Dzisiaj jest wtorek 17 września 2019, imieniny: Franciszka, Hildegardy, Roberta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19389) SPORT FORUM FIRMY (5362) PRACA (61) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
8 / 8oC
Jutropogoda
14 / 8oC
Pojutrzepogoda
14 / 8oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Wilki szykują się do nowego sezonu. Sparingi i now ... (0)Po konsekracji, goście udali się do wyremontowanej ... (1)

Ani kroku dalej! Koninianki będą manifestować przed biurami PiS

Dodano: 1.10.2016 19:27
Źródło: LM.pl

Czarny poniedziałek również w Koninie. Pojutrze planowany jest protest wobec ustawy antyaborcyjnej.

W ubiegłym tygodniu Sejm odrzucił obywatelski projekt, który miał zliberalizować przepisy dotyczące aborcji. Natomiast do dalszych prac przyjęto projekt ustawy, który z kolei ma całkowicie zakazać usuwania ciąży. Reakcją na działania parlamentarzystów są protesty, które odbywają się w całej Polsce.

Na najbliższy poniedziałek (3 października) zaplanowano strajk ostrzegawczy. Organizatorzy zachęcają do dnia wolnego od pracy i obowiązków domowych, a w zamian za to do uczestnictwa w pikietach. W Koninie odbędzie się ona pod hasłem „Ani kroku dalej!”. O godz. 12 sprzed tunelu przy ul. Chopina protestujące koninianki przemaszerują do siedziby Prawa i Sprawiedliwości. Tam poza skandowaniem haseł zaplanowano przemówienia i złożenie wieszaków. Na tym się nie skończy.

Ubrane na czarno kobiety z flagami, transparentami, zaklejonymi czarną taśmą ustami i wieszakami przejdą z powrotem do tunelu, a dalej ul. Dworcową, ul. Warszawską i mostem Toruńskim na pl. Wolności. Koninianki planują zatrzymać się przed biurem posła Bartosza Józwiaka z Kukiz'15, a marsz zakończą przed biurem poselsko-senatorski PiS na ul. Kramowej.

- Pokażmy, że w Koninie możliwe są spontaniczne akcje, których nie inicjują politycy, a wkurzeni obywatele, kobiety, z których głosem trzeba się liczyć – zachęcają organizatorki protestu.

Manifestacja zakończy się około godz. 15.  

  • Ani kroku dalej! Koninianki będą manifestować przed biurami PiS

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Nikt nikogo do aborcji nie będzie zmiszać, tu chodzi o PRAWO WYBORU !
Dodano: 1.10.2016 22:07    Przez: ~wkurzona
Najpierw się edukować a później wypowiadać w internetach. Porównać obecną ustawę do 'nowej', która nie przejdzie mam nadzieję. Z całego serca liczę na to. Dla dobra naszych córek, wnuczek i prawnuczek.
Dodano: 1.10.2016 23:25    Przez: ~xyz
Niech każdy w swoim sumieniu to rozstrzygnie...
Dodano: 1.10.2016 21:23    Przez: ~Lipka
Więc rozumiem, że jeśli zajdę w ciążę pozamaciczną albo inna która zagraża mojemu zdrowiu mam być dumna że będę mamą mimo, że umrę?
Dodano: 2.10.2016 09:41    Przez: ~Monija
Proponuję przeczytać przeciwko czemu protestujemy "mamo".
Dodano: 1.10.2016 22:31    Przez: ~Prawdziwa mama

KOMENTARZE

I bardzo dobrze,tylko pogońcie polityków, co będą się chcieli podpiąć pod tą akcje
Dodano: 01.10.2016 20:05    Przez: ~benson
W przypadku PiSa nie można mówić o woli polityków. Tam głos ma jedynie naczelny korniszon, a cła reszta towarzystwa to przytakiwacze, przydupasy i klakierzy którzy własną opinie wyrażają jedynie w kwestii zupy - czy jest mniej lub bardziej słona. To że kobiety będą protestować pod siedzibami partii z pewnością w niewielkim stopniu dotrze to świadomości naczelnego konusa gdyż jako mąż stanu, ponadnormatywny Casanova, wybitny koszykarz, piłkarz, hokeista i lekkoatleta ma niewielki kontakt z rzeczywistością. Chłopina ta ma na głowie problemy zbawienia świata a nie jakieś tam babskie fanaberie.
Dodano: 02.10.2016 12:05    Przez: ~jaś
niech wezmą ze sobą tego pajaca Jungingena i jego dwa nagie miecze i wszystkie komentarze,amen
Dodano: 02.10.2016 12:29    Przez: ~wyrocznia
Kto jest organizatorem tej akcji? Dlaczego portal ukrywa tożsamość organizatorek? Proszę jasno i wyraźnie napisać kto to robi - imię, nazwisko, partia, organizacja. Wszystko powinno być jawne i transparentne.
Dodano: 02.10.2016 17:53    Przez: ~chcę wiedzieć
chcę wiedzieć, tylko po co. chyba nie dla celów propagandowych i w celu zastraszania organizatorek przez różnej maści nawiedzoną hołotę. lucjan może wiele(kapuś lucjan) i jego sługusy ma się rozumieć. pamiętaj-chcę wiedzieć, to orwell wymyślił ,,folwark zwierzęcy'', a ludzie pokroju kaczyńskiego(osobiście nie wierze ażeby dał się omotać kościołowi), i kościoła katolickiego chcą stworzyć prawdziwy folwark rp z numerkiem 3-4-5. będzie on jednak mniej zabawny, ale za to bardziej nikczemny i podły.
Dodano: 02.10.2016 18:49    Przez: ~boruta
Lepiej naczelny pisu niż farbowany lis Tusk który nie ma głosu tylko robi to co Szfaby niemieckie mu zlecą....
Dodano: 02.10.2016 21:12    Przez: ~mądra głowa
Akcja przeciw ustawie KODOWCOW przeciw PIS ZA Kodem mogą być ludzie co zarabiają więcej niż 8 tys na ręke ale takich w KOninie to ze świecą szukać....
Dodano: 02.10.2016 21:13    Przez: ~kkk
Jak tak się boją ujawnić to może niech kominiarki na łeb założą, albo burki.
Dodano: 03.10.2016 01:09    Przez: ~znak zorro
tak trzymać - i nie odpuszczać tej średniowiecznej bandzie !!
Dodano: 01.10.2016 20:09    Przez: ~??
Prawo wyboru dla pustaków ?? Bo normalna kobieta będąc w ciąży będzie dumna że bedzię mamą. Nawet z przypadku. Dwa trzeba brać odpowiedzialność na swoje barki.....
Dodano: 01.10.2016 23:19    Przez: ~Dziekuje
Więc rozumiem, że jeśli zajdę w ciążę pozamaciczną albo inna która zagraża mojemu zdrowiu mam być dumna że będę mamą mimo, że umrę?
Dodano: 02.10.2016 09:41    Przez: ~Monija
kolejną atrakcją którą zafunduje totalitarna partia będzie kastrowanie kotów.
Dodano: 02.10.2016 11:19    Przez: ~kocur J
Zawsze lekarz dba najpierw o zdrowie matki....Chyba że matka zdecyduje przed operacją inaczej...
Dodano: 02.10.2016 16:02    Przez: ~co za deb...
Głupie,zacofane baby.Tyle jest możliwośći antykoncepcji a one tylko o aborcji.
Dodano: 01.10.2016 20:43    Przez: ~Pisior.
Nikt nikogo do aborcji nie będzie zmiszać, tu chodzi o PRAWO WYBORU !
Dodano: 01.10.2016 22:07    Przez: ~wkurzona
Jest to prawo dla nieodpowiedzialnych pustaków, pustak nie powinien mieć praw do zarządzania jeśli nie potrafi ponieść odpowiedzialności za swoje czyny...
Dodano: 01.10.2016 23:20    Przez: ~ave
Ah, czyli to tylko kobiety wina, że się nie zabezpieczyła, a facet co, umywa rączki, no tak bo oni tylko potrafią włożyć, a jak jakaś odpowiedzialność to już spada na kkobietę.
Dodano: 02.10.2016 09:43    Przez: ~Monija
Dokładnie sama takiego faceta. Wybrała to jej wina. Ze uciekł...
Dodano: 02.10.2016 16:03    Przez: ~a
Niech każdy w swoim sumieniu to rozstrzygnie...
Dodano: 01.10.2016 21:23    Przez: ~Lipka
Ty rozstrzygniesz za gwałcicieli twojej córki, za jej upodlenie, strach i załamanie. Zastanów się co piszesz.
Dodano: 01.10.2016 21:37    Przez: ~luis
Sumienie może gryźć matkę córki, którą zgwałcono. Sumienie nie zatrzyma zwyrodnialców, gwałcicieli i inne szumowiny bez sumienia. Dlatego zostaw sumienie w spokoju i weź się do działania, wspieraj protestujące kobiety.Głupot nie pisz.
Dodano: 01.10.2016 21:40    Przez: ~luis
Nie dopuszczę by moja córka wyglądała jak tania dziwka. Będę jej pilnował i dobrze wychowywał. Jeśli dziwczyna wygląda skromnie to nic jej się nie stanie.... Po drugie zawsze jest na czas w domu a jeśli gdzieś wychodzi to wiem z kim wychodzi, wychowana jest w zaufaniu do rodziców. Codziennie rozmawiamy. Wiem wszystko co u niej.
Dodano: 01.10.2016 23:10    Przez: ~tata
tata - coś ci poświrowało w głowie od Jarkowej propagandy.
Dodano: 02.10.2016 11:23    Przez: ~Krystyna z Pianina
Jezeli robia zakaz aborcj to tak jakby zakazac facetom uprawiania seksu tylko tym facetom ktozy sa zonac bo kawlerzy do paki ale jak to bywa facetom mozna wszystko a kobiecie nie
Dodano: 01.10.2016 21:29    Przez: ~xxx
Po co tracić czas na aborcje jak można się zabezpieczać przed???? Aborcja jest dla ludzi nie odpowiedzialnych, nie myślących trzeźwo, nie rozumiejących, że jeśli tego dokonają mogą nigdy nie mieć dzieci już. I teraz taka 20 latka machnie ramionami bo ona nie chce mieć dzieci ale jak będzie miała 40 lat to zrozumie że żaden facet z nią nie będzie chciał być jesli się do wie co zrobiła...
Dodano: 01.10.2016 23:15    Przez: ~AVE
Do strajkujących Pań[ ile razy w roku chcecie zabijać własne bezbronne dzieciątka ?
Dodano: 01.10.2016 22:21    Przez: ~mama
Proponuję przeczytać przeciwko czemu protestujemy "mamo".
Dodano: 01.10.2016 22:31    Przez: ~Prawdziwa mama
Niektóre są tak rozwiązłe że aborcja to dla nich rodzaj antykoncepcji ...
Dodano: 01.10.2016 22:57    Przez: ~Zljjfdsfycvhsyc
Najpierw się edukować a później wypowiadać w internetach. Porównać obecną ustawę do 'nowej', która nie przejdzie mam nadzieję. Z całego serca liczę na to. Dla dobra naszych córek, wnuczek i prawnuczek.
Dodano: 01.10.2016 23:25    Przez: ~xyz
Proponuję pani gwałt zbiorowy z ciążą...
Dodano: 02.10.2016 00:25    Przez: ~Lemongrass
Mamuska kumasz czy mózg wyparował ??? Zajmij się 500 plus i narób dzieci a jak za rok nie będziesz miała co włożyc do gara to nie szukaj pomocy a jak urodzisz chore dziecko to zobaczysz jakie jest życie a moze tak cie ktos przeleci idac przez park a ty nie bedziesz miała w zadnym przypadku prawa głosu . Tacy jak ty powinni prawo wyborcze tez miec zabrane bo takie prawo mogą miec tylko ci co kumaja
Dodano: 02.10.2016 10:17    Przez: ~żaba ta co kuma
Tyle razy zabijamy ile jest "pierzynowych" wizyt na plebanii w kościele. W domach publicznych na szczęście się zabezpieczają córy Koryntu bo inaczej było by wiele księżo-dzieci.
Dodano: 02.10.2016 11:21    Przez: ~give piece a chance
Cześć to ja szatan. Kocham was za waszą ślepotę jesteście moimi sługami hajahahahahaha
Dodano: 01.10.2016 23:01    Przez: ~belialLucipher
Nie protestujcie,lepiej nie zabijajcie kochanych dzieci bardzo Was proszę.
Dodano: 01.10.2016 23:03    Przez: ~mama
kobieto czy ty czytałaś propozycję nowej ustawy i czy ty wiesz o co chodzi? pieprzysz tu bez opamiętania !!! jestem ciekawa co byś zrobiła jak by twoje życie było w ciąży zagrożone lub dziecko miało by się urodzić z gwałtu...
Dodano: 02.10.2016 20:47    Przez: ~ola
Normalnie bym urodziła i wychowała albo oddała do domu dziecka a nie przez to że dziecko jest z gwałtu mam je usunąć i stracić szanse bycia kiedyś matką....
Dodano: 02.10.2016 21:18    Przez: ~s
Aborcja jest uchyleniem się od odpowiedzialności.
Dodano: 01.10.2016 23:12    Przez: ~facet
Po co tracić czas na aborcje jeśli można zabezpieczyć się przed?
Dodano: 01.10.2016 23:16    Przez: ~facet
Aborcja jest w 99% wyjściem dla pustaków......
Dodano: 01.10.2016 23:17    Przez: ~facet
Dla kobiety zostanie matką jest najważniejszym celem w życiu do tego kobieta została stworzona. Jeśli by można dokonywać aborcji duża cześć kobiet poddana temu zabiegowi nigdy nie osiągnie celu do którego została stworzona ciekawę co taka kobieta powie swojemu mężowi jak będzie chciała mieć dziecko...."nie mogę mieć dzieci bo kiedyś zrobiłem sobie aborcje" Ciekawe czy znajdzie się jakiś facet który by chciał być z takim pustakiem...
Dodano: 01.10.2016 23:28    Przez: ~AVE
Aborcja jest moim wyborem, moją wolnością, wyjściem z sytuacji w przypadku ciężkiej choroby płodu, czy sytuacji zagrażającej mojemu życiu. AVE, wierz mi, że jak urodziłabyś ciężko niepełnosprawne dziecko, i tak najczęściej facet odejdzie (zostawi was, albo będzie uciekał w pracę czy inną "pasję" lub nałóg), system tzw. wsparcia społecznego o Tobie zapomni, zapomną znajomi, przyjaciele- przestaniesz BYĆ, twoje dziecko również... Chciałabym jako kobieta mieć wybór
Dodano: 02.10.2016 12:57    Przez: ~ewa
Jestem za ustawą! Pod warunkiem, że tacy jak ty się pod nią osobiście podpiszą i jednocześnie podpiszą deklarację, że BEZWARUNKOWO podejmą się wychowania dziecka np. z wadami rozwojowymi, albo spłodzonego w wyniku gwałtu. I nie będą mieli wyboru - dziecko będzie z przydziału. Jeżeli matka będzie jednak chciała samodzielnie wychowywać takie dziecko, będzie obowiązywać zdalna adopcja, czyli zwolennik ustawy będzie musiał łożyć na przydzielone mu dziecko!
Dodano: 02.10.2016 13:01    Przez: ~O!
Zawsze dziecko urodzone możesz oddać czy będzie zdrowe czy nie. Zawsze lekarz raduję najpierw życie matki potem dziecka... Zawsze są jasne zasady a całe to show nie jest po to by ta ustawa przeszła czy nie tylko by w mediach po-kodowcy mogli się pokazać ale zrozumcie Polska to biedny kraj i więcej jest biednych niż bogatych. Biedni za pisem bogaci za Po-Kodu Jak ktoś jest biedny ledwo mu starcza od 1 do 1 i mowi że nie chce 500 to jest debilem To jest dla biednych by mogli dogonić klasę średnią czyli te 4 tys brutto na jednego rodzica...
Dodano: 02.10.2016 21:22    Przez: ~A
bredzisz
Dodano: 03.10.2016 12:07    Przez: ~wkurzona
Scheuring-Wielgus z Nowoczesnej: "Dość dyktatury kobiet"!
Dodano: 01.10.2016 23:15    Przez: ~arbi
gwalt jest przestepstwem o czym ty dziewczyno piszesz chcesz byc gwalcona i urodzic dziecko niechciane na litosc boska to nienormalne pani " s" dziecko rodzi sie z milosci a nie, itd kobieta tez jest czlowiekiem i ma prawo o sobie decydowac moja dupa moja decyzja a nie zeby sejm za mnie decydowal to w koncu jest ponoc wolny kraj dlaczego wiec ma ktos mi dyktowac co ja mam robic.poza tym ci ktorzy chca by kobieta urodzila z gwaltu sa nienormalni bo zawsze sa tego przykre konsekwencje.
Dodano: 03.10.2016 09:34    Przez: ~wkurzona
1 z 5
12345>>