Dzisiaj jest czwartek 2 kwietnia 2020, imieniny: Franciszka, Władysława, Urbana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17446) SPORT FORUM FIRMY (5473) PRACA (27) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
6 / 5oC
Jutropogoda
6 / 1oC
Pojutrzepogoda
7 / 2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Koło. Siedem mandatów karnych za zabronione zgroma ... (5)Konin. Policjanci dwukrotnie interweniowali przy s ... (6)

Gimnazjaliści odpowiedzą za pobicie 14-latka w szkolnej toalecie

Dodano: 26.10.2016 15:34
Źródło: LM.pl

Kuratorium Oświaty i policja badają sprawę pobicia ucznia w Gimnazjum nr 6 w Koninie. Nastolatek walczy o życie w szpitalu.

Do dramatycznych scen doszło w miniony poniedziałek. Trzej 15-latkowie podczas tak zwanej długiej przerwy pojawili się w szkolnej toalecie. Jeden z nich dotkliwie pobił o rok młodszego kolegę, a pozostali mieli się temu przyglądać. To miał być odwet za to co wydarzyło się podczas turnieju piłkarskiego, który odbył się w szkole kilka dni wcześniej.

- Jak grał z dziewczynami to robił wślizgi i grał z nimi jak z chłopakami. Nie oszczędzał ich i za to podobno dostał – opowiadają Hubert i Bartek z Gimnazjum nr 6. - Takie sytuacje trzeba wyjaśniać z nauczycielami, żeby nauczyli nas co robić. Mamy nadzieję, że więcej takie rzeczy w szkole się nie wydarzą, żeby nikomu więcej się już krzywda nie stała - dodają. 

Pobity 14-latek zgłosił się do pedagoga. Ten, wezwał rodziców. Dyrekcja szkoły następnego dnia rano dowiedziała się, że uczeń drugiej klasy jest w ciężkim stanie. Okazało się, że chłopak miał krwiaka i przeszedł trepanację czaszki. Później konieczna była kolejna operacja. Obecnie w śpiączce farmakologicznej przebywa na oddziale anestezjologii i intensywnej terapii. Lekarze oceniają jego stan jako krytyczny.

Dyrekcja Gimnazjum nr 6 podjęła działania wyjaśniające całą sytuację. W szkole pojawili się dziś również przedstawiciele kuratorium.

- Mamy specjalną komisję, która będzie badała szczegółowo to zajście i dopiero podejmiemy decyzje co do uczniów, którzy brali udział w bójce – mówi Ludmiła Woźniak, dyrektor Gimnazjum nr 6 w Koninie. - Wcześniej nie było problemu z tymi uczniami – dodaje.

Tym co wydarzyło się w szkole interesują się również władze miasta.

- Naganne jest to, że uczniowie między sobą wyjaśniają spór przez użycie siły wobec rówieśnika. Jak dowiedziałem się od Pani dyrektor, Rada Pedagogiczna nie zawiesiła tych uczniów, ale nie uczestniczą oni w zajęciach. Wspólnie z niewielką grupą (pozostała część klasy wyjechała na zawody sportowe – od red.) biorą udział w warsztatach dotyczących tej sytuacji, która miała miejsce – mówi wiceprezydent Sławomir Lorek.

Sprawę bada też konińska policja. Za swoje zachowanie gimnazjaliści odpowiedzą przed sądem dla nieletnich.  

  • Gimnazjaliści odpowiedzą za pobicie 14-latka w szkolnej toalecie

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Nawet karetki nie wezwali tylko pozbyć się kłopotu i dać rodzicom.
Dodano: 26.10.2016 16:01    Przez: ~julka
opublikować nazwiska tych kryminalistów
Dodano: 26.10.2016 16:03    Przez: ~julka
Dyrektorzy,nauczyciele i pedagodzy czas się obudzić,czas zacząć solidnie zajmować się swoimi obowiązkami i sprawdzać toalety szkolne ,czas wziąć odpowiedzialność za swoją pracę. To szkoła statutowo ma obowiązek zapewnić naszym pociechom pełne bezpieczeństwo !
Dodano: 26.10.2016 16:04    Przez: ~rodzice
W czasie przerwy w toalecie,gdzie nauczyciel dyżurny.
Dodano: 26.10.2016 16:00    Przez: ~olo
ta szkola to czysta patologia zawsze tam dochodzilo do bojek miedzy nastoletnimi pseudo gangsterami z winkla i trzeciego...
Dodano: 26.10.2016 16:01    Przez: ~huehue

KOMENTARZE

Nie wyobrażam sobie jakiego bólu doznał ten chłopiec, za co? Gdzie nauczyciele, którzy pełnią dyżury na przerwach? Szkoła okamerowana, więc z pewnością widać kto wchodzi do toalety i bierze w tym udział! Konsekwencje powinni ponieść wszyscy łącznie z tymi, którzy patrzyli i pozwolili na to! Jestem rodzicem i nie wiem co bym zrobiła gdyby ktoś pobił mi tak moje dziecko!!!
Dodano: 27.10.2016 07:51    Przez: ~aga
Nic byś nie zrobiła tak jak nic nie mogą zrobić rodzice tego chłopca pozostaje tylko czekać
Dodano: 27.10.2016 07:58    Przez: ~Ola2
Około 13 przed sądem na Zatorzu będzie można zobaczyć tych kryminalistów.Zróbmy pikietę ,wesprzyjmy rodziców chłopca.
Dodano: 27.10.2016 09:56    Przez: ~ed
ciekawe jak chlopak umze kto odpowie za to to sie stalo na terenie szkoly nasze dzieci niesa bezpieczne w gimnaziach powinnny byc zlikwidowane a kto tak ich broni sami nauczyciele to niech pilnuja
Dodano: 27.10.2016 08:00    Przez: ~max
Dzieci będą te same czy to w gimnazjum czy w podstawówce.
Dodano: 27.10.2016 08:15    Przez: ~F
powinna ta sprawa dojsc do warszawy powinni wiedziec za szasze dziec odpowiada szklola i co sie stalo wspulczuc tylo rodzica jak sie dowiedzieli chlopak lezy w ciezkim stanie ciekawe czy przerzyje a pani dyrektor z usmiechem jak by nic sie nie stalo pani dyrektor podaj sie do dymisi nie radi sobie
Dodano: 27.10.2016 08:10    Przez: ~karol
Wróć do szkoły i naucz się ortografii zanim zaczniesz pisać tak przejmujące komentarze w internecie... Szkoda słów.
Dodano: 27.10.2016 08:30    Przez: ~Karol
Idiotyczne pytania powtarzane w kółko, to i reakcja śmiechowa.
Dodano: 27.10.2016 08:31    Przez: ~iiii
W tej szkole od zawsze przeczepiali się tych, co nie trzeba. Przez dwa lata nauki w tym miejscu niemal codziennie siedziałam u pedagoga za "zbyt mocny" makijaż czy nieodpowiednie buty. Każdy nauczyciel wie, że co przerwę pali się fajki w toalecie, wiedzą też gdzie dokładnie dzieciaki palą poza szkołą. Tylko komu chce się to sprawdzać? Lepiej ściągnąć na dywanik kogoś, kto nie zwyzywa od najgorszych, bo wiadomo, że taki kozak jakże rozwiniętą polszczyzną nie zaskoczy. Zresztą niejeden potrafił przechadzać się z papierosem na całą długość korytarza, gdzie nauczyciel nagle podziwiał niebo, bo co by zrobił? Lepiej udawać, że się nie widzi i zgarnąć kogoś za przykrycie mundurka bluzą... O przepychankach juz nie wspomę. Jurek faktycznie krzyczeć potrafił, ale sam też mógłby w końcu wytrzeźwieć i wziąć się za porządek. Szkoda, że ktoś musiał prawie umrzeć żeby "uroki" tej szkoły wyszły na światło dzienne, a wymieniać tego możn ...
Dodano: 27.10.2016 08:29    Przez: ~dfhsbdfhdf
gówniarze powinni odpowiadać jak dorośli przed sądem, nastoletni bandyci! Surowo karać takie występki, karą więzienia, a nie poprawczakiem!
Dodano: 27.10.2016 08:34    Przez: ~agata
Zwolnić dyrekcje. Bo tylko grzeją stanowiska i nigdy problemu nie widzą.
Dodano: 27.10.2016 08:41    Przez: ~Ola
Do p oprawczaka na 25 wtedy się nauczą i nie ma coś takiego ze jeden bił a 2 patrzylo jeden za wszystkich wszyscy za jednego nie udzielili pomocy koledze jak kolega jeden go bił zamknął bym wszystkich 3 do poprawczaka o zastrzonym rygoze wtedy by przemysleli swoje błędy . chłopak walczy o życie a on miał tylko korva 14 lat całe zyxie przed nim a on może stracić to życie gdyby to dorosła osoba zrobiła już by miała zazut usiłowania zabójstwa
Dodano: 27.10.2016 09:25    Przez: ~Masakra co się dzieje
Mój syn chodził do tej szkoły i też w szkole były problemy co było zgłaszane i wychowawcy i dyrekcji, niestety nic sobie z tego nie robili bo ich zdaniem nie było problemu, więc wypisałam syna z tej szkoły i wyszło mu to na dobre. W tej szkole nie przejmują się problemami tylko dla nich najważniejsze jest przyjąć jak najwięcej uczniów i nic poza tym. Obowiązkiem nauczyciela na dyżurze jest również wejście do toalety, ale w wielu szkołach tak nie jest. za czasów nauki mojego syna w tej szkole drzwi od toalety były wystawione i nie wpuszczano wcześniej uczniów do szkoły tylko przed samą lekcją, tłumacząc sie bezpieczeństwem, nic sobie nie robili z tego że dzieci marzły. Szkoła jest na jednym poziomie więc na dyżurze tych nauczycieli powinno być więcej. Mam nadzieję że nauczyciele i dyrekcja i uczniowie biorący udział w pobiciu poniosą konsekwencje. Dla chłopca dużo zdrowia.
Dodano: 27.10.2016 10:07    Przez: ~kakadu
Kobrzycki co ty pier.....lisz. Jakoś za komuny nie działy się takie rzeczy jak obecnie. Ale co sie dziwić. Nauczyciele nie mają czasu na zainteresowanie się uczniami bo co rusz to przygotowywują sie do strajku. Biedacy tak mało zarabiają, że nie stać ich na porządne auto np. wypasione volvo.
Dodano: 27.10.2016 10:09    Przez: ~urodzona w komunie
O Boże. Właśnie się dowiedziałam, że jeden z tych zwyrodnialców to syn moich znajomych!!! Wspaniali ludzie, grzeczni, przesympatyczni i ich syn też( przynajmniej do tej pory). Fajny, grzeczny chłopak którego znam od urodzenia prawie zabił człowieka!!! Jaki wstyd!!! Tak czy siak myślę że zostaną sprawiedliwie ukarani a pobitemu chłopcu życzę powrotu do zdrowia. A rodzicom jednym i drugim współczuję. Masakra !!!
Dodano: 27.10.2016 10:15    Przez: ~Wściekła
11 z 14
<<1...4567891011121314>>