Skocz do zawartości
LM.plWiadomościKonin. Tramwaj wodny „Pociejewo” spokojnie przepłynął sezon

Konin. Tramwaj wodny „Pociejewo” spokojnie przepłynął sezon

Dodano:
Konin. Tramwaj wodny „Pociejewo” spokojnie przepłynął sezon

W miniony październikowy weekend tramwaj wodny „Pociejewo” odbył ostatni rejs w tym sezonie. Tym razem udało się popływać po Warcie, gdyż na koniec sezonu podniósł się stan wody w rzece.

O podsumowanie prawie półrocznego sezonu poprosiliśmy kapitana Zygmunta Jóźwiaka.

- Pływaliśmy od 2 maja do 9 października bieżącego roku. To prawie sześć miesięcy pływania. Korzystały z tego rodziny, fundacje, zorganizowane grupy. Na pokład możemy zabrać 12 osób jednorazowo.  Zrobiliśmy w tym czasie 780 km i ponad 900 godzin pływania. Było to pływanie rekreacyjne, spokojne, aby jak najwięcej zobaczyć, bo mamy na co patrzeć. Wystarczy spojrzeć na miasto od strony wody i widzimy je inaczej – mówi Zygmunt Jóźwiak. - Tramwaj wodny odbył ok. 370 rejsów, krótszych, dłuższych, 80 procent pływania było na jeziorze, na Warcie byliśmy kilka razy, kiedy pozwolił na to stan wody, który był niski.

Kapitan chwali sobie ten czas. Poznał wielu ciekawych ludzi. Z przyjemnością pokazał im uroki regionu konińskiego. 

- Tramwaj jest sterowny, wygodny, bezpieczny – ocenia Zygmunt Jóźwiak. - Jest to prototyp. To był czas testowania jednostki, aby dowiedzieć się co można jeszcze zmienić, co poprawić, aby ludzie byli zadowoleni.

Po sezonie jednostka, która z Warty wróciła do Przystani Gosławice, zostanie przetransportowana do bazy PKS w Koninie, gdzie „przezimuje, czyli przejdzie konieczne naprawy, konserwację, aby wypłynąć w maju przyszłego roku na konińskie wody. Zobaczcie co widać z wody :) 

Konin. Tramwaj wodny „Pociejewo” spokojnie przepłynął sezon
Konin. Tramwaj wodny „Pociejewo” spokojnie przepłynął sezon
t2
t3
t4
t5
t6
t7
t8
t9
t10
t11
t12
t13
t14
t15
t16
t17
t18
t19
t21
t22
t23
t24
t27
t29
t30
t31
t32
t33
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole