Dzisiaj jest niedziela 20 października 2019, imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18498) SPORT FORUM FIRMY (5384) PRACA (45) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 14oC
Jutropogoda
18 / 14oC
Pojutrzepogoda
17 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Kolejna wtopa Górnika Konin. Fatalna seria u siebi ... (0)Konin. Zlot MIG-iem po raz czwarty. Grali dla Mich ... (0)

Słupca. Z Budżetu Obywatelskiego wybudują sobie tor rowerowy

Dodano: 21.10.2016 16:56
Źródło: LM.pl

Mieszkańcy Słupcy wybrali! Z puli Budżetu Obywatelskiego zbudowany zostanie tor rowerowy.

Swoje pomysły słupczanie mogli zgłaszać do końca wakacji. Każdy z nich musiał się zmieścić w 120 tys. zł. Taką kwotę na Budżet Obywatelski przeznaczył samorząd. Po weryfikacji projektów, wybrano pięć i na nie można było oddać swój głos.

Głosowanie trwało od 21 września do 19 października. Wzięło w nim udział niespełna 3 tysiące osób, z tego tylko 48 osób wybrało drogę elektroniczną. Pozostałe zdecydowały się uczestniczyć w tradycyjnym głosowaniu, przy urnie. Z 2914 wszystkich oddanych głosów, ważnych było 2734 głosów.

Z tego aż 1335 osób zakreśliło budowę toru rowerowego.

- Pumptrack cieszy się coraz większym zainteresowaniem w naszym kraju. Jazda po nim może odbywać się wyłącznie dzięki balansowi i skoordynowanym ruchom ciała użytkownika. Przeznaczony jest zarówno dla profesjonalistów, pasjonatów jak i całych rodzin. Jest to obiekt stanowiący idealne połączenie bezpiecznej zabawy i jazdy na rowerze. Dzięki utwardzonej nawierzchni można pokonywać go także na deskorolce, hulajnodze, czy rolkach – opisywał projekt jego autor.

Orientacyjny koszt budowy toru rowerowego, który w 2017 roku ma powstać przy ul. Gajowej w Słupcy to 120 tys. zł. Wśród projektów, które nie zdobyły uznania słupczan znalazły się: remont i modernizacja chodników przy ul. Sukienniczej, łazienka wyremontowana – buzia roześmiana (remont w SP nr 3), rozwój infrastruktury sportowej na terenie Słupcy, tj. zakup trybun dla widowni i uzupełnienie piasku na boisku do siatkówki plażowej, powstanie boiska do gry w bule, stworzenie zewnętrznych stolików do gry w szachy oraz wykonanie ogrodzenia i położenie w niezbędnych miejscach kostki brukowej (teren przyległy do hali MOSIR w Słupcy), projekt „Bezpieczne Jezioro”, który zakłada położenie kostki brukowej, pływający pomost i montaż lamp solarnych (przestrzeń między wałem, a ul. Róża).  

fot. miasto.slupca.pl

  • Słupca. Z Budżetu Obywatelskiego wybudują sobie tor rowerowy

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

a już myślałem że tor Motocyklowy :-/ szkoda
Dodano: 21.10.2016 19:46    Przez: ~oj
Fajnie.
Dodano: 22.10.2016 10:16    Przez: ~Inwestycjami typu położenie ...
Z Słupcy ludzie nie hejtują budżetu obywatelskiego jak ci z konina
Dodano: 22.10.2016 14:03    Przez: ~Brawo
A w kumiowie wodopoje na scieki z oczyszczalnie
Dodano: 22.10.2016 14:09    Przez: ~Ryzy hyzy

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.