Dzisiaj jest czwartek 2 kwietnia 2020, imieniny: Franciszka, Władysława, Urbana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17467) SPORT FORUM FIRMY (5473) PRACA (27) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
7 / 5oC
Jutropogoda
6 / 1oC
Pojutrzepogoda
7 / 2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Koło. Siedem mandatów karnych za zabronione zgroma ... (3)Konin. Policjanci dwukrotnie interweniowali przy s ... (6)

Gimnazjaliści odpowiedzą za pobicie 14-latka w szkolnej toalecie

Dodano: 26.10.2016 15:34
Źródło: LM.pl

Kuratorium Oświaty i policja badają sprawę pobicia ucznia w Gimnazjum nr 6 w Koninie. Nastolatek walczy o życie w szpitalu.

Do dramatycznych scen doszło w miniony poniedziałek. Trzej 15-latkowie podczas tak zwanej długiej przerwy pojawili się w szkolnej toalecie. Jeden z nich dotkliwie pobił o rok młodszego kolegę, a pozostali mieli się temu przyglądać. To miał być odwet za to co wydarzyło się podczas turnieju piłkarskiego, który odbył się w szkole kilka dni wcześniej.

- Jak grał z dziewczynami to robił wślizgi i grał z nimi jak z chłopakami. Nie oszczędzał ich i za to podobno dostał – opowiadają Hubert i Bartek z Gimnazjum nr 6. - Takie sytuacje trzeba wyjaśniać z nauczycielami, żeby nauczyli nas co robić. Mamy nadzieję, że więcej takie rzeczy w szkole się nie wydarzą, żeby nikomu więcej się już krzywda nie stała - dodają. 

Pobity 14-latek zgłosił się do pedagoga. Ten, wezwał rodziców. Dyrekcja szkoły następnego dnia rano dowiedziała się, że uczeń drugiej klasy jest w ciężkim stanie. Okazało się, że chłopak miał krwiaka i przeszedł trepanację czaszki. Później konieczna była kolejna operacja. Obecnie w śpiączce farmakologicznej przebywa na oddziale anestezjologii i intensywnej terapii. Lekarze oceniają jego stan jako krytyczny.

Dyrekcja Gimnazjum nr 6 podjęła działania wyjaśniające całą sytuację. W szkole pojawili się dziś również przedstawiciele kuratorium.

- Mamy specjalną komisję, która będzie badała szczegółowo to zajście i dopiero podejmiemy decyzje co do uczniów, którzy brali udział w bójce – mówi Ludmiła Woźniak, dyrektor Gimnazjum nr 6 w Koninie. - Wcześniej nie było problemu z tymi uczniami – dodaje.

Tym co wydarzyło się w szkole interesują się również władze miasta.

- Naganne jest to, że uczniowie między sobą wyjaśniają spór przez użycie siły wobec rówieśnika. Jak dowiedziałem się od Pani dyrektor, Rada Pedagogiczna nie zawiesiła tych uczniów, ale nie uczestniczą oni w zajęciach. Wspólnie z niewielką grupą (pozostała część klasy wyjechała na zawody sportowe – od red.) biorą udział w warsztatach dotyczących tej sytuacji, która miała miejsce – mówi wiceprezydent Sławomir Lorek.

Sprawę bada też konińska policja. Za swoje zachowanie gimnazjaliści odpowiedzą przed sądem dla nieletnich.  

  • Gimnazjaliści odpowiedzą za pobicie 14-latka w szkolnej toalecie

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Nawet karetki nie wezwali tylko pozbyć się kłopotu i dać rodzicom.
Dodano: 26.10.2016 16:01    Przez: ~julka
opublikować nazwiska tych kryminalistów
Dodano: 26.10.2016 16:03    Przez: ~julka
Dyrektorzy,nauczyciele i pedagodzy czas się obudzić,czas zacząć solidnie zajmować się swoimi obowiązkami i sprawdzać toalety szkolne ,czas wziąć odpowiedzialność za swoją pracę. To szkoła statutowo ma obowiązek zapewnić naszym pociechom pełne bezpieczeństwo !
Dodano: 26.10.2016 16:04    Przez: ~rodzice
W czasie przerwy w toalecie,gdzie nauczyciel dyżurny.
Dodano: 26.10.2016 16:00    Przez: ~olo
ta szkola to czysta patologia zawsze tam dochodzilo do bojek miedzy nastoletnimi pseudo gangsterami z winkla i trzeciego...
Dodano: 26.10.2016 16:01    Przez: ~huehue

KOMENTARZE

wypisuję córkę z tej patologicznej szkoly,wielu juz odeszlo,wynika ze tam jest więcej takich bandziorów
Dodano: 26.10.2016 16:08    Przez: ~zosia
Gdzie byl nauczyciel ani opieki dziecko nie otrzymalo szkola odpowiada
Dodano: 26.10.2016 20:18    Przez: ~ani
ja też
Dodano: 26.10.2016 22:00    Przez: ~gosia
Straszne. Nie mogę sobie wyobrazić jak można tak zbić człowieka.... taki młody , gówniarz za przeproszeniem a zbił go jak nie powiem co. Kara i to surowa kara dla niego.
Dodano: 26.10.2016 16:10    Przez: ~Maraaaa
kto dyżurował w tym miejscu??????!!!!!!!!!! czy jest monitoring korytarza????i przed toaletą???czy został zabezpieczony??? monitoring ( nie był kasowany -poprawiany...????) w którym momencie pojawił się nauczyciel na dyżurze???? jak to możliwe że w toalecie mogło być wiele osób... z artykułu wynika że min.4 a może wiele więcej...???? wezwanie karetki przy pobiciu powinno być OBLIGATORYJNE -błąd dyrektor, NAJWAŻNIEJSZE I KLUCZOWE PYTANIE KTO I W JAKI (JAKOŚĆ) SPOSÓB DYŻUROWAŁ????? za niejako zemste czy odwet poprawczak to powinno być minimum!!!! BO LEKARZ MÓWI ZE JESZCZE GODZINA I BYŁABY Ś M I E R Ć. współczucie dla rodziców chłopca, i szybkiego powrotu do zdrowia życzę......!!!!!
Dodano: 26.10.2016 16:12    Przez: ~obcy postronny pytajny
Lekarz mowi?? No prosze jakie precyzyjne dane sa w pana posiadaniu czyzby byl pan osoba bezposrednio zwiazany z poszkodowanym?? Zaskakujace te komentarze a jesli jest pan taki madry to co pan robi tutaj powinien byc pan sędzia to od razu czulibysmy sie wszyscy bezpieczni :)
Dodano: 26.10.2016 17:26    Przez: ~ja
lekarz zabiera głos na innym koninskim portalu....jest ich kilka " wirtukon...koninnasmiasto...itditp itam ktos cytuje lekarza ,powtarzam ze jestem obcy -postronny.... ale myslący .... natomiast "ja" wygląda że ty jesteś bezpośrednio ...... związany.... pozdrawiam Cię "ja" i nie stresuj się już.....
Dodano: 26.10.2016 19:34    Przez: ~obcy postronny pytajny
Do " Ja " - lekarz z konińskiego szpitala wypowiadał się też w telewizji ... pan Ziajka (imienia nie zapamiętałem).
Dodano: 26.10.2016 21:50    Przez: ~darek
Odpowiedza ? Komu ? :-) maja jak dorosli dostac bana za kratami # a nie sad rodzinny i zakaz grania na konsoli! Do pudełka szczury !
Dodano: 26.10.2016 16:16    Przez: ~√
Najważniejsze, że sprawy nikt pod dywan nie zamiecie, mówi już o tym tyle mediów, że sprawa tak szybko nie ucichnie! I bardzo dobrze, mam nadzieje, ze Ci mężczyźni (dzieci tak się nie zachowuja) odpowiedzą za to przestępstwo!
Dodano: 26.10.2016 16:17    Przez: ~przeciwnik przemocy
ciekawe jak chlopak umze kto odpowie za to
Dodano: 26.10.2016 16:21    Przez: ~ania
umRZe
Dodano: 26.10.2016 18:52    Przez: ~ortografia
Dlaczego szkoła nie potrafiła zatroszczyć się o wezwanie pogotowia? Z pewnością przyczynili się do pogorszenia stanu chłopaka i opóźnienia reakcji lekarzy. Bezmyślność dorosłych ludzi którzy w tym czasie ponosili odpowiedzialność za dzieciaki w szkole!
Dodano: 26.10.2016 16:24    Przez: ~.
Nauczyciele placówki w takiej sytuacji odpowiadają za nie udzielenie pomocy, a w tym przypadku oddając dziecko rodzicom bez wezwania karetki odpowiedzą za narażenie zdrowia lub życia poszkodowanego nieletniego .
Dodano: 26.10.2016 22:07    Przez: ~Stanisław
BRAK KARETKI SKANDAL! ta dyrektorka jest słabiutka chyba nieodpowiednia na tym stanowisku! (takie mam wrażenie po wysłuchaniu jej- uśmiech- wypowiedz) !
Dodano: 26.10.2016 16:27    Przez: ~do tego oburzony
dla mnie też ta dyrektorka to jakaś porażka: wyraźnie z siebie zadowolona, jakieś głupawe uśmieszki .Albo jest kompletnie durna albo dotąd nie zdała sobie sprawy z powagi sytuacji.
Dodano: 26.10.2016 18:10    Przez: ~matka
Ta dyrektorka to prostaczka ona nawet przed kamerą nie umiała się zachować a tym bardziej wypowiedzieć. Po prostu pustak ale po studiach
Dodano: 26.10.2016 18:14    Przez: ~X
No i POdejrzewam,że miała POparcie PO POdobnie jak cała reszta ze Świdrową na czele(1-sze LO)
Dodano: 26.10.2016 19:01    Przez: ~FOREK
Widocznie pani dyrektor była zadowolona ,że ją filmują. Trafi do ,,Mam Talent" za brak emocji w obliczu tragedii.
Dodano: 26.10.2016 22:13    Przez: ~Jadwiga
Pochodzą z porządnych rodzin ? Bezstresowe wychowanie dzieci wychodzi.
Dodano: 26.10.2016 16:36    Przez: ~Paskiem po pupie
Czekamy na nazwiska i zdjęcia. Takich dobrze wychowanych dzieci jest mało w regionie.
Dodano: 26.10.2016 22:16    Przez: ~ ojciec
zwolnić pedagoga czemu nie wezwał karetki i policji
Dodano: 26.10.2016 16:56    Przez: ~oś
odp. dla ~... ,takim dobrze wychowanym i spokojnym chłopcom nie wolno uszu obrywać !!!
Dodano: 26.10.2016 22:22    Przez: ~sprawiedliwy