Dzisiaj jest poniedziałek 26 sierpnia 2019, imieniny: Marii, Natalii, Sandry WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18888) SPORT FORUM FIRMY (5346) PRACA (61) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
21 / 20oC
Jutropogoda
28 / 22oC
Pojutrzepogoda
29 / 22oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Przełamanie Majera, wygrana Górnika! Trzy czerwone ... (0)Medyk wciąż liderem, choć z AZS Wrocław nieźle się ... (0)

Ani kroku dalej! Koninianki będą manifestować przed biurami PiS

Dodano: 1.10.2016 19:27
Źródło: LM.pl

Czarny poniedziałek również w Koninie. Pojutrze planowany jest protest wobec ustawy antyaborcyjnej.

W ubiegłym tygodniu Sejm odrzucił obywatelski projekt, który miał zliberalizować przepisy dotyczące aborcji. Natomiast do dalszych prac przyjęto projekt ustawy, który z kolei ma całkowicie zakazać usuwania ciąży. Reakcją na działania parlamentarzystów są protesty, które odbywają się w całej Polsce.

Na najbliższy poniedziałek (3 października) zaplanowano strajk ostrzegawczy. Organizatorzy zachęcają do dnia wolnego od pracy i obowiązków domowych, a w zamian za to do uczestnictwa w pikietach. W Koninie odbędzie się ona pod hasłem „Ani kroku dalej!”. O godz. 12 sprzed tunelu przy ul. Chopina protestujące koninianki przemaszerują do siedziby Prawa i Sprawiedliwości. Tam poza skandowaniem haseł zaplanowano przemówienia i złożenie wieszaków. Na tym się nie skończy.

Ubrane na czarno kobiety z flagami, transparentami, zaklejonymi czarną taśmą ustami i wieszakami przejdą z powrotem do tunelu, a dalej ul. Dworcową, ul. Warszawską i mostem Toruńskim na pl. Wolności. Koninianki planują zatrzymać się przed biurem posła Bartosza Józwiaka z Kukiz'15, a marsz zakończą przed biurem poselsko-senatorski PiS na ul. Kramowej.

- Pokażmy, że w Koninie możliwe są spontaniczne akcje, których nie inicjują politycy, a wkurzeni obywatele, kobiety, z których głosem trzeba się liczyć – zachęcają organizatorki protestu.

Manifestacja zakończy się około godz. 15.  

  • Ani kroku dalej! Koninianki będą manifestować przed biurami PiS

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Nikt nikogo do aborcji nie będzie zmiszać, tu chodzi o PRAWO WYBORU !
Dodano: 1.10.2016 22:07    Przez: ~wkurzona
Najpierw się edukować a później wypowiadać w internetach. Porównać obecną ustawę do 'nowej', która nie przejdzie mam nadzieję. Z całego serca liczę na to. Dla dobra naszych córek, wnuczek i prawnuczek.
Dodano: 1.10.2016 23:25    Przez: ~xyz
Niech każdy w swoim sumieniu to rozstrzygnie...
Dodano: 1.10.2016 21:23    Przez: ~Lipka
Więc rozumiem, że jeśli zajdę w ciążę pozamaciczną albo inna która zagraża mojemu zdrowiu mam być dumna że będę mamą mimo, że umrę?
Dodano: 2.10.2016 09:41    Przez: ~Monija
Proponuję przeczytać przeciwko czemu protestujemy "mamo".
Dodano: 1.10.2016 22:31    Przez: ~Prawdziwa mama

KOMENTARZE

Wszystkie afery i złodziejstwa przytłumione,najważniejszy teraz protest i o to chodziło lewakom i złodziejom
Dodano: 02.10.2016 09:59    Przez: ~jula
Jeśli kobieta ma mieć prawo do aborcji to analogicznie mężczyzna powinien mieć prawo do odmowy uznania dziecka (jego utrzymywania). Taka jest logika tego podejścia. Nie może być tak ze jedną strona ma swobodne prawo wyboru drugą nakaz.
Dodano: 02.10.2016 10:41    Przez: ~Ptawnik
avatar Klerykalno-kołtuńskie szambo zalało ten nadwiślański kraik, i jak z powyższych komentarzy wynika-zalewa kraj dalej. Konus(kawaler) wchodzi w odbyt episkopatowi i robi wszystko ażeby się przypodobać. Pytaniem jest czy - episkopat jest właściwym miejscem i gremium do wypowiadania się w takich sprawach? Dla przypomnienia dodam, że takie tuzy z nadwiślańskiego grajdołka narobiły nam Polakom wstydu i to na całym świecie. Oto oni; Wesołowski, Gil, Petz i ten śmieś z tylawy, że nie wspomnę o siostrze bernadecie.
Dodano: 02.10.2016 11:16    Przez: Krewa
zarządzając parafialną stroną internetową możesz zostać dyrektorem w PZU. dotyczy to obsadzania przez obecny reżym posad w państwowych firmach. karolina helmin-biercewicz, wcześniej sołtys we wsi straszyna dostąpiła takiego zaszczytu. i jak wam się podoba nowe dobre rozdanie obecnego reżymu?
Dodano: 02.10.2016 11:22    Przez: ~rokita
Dzieci z gwałtu odezwijcie się! Czy życie Wam nie miłe? Urodziłam się z gwałtu bardzo dziękuję mojej mamie że mnie urodziła.
Dodano: 02.10.2016 11:26    Przez: ~ISTOTA Z GWAŁTU
zdrówka życzę i mnogiego potomstwa-ale z miłości, a nie z kolejnego gwałtu.
Dodano: 02.10.2016 11:34    Przez: ~boruta
Rozumiem, że równie mocno kochasz swojego tatusia.
Dodano: 02.10.2016 13:25    Przez: ~O!
avatar Mam pytanie. Czy po manifestacji jakiś mundurowy odczyta nazwiska wycieczkowiczów smoleńskich-zwany apelem?
Dodano: 02.10.2016 11:39    Przez: Krewa
Do ;boruta; Dziękuje za miły komentarz,jestem szczęśliwa w małżeństwie urodziłam troje dzieci, jestem już babcią, mam wnuka i dwie wnuczki.W swoim życiu przeszłam wiele nieszczęść ale wyszłam z tego zwycięsko. Życzę wszystkiego dobrego -)
Dodano: 02.10.2016 12:22    Przez: ~ISTOTA Z GWAŁTU
jeszcze raz pozdrawiam i życzę doczekania gromady prawnucząt.
Dodano: 02.10.2016 12:32    Przez: ~boruta
Oczywiście twoje wnuki znają i kochają dziadziusia!
Dodano: 02.10.2016 13:26    Przez: ~O!
A te kobiety wiedzą że to projekt obywatelski a nie PiS? Czy też to za trudne dla nich by to pojąć?
Dodano: 02.10.2016 13:45    Przez: ~Woly
niestety nie wiedzą
Dodano: 02.10.2016 14:24    Przez: ~oj
Nie obywatele będą za nim głosować, tylko pislamiści w sejmie.
Dodano: 02.10.2016 16:30    Przez: ~O!
avatar Dla ciebie z pewnością zbyt trudne. A podpisy były zbierane w okolicach siedzib naszych okupantów. Takich jak pedofil Wesołowski(wstyd na cały świat-przedstawiciel watykanu w państwie Dominikana), pomagier gil i tu pojawia się pytanie. Czy to aby nie święty od zaraz jp2 wysłał pedofila Wesołowskiego na Dominikanę? Kółka różańcowe zbierały podpisy-prawdopodobnie i podwładni konusa, a ty śmiesz pisać że obywatele. Jak zbierali podpisy obywatele, to po mszach i głównie pod kościołami-episkopat temu przyklaskiwał i jest tak samo winien, jak konus i jego sitwa. Episkopat nie potrafił oczyścić się z pedofilów i kapusi przez 26 lat-przykładem jest sb-cki uchol ,,Lucjan''. Więcej życzeń za chwilę.
Dodano: 02.10.2016 18:13    Przez: Krewa
Tylko nie zapomnijcie o dzieciach zostawionych w domu i założeniu burek.Będzie telewizja,zostaniecie celebrytkami jak wasz brachu Kijowski.
Dodano: 02.10.2016 14:23    Przez: ~oo
Wszyscy oceniaja kobiety a co z facetami co z ich odpowiedzalnoscia oni nic nie maja wspolnego taka sytuacja i dlatego walcza o ta ustawe ale ja bym tez wiele zeczy zakazala ktore robia a nie musza ciekawe co by zrobili