Dzisiaj jest poniedziałek 17 lutego 2020, imieniny: Donata, Łukasza, Zbigniewa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20579) SPORT FORUM FIRMY (5462) PRACA (54) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
9 / 6oC
Jutropogoda
6 / 3oC
Pojutrzepogoda
4 / 2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Bank Żywności w Koninie z "Ekomisją". Jak ogranicz ... (0)Lekkoatletyci Skoczka na mistrzostwach Polski. Brą ... (0)

Stare Miasto. Gmina otrzymała medal za tereny inwestycyjne 

Dodano: 24.10.2016 07:05

Gmina Stare Miasto w gronie laureatów VII edycji ogólnopolskiego konkursu "Grunt na medal", promującego tereny kompleksowo przygotowane pod inwestycje produkcyjne.

Znalazła się w gronie 16 laureatów – zwycięzców poszczególnych województw, w których wyłoniono najlepszy niezabudowany teren inwestycyjny. Konkurs jest organizowany przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych, we współpracy z marszałkami województw oraz regionalnymi centami obsługi inwestora. Patronami konkursu są: Minister Rozwoju Mateusz Morawiecki oraz Związek Województw Rzeczypospolitej Polskiej. Celem konkursu jest wyłonienie i promocja najlepszych terenów pod inwestycje przemysłowe o powierzchni 2 ha i większych, a w dalszej kolejności przyczynienie się do zwiększonego napływu inwestycji zagranicznych do Polski.

W dotychczasowych edycjach konkursu w sumie udział wzięły 1323 gminy, które łącznie przesłały 2016 ofert lokalizacyjnych. Warto dodać, że gmina Stare Miasto w każdej edycji była w ścisłej czołówce. Do konkursu w VII edycji przystąpiły 142 gminy, które nadesłały 179 ofert terenów inwestycyjnych. Najwięcej ofert nadesłano z województw: wielkopolskiego, śląskiego i łódzkiego.

Gmina Stare Miasto do konkursu zgłosiła 2 grunty. Zwycięski okazał się teren o powierzchni 3,07 ha położony w Barczygłowie. Wójt Ryszard Nawrocki podczas gali podkreślił, że  udział w konkursie, dzięki któremu możemy wzmocnić własne kompetencje, traktujemy jako element budowania profesjonalnej oferty inwestycyjnej – jednego z kluczowych elementów strategii pozyskania inwestora. 

Gmina Stare Miasto będąc laureatem konkursu, będzie promowana jako najlepsze miejsce lokalizacji dla inwestycji produkcyjnych, a jej działki będą rekomendowane w pierwszej kolejności inwestorom zagranicznym. 

Zdjęcia: Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych 

 

  • Stare Miasto. Gmina ma tereny inwestycyjne na medal

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:grunt na medal,   tereny inwestycyjne,   tereny Stare Miasto,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

A co z tą Kopalnia Rumin? Na wizji w programie telewizyjnym kiedy mieszkańcy Gminy Stare Miasto protestowali przeciw powstaniu Kopalni w Ruminie przedstawiciele Urzędu Gminy Stare Miasto mówili ze Inwestor rozważa odstąpienie od inwestycji a ostatnio pisało w gazecie i słychać w radiu ze prawdopodobnie powstanie owa Kopalnia że Inwestor nie wycofał się z inwestycji i owa Kopalnia powstanie?
Dodano: 24.10.2016 11:31    Przez: ~miejscowi
BRAWO, zwłaszcza za kopalnię piasku!
Dodano: 24.10.2016 08:08    Przez: ~marco

KOMENTARZE

BRAWO, zwłaszcza za kopalnię piasku!
Dodano: 24.10.2016 08:08    Przez: ~marco
Skoro maja tak dobre tereny; bezpośrednio przy A2, połączone z centrum Konina niemal w całości trasą szybkiego ruchu. To może komuchy Miasta Konin i Stare Miasto dojdziecie do wniosku by nie konkurować tylko promować 1 miejsce na inwestycje dla Konina i okolic? Pieniądze zaś wydawane na konkurencyjne tereny w Malińcu będące w szczerym polu a co gorsza z dojazdem przez pół miasta wydajcie na dojazd od ronda do rampy kolejowej. Aaaa teren sprzedany, dojścia do kolei nie ma, Wy zaś wolicie wydawać pod stołem u siebie. W końcu trzeba teraz w Malincu jeszcze postawić halę inwestoriwi za darmo bo nikt tu nie przyjdzie jak A2 z A1 krzyżuje się pod Łodzią a taki Konin to czapką nakrywa Kutno i Września z inwestycjami! Tyle lat straconych!
Dodano: 24.10.2016 09:01    Przez: ~tyle lat straconych
No co zrobisz, nic nie zrobisz.
Dodano: 24.10.2016 09:33    Przez: ~Wszyscy do URN
Wrzesnii taki Konin moze teraz opony przy nowych VW nablyszczac !
Dodano: 24.10.2016 18:33    Przez: ~ola
Jak narazie nie widać po wyglądzie całego Starego Miasta aby tak dobrze tu zarz adzano. Może tereny inwestycyjne to najważniejsze dla tych okolic , ale mieszkańcy też spodziewają się polepszenia warunków w Starym Mieście . Ani nie ma żadnych zieleńców i kwietników ( byle zadbanych a nie zarośniętych chwastami ) , ani porządnego chodnika na najprzyjemniejszej ulicy Szkolnej , nawet przed szkołą ulica niemiłosiernie połatana i krzywa. Jak słyszę o tych medalach i odznaczeniach , to zastanawiam się czy przedsiębiorca mający sukcesy w biznesie a w swoim domu brak podstawowej dbałości o czystość i estetykę powinien się szczycić swoimi osiągnięciami . A gdzie chociażby architekci krajobrazu i służby porządkowe i dążenie do dbałości o coraz piękniejsze nasze miejsca zamieszkania , czy może w gminie takie sprawy są nieważne ?
Dodano: 24.10.2016 11:18    Przez: ~GaJa
Takie plebiscyty i odznaczenia mają czasem to do siebie, że żeby wziąć w nich udział trzeba zapłacić "wpisowe" więc i o zwycięstwo łatwiej, bo nie wszyscy biorą udział.Co do szkolnej to faktycznie - chociaż do tego betonowego płotu chodnik by się przydał. Ruch duży, dzieci idą do szkoły, a na ulicy stoi woda (bo nie założyli kanalizy deszczowej).
Dodano: 24.10.2016 12:29    Przez: ~Kormoran
A co z tą Kopalnia Rumin? Na wizji w programie telewizyjnym kiedy mieszkańcy Gminy Stare Miasto protestowali przeciw powstaniu Kopalni w Ruminie przedstawiciele Urzędu Gminy Stare Miasto mówili ze Inwestor rozważa odstąpienie od inwestycji a ostatnio pisało w gazecie i słychać w radiu ze prawdopodobnie powstanie owa Kopalnia że Inwestor nie wycofał się z inwestycji i owa Kopalnia powstanie?
Dodano: 24.10.2016 11:31    Przez: ~miejscowi
Inwestor stary cwaniak-puścić bajer, wyciszyć temat, motłoch to kupi, i zrobi się swoje.
Dodano: 24.10.2016 16:29    Przez: ~b-en
Ludzie kopalnia piasku byla, jest i bedzie. Wojna toczy sie o sortownie
Dodano: 25.10.2016 05:35    Przez: ~Em
właśnie widać jakie to inwestycje....przyjdzie kopalnia i zaora tereny inwestycyjne
Dodano: 24.10.2016 16:04    Przez: ~kdm
dariusz przydupas
Dodano: 24.10.2016 19:45    Przez: ~blee
Brawo zwłaszcza za planowane zniszczenie ludziom ich dorobku życia i zdrowia... Jak tam wejdą odpowiednie służby to nawet im te medale nie pomogą.
Dodano: 24.10.2016 21:42    Przez: ~Rumin
A w Koninie pewikowy dziadek i nic sie nie dzieje. Brawo wyborcy !!!
Dodano: 24.10.2016 22:23    Przez: ~Pwik
Odwołać osobę która jest obecnie Dyrektorem Biblioteki w Starym Mieście czyli pana Matusiaka którego to Wójt Gminy Stare Miasto pan Nawrocki zrobił Dyrektorem Biblioteki Publicznej w Starym Miescie w Kwietniu 2016 roku. Czyli na kluczowym Stanowisku w Gminie Wójt Gminy Stare Miasto obsadził osobą nie mieszkającą w Gminie Stare Miasto. Ponadto pan Matusiak nie był nawet Kierownikiem żadnego Referatu czy Jednostki Podległej a został od razy Dyrektorem.
Dodano: 24.10.2016 23:37    Przez: ~mieszkańcy
Ładne, piękne zdjęcia i bale stale tylko! A jak biedny idzie i o coś prosi to już tak na zbycie tylko albo na odczepne dostanie jakis ochłap. Ile zarabia Wójt Gminy Stare Miasto z 14 000 zł? lub coś koło tego razem biorąc wszystko i tak to można żyć, nie licząc innych dochodów jeśli są z działalności prywatnej. Szarego biednego człowieka to Wójt widzi ale na wybory tylko aby poszedł i na niego zagłosować najlepiej.
Dodano: 25.10.2016 12:25    Przez: ~biedni_mieszkańcy_Giminy
1 z 2
12>>

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.