Dzisiaj jest piątek 15 listopada 2019, imieniny: Alberta, Leopolda, Odalii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19134) SPORT FORUM FIRMY (5414) PRACA (45) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
8 / 8oC
Jutropogoda
13 / 6oC
Pojutrzepogoda
10 / 9oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Sztuka nas szuka. Tym razem prace Tomasza O ... (1)Medyk mistrzem jesieni nie będzie, ale zagra o zmn ... (0)

Koninianki przygotowują się do pikiety. Będą bronić praw kobiet

Dodano: 3.10.2016 10:38
Źródło: LM.pl

Trwają przygotowania do protestu kobiet w Koninie. Manifestacja pod hasłem „Ani kroku dalej” wyruszy w południe z centrum miasta.

Dziś w całej Polsce odbywa się strajk ostrzegawczy. To sprzeciw wobec ustawy antyaborcyjnej, nad którą pracuje Sejm. W związku z planowanym zaostrzeniem prawa dotyczącego m.in. usuwania ciąży, kobiety w całym kraju postanowiły powiedzieć stanowcze „Nie!”. Organizatorzy dzisiejszych manifestacji zachęcali do wzięcia urlopu w pracy oraz od obowiązków domowych i wyjścia na ulicę. Te kobiety, które nie mogą uczestniczyć w pikietach na znak solidarności ubierają się na czarno.

W Koninie już trwają przygotowania do manifestacji. W Centrum Organizacji Pozarządowych powstają transparenty. Tam też odbyło się spotkanie wolontariuszy z policją. Punktualnie o 12:00 sprzed tunelu na Zatorzu protestujące kobiety przemaszerują przed siedzibę Prawa i Sprawiedliwości. Tam zaplanowano przemówienia i złożenie wieszaków. Dalej manifestujące koninianki przejdą z powrotem tunelem do ul. Dworcowej, a dalej ul. Warszawską, aż do biura posła Kukiz'15 oraz biura poselsko-senatorskiego PiS w starej części miasta.  

  • Koninianki przygotowują się do pikiety. Będą bronić praw kobiet
  • Koninianki przygotowują się do pikiety. Będą bronić praw kobiet
  • Koninianki przygotowują się do pikiety. Będą bronić praw kobiet
  • Koninianki przygotowują się do pikiety. Będą bronić praw kobiet
  • Koninianki przygotowują się do pikiety. Będą bronić praw kobiet

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Łączenie obrony życia człowieka z wiarą jest oznaką słabości. Każdy człowiek ma prawo do życia. Jesteście głupi/e! Bronicie drzewek, ptaszków, roślinek, ale ludzi to byście chcieli zabijać.
Dodano: 3.10.2016 12:14    Przez: ~Matka
Trzy starsze panie i trzech gimbusów to są...koninianki? to nadużycie. proszę pisać, że to jakaś sekta feministyczna. w imieniu moim i ciężko dziś pracujących koninianek, proszę się nie wypowiadać.
Dodano: 3.10.2016 11:25    Przez: ~Julia
z czego żadna jeszcze nie miała penisa w sobie i sądząc po ich wyglądzie szybo nie będą miały, więc z jakiej racji wypowiadają się na temat w którym nie mają żadnego doświadczenia ...
Dodano: 3.10.2016 12:00    Przez: ~nieletnieajużbychciałysexu
Faktycznie "Dziewuchy" w całej krasie
Dodano: 3.10.2016 15:13    Przez: ~avg
Bo to są feministki i geje ludzie bez celów do których ich stworzyła natura. Do tego ta akcja nie polega na tym kto jest za a kto przeciw tylko na tym by pokazać jak dużo jest KODOWCÓW! A ich jest tak dużo że jak 30 osób maszerowało w deszczu to góra.... W tym babki co nikt kijem nie ruszy albo po 50 albo chłopcy w wąskich spodniach bo im kazano chodzić.... Dramat!
Dodano: 3.10.2016 14:57    Przez: ~Mariusz

KOMENTARZE

Dziewuchy, chłopy są z wami!
Dodano: 03.10.2016 10:47    Przez: ~xyz
Zgoda,ale chłopy powinny być przed dziewuchami-chłopy powinny bronić swoich dziewuszek.
Dodano: 03.10.2016 11:35    Przez: ~ EWA dająca Raj
Nie jesteście zwierzętami żeby się dymać bez konsekwencji a później mordować niewinne dziecko! Za są tylko głupie puszczalskie k... i patologia.
Dodano: 03.10.2016 11:36    Przez: ~topi
Nic ci do tego.Pilnuj swojej.
Dodano: 03.10.2016 11:39    Przez: ~życzliwy
Won z Inkwizycją.
Dodano: 03.10.2016 11:43    Przez: ~uciekinier z hodowli
tylko taką znasz - głupią puszczalską ?? - może to twoja żona?
Dodano: 03.10.2016 11:44    Przez: ~zx
To, że chłopaki (rozsądne) są z dziewczynami to rzecz oczywista i godna pochwały. Jednak największym problemem jest to, że grupka oszołomów i ortodoksów religijnych usiłuje narzucić większości społeczeństwa swe obsesyjne postrzeganie rzeczywistości sadząc, że są pomazańcami bożymi. Ci talibowie dobrej zmiany nie zważają na to, że we współczesnym świecie ludzie są na tyle świadomi, iż są zdolni do samodzielnego podejmowania życiowych decyzji zgodne ze swymi przekonaniami. Swoją drogą to dobrze że takie problemy są dzisiaj elementem życia społecznego, gdyż przypominają o tym, że głosując w wyborach nie powinniśmy dawać się omamiać hasłami głoszonymi przez wszelakich populistów szczególnie tych spod pisowsko-radiomaryjnych chorągwi.
Dodano: 03.10.2016 12:06    Przez: ~jaś
Stary,zmurszały świat odchodzi,ale jeszcze walczy o przetrwanie,jakieś religie,narzucanie swoich poglądów innym, tradycje,ciemnota,gusła i zabobon.Ale XXI wiek nastanie i w Polsce.Wkrótce wymrą niedouczone osobniki,chcące nam urządać świat i życie.
Dodano: 03.10.2016 12:26    Przez: ~grego
Kurcze jaki z Tego Konina ciemnogród PiSowski sie udziela w tych komentarzach to srać się chce czy wy gamonie PiSowskie nie rozumiecie że to chodzi o to żeby dzieci nie rodziły dzieci .Żeby nie rodziły się dzieci z gwałtu !!!!! .zeby dzieci rodziły się zdrowe a nie kalekie jak to pokazał Pan Chazan !!! Czy wam w tym Koninie to klecha do reszty w dupach poprzewracał ???
Dodano: 03.10.2016 14:04    Przez: ~Paranoja i Szaleństwo
O, widzę, że mają OKO SAURONA na sztandarach. I wszystko jasne!
Dodano: 03.10.2016 14:55    Przez: ~Eowina
Tak pod warunkiem że są mądrymi i wykształconymi ludzmi. Ta Ustawa ma bronic patologie.... Co sami sobie nie radzą w życiu.... Rozumiesz??? I tak lekarz będzie chronił ratował matkę w razie problemów co do gwałtu laska sobie jest winna urodzi i odda do domu dziecka jeśli bedzie chciała a jeśli nie może je zatrzymać gdzie tu jest problem? Jeśli dziecko będzie miało szanse urodzić się chorę lekarz ocenia szanse tego i decyzja należy do matki czy urodzi czy ma poronić.... I to jest oczywiste PIS już szyjkuje tą ustawę. A całe te marsze, manifestacje to manipulacja wyciętymi hasłami z ustawy która nie została napisana przez PIS tylko ludzi z ochrony praw człowieka co maja tyle do powiedzenia co te baby co dziś manifestowały w Koninie. Każdy kto brał udział w Pochodzie został zmanipulowany przez media WP,Interia,Onet, TVN,POLsta, LM -
Dodano: 03.10.2016 15:11    Przez: ~m
Faktycznie "Dziewuchy" w całej krasie
Dodano: 03.10.2016 15:13    Przez: ~avg
Skąd kasa na ten strajk. Jasno i na temat proszę. Jaka Partia KOD? Partia KODU pokaże liste wpłat na ich rachunek kto ich utrzmuje pogadamy.
Dodano: 03.10.2016 15:13    Przez: ~dz
No to rżnijcie się dziewczęta tylko niech każda pamięta że ten tak przez was uwielbiany męski koniuszek to nie jest zabawka.
Dodano: 03.10.2016 16:37    Przez: ~a co
do dziękuje sam jesteś pustak i to już taki na złom
Dodano: 03.10.2016 11:01    Przez: ~jaga
Pustak to raczej w gruz, a nie na złom no bo jak... I właśnie wychodzi kto walczy i o co bo mądre kobiety nie muszą walczyć bo mają większe prawa od mężczyzn... głupi zawsze będzie dyskryminowany....
Dodano: 03.10.2016 11:32    Przez: ~Bnm
Dlaczego te kobiety są tak dziwacznie poubierane?
Dodano: 03.10.2016 11:08    Przez: ~płatka
Chciałbyś też zakazać dowolnego ubierania się?
Dodano: 03.10.2016 11:58    Przez: ~minge
Bo to są feministki i geje ludzie bez celów do których ich stworzyła natura. Do tego ta akcja nie polega na tym kto jest za a kto przeciw tylko na tym by pokazać jak dużo jest KODOWCÓW! A ich jest tak dużo że jak 30 osób maszerowało w deszczu to góra.... W tym babki co nikt kijem nie ruszy albo po 50 albo chłopcy w wąskich spodniach bo im kazano chodzić.... Dramat!
Dodano: 03.10.2016 14:57    Przez: ~Mariusz
Tak pod warunkiem że są mądrymi i wykształconymi ludzmi. Ta Ustawa ma bronic patologie.... Co sami sobie nie radzą w życiu.... Rozumiesz??? I tak lekarz będzie chronił ratował matkę w razie problemów co do gwałtu laska sobie jest winna urodzi i odda do domu dziecka jeśli bedzie chciała a jeśli nie może je zatrzymać gdzie tu jest problem? Jeśli dziecko będzie miało szanse urodzić się chorę lekarz ocenia szanse tego i decyzja należy do matki czy urodzi czy ma poronić.... I to jest oczywiste PIS już szyjkuje tą ustawę. A całe te marsze, manifestacje to manipulacja wyciętymi hasłami z ustawy która nie została napisana przez PIS tylko ludzi z ochrony praw człowieka co maja tyle do powiedzenia co te baby co dziś manifestowały w Koninie. Każdy kto brał udział w Pochodzie został zmanipulowany przez media WP,Interia,Onet, TVN,POLsta, LM -
Dodano: 03.10.2016 15:11    Przez: ~m
widzę na głównym zdjęciu Kobiety którym nigdy pewnie nie groził zakaz aborcji bo są tak piękne hehe. A tych trzech chłoptassi to pewnie pe....y dlatego nie wie co oni tam robią i chcą protestować. przecież przez odbytnice nie da zajść się w ciążę. Śmieszne te wasze protesty. Jesteście bardziej zjedzeni moralnie niż jakikolwiek uchodźca który nie miał od kogo czerpań wzorów i uczyć się moralności. Widzę że zaczyna się nowa era Hitlera tylko że wy atakujecie bezbronne istoty a on mordował dorosłych tak zwaną rasę gorszą, podludzi dla własnej ideologii mocarstwa. Jeśli kiedykolwiek jeszcze będzie ktoś taki jak on powinniście jako pierwsi iść do zagazowania.
Dodano: 05.10.2016 12:05    Przez: ~raszple i pedały won
dlaczego ustawa ma decydować o sumieniu kobiet a nawet życiu i zdrowiu czy kobiety nic nie znaczą według PIS bez nich nikt nie urodzi żadnego dziecka. Co mają w głowach pomysłodawcy ustawy chyba szatana może pomogą im egzorcyzmy.
Dodano: 03.10.2016 11:14    Przez: ~obiektywna
Tu nic nie pomoże,jak taka morda zakompleksiona dorwie się do władzy,to poszuka sobie winnego-głównie chodzi o kompleks małego fiutka.
Dodano: 03.10.2016 11:57    Przez: ~kasiulka
Macie problem ze zrozumieniem, manipulują wami media Kodowców.... Pis nie pozwoli by rodziły się chore dzieci tak jak by stan matki miał by zagrożony w ciąży zawsze matka jest najpierw ratowana
Dodano: 03.10.2016 15:01    Przez: ~a
Pomysłodawcom zaostrzenia chodzi o zabranie ludziom wolności,a nie o jakieś dzieci.
Dodano: 03.10.2016 15:44    Przez: ~marysia
To nie są kobiety tylko dziewczyny,uczennice.Którym coś narzucono,wiedziałem że tak będzie.
Dodano: 03.10.2016 11:24    Przez: ~Łukasz
z czego żadna jeszcze nie miała penisa w sobie i sądząc po ich wyglądzie szybo nie będą miały, więc z jakiej racji wypowiadają się na temat w którym nie mają żadnego doświadczenia ...
Dodano: 03.10.2016 12:00    Przez: ~nieletnieajużbychciałysexu
Domyślam się,że ty już miałeś...
Dodano: 03.10.2016 12:10    Przez: ~tralala
Każdy woli zamiast do szkoły to pospacerować w tłumie...
Dodano: 03.10.2016 15:53    Przez: ~ss
Trzy starsze panie i trzech gimbusów to są...koninianki? to nadużycie. proszę pisać, że to jakaś sekta feministyczna. w imieniu moim i ciężko dziś pracujących koninianek, proszę się nie wypowiadać.
Dodano: 03.10.2016 11:25    Przez: ~Julia
Trzeba się było uczyć.
Dodano: 03.10.2016 11:55    Przez: ~pyzaty chłopiec
Wykształcenie mam bardzo dobre, do tego dobrą pracę i własny biznes. Liczę na siebie, w przeciwieństwie do feministycznych nierobów sponsorowanych dotacjami z kieszeni Sorosa...
Dodano: 03.10.2016 12:28    Przez: ~Julia
Już ktoś napisał,ale przypomnę:przeciwnicy aborcji,to panowie z małym siusiakiem,wściekli na kobiety i kobiety wrobione w wiecznie zasrane dzieciaki.
Dodano: 03.10.2016 13:47    Przez: ~matka poldka
matka podldka a Ty chyba jestes tania dziwka co tydzień masz innego fagasa i nazywasz się singlem albo feministką... Jesteś samotna, zepsuta i wmawiasz sobie że jesteś lepsza od matek które normalnie rodza dzieci jak Bog nakazał...
Dodano: 03.10.2016 15:55    Przez: ~s
Najlepsi są Ci goście w rurkach też bronili swoich "Cipek" bo tak Panie krzyczały "Moja Cipka Moja Sprawa"czy coś w ten deseń. Potem wejdzie lewacki redaktor LM.PL wpisze Koninianki i wypowiada się w imieniu wszystkich kobiet a na zdjęciu 3 starsze Panie i trzech homosiów w kitkach.
Dodano: 03.10.2016 16:07    Przez: ~Tylko Prawica !
Morderczynie
Dodano: 03.10.2016 11:38    Przez: ~Matka
Fanatyzm jest gorszy od faszyzmu,garkotłuku.
Dodano: 03.10.2016 11:40    Przez: ~zappa
Z debilami nie rozmawiam.
Dodano: 03.10.2016 11:42    Przez: ~Matka
Matka ze światopoglądem między kuchnią ,a konfesjonałem.
Dodano: 03.10.2016 11:45    Przez: ~kiszony kukumber
Łączenie obrony życia człowieka z wiarą jest oznaką słabości. Każdy człowiek ma prawo do życia. Jesteście głupi/e! Bronicie drzewek, ptaszków, roślinek, ale ludzi to byście chcieli zabijać.
Dodano: 03.10.2016 12:14    Przez: ~Matka
Matka czy ta ustawa nakazuje komukolwiek zabijanie ludzi?
Dodano: 03.10.2016 12:17    Przez: ~ufik
Matkę ktoś wrobił w piątkę bachorów,nie pożyła sobie kobicina i teraz jad wylewa.
Dodano: 03.10.2016 12:51    Przez: ~sikórka
Idź i powiedz do swojego dziecka, że jest bachorem albo lepiej idź i powiedz: szkoda, że cię nie zabiłam
Dodano: 03.10.2016 13:07    Przez: ~Matka
Kobieto znasz kogokolwiek, kto dokonałby aborcji z czystej chęci? Bez rzeczywistej konieczności? Bo ja sobie tego nie wyobrażam i nie wydaje mi się, aby w obecnej sytuacji prawnej miało to miejsce.
Dodano: 03.10.2016 13:27    Przez: ~ufik
Mój sąsiad dawno temu mówił,że za komuny gonili długowłosych,milicja ich strzygła,ludzie wyzywali.Dziś sąsiad nie żyje,ja noszę piórka,a Mick Jagger śpiewa dalej.
Dodano: 03.10.2016 13:50    Przez: ~zappa
jakie morderczynie? co tez jestes za gwaltem?no to wystaw sie i zobaczymy jak bedziesz sie czuc w roli ofiary,moze urodzisz dziecko gwalciciela ktory bedzie bandyta i moze bedzie cie lac po pysku w przyszlosci albo powiedz tym kobietom ktore maja dzieci kaleki i potrzebuja pieniadze np:na droga operacje gdzie maja sie udac?wspomozesz?bo ja niewidze zeby panstwo wspomagalo takie dzieci, mylisz ze politykow to obchodzi?kazda kobieta decyduje sama o sobie o swoich wyborach ,brak ci jakiekolwiek wyobrazni na temat przezyc kobiet ktore zostaly zgwalcone lub maja kalekie dzieci i musza sie prosic o pomoc po ludziach.
Dodano: 03.10.2016 16:54    Przez: ~wkurzona
Czemu winne gwałtowi ma być dziecko? Komu i czemu one zawiniło? Ukarać porządnie gwałciciela (np. uciąć jaja)! Ale nie mordować innegi i pamiętajmy, że nie ma żadnego nakazu opieki nad dzieckiem. Są szpitale, okna życia a może ktoś to dziecko pokocha?
Dodano: 03.10.2016 18:11    Przez: ~matka
Jest dużo chętnych do prześladowania kobiet.Najlepiej pod pozorem obrony słabszych.
Dodano: 03.10.2016 11:38    Przez: ~obserwator boczny
Łapy precz od moich kobiet,prześladowcy słabszych,bo nogi powykręcam,jak lalce.
Dodano: 03.10.2016 12:53    Przez: ~grego
Tak pod warunkiem że są mądrymi i wykształconymi ludzmi. Ta Ustawa ma bronic patologie.... Co sami sobie nie radzą w życiu.... Rozumiesz??? I tak lekarz będzie chronił ratował matkę w razie problemów co do gwałtu laska sobie jest winna urodzi i odda do domu dziecka jeśli bedzie chciała a jeśli nie może je zatrzymać gdzie tu jest problem? Jeśli dziecko będzie miało szanse urodzić się chorę lekarz ocenia szanse tego i decyzja należy do matki czy urodzi czy ma poronić.... I to jest oczywiste PIS już szyjkuje tą ustawę. A całe te marsze, manifestacje to manipulacja wyciętymi hasłami z ustawy która nie została napisana przez PIS tylko ludzi z ochrony praw człowieka co maja tyle do powiedzenia co te baby co dziś manifestowały w Koninie. Każdy kto brał udział w Pochodzie został zmanipulowany przez media WP,Interia,Onet, TVN,POLsta, LM -
Dodano: 03.10.2016 15:11    Przez: ~m
Taka ustawa zmuszająca do czegoś,to oprócz sadystycznych ciągot,kompromitacja nauki Kościoła.
Dodano: 03.10.2016 11:46    Przez: ~che
Tu nie chodzi o życie dzieci,bo oni nasze dzieci mają w dupie,tu chodzi o gnębienie kobiet,bo oni kobiet nie lubią.
Dodano: 03.10.2016 15:00    Przez: ~sdf
Zmokną to zmądrzeją
Dodano: 03.10.2016 11:51    Przez: ~abe
Ale tobie i deszcz nie pomoże.
Dodano: 03.10.2016 12:00    Przez: ~as
abe i co zawiodłeś się .Pomimo deszczu było nas bardzo dużo .Chyba ,że liczyć nie umiesz