Dzisiaj jest niedziela 7 marca 2021, imieniny: Pawła, Tomasza, Felicyty WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18090) SPORT FORUM FIRMY (5587) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
1 / -2oC
Jutropogoda
2 / -3oC
Pojutrzepogoda
1 / -3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Głośny okrzyk po końcowym gwizdku, Górnik wreszcie ... (2)Pierwszy gol Tamburro, Szymczak bohaterką. GKS – M ... (0)

Konin. "Kabała: zrozumieć język Boga" na spotkaniu z przeszłością

Dodano: 18.10.2016 10:40

Leszek Kwiatkowski, „Kabała: zrozumieć język Boga”, czyli kolejne spotkanie w ramach cyklu „Konińskie spotkania z przeszłością”,

Fundacja Pełnym Głosem, Konińskie Wspomnienia i Akcja Konin, zapraszają 21 października na godz. 18.00 do Centrum Organizacji Pozarządowych, przy ul. 3 Maja 1-3, na spotkanie z Leszkiem Kwiatkowskim, hebraistą, tłumaczem literatury hebrajskiej, pracownikiem Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Leszek Kwiatkowski opowie o wielowymiarowości języka hebrajskiego i jego powiązaniach z religią, a w szczególności z Kabała. 

„Spotkania” są odpowiedzią na niszczenie w ostatnim czasie pozostałości po licznej do czasów wojny społeczności żydowskiej, która stanowiła wówczas około 30% mieszkańców Konina.

- Chcielibyśmy zaprosić koninian do comiesięcznych spotkań, podczas których będziemy przybliżać wiedzę na temat wielokulturowej historii miasta, gdzie obok siebie mieszkali Polacy i przedstawiciele innych narodowości, gdzie sąsiadowali ze sobą katolicy, ewangelicy, wyznawcy judaizmu i nieliczni prawosławni. Naszym celem jest pokazanie, jak ważną rolę odgrywały te społeczności i co wnosiły do atmosfery Konina, ale również zapoznanie z religią, tradycją i kulturą dawnych jego mieszkańców - zachęcają organizatorzy. autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:konińskie spotkania z przeszłością,   COP Konin,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Czytałem jakąś tajną relację,że przylecieli kosmici i chcieli kupić układ słoneczny,ale skierowano ich do Jerozolimy,gdzie ktoś pokazał im stary dokument,że żydzi już dawno odkupili układ słoneczny od jakiegoś Jahwe,czy kogoś.Ale nie wiem,czy to prawda.
Dodano: 18.10.2016 14:51    Przez: ~pyzaty chłopiec
Strach coś napisać pod tym newsem,bo wszystko kasują.Żyd tam siedzi,czy co? Ortodoksi,czy Chasydzi?
Dodano: 18.10.2016 16:05    Przez: ~Szema Israel,Adonai Elohim
A czytał ktoś książkę pod wdzięcznym tytułem,, Spisek Sekstyński'', tam jest bardzo dużo o kabalistach-a zwłaszcza o jednym. Imię jego ,,ABULAFIA'' myślę, że dobrze(gruntownie) wykształcone klechy wiedzą co mam na myśli.
Dodano: 18.10.2016 18:58    Przez: ~rokita
Kabała językiem Boga? A jednak Jezus nauczał w greckim (ówczesny angielski)...Również jak cytował Biblię, to cytował przekład grecki z III w.p.Chr. "Protestantyzm to pełna pychy pogarda wiary prostych ludzi".
Dodano: 19.10.2016 05:05    Przez: ~Jj
Jezus posługiwał się językiem aramejskim...
Dodano: 19.10.2016 10:53    Przez: ~kyllgrylll
Dzisiaj na bogu kariery nie zrobisz, malo kto wierzy w te bajki.
Dodano: 19.10.2016 07:13    Przez: ~Ania
niestety,lm to zydowski portal.
Dodano: 24.10.2016 23:26    Przez: ~jhwh
Gdzie,sa poprzednie wpisy.I to ma byc demokracja,wolnosc slowa,łamanie konstytucji.
Dodano: 25.10.2016 16:54    Przez: ~KOD
Patia Razem robi propagandę żydowska. Do jakiego Boga im bliżej ?
Dodano: 23.10.2017 20:10    Przez: ~pio

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.