Dzisiaj jest wtorek 11 grudnia 2018, imieniny: Damazego, Waldemara, Artura WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22082) SPORT FORUM FIRMY (5271) PRACA (55) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
2 / 0oC
Jutropogoda
2 / 0oC
Pojutrzepogoda
1 / -1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
"Grunt na medal" jest w Koninie. Terenem interesuj ... (34)Medyk Konin poznał rywala w ćwierćfinale Pucharu P ... (8)

Konin. Od Wieży Ciśnień do Poczty Polskiej. Dworzec PKP i sklepy

Dodano: 18.10.2016 13:49

Kiedy powstanie zintegrowane centrum handlowo – komunikacyjne w Koninie? Inwestor deklaruje, że jest w stanie wybudować dworzec PKP wraz z kompleksem handlowym w ciągu 12 miesięcy. Do 2018 roku.

W nowoczesnym obiekcie powstanie dworzec kolejowy (na miarę konińskich potrzeb) z poczekalnią dla podróżnych i kasami biletowymi, połączony z centrum handlowym, liczącym około 20 lokali handlowo - usługowych, o łącznej powierzchni najmu liczącej 5800 metrów kwadratowych. Przy obiekcie zostanie zlokalizowany też dworzec autobusowy. W projekcie, te części komunikacyjne są wyższe i w pełni oszklone. Przed centrum powstanie parking na ok. 200 miejsc.

Dworzec kolejowy zintegrowany z częścią handlową wybudowany zostanie we współpracy z PKP. Jeśli konińscy radni na grudniowej sesji przychylą się do zmian w planie zagospodarowania przestrzennego dla tego fragmentu miasta, to inwestor deklaruje, że w ciągu 12 miesięcy jest w stanie postawić wspomniany kompleks, aby oddać do użytku w 2018 roku.

Projekt kompleksu i jego rozmiar jest jednak ciągle w fazie dyskusji. Wizualizacja przyszłego dworca została zaprezentowana Radze Konsultacyjnej ds. Gospodarczych przy prezydencie Konina. Gremium zebrało się w siedzibie MPEC, gdzie niektórzy członkowie rady po raz pierwszy zobaczyli projekt centrum komunikacyjno – handlowego. Uczestnicy spotkania, na czele z prezydentem Konina, poprosili jednak o szerszą i bardziej szczegółową wizualizację. Chcieli bowiem zobaczyć jak obiekt będzie wkomponowany w teren kolejowy, od Wieży Ciśnień do Poczty Polskiej. Jak będzie wyglądał od strony torów, czy będzie zadaszony peron, jak będzie wyglądał z lotu ptaka w otoczeniu pozostałej infrastruktury. Co do powstania dworca w takiej formule (komunikacyjno - handlowej), większość raczej nie miała wątpliwości.

Dyskusja wokół obiektu będzie więc trwała dalej. Na pewno trafi na grudniową sesję Rady Miasta Konina, której decyzje będą kluczowe dla dalszego działania. O zaufanie do inwestora poprosił na posiedzeniu rady gospodarczej Jan Woźniak, prezes Aluminium Konin (huty), który zaapelował o niehamowanie działań, które jego zdaniem, przyczynią się do rozwoju tej części Konina.

Fot. Dekada 

 

 

 

  • Konin. Od Wieży Ciśnień do Poczty Polskiej. Dworzec i sklepy

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Gotowy , i za darmo,projekt dworca kolejowego w Koninie znajduje się w zbiorach projektów wykonanych przez studentów architektury z Konina studiujących na Politechnice Poznańskiej. Proponuję zainteresowanym władzom zainteresować się tym kierunkiem pozyskania propozycji architektonicznej. Projekt architektoniczny wykonany przez koninianina, to byłoby coś !.
Dodano: 18.10.2016 14:15    Przez: ~Henryk
Super, od blaszaka do ... blaszaka, bo dla mnie różnicy dużej nie ma. To wygląda jak market, nie jak dworzec. Coś jak w Poznaniu, czyli ogromna galeria, a w środku dworzec...Były już inne, naprawdę ładne wizualizacje i pomysły, ale i tak zanosi się, żedostaniemy typowo dziadowski pawilon handlowy. Takie same są w paru innych miastach i dobrze to nie wygląda... Dworzec ma być wizytówką miasta, zwłaszcza dla takiego miasta jak Konin, który leży na jednej z głównych linii międzynarodowych. Jeszcze ten szpecący szyld "Dekada", to będzie cieszyło nasze oczy przez następne 40 lat, chcecie tego? Bo ja nie.
Dodano: 18.10.2016 14:27    Przez: ~R
Chciałbym kiedyś użyć słów młodego Opanii po wyjściu z pociągu w Koninie (Statyści) - ale tu pięknie.
Dodano: 18.10.2016 15:41    Przez: ~un
Dworzec powinien posiadać swoją funkcję wynikającą z przeznaczenia. Patrzcie jakiego bohomaza chlebaka zafundował Grobelny w Poznaniu - chlebak i pseudo galeria z "przyczepionym małym gównem" nie przypominającym dworca.
Dodano: 18.10.2016 15:14    Przez: ~filozof
Trzeba mieć nieźle nasrane w główce żeby chcieć coś takiego w swoim mieście. Jedno straszydło już stoi, po co w to miejsce stawiać kolejne? Były inne projekty dworca, pojawiały się tu ostatnio i co? Nie pasują, bo to były koncepcje DWORCA, a nie GALERII HANDLOWEJ. Jak nie wiadomo o co chodzi... Dworzec to ma być dworzec, sklepów macie od groma. Zresztą powierzchnie handlowe też mogą być, ale gdzieś obok. Przecież ten projekt to paskudztwo.
Dodano: 18.10.2016 14:35    Przez: ~pfff

KOMENTARZE

brawo Jan Woźniak, normalny glos! zeby jakas akcja konin czy inne copy nie blokowaly jedynej mozliwej inwestycji, zanim PKP sie rozmysli. prosze nie niszczyc konina!
Dodano: 18.10.2016 14:05    Przez: ~normalny
Trzeba mieć nieźle nasrane w główce żeby chcieć coś takiego w swoim mieście. Jedno straszydło już stoi, po co w to miejsce stawiać kolejne? Były inne projekty dworca, pojawiały się tu ostatnio i co? Nie pasują, bo to były koncepcje DWORCA, a nie GALERII HANDLOWEJ. Jak nie wiadomo o co chodzi... Dworzec to ma być dworzec, sklepów macie od groma. Zresztą powierzchnie handlowe też mogą być, ale gdzieś obok. Przecież ten projekt to paskudztwo.
Dodano: 18.10.2016 14:35    Przez: ~pfff
Dworzec powinien posiadać swoją funkcję wynikającą z przeznaczenia. Patrzcie jakiego bohomaza chlebaka zafundował Grobelny w Poznaniu - chlebak i pseudo galeria z "przyczepionym małym gównem" nie przypominającym dworca.
Dodano: 18.10.2016 15:14    Przez: ~filozof
Kaplicę postawić! !!!!!
Dodano: 18.10.2016 16:18    Przez: ~mm
PKP sie tak łatwo nie rozmyśli ponieważ maja z tego super kase od inwestora, ktory sie z nimi podzieli kasa za tego loda.
Dodano: 18.10.2016 16:46    Przez: ~Zenek
brawo normalny!. A wracając do meritum , dawno się tak nie uśmiałem z komentujących hejterów jak dzisiaj. Kunińscy ludzie Sorosa przechodzą sami siebie :-D
Dodano: 19.10.2016 11:17    Przez: ~hahahahahaha
Gotowy , i za darmo,projekt dworca kolejowego w Koninie znajduje się w zbiorach projektów wykonanych przez studentów architektury z Konina studiujących na Politechnice Poznańskiej. Proponuję zainteresowanym władzom zainteresować się tym kierunkiem pozyskania propozycji architektonicznej. Projekt architektoniczny wykonany przez koninianina, to byłoby coś !.
Dodano: 18.10.2016 14:15    Przez: ~Henryk
A co to za proponowanie nepotyzmu? Przetarg Panie Henryku a nie żaden koninianin
Dodano: 18.10.2016 14:30    Przez: ~koninianin
Niedorzeczności piszecie. Projekt dworca to inwestycja PKP i Dekady. I to te spółki go finansują, na terenie PKP. Jak sobie wyobrażacie zmuszanie inwestora do skorzystania z projektu studentów czy innych architektów. Dziś dworce, jako pustostany nie mają prawa bytu. Muszą się finansować, bo PKP nie będzie do nich dopłacać. Kolej nie wyłoży też kasy na ich remonty, stąd partner komercyjny. Dekada, to spółka budująca przestrzenie handlowe. Nie oczekujcie, że wybuduje coś innego niż ciąg sklepów i to tak, żeby zmieścić się w zaplanowanym budżecie. Oczywiście zawsze można pozostać przy "pięknym" obecnym dworcu. A PKP i Dekada zrobią swój projekt w innym, bardziej przychylnym mieście. Innej alternatywy nie ma.
Dodano: 18.10.2016 14:48    Przez: ~kolejorz
I do tego drewniane pachołki wykonane przez tzw. konińskiego strażnika,znaczy architekta hehe heniutka z Zatorza
Dodano: 18.10.2016 15:56    Przez: ~Wizjoner akcji Qunin
Projekt jest za darmo, gdzie tutaj nepotyzm - nie rozumiem. To raczej ukłon w stronę rodzinnego miasta kolego.
Dodano: 18.10.2016 19:37    Przez: ~Henryk
nie ważne co wybudują będzie lepsze od obecnego budynku, mocno zaniedbanego i przypominającego stare, niekoniecznie, dobre czasy.
Dodano: 18.10.2016 14:20    Przez: ~Radosław
Będzie lepszy... No tak, nieważne co, ważne żeby było, nie? A potem za kilkanaście lat znów będzie płacz. Dworzec to ma być wizytówka miasta, ma się wyróżniać i przyciągać wzrok! Teraz pobudują jakieś szablonowe, komercyjne gówienko i będzie to "upiększało" nasze miasto przez kolejne DEKADy. Także tylko cieszyć się i radować!
Dodano: 18.10.2016 14:31    Przez: ~precz z głupotą
Dokładnie. Miasto malkontentów. Wszystko będzie lepsze od obsikanych budynków, które tam teraz stoją. A z tego co wiadomo Dekada zainstaluje w tym ciągu na pewno Empik i Hebe. Dotychczas pierwszy jest tylko w Starym Mieście, a drugiego nie ma wcale.
Dodano: 18.10.2016 15:02    Przez: ~niemalkontent
Wow. Empik. No szał normalnie... O rozwoju miasta świadczy przecież ilość Empików na jego terenie... Już pominę to, że ta sieć była modna 10 lat temu, teraz ludzi chodzą tam tylko pooglądać towar, a potem zamówić go przez internet.
Dodano: 18.10.2016 15:45    Przez: ~R
a gdzie w Koninie masz Empik? nie ma jeszcze takiego sklepu w Koninie, a żeby zrobić w empiku zakupy trzeba jechać do innej gminy
Dodano: 19.10.2016 17:03    Przez: ~????
wpiszcie w wyszukiwarkę GALERIADEKADA. Zobaczcie na ich stronie zdjęcia z Myślenic, Olsztyna. Parterowy budynek, zawalony szyldami coś jak ulica Chopina. Wstyd dla miasta. Przyjezdnego PKP do Konina przywitają setki reklam Rossmann, Apteka Srim, Pepco, CCC - to m.in. stali najemcy w tej szopie! Brawo Nowicki. Wstyd na całą Polskę! U Nas wybudują "jamnika" od wieży ciśnień do poczty, szyldów na kilometr i wstydu na kilometr.
Dodano: 20.10.2016 10:10    Przez: ~lo
Super, od blaszaka do ... blaszaka, bo dla mnie różnicy dużej nie ma. To wygląda jak market, nie jak dworzec. Coś jak w Poznaniu, czyli ogromna galeria, a w środku dworzec...Były już inne, naprawdę ładne wizualizacje i pomysły, ale i tak zanosi się, żedostaniemy typowo dziadowski pawilon handlowy. Takie same są w paru innych miastach i dobrze to nie wygląda... Dworzec ma być wizytówką miasta, zwłaszcza dla takiego miasta jak Konin, który leży na jednej z głównych linii międzynarodowych. Jeszcze ten szpecący szyld "Dekada", to będzie cieszyło nasze oczy przez następne 40 lat, chcecie tego? Bo ja nie.
Dodano: 18.10.2016 14:27    Przez: ~R
centrum handlowe będzie przynajmniej zarabialo na siebie i na dworzec, wynajem pomieszczen itd..dworzec wizytówką miasta— dobre haha
Dodano: 19.10.2016 18:53    Przez: ~r2
Obiekt PKP idealnie się wpasuje w krajobraz Konina i dorówna blaszanemu bazarowi od strony Zatorza czy bazarowi głównemu Konina. Jest też decyzja, że parkingi będą płatne.Poznań proszę Państwa ma dworzec-centrum handlowe wybrane najgorszym dworcem Europy! oraz tytułem MakaBryły. Dosłownie dziś otwiera się największe centrum handlowe wielkopolski: Posnania, koło ronda Rataje, z 3km od PKP; na terenie wielkości osiedla Zatorze i Prezydent Jaśkowiak zbojkotował otwarcie gdyż uznaję, że centrum handlowe nie zasługuje na takie miejsce i jest niezgodne ze standardami planowania współczesnego miasta.Jak już kiedyś pisałem: żaden Czech czy Słowak o Niemcu nie wspomnę nie dał by sobie wybudować takiego blaszaka jak Konin i w takim miejscu! Hańba, za 10 lat będzie wstyd. Wstyd będzie też na otwarciu bo widziałem na żywo dworzec Dekady! Dorównuje on marketowi na uboczu w Turku czy Kole!
Dodano: 19.10.2016 22:11    Przez: ~lo
Dworce należą do PKP ktore nie zamierza finansowac takiego przedsięwzięcia wiec jak na dzień dzisiejszy to taki projekt to czysta abstrakcja. Co n
Dodano: 18.10.2016 14:34    Przez: ~Luk
hmmm... a w sumie po co to?
Dodano: 18.10.2016 14:35    Przez: ~pawelllll
A jak miasto i inwestor odnosi się do niedawno zerwanych przez PKP umów z deweloperami budującymi galerie handlowe? Jest szansa na dotacje unijne, PKP będzie dzięki nim mogło budować/remontować dworce samodzielnie, a nie czekać aż łaskawy pan deweloper pozwoli im otworzyć jedną kasę dla dworca wokół 2 tyś. m2 powierzchni handlowej. Konin jak zawsze w tyle, PKP już przełknęło deweloperów i pokapowało się że robią ich w balona, to władze miasta zapraszają i 'dają szansę' handlowcowi. Brawo.
Dodano: 18.10.2016 14:37    Przez: ~J.
przeca nie będzie ciepła w mieście i pociągi nie będą jeździły ... jest cos bardziej debilnego jeszcze do przekazania mieszkańcom ?
Dodano: 18.10.2016 14:38    Przez: ~Alojzy Chrobot
Ten parking przed samym wejściem to nietrafiony pomysł... W całej Europie trend jest zupełnie odwrotny. Oddajmy centra miast ludziom!
Dodano: 18.10.2016 14:40    Przez: ~mn
Parking oczywiście płatny.
Dodano: 19.10.2016 08:10    Przez: ~hfhfh
SUPER !!!!! będzie ładnie. Huraaaaa.(a wy tylko narzekacie)
Dodano: 18.10.2016 14:43    Przez: ~III osiedle ....
Statystyczego polaka ciężko zadowolić, to fakt. Czego by nie zrobili, to i tak źle. Dla większości Koninian centra handlowe to główna forma spędzania czasu wolnego, więc jest szansa, że centrum handlowe się przyjmie, a co za tym idzie powstanie parę nowych miejsc pracy (na jakich zasadach zatrudnienia to juz inna sprawa, oby nie na takich jak we wspomnianym EMPIKU, który według mnie jest hańbą całej sieci jeżeli chodzi o traktowanie pracowników przez szanowną Panią Dyrektor). Nadal myslę, że lepsze to niż nic.
Dodano: 19.10.2016 12:06    Przez: ~-em
solidarność uważa, że niedziele i święta zwłaszcza te kościelne- powinny być wolne. z jakich względów- dla kościoła i rodziny, to tak- jak by karpie upraszały się o przyspieszenie świąt bożego narodzenia. nie wiem, czy śmiać się- czy już płakać.
Dodano: 19.10.2016 17:47    Przez: ~rokita
1 z 7
1234567>>