół Reformowany wywodzi się od Kalwina.
Dodano: 9.09.2016 17:08    Przez: ~teolog

KOMENTARZE

Na tacę co laska. Ślub 500, komunia 500, pogrzeb 500, chrzciny 500,zapowiedzi 50, kolęda 100minimum. Itp itd i malo... Na co ta kasa idzie? W zychlinie ksiądz obok buduje kościół i też wiecznie jakieś stare baby laza i zbierają. Plebania z dwoma garażami 300m2 wybudowana zanim fundamenty zrobili. I na to kasa byla.. na terenowe suzuki księdza kasa była..Skąd ja mam wziąć pieniądze jak wiecznie ktoś coś woła?
Dodano: 09.09.2016 08:14    Przez: ~Dosc
Mylisz dwa różne kościoły. U Reformowanych nie płacisz za ślub, chrzest, itd. A wszyscy wierni należący do parafii to aż 35 osób w wieku 70 . Ten kościół nie ma subwencji państwowych. Może tylko liczyć na darowizny.
Dodano: 09.09.2016 10:33    Przez: ~znawca
Na tą instytucję to totalit_rne kościelne państwo nie znajdzie pewnie ani grosza - innowiercy to wrogowie dla rządzącego i panoszącego się kościoła. Sami sobie pętle tą butą zaciskają - za 10 lat to ich kościoły będą puste. Ale za to będą mieli pełne kabzy forsy i zabezpieczeni będą ustawowo na przyszłość. Oszuści w koloratkach.
Dodano: 09.09.2016 13:02    Przez: ~J-23
no dziennikarze LicheńskichMedii - nie boicie się gniewu czy klątwy kurii i ich egzekutorów z Lichenia ? Co to za samowolne pisanie artykułów o innej niż "jedynie słusznej" wierze ? Jeszcze się skończy tym, że będziecie wyklęci a to już nie są żarty i wasze zbłąkane dusze tego nie przetrwają.
Dodano: 09.09.2016 15:47    Przez: ~Prorok Franek
Jezus Chrystus jest jeden i nie ma innego, tak samo Kościół Jezusa Chrystusa jest jeden i nie ma innego. Czy ja to wymyśliłem? Nie. To wymyślił Jezus Chrystus "Odpowiedział Szymon Piotr: «Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego». 17 Na to Jezus mu rzekł: «Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jony. Albowiem nie objawiły ci tego ciało i krew, lecz Ojciec mój, który jest w niebie.{czyli papież nie dyktuje niebu prawa, lecz przekazuje naukę Ojca} 18 Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą{czyli ten Kościół nie zazna śmierci, czyli nie będzie jego końca aż do samej paruzji}. 19 I tobie dam klucze królestwa niebieskiego{czyli poza Kościołem nie ma zbawienia por.J 14, 6-7}; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie»." (Mt 16, 16-19)
Dodano: 09.09.2016 16:31    Przez: ~Jj
Później Jezus modlił się do Ojca, czyli jako, że jest Synem Bożym, to treść Jego prośby jest wyrokiem Pańskim " Nie tylko za nimi proszę, ale i za tymi, którzy dzięki ich słowu będą wierzyć we Mnie; 21 aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał. 22 I także chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. 23 Ja w nich, a Ty we Mnie! Oby się tak zespolili w jedno, aby świat poznał, żeś Ty Mnie posłał i żeś Ty ich umiłował tak, jak Mnie umiłowałeś." (J 17 20-23) Jeżeli zatem ktokolwiek, kto odłącza się od papieża, to odłącza się równocześnie od nauki Jezusa i apostołów! Nawet jeśli to się dzieje 1500 lat po Chrystusie i nawet, gdy "guru" rozłamu jest morderca chowający się w zakonie, który twierdzi, że Bóg musi najpierw stać się diabłem, to to nie zmienia faktu, że to nie jest prawdą ...
Dodano: 09.09.2016 16:36    Przez: ~Jj
Po to diabeł chce stać się bogiem, aby stać się diabłem, a nie Bóg... Bóg jest Skałą (Pwt 32) i nie potrzebuje nic naśladować, bo sam jest Bogiem i to On jest dawcą wszelkiego istnienia.
Dodano: 09.09.2016 16:38    Przez: ~Jj
*nie "Po to", tylko "Bo to". Chodziło o zanegowanie teologii M.Lutra, którą cytowałem, a która ma związek z "podziałem" Kościoła, który nie jest podziałem, lecz atakiem na Kościół przez rewolucję heretycką.
Dodano: 09.09.2016 16:42    Przez: ~Jj
Akurat kościół Reformowany wywodzi się od Kalwina.
Dodano: 09.09.2016 17:08    Przez: ~teolog
Co za gbur to pisze człowieku jaka komunia 500 a plebanie to mierzyłeś, jak baby stare chcą se chodzić to niech se chodzą i co cie to obchodzi lecz się człowieku
Dodano: 09.09.2016 22:38    Przez: ~Anonim
Jj-tymi swoimi śmiesznymi komentarzami,pisanymi staroświeckim językiem,już mi całkiem obrzydziłeś tę dziwna religię,gdzie Bóg pozwala szaleć szatanowi na ludzkie utrapienie.
Dodano: 10.09.2016 10:24    Przez: ~sikórka
do "teolog", co za różnica czy kalwin, czy luter(akurat kościół z Augsburga jest przypisany lutrowi)? Ja pisałem tylko o jedności Kościoła, więc można to odnieść do wszystkich odłamów i sekt oraz ich guru. do sikórka:Nie obchodzą mnie twoje lub jakiekolwiek inne opinie na temat prawdy. Obchodzi mnie jedynie to, co jest prawdą. Bóg pozwala działać szatanowi nie po to, aby człowieka utrapić, lecz po to, aby diabła poniżyć jego czynami a człowieka tym wzbogadzić, bo człowiek zbawiony przez Jezusa po odnowieniu stworzenia będzie doskonalszy niż w dniach pierwszych - Mk 12, 25...
Dodano: 10.09.2016 14:58    Przez: ~Jj
żebranie i wyciąganie z cudzej kieszeni - to normalny sposób tzw. wiernych....
Dodano: 09.09.2016 09:51    Przez: ~zx
Ja tez bym chcial wsparcie. Dom sie sypie
Dodano: 09.09.2016 11:00    Przez: ~biedak
ale to znaczy , że co? że wierza oni w innego Boga? Bóg jest jeden, w naszej Religii ponoć...A jak jest ich tak mało to niech im ten ksiądz co obok buduje konkurencyjny kosciół troszke grosza odstąpi. W końcu to dla Boga.
Dodano: 09.09.2016 11:04    Przez: ~Dosc
Wierzą w tego samego Boga,ale żądają Kościoła skromnego.I jak ich tu lubić?
Dodano: 09.09.2016 11:37    Przez: ~wielebny prałat infułat
Ojejku, nastepna sekta chce pieniazki, zamiast odmawiania zdrowasiek wezcie sie do roboty.
Dodano: 09.09.2016 13:07    Przez: ~Q
Właśnie się wzięli do roboty!
Dodano: 09.09.2016 17:09    Przez: ~xyz
niech do rydzyka idą,on ma dziesiątki milionów na koncie(69,000,000;PLN dane Radio Toruń 88,8 FM ). Nikomu NIGDY nie pomógł i ... i nie pomoże