Dzisiaj jest sobota 14 grudnia 2019, imieniny: Alfreda, Izydora, Alfredy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20218) SPORT FORUM FIRMY (5434) PRACA (37) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
4 / 3oC
Jutropogoda
4 / 4oC
Pojutrzepogoda
5 / 5oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Dzień pełen wrażeń. MotoMikołaje znowu w świąteczn ... (0)Konin. Mistrzowie Wielkopolski Debat Oksfordzkich ... (0)

Koło. Spotkanie w sprawie szczepionki dla 12-letnich dziewczynek

Dodano: 13.10.2016 09:23

Burmistrz Koła zdecydował o sfinansowaniu szczepień przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV) odpowiedzialnemu za powstawanie raka szyjki macicy.

W ten sposób Koło dołączyło do grona samorządów, które wspierają profilaktykę nowotworową w Polsce. Biorąc pod uwagę rekomendacje światowych i polskich towarzystw medycznych, podjęto decyzję o zaszczepieniu dziewcząt w wieku 12 lat uczęszczających do szkół podstawowych na terenie Koła w roku szkolnym 2016/2017.

Konkurs na świadczenia zdrowotne polegające na wykonaniu szczepień przeciwko zakażeniom HPV oraz przeprowadzeniu edukacji zdrowotnej dotyczącej zapobiegania nowotworom szyjki macicy wygrał poznański podmiot wykonujący działalność leczniczą w tym zaktesie. 

W poniedziałek, 17 października, o godz. 17.00 w kolskim ratuszu odbędzie się spotkanie dla rodziców dziewczynek z rocznika 2004 oraz nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjalnych. Podczas tego spotkania będzie można uzyskać dodatkowe informacje na temat szczepionki przeciw HPV. Do zaszczepienia niezbędna jest zgoda rodziców. 

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Koło,   szczepionka HPV,   profilaktyka Koło,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Matko ciemnogrodzie!!! Telewizja już kilka razy emitowała program o szkodliwości tej szczepionki - poszperajcie w internecie zanim zaprowadzicie swoją córkę na to szczepienie. Ludzie, nie bądźcie królikami doświadczalnymi! Zrozumcie, że dla nich liczy się tylko kasa jaką dostają od firm farmaceutycznych! Nie dajcie roztrwaniać kasy samorządów na wspieranie działań szkodzącym naszym dzieciom!
Dodano: 13.10.2016 13:24    Przez: ~matka
Do tej pory nie są znane wyniki działania tej szczepionki, natomiast znane są powikłania. Problemy z krążeniem miesiączkowanie, problemy neurologiczne itp. Poczytajcie zanim skrzywdzicie swoje córki.
Dodano: 13.10.2016 23:47    Przez: ~Anna
Zanim skrzywdzicie swoje córki poczytajcie przed jakimi szczepami wirusa "chroni" owa szczepionką. Dwa nie ma póki co żadnej dokumentacji potwierdzającej działanie tej szczepionki, powikłania - zaburzenia w układzie neurologicznym i układzie krążenia, bezpłodność itp itd.... Poczytajcie i świadomie podejmijcie decyzję!
Dodano: 13.10.2016 23:57    Przez: ~Przerażona kobita
Poczytaj o tej szczepionce i dopiero bij brawo.
Dodano: 13.10.2016 12:21    Przez: ~Łowca absurdu

KOMENTARZE

Brawo super, tylko pozazdrościć takiego burmistrza!!!A Konin i okolice kiedy się obudzą??(co ja sie pytam, pewnie znowu nie ma kasy....)
Dodano: 13.10.2016 11:14    Przez: ~Nina
Poczytaj o tej szczepionce i dopiero bij brawo.
Dodano: 13.10.2016 12:21    Przez: ~Łowca absurdu
Poczytaj o tej szczepionce i nastepnie bij bravo.
Dodano: 13.10.2016 12:52    Przez: ~Łowca absurdu
Matko ciemnogrodzie!!! Telewizja już kilka razy emitowała program o szkodliwości tej szczepionki - poszperajcie w internecie zanim zaprowadzicie swoją córkę na to szczepienie. Ludzie, nie bądźcie królikami doświadczalnymi! Zrozumcie, że dla nich liczy się tylko kasa jaką dostają od firm farmaceutycznych! Nie dajcie roztrwaniać kasy samorządów na wspieranie działań szkodzącym naszym dzieciom!
Dodano: 13.10.2016 13:24    Przez: ~matka
No nareszcie. Już nawet w Afryce szczepią dziewczynki
Dodano: 13.10.2016 17:03    Przez: ~Beauty
Po tej szczepionce uszkodzone zostają jajniki
Dodano: 13.10.2016 22:23    Przez: ~farmaceuta
Do tej pory nie są znane wyniki działania tej szczepionki, natomiast znane są powikłania. Problemy z krążeniem miesiączkowanie, problemy neurologiczne itp. Poczytajcie zanim skrzywdzicie swoje córki.
Dodano: 13.10.2016 23:47    Przez: ~Anna
Zanim skrzywdzicie swoje córki poczytajcie przed jakimi szczepami wirusa "chroni" owa szczepionką. Dwa nie ma póki co żadnej dokumentacji potwierdzającej działanie tej szczepionki, powikłania - zaburzenia w układzie neurologicznym i układzie krążenia, bezpłodność itp itd.... Poczytajcie i świadomie podejmijcie decyzję!
Dodano: 13.10.2016 23:57    Przez: ~Przerażona kobita
Szczepienia przeciw HPV (wirusowi brodawczaka ludzkiego), które od 2017 roku będą w Polsce obowiązkowe dla wszystkich 12-letnich dziewczynek, są obecnie wycofywane z wielu krajów.Powodują bowiem groźne skutki uboczne, a ich skuteczność w zapobieganiu rakowi szyjki macicy wcale nie jest potwierdzona (niezależne badania zostaną ukończone dopiero w 2018 r., dotychczasowe dane pochodzą tylko od producenta tej szczepionki).Zwracamy się do Ciebie z prośbą o podpisanie petycji z żądaniem rezygnacji z wprowadzenia obowiązku szczepień przeciw HPV, przynajmniej do czasu, gdy ich skuteczność i bezpieczeństwo zostaną ocenione przez niezależnych badaczy. Zaprotestujmy przeciwko przymusowemu podawaniu dwunastoletnim dziewczynkom nieprzebadanych szczepionek, które prowadzą do groźnych dla zdrowia i życia powikłań.POPIERAM AKCJĘInstytut Ochrony Zdrowia Naturalnego
Dodano: 14.10.2016 23:53    Przez: ~xxx
Szczepionka Gardasil, w Polsce zarejestrowana jako Silgard, nazywana szumnie "szczepionką przeciwko rakowi szyjki macicy" chociaż w rzeczywistości mająca zapobiegać infekcjom tylko 4 typami wirusa brodawczaka ludzkiego HPV, jest nieskuteczna w zapobieganiu stanom przedrakowym i rakowi szyjki macicy u kobiet między 27 a 45 rokiem życia. Taką informację możemy od kwietnia 2011 roku przeczytać na na amerykańskiej stronie internetowej firmy Merck /MSD/, producenta szczepionki.
Dodano: 15.10.2016 14:51    Przez: ~strach