Dzisiaj jest poniedziałek 26 sierpnia 2019, imieniny: Marii, Natalii, Sandry WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18878) SPORT FORUM FIRMY (5346) PRACA (61) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
21 / 20oC
Jutropogoda
28 / 22oC
Pojutrzepogoda
29 / 22oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Przełamanie Majera, wygrana Górnika! Trzy czerwone ... (0)Medyk wciąż liderem, choć z AZS Wrocław nieźle się ... (0)

Gimnazjaliści odpowiedzą za pobicie 14-latka w szkolnej toalecie

Dodano: 26.10.2016 15:34
Źródło: LM.pl

Kuratorium Oświaty i policja badają sprawę pobicia ucznia w Gimnazjum nr 6 w Koninie. Nastolatek walczy o życie w szpitalu.

Do dramatycznych scen doszło w miniony poniedziałek. Trzej 15-latkowie podczas tak zwanej długiej przerwy pojawili się w szkolnej toalecie. Jeden z nich dotkliwie pobił o rok młodszego kolegę, a pozostali mieli się temu przyglądać. To miał być odwet za to co wydarzyło się podczas turnieju piłkarskiego, który odbył się w szkole kilka dni wcześniej.

- Jak grał z dziewczynami to robił wślizgi i grał z nimi jak z chłopakami. Nie oszczędzał ich i za to podobno dostał – opowiadają Hubert i Bartek z Gimnazjum nr 6. - Takie sytuacje trzeba wyjaśniać z nauczycielami, żeby nauczyli nas co robić. Mamy nadzieję, że więcej takie rzeczy w szkole się nie wydarzą, żeby nikomu więcej się już krzywda nie stała - dodają. 

Pobity 14-latek zgłosił się do pedagoga. Ten, wezwał rodziców. Dyrekcja szkoły następnego dnia rano dowiedziała się, że uczeń drugiej klasy jest w ciężkim stanie. Okazało się, że chłopak miał krwiaka i przeszedł trepanację czaszki. Później konieczna była kolejna operacja. Obecnie w śpiączce farmakologicznej przebywa na oddziale anestezjologii i intensywnej terapii. Lekarze oceniają jego stan jako krytyczny.

Dyrekcja Gimnazjum nr 6 podjęła działania wyjaśniające całą sytuację. W szkole pojawili się dziś również przedstawiciele kuratorium.

- Mamy specjalną komisję, która będzie badała szczegółowo to zajście i dopiero podejmiemy decyzje co do uczniów, którzy brali udział w bójce – mówi Ludmiła Woźniak, dyrektor Gimnazjum nr 6 w Koninie. - Wcześniej nie było problemu z tymi uczniami – dodaje.

Tym co wydarzyło się w szkole interesują się również władze miasta.

- Naganne jest to, że uczniowie między sobą wyjaśniają spór przez użycie siły wobec rówieśnika. Jak dowiedziałem się od Pani dyrektor, Rada Pedagogiczna nie zawiesiła tych uczniów, ale nie uczestniczą oni w zajęciach. Wspólnie z niewielką grupą (pozostała część klasy wyjechała na zawody sportowe – od red.) biorą udział w warsztatach dotyczących tej sytuacji, która miała miejsce – mówi wiceprezydent Sławomir Lorek.

Sprawę bada też konińska policja. Za swoje zachowanie gimnazjaliści odpowiedzą przed sądem dla nieletnich.  

  • Gimnazjaliści odpowiedzą za pobicie 14-latka w szkolnej toalecie

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Nawet karetki nie wezwali tylko pozbyć się kłopotu i dać rodzicom.
Dodano: 26.10.2016 16:01    Przez: ~julka
opublikować nazwiska tych kryminalistów
Dodano: 26.10.2016 16:03    Przez: ~julka
Dyrektorzy,nauczyciele i pedagodzy czas się obudzić,czas zacząć solidnie zajmować się swoimi obowiązkami i sprawdzać toalety szkolne ,czas wziąć odpowiedzialność za swoją pracę. To szkoła statutowo ma obowiązek zapewnić naszym pociechom pełne bezpieczeństwo !
Dodano: 26.10.2016 16:04    Przez: ~rodzice
W czasie przerwy w toalecie,gdzie nauczyciel dyżurny.
Dodano: 26.10.2016 16:00    Przez: ~olo
ta szkola to czysta patologia zawsze tam dochodzilo do bojek miedzy nastoletnimi pseudo gangsterami z winkla i trzeciego...
Dodano: 26.10.2016 16:01    Przez: ~huehue

KOMENTARZE

W czasie przerwy w toalecie,gdzie nauczyciel dyżurny.
Dodano: 26.10.2016 16:00    Przez: ~olo
Niestety za wolą rodziców nauczyciel ma do toalety nie wchodzić więc nie podkręcaj
Dodano: 26.10.2016 16:04    Przez: ~Rodzic
skoro odpowiedzialni nauczyciele dyżurni zgodzili się na to żeby nie wchodzić do toalety to mam nadzieje ze w tej szkole drzwi frontowych do tych toalet nie ma istnieją tylko do kabin jako jedyna forma zabezpieczania przed tym co się dziej w toalecie
Dodano: 26.10.2016 16:47    Przez: ~kryspin
Nie wolno dawać klapsa,nie wolno stresować,jednym słowem,, Rubta co chceta "i potem są skutki.
Dodano: 26.10.2016 18:29    Przez: ~dyscyplina
Gdyby ojciec wychował go jak faceta to potrafiłby się bronić. Chciał wychować penera konfidenta w rurkach to ma.
Dodano: 27.10.2016 06:02    Przez: ~Nowickie
Wybrali prezydenta szkolonego przez ZSRR a teraz się dziwią... ehhh :P
Dodano: 27.10.2016 06:05    Przez: ~NOWUkomuna
Zbiezmy się wszyscy razem i pomóżmy jakoś rodzicom chłopca
Dodano: 27.10.2016 07:16    Przez: ~Jola
avatar Lewackie wychowanie daje efekty, przez lata rządów w meście czerwonych z różowymi a co a co za tym idzie doboru do nauczycieli w szkołach daje takie efekty.Nie a Boga czyli nie ma kary ani winy.Do tego jeszcze tzw.czarne protesty a w istocie domaganie się zabijania najsabszych ,niepełnosprawnych dzieci.Wielu nauczycieli tę ideologię śmierci poparło ,jeżeli do tego dodamy pogoń za pieniądzem, narkotyki niedojrzałość rodziców to tragedia gotowa.
Dodano: 27.10.2016 09:01    Przez: Tomasz Kobrzycki
Około 13 przed sądem na Zatorzu będzie można zobaczyć tych kryminalistów.Zróbmy pikietę ,wesprzyjmy rodziców chłopca.
Dodano: 27.10.2016 09:57    Przez: ~ed
DOKŁADNIE NIC NIE REAGUJĄ WOLĄ SOBIE SIEDZIEĆ I POPIJAĆ KAWKĘ.
Dodano: 27.10.2016 16:51    Przez: ~ARTUR
Panie Kobrzycki proponuję sobie łeb zbadać ...
Dodano: 29.10.2016 08:28    Przez: ~...
nauczyciel dyżurny monitorował korytarz
Dodano: 29.10.2016 09:24    Przez: ~nie bądź za mądry
ta szkola to czysta patologia zawsze tam dochodzilo do bojek miedzy nastoletnimi pseudo gangsterami z winkla i trzeciego...
Dodano: 26.10.2016 16:01    Przez: ~huehue
Tak jak i w innych szkołach;)
Dodano: 26.10.2016 16:19    Przez: ~Fgjvujvftun
Nawet karetki nie wezwali tylko pozbyć się kłopotu i dać rodzicom.
Dodano: 26.10.2016 16:01    Przez: ~julka
Co rusz to inne wiadomosci,w jednych,ze wezwali,a w drugim,ze rodzice zawiezli.Czytam i nic nie wiem,ale wiem to,ze sprawcy powinni byc SUROWO ukarani!
Dodano: 27.10.2016 07:26    Przez: ~Czytelnik
klasy sportowe .... i wszytko jasne...
Dodano: 26.10.2016 16:01    Przez: ~kiki
Co ma klasa sportowa do tego typu bójek? Bo nie rozumiem... można być sportowcem z kulturą.
Dodano: 26.10.2016 16:41    Przez: ~uczennica
Sama uczęszczam do tej szkoły i twierdzę, że to co się tam stało to po prostu patologia.Jest to normalne gimnazjum w którym, jak w każdym zdarzają się bójki sprowokowane przez niedojrzałych uczniów.
Dodano: 26.10.2016 17:21    Przez: ~...
ZOMO I wąskie drzwi i kult...a będzie celu
Dodano: 26.10.2016 18:18    Przez: ~tak tak
co to się ostatnio w tej Polsce dzieje — ludziom zaczyna brakować ZOMO, POLICJI i tego wszystkiego co dawniej było takie niedobre. Ale co by nie powiedzieć, jak dobrze funkcjonowały te organizacje to przynajmniej był porządek i nikt nie bał się wyjść na wieczór na spacer, w szkołach był spokój i trwała nauka.
Dodano: 27.10.2016 11:53    Przez: ~jakoś tak
W klasie sportowej są same silne charaktery. Zawsze ktoś kto grał w piłkę się dobrze bił... A ten słaby charakter zawsze w takiej grupie będzie ponizane i wyśmiewany tak zawsze było w każdej grupie gdzie jest rywalizacja.. Tam musisz walczyć o wszystko pozycje w klubie, na boisku, w szatni, w grupie społecznej, ciuchy zawsze najlepsze orginalne, buty do grania najlepsze, wakacje najlepsze, telefon najlepszy, i tak samo jest czy wyżej w Barcelonie że auto najlepsze co miesiąc nowe czy u dzieci. Jedno jest pewne jak sobie nie dasz rady to będziesz kozłem ofiarnym.
Dodano: 27.10.2016 12:15    Przez: ~AVE
można, ale nie w kuninie, to sportowcy kurnika
Dodano: 29.10.2016 08:30    Przez: ~kurnik kunin
Gdzie jesteś pedagog Jurek?? Lubił postraszyc wariat.....
Dodano: 26.10.2016 16:02    Przez: ~Jurek ogórek
"jurek ogórek" sam jesteś wariat i cała pozostała 17 lajkujących,dziwić się później,że dochodzi do takich incydentów...
Dodano: 26.10.2016 20:20    Przez: ~blaza
juras to by tam FBI wzywał już
Dodano: 26.10.2016 23:58    Przez: ~cz
opublikować nazwiska tych kryminalistów
Dodano: 26.10.2016 16:03    Przez: ~julka
Julka masz sluszna racje. Popiram Cie opublikowac nazwiska i zdjecia tych bandytow. Ten procefer to poczatek ich przestepczej dzialalnosci a pozniej zaczna sie napady rozboje i morderstwa. Licze na surowy wyrok ku przestrodze innym.
Dodano: 26.10.2016 16:37    Przez: ~AntyPO
Przecież za stan krytyczny tego pobitego ,mają poprawczak załatwiony ;)
Dodano: 26.10.2016 20:34    Przez: ~Wojskowy
I pokazać twarze!
Dodano: 26.10.2016 21:36    Przez: ~d
Podać nazwiska zdjęcia tych bandytów i adresy
Dodano: 26.10.2016 21:47    Przez: ~bezpieczny koninianin
Jak teraz wszyscy idą rok po roku do następnej klasy to tak jest jak by było tak że w każdej klasie 20% zostaje na drugi rok to od razu by było inaczej czy to za nauke czy zachowanie...
Dodano: 27.10.2016 12:18    Przez: ~ave
Po co udostepniac ich zdj i nazwiska nw po co wam to wiedziec oni tez jakos musza sie czuc ze Kazdy na nich tak najezdza
Dodano: 27.10.2016 12:40    Przez: ~.
Dyrektorzy,nauczyciele i pedagodzy czas się obudzić,czas zacząć solidnie zajmować się swoimi obowiązkami i sprawdzać toalety szkolne ,czas wziąć odpowiedzialność za swoją pracę. To szkoła statutowo ma obowiązek zapewnić naszym pociechom pełne bezpieczeństwo !
Dodano: 26.10.2016 16:04    Przez: ~rodzice
Drogi autorze. Zachowanie dzieci to pochodna wychowania wyniesionego z domu. Szukanie winy wszędzie tylko nie u siebie/swoich dzieci doprowadza właśnie do takich sytuacji. Dzieci z "dobrych" domów często są o wiele gorsi niż dzieci z rzekomych patologii. A jako potwierdzenie ze to Ty i Ty rodzicu drogi jesteś winny tej tragedii bo tak wychowales swoje dziecko niech będzie fala hejtu którą ten komentarz zaleje. I nie nie jestem nauczycielem ale brat jest tyle ze w liceum i poziom i kultura dzieci jest obecnie żenująca bo wszystkiemu winny nauczyciel ale wiesz co rodzicu drogi - on za Ciebie dziecka nie wychowa..
Dodano: 26.10.2016 19:30    Przez: ~...
Kochani Rodzice, a może czas zacząć wychowywać w domu! zacząć rozmawiać z własnymi dziećmi a nie pozwolić gapić się im cały dzień w komputer. Wartości wynosi się z domu!! To my jesteśmy pierwszym i najważniejszym przykładem dla naszych dzieci!!
Dodano: 26.10.2016 21:09    Przez: ~Rodzice
Widać ,że nie zdajesz sobie sprawy z tego co mówisz nauczyciel nie jest alfą i omegą żeby wszystko zobaczyć może w tej chwili był w drugiej części korytarza ? NIe zganiajmy winy na nauczycieli.
Dodano: 26.10.2016 21:18    Przez: ~xyz
W pierwszej kolejności to niech się rodzice wezmą za wychowywanie dzieci a nie bezstresowe wychowywanie latają po nocach drom się a rodzice co robią kto ich tak wychował na bandytów.... takie rzeczy wynosi się z domu.........
Dodano: 26.10.2016 21:38    Przez: ~Obywatel
kochani nauczyciele,kodeksem ucznia zabraliście rodzicom większość praw wychowawczych,już za krzyknięcie dziecko ma prawo dzwonić po pomoc do instytucji wyższych.
Dodano: 26.10.2016 21:51    Przez: ~kodeks
bezstresowe lewackie wychowanie
Dodano: 26.10.2016 16:05    Przez: ~piter
widać pani dyrektor miała takie lewackie wychowanie
Dodano: 26.10.2016 21:53    Przez: ~żałosne
Podać nazwiska tych cwaniaków.
Dodano: 26.10.2016 16:05    Przez: ~Mm
Co Ci dadzą nazwiska? Osobiście znam jednego chłopaka i jest to na ogół spokojna osoba. Pójdziesz i zaczniesz zwalczać przemoc przemocą?
Dodano: 26.10.2016 16:10    Przez: ~Ch*j w to
nie ale zabronię swoim i znajomym dzieciom zbliżać się do tych potworów,w tej sytuacji lepiej zapobiegać niż ratować
Dodano: 26.10.2016 16:14    Przez: ~olo
Zrobić co najmniej to samo tym "spokojnym" osobom, co zrobiły chłopakowi!!!! Jedyna sprawiedliwa kara!
Dodano: 26.10.2016 16:20    Przez: ~Arek
Powinni zostać przykładnie ukarani !!!
Dodano: 26.10.2016 16:30    Przez: ~Mieszkaniec
no właśnie podajcie,weźmiemy ich na celownik,uprzedzimy nasze dzieci,strach ich samych puszczać,te gnojki przed wyrokiem mogą jeszcze kogoś zabić,im już nie zależy