Dzisiaj jest sobota 14 grudnia 2019, imieniny: Alfreda, Izydora, Alfredy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20216) SPORT FORUM FIRMY (5434) PRACA (37) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
4 / 3oC
Jutropogoda
4 / 4oC
Pojutrzepogoda
5 / 5oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Dzień pełen wrażeń. MotoMikołaje znowu w świąteczn ... (0)Konin. Mistrzowie Wielkopolski Debat Oksfordzkich ... (0)

Konin. Chcesz zgłosić zagrożenie? Skorzystaj z policyjnej mapy

Dodano: 20.09.2016 14:58
Źródło: LM.pl

Picie alkoholu w miejscu niedozwolonym, pirat na drodze, nielegalna wycinka drzew, czy znęcanie się nad zwierzętami. To tylko kilka kategorii, które znalazły się na Krajowej Mapie Zagrożeń.

Dziś ruszyła Krajowa Mapa Zagrożeń, czyli nowa platforma kontaktu z policją. Każdy kto ma komputer, czy smartfon z dostępem do internetu może anonimowo powiadomić mundurowych o zagrożeniu.

- W naszym powiecie jest sporo jezior, więc spodziewamy się, że szczególnie w okresie letnim będą zgłoszenia o niestrzeżonych kąpieliskach. Spodziewamy się też informacji o przekroczeniach prędkości, nieprawidłowym parkowaniu, czy zbierających się między blokami grupkach młodzieży – mówi Sławomir Jądrzak, komendant miejski policji w Koninie. - Ta mapa poprawi bezpieczeństwo przy udziale społeczeństwa. To trzeci filar policji – dodaje.

 

Żeby skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń trzeba wejść na stronę internetową policji i odnaleźć zakładkę KMZ. Po zaakceptowaniu regulaminu należy wybrać jedno z 25 zagrożeń i precyzyjnie je zaznaczyć. Koordynatorzy mają 48 godzin na ich zauważenie. Kiedy z zielonej ikona stanie się żółta oznacza to, że zgłoszenie zostało przyjęte przez policję. Później mundurowi mają 5 dni na weryfikację zgłoszenia. Jeśli ikona zmieni kolor na czerwony oznaczać to będzie, że zgłoszenie zostało potwierdzono. Jeśli natomiast stanie się szara, to znaczy, że policja zgłoszenia nie potwierdziła. 

- To jest przede wszystkim sygnał dla dzielnicowych. Jak na mapie pojawi się zagrożenie w postaci grupy młodzieży pijącej alkohol to po przyjeździe patrolu może ich już nie być. Ale dzielnicowy będzie zwracał większą uwagę na zgłoszone miejsce – podkreśla komendant Jądrzak.

Krajowa Mapa Zagrożeń nie służy natomiast do zgłoszeń nagłych. Te nadal należy kierować pod numer 997 i 112.  

  • Konin. Chcesz zgłosić zagrożenie? Skorzystaj z policyjnej mapy
  • Konin. Chcesz zgłosić zagrożenie? Skorzystaj z policyjnej mapy
  • Konin. Chcesz zgłosić zagrożenie? Skorzystaj z policyjnej mapy
  • Konin. Chcesz zgłosić zagrożenie? Skorzystaj z policyjnej mapy
  • Konin. Chcesz zgłosić zagrożenie? Skorzystaj z policyjnej mapy

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

48 godzin na sprawdzenie ???? Buahahaha... Już czuję się bezpieczny , to policja nie wie gdzie zbierają się obszczymury w Koninie ??
Dodano: 20.09.2016 15:39    Przez: ~Beobachter
taaa anonimowo... przez smartfona i Internet :-) dobre
Dodano: 20.09.2016 15:13    Przez: ~ok
tak rzadko wychodza z radiowozow ze przez przypadek moga trafic na interwencje np idac do sklepu, trzeba im zrobic mape gdzie sie maja nie zapuszczac zeby uniknac niezrecznych sytuacji i bron cie bog prawdziwej roboty. nie no zartuje, wierze ze jak tylko rozstrzela sie kiedys leniwych nierobow urzednikow, slepych sedziow i przekupnych politykow, wtedy policja oczysci swe zastepy z lysych gowniarzy popisujacych sie przed kolezankami klepiac mandaty za sikanie w nocy w krzakach i stanie sie instytucja godna zaufania ludzi. mapa zeby dzielnicowy wiedzial gdzie w jego rewirze jest niebezpiecznie? zart? wygodnych butow nie ma zeby zrobic sobie spacer? czy za duzy rewir? albo biedaka tak zasypali papierologia ze nie ma kiedy robic patrolu? o co kaman?
Dodano: 20.09.2016 20:32    Przez: ~wtf?
kłusoli niech gonia bo wyebali wszystkie ryby. patologia
Dodano: 20.09.2016 15:51    Przez: ~anonimowyWędkarz
przekroczenia.predkosci ?? hahaha śmiech na sali... tylko zalegalizowany rejestrator a nie licznik gościa z kamerka
Dodano: 20.09.2016 15:13    Przez: ~ojj

KOMENTARZE

taaa anonimowo... przez smartfona i Internet :-) dobre
Dodano: 20.09.2016 15:13    Przez: ~ok
Jak nie umiesz zachować anonimowości w sieci to pozdrawiam
Dodano: 29.09.2016 21:03    Przez: ~a
przekroczenia.predkosci ?? hahaha śmiech na sali... tylko zalegalizowany rejestrator a nie licznik gościa z kamerka
Dodano: 20.09.2016 15:13    Przez: ~ojj
48 godzin na sprawdzenie ???? Buahahaha... Już czuję się bezpieczny , to policja nie wie gdzie zbierają się obszczymury w Koninie ??
Dodano: 20.09.2016 15:39    Przez: ~Beobachter
fajna apka dla społeczniaków i konfitur
Dodano: 20.09.2016 15:50    Przez: ~multointelihente
kłusoli niech gonia bo wyebali wszystkie ryby. patologia
Dodano: 20.09.2016 15:51    Przez: ~anonimowyWędkarz
Te, autorka, popraw byki. Wstyd!
Dodano: 20.09.2016 16:31    Przez: ~Anal fabeta
Kiedy LM napisze o komuszej spółce z kapitałem założycielskim 5000-słownie:pięć tysięcy złotych która chce kopać piasek kwarcowy na 166ha. w Ruminie i okolicy?Ile to czasu zmarnowała pani redaktor z LMu i to psu na budę?
Dodano: 20.09.2016 16:59    Przez: ~kopacz
zglosileś już to na policję skoro uważasz że jest jakieś oszustwo ?
Dodano: 20.09.2016 17:11    Przez: ~hmm
Jak chcą kopać piasek to niech sobie kopią, co Tobie do tego ? Ty sobie kop złoto jak potrafisz.
Dodano: 20.09.2016 21:20    Przez: ~Prof Wilczek
Jakies chamy potawily na Zatorzu przy boisku szkolnym jakis slup betonowy z poprzeczka na gorze bez zgody mieszkancow. Przy duzym wietrze moze sie przewrocic i zabic dzieci na boisku.
Dodano: 20.09.2016 20:30    Przez: ~Q
zgłoś to do prokurstury
Dodano: 20.09.2016 21:35    Przez: ~brygadier
tak rzadko wychodza z radiowozow ze przez przypadek moga trafic na interwencje np idac do sklepu, trzeba im zrobic mape gdzie sie maja nie zapuszczac zeby uniknac niezrecznych sytuacji i bron cie bog prawdziwej roboty. nie no zartuje, wierze ze jak tylko rozstrzela sie kiedys leniwych nierobow urzednikow, slepych sedziow i przekupnych politykow, wtedy policja oczysci swe zastepy z lysych gowniarzy popisujacych sie przed kolezankami klepiac mandaty za sikanie w nocy w krzakach i stanie sie instytucja godna zaufania ludzi. mapa zeby dzielnicowy wiedzial gdzie w jego rewirze jest niebezpiecznie? zart? wygodnych butow nie ma zeby zrobic sobie spacer? czy za duzy rewir? albo biedaka tak zasypali papierologia ze nie ma kiedy robic patrolu? o co kaman?
Dodano: 20.09.2016 20:32    Przez: ~wtf?
Nic bardziej nie poprawia humoru jak mały anonimowy donosek .
Dodano: 20.09.2016 22:21    Przez: ~Rudy z blok ekipy
1 z 3
123>>