Dzisiaj jest piątek 20 września 2019, imieniny: Eustachego, Filipiny, Faustyny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19556) SPORT FORUM FIRMY (5364) PRACA (67) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 11oC
Jutropogoda
14 / 10oC
Pojutrzepogoda
19 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Szlaban na ryzyko. Warsztaty PKP PLK dla instrukto ... (0)Córka przedwojennego burmistrza Konina w gabinecie ... (4)

Z Konina do Afryki. Załoga "Podaj dalej" jedzie w "Złombolu"

Dodano: 28.09.2016 08:23
Źródło: LM.pl

Trwa niezwykły rajd „Złombol”. W dziesiątej edycji imprezy bierze udział ponad 500 załóg z całego kraju. Wśród nich jest Marcin i Justyna, drużyna fundacji „Podaj dalej” z Konina.

Złombol 2016 to nie tylko przejazd tysięcy kilometrów starymi samochodami, zmaganie się z awariami i świetna przygoda, ale przede wszystkim pomoc. Pieniądze zebrane dzięki imprezie zostają bowiem przekazane na domy dziecka. Po kilku dniach od rozpoczęcia „Złombolu” na koncie jest już około miliona złotych.

W tej niezwykle męczącej, ale też fascynującej podróży prowadzącej z Katowic do Tunezji bierze udział ponad 500 załóg, a wśród nich znalazł się koniński team. Marcin z fundacji „Podaj dalej” jest mechanikiem i jako jedyny niepełnosprawny bierze udział w wyprawie. Do Afryki pojechali polonezem. - W drodze do Rzymu, bez awarii! - pozdrawiają na fanpage'u „Podaj dalej” Marcin i Justyna.

Uczestnicy jadą do Sycylii. Ci, którzy będą chcieli tam zakończą swój rajd. Odcinek specjalny będzie prowadził do Tunezji. Z Tunisu trasa będzie wiodła na wschodnie wybrzeże, gdzie będzie meta „Złombolu”. W sumie miłośnicy starych aut pokonają ponad 3 tysiące kilometrów, przejadą przez osiem krajów, trzy pasma górskie i dwa razy popłyną promem.  

fot. fanpage Fundacja imienia doktora Piotra Janaszka "Podaj dalej"

  • Z Konina do Afryki. Załoga "Podaj dalej" jedzie w "Złombolu"
  • Z Konina do Afryki. Załoga "Podaj dalej" jedzie w "Złombolu"
  • Z Konina do Afryki. Załoga "Podaj dalej" jedzie w "Złombolu"

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

90% aut jeżdżących po polskich drogach do ZŁOMBOLU!!!!
Dodano: 28.09.2016 08:30    Przez: ~:))))
To szanowni Panowie zobaczycie na własne oczy w Afryce co to znaczy złombol. Te wasze Poldki to będą jak nówki z salonu przy tym szrocie co tam jeździ. Powodzenia i szerokiej drogi.
Dodano: 28.09.2016 09:26    Przez: ~Jar
Najwięcej złomu to produkcji niemieckiej tak jak VW, BMW czy rdzewiejące mercedesy.
Dodano: 28.09.2016 10:35    Przez: ~mały

KOMENTARZE

90% aut jeżdżących po polskich drogach do ZŁOMBOLU!!!!
Dodano: 28.09.2016 08:30    Przez: ~:))))
Najwięcej złomu to produkcji niemieckiej tak jak VW, BMW czy rdzewiejące mercedesy.
Dodano: 28.09.2016 10:35    Przez: ~mały
To szanowni Panowie zobaczycie na własne oczy w Afryce co to znaczy złombol. Te wasze Poldki to będą jak nówki z salonu przy tym szrocie co tam jeździ. Powodzenia i szerokiej drogi.
Dodano: 28.09.2016 09:26    Przez: ~Jar
chyba nie byłeś nigdy w Afryce... naoglądałeś się jakiś filmów na jutubach. fakt jezdzą zlomy jak u nas. ale lepszych auut jest pełno
Dodano: 28.09.2016 12:25    Przez: ~bylem i widzialem
Też byłem też widziałem. Wszędzie są limuzyny i śrupy. Mi chodziło że słowo śrup nabiera nowego znaczenia.
Dodano: 28.09.2016 12:58    Przez: ~Jar
Wszystkie BMW niech tam jadą. Tam każda znajdzie swoje drzewo...
Dodano: 28.09.2016 11:09    Przez: ~Lpg
A kto pokrywa koszty paliwa, napraw, wyzywienia, noclegu itp.? Fundacje...
Dodano: 28.09.2016 12:19    Przez: ~Łowca absurdu
nie fundacje tylko Ci co dają kasę na fundację. 1%°itp
Dodano: 28.09.2016 12:26    Przez: ~hal
Poczytajcie najpierw troszkę to może będziecie wiedzieli kto pokrywa jakie koszty... W większości są to firmy, które po prostu chcą się zareklamować, związane z motoryzacją w jakiś sposób, ale nie tylko, są też osoby prywatne, ale nie fundacje i organizacje... Nie każdy chce łożyć na fundacje swoje złotówki i wykłada je np. na taki właśnie wyjazd... Nie lubię wypowiedzi bez poparcia...
Dodano: 28.09.2016 13:56    Przez: ~Ania
Piękna inicjatywa i szlachetny cel! Popieram :)Oprócz Fundacji "Podaj Dalej" startuje jeszcze jedna ekipa z naszego regionu - "Królowie Pobocza". Trzymam mocno kciuki za obydwa zespoły. Cieszę się, że coraz głośniej o ZŁOMBOLU, nie tylko w rejonie, w którym został on zainicjowany.
Dodano: 28.09.2016 12:52    Przez: ~Mysza
zajebiscie bawia sie za hajs nas wszystkich... do roboty i dopiero a nie....
Dodano: 28.09.2016 13:10    Przez: ~fg
Oni bawią się za hajs tych, którzy dali im go z własnej nie przymuszonej woli, na pewno nie za Twój, czy mój... Skąd w ogóle takie wnioski? Wejdź na stronie złombolu i tam masz wyszczególnionych wszystkich jego darczyńców...
Dodano: 28.09.2016 14:00    Przez: ~Ania
nie chcesz, nie dawaj. nie dotyczy to tylko kościoła katolickiego w tym bagnie. z nimi, to jest tak-nie chcesz, nie dajesz, ale daje za ciebie kolejny reżym nie wyłączając obecnego. rydzyk, świątynia opatrzności bożej niech będą przykładem-że o pomniejszych nie wspomnę.
Dodano: 28.09.2016 20:56    Przez: ~rokita
Njpierw dzień bez samochodu, a dla równowagi złombol !.
Dodano: 29.09.2016 00:53    Przez: ~xyz
marketing dziala