Dzisiaj jest poniedziałek 6 lipca 2020, imieniny: Dominiki, Gotarda, Agrypiny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17837) SPORT FORUM FIRMY (5503) PRACA (29) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 13oC
Jutropogoda
16 / 11oC
Pojutrzepogoda
14 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
"Z Maryją przez wieki" to jedna z wystaw w licheńs ... (0)Zielonym do góry EXTRA. Zaczarowany ogród w Konini ... (1)

Studenckie wakacje na Teneryfie

Materiał promocyjny

Dodano: 16.09.2016 12:56
  • Studenckie wakacje na Teneryfie

Studencki wyjazd na Teneryfę brzmi o tyle świetnie, co nierealnie. Kierunek wyjątkowy i egzotyczny, a przecież student groszem nie śmierdzi. Są jednak sposoby na to, by niewielkim kosztem zwiedzić tę zachwycającą wyspę i wypocząć w cudownym otoczeniu. Pytacie: jak to możliwe?

Czy studenta stać, by spędzić wakacje na Wyspach Kanaryjskich? Nie licząc tego, że za bilet zapłaci mama lub wakacje ufunduje bogata ciotka, istnieje kilka sprawdzonych sposobów na to, by wypocząć na wulkanicznych wyspach na Oceanie Atlantyckim. Pierwszy sposób to polowanie na tanie bilety lotnicze. Kilka razy w roku trafiają się niezwykłe okazje, a bilety na Teneryfę kosztują nawet 400 zł (a najtańsze bilety można upolować w grudniu)! Taką sumę przeciętny student bez problemu uzbiera dając korepetycji czy w innej pracy dodatkowej. Drugim sposobem na wakacje na Teneryfie jest ukończenie kursu pilota wycieczek.

Na Teneryfie, która należy do Królestwa Hiszpanii, obowiązuje unijna waluta, czyli euro. Czterokrotnie wyższa wartość w stosunku do polskiego złotego sprawia, że warto szukać okazji do zaoszczędzenia na wakacjach. Zamiast noclegu w hotelu, warto wybrać pensjonat lub kwaterę u hiszpańskiej rodziny. Drugim sposobem jest tzw. couchsurfing, czyli darmowe nocowanie u mieszkańców. To nie tylko okazja do zaoszczędzenia, ale przede wszystkim możliwość poznania z bliska kultury rodzimych mieszkańców wyspy oraz nawiązania przyjaźni. Dobrą praktyką jest zaproszenie gospodarza do Polski i użyczenie mu „swojej kanapy” na czas pobytu.

Co zwiedzać na Teneryfie, by poznać walory wyspy i nie wydać na to fortuny? Zachwycające krajobrazy towarzyszą nam na całym wybrzeżu. Teneryfa to największa z Wysp Kanaryjskich, olśniewa nie tylko warunkami naturalnymi, ale również są tutaj ciekawe obiekty turystyczne i zabytkowe miejsca. Oczywiście wypoczynek nad oceanem to doskonała opcja na wakacje (a do tego stosunkowo niedroga), jednak warto zobaczyć Teneryfę, o której mówi się, że to kontynent w pigułce. Dlatego tak ważny jest wybór regionu, w którym się zatrzymacie – słoneczne południe z suchym, trochę pustynnym krajobrazem lub bardziej bujna i wilgotna północ.

Do ekonomicznego zwiedzania wyspy polecamy wypożyczenie samochodu (koszt na tydzień ok. 100 euro). Poza tym warto to zrobić, gdyż infrastruktura drogowa na Teneryfie jest bardzo dobra, a większe miejscowości ulokowane są wzdłuż głównych dróg. Do popularnych i ciekawych miejsc należy odcięta od świata wioska Masca, zapierające dech w piersiach klify Los Gigantes oraz Pico del Teide, czyli szczyt największego na wyspie wulkanu. Zabytki i kanaryjską architekturę podziwiać można w stolicy wyspy, czyli Santa Cruz de la Tenerife,w  Candelarii a prawdziwe piramidy w miejscowości Guimar.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:wakacje,   studenci,   odpoczynek,   plaża

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.