Dzisiaj jest poniedziałek 18 stycznia 2021, imieniny: Małgorzaty, Piotra, Liberty WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16968) SPORT FORUM FIRMY (5572) PRACA (38) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-14 / -5oC
Jutropogoda
1 / 0oC
Pojutrzepogoda
2 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Posoka osierocona. Minionej nocy zmarła Bohdana Cz ...II liga. Liderki tabeli nie dały szans MKS MOS. Po ... (1)

O domu talmudycznym na Konińskich Spotkaniach z Przeszłością

Dodano: 23.09.2016 07:43
Źródło: LM.pl

Piotr Kowalik w przyszłym tygodniu będzie gościem cyklu „Konińskie Spotkania z Przeszłością”. Jego organizatorem jest Fundacja Pełnym Głosem, Akcja Konin i Konińskie Wspomnienia.

Spotkanie z Piotrem Kowalikiem to odpowiedź na wyburzenie domu talmudycznego. Zniszczenie budynku, to niszczenie tego co zostało po społeczności żydowskiej, która do czasów wojny stanowiła 30 procent mieszkańców Konina.

- Chcielibyśmy zaprosić koninian do comiesięcznych spotkań, podczas których będziemy przybliżać wiedzę na temat wielokulturowej historii miasta, gdzie obok siebie mieszkali Polacy i przedstawiciele innych narodowości, gdzie sąsiadowali ze sobą katolicy, ewangelicy, wyznawcy judaizmu i nieliczni prawosławni – podkreślają organizatorzy „Konińskim Spotkań z Przeszłością”.

Piotr Kowalik to pracownik Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, historyk i wykładowca akademicki, a także aktywista Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie. Spotkanie z nim odbędzie się 29 września o godz. 17 w bibliotece przy ul. Z. Urbanowskiej.  

  • O domu talmudycznym na Konińskich Spotkaniach z Przeszłością

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Embargo na komentarze?
Dodano: 23.09.2016 11:26    Przez: ~~~
Coś wydaje się, że chodziłeś koleś do nie tej szkoły co zwykli uczniowie lub nie daj Boże uczęszczałeś na wykłady różnych "patriotów" spod ONR-owskich czy innych faszystowsko-narodowo sztandarów. W każdym razie, dobrze byłoby gdybyś powziął wiedzę u źródeł opierających się o kwalifikowaną wiedzę, a nie na bełkocie nawiedzonych znawców tego lub owego realizujących misję opisywania i tłumaczenia maluczkim świata.
Dodano: 23.09.2016 14:58    Przez: ~zdzicho@
Powiem krótko: pieprzysz.
Dodano: 23.09.2016 20:49    Przez: ~rthny

KOMENTARZE

Niestety, ale celowo pomija się ujemne skutki zamieszkiwania Konina i w ogóle Polski przez Żydów. Jest to niesprawiedliwe. Historia świata , a Polski w szczególności pokazuje, że bezpieczeństwo , spokój i dobrobyt jest możliwy tylko i wyłącznie w społeczeństwach jednolitych narodowo. Tam gdzie jest wielokulturowość, , tam też są spory , zawiść, oszukiwanie, donosy, zbrodnie.
Dodano: 23.09.2016 08:32    Przez: ~ktoś
Coś wydaje się, że chodziłeś koleś do nie tej szkoły co zwykli uczniowie lub nie daj Boże uczęszczałeś na wykłady różnych "patriotów" spod ONR-owskich czy innych faszystowsko-narodowo sztandarów. W każdym razie, dobrze byłoby gdybyś powziął wiedzę u źródeł opierających się o kwalifikowaną wiedzę, a nie na bełkocie nawiedzonych znawców tego lub owego realizujących misję opisywania i tłumaczenia maluczkim świata.
Dodano: 23.09.2016 14:58    Przez: ~zdzicho@
Bzdura, właśnie wieloetniczna i wielokulturowa oraz wieloreligijna Rzeczpospolita Obojga Narodów przeżywała swój rozkwit, póki nie zaczęto tworzyć rzeszy wykluczonych, stawiając na piedestale "Polaków-katolików"... Ale prawacy są zwolennikami monoetnicznej i monoreligijnej Polski "Piastowskiej" w jej granicach stworzonych przez Stalina, które odziedziczyliśmy.
Dodano: 23.09.2016 20:33    Przez: ~qwerty
Powiem krótko: pieprzysz.
Dodano: 23.09.2016 20:49    Przez: ~rthny
Bynajmniej, nie wyburzenie - słuszne moim zdaniem, jest sednem tejże sprawy. Jest nią gospodarka przestrzenna, a raczej jej brak. Otóż stary, zagrażający budynek "udało" się zburzyć pod warunkiem postawienia podobnego - o zgrozo! - w tym samym miejscu!!! Nikt nie zwraca uwagi na fakt ponad wszelką miarę zagęszczonej zabudowy miejskiej. I jest to Katorga Ogólnopolska. Dotyczy także Chmielnej w Wa-wce i wielu, wielu innych miejsc.
Dodano: 27.09.2016 20:03    Przez: ~M
Będę!
Dodano: 23.09.2016 08:55    Przez: ~xyz
Na spotkaniu spodziewam się licznej reprezentacji aktywistów ONR i MłodejWszyPolskiej odzianych w jarmułki oraz świąteczny chałat. Mam nadzieję, że owe chłopce i dzieweczki horze akcesoria swe organizacyjne jak; pały, kamienie, koktajle Mołotowa, "patriotyczne" plakaty, banery oraz bogoojczyźniane sztandary zostawią przed drzwiami jak również gustowne buciory oraz brunatne koszule które przy okazji oddadzą do pralni.
Dodano: 23.09.2016 09:59    Przez: ~jaś
A co z poprzednimi wpisami?
Dodano: 23.09.2016 11:18    Przez: ~on
Embargo na komentarze?
Dodano: 23.09.2016 11:26    Przez: ~~~
Zamieszkiwalo 30% SPOLECZNOSCI ZYDOWSKIEJ a obecnie31% wszedzie ich pelno kto jest zydem ręka do gory
Dodano: 23.09.2016 19:06    Przez: ~polak
" BY DOWIEDZIEĆ SIĘ KTO NAMI RZĄDZI, WYSTARCZY SPRAWDZIĆ KOGO NIE MOŻNA KRYTYKOWAĆ " - / Volrarie /... żydowski LM-mie, gdzie się podziało kilkadziesiąt napisanych komentarzy (całe dwie strony) ? Gnidy antypolskie, jak są komentarze obrażające Polaków, a nie mówiąc już o Polakach-Katolikach, to takie komentarze całe setki zostawiacie - ale jak są krytyczne tylko o żydach natychmiast je usuwacie !!! DLACZEGO ??? Czyżby już wszystkie media w Polsce (nawet te prowincjonalne) były szczelnie opanowane przez koczownicze lobby spod gwiazdy Dawida ?
Dodano: 25.09.2016 00:57    Przez: ~aj waj aj waj
LM. To Chazarska dzicz.Shlomo Sand Kiedy i jak wymyslono narod zydowski. Chazarska dzicz zadzi swiatem. GAZETAWARSZAWSKA.COM-Wywiad-rabin Abe Finkelstein o zydowskiej kontroli swiata Cz 1,i 2. YOU-TUBE-Co zydzi sadza o Polakach? UWAGA! Tylko dla ludzi o mocnych nerwach. Nastepny temat na YOU-TUBE-Prawdziwi zydzi demaskuja Synagoge Szatana. Norman G Finkelstein Wielka Hucpa o pozorowaniu antysemityzmu i fałoszowaniu historii. Przedsiebiorstwo Holokaust.
Dodano: 26.09.2016 09:49    Przez: ~GAZETAWARSZAWSKA.COM
ZGUBNE ZASADY TALMUDYZMU Tekst autentyczny.Wydania drugiego poprawionego,z dodatkiem memoriału Stanisława Staszica.
Dodano: 26.09.2016 09:52    Przez: ~GAZETAWARSZAWSKA.COM
Talmud o Gojach a kwestia zydowska w Polsce Ks. dr Stanisław Trzeciak. Chrzescijanin w Talmudzie zydowskim Ks. Justyn B. Pranajtis,czyli tajemnice ktore ujawnił. Nauki Rabinow o Chrzescijanach.
Dodano: 26.09.2016 09:56    Przez: ~GAZETAWARSZAWSKA.COM
1 z 3
123>>