Dzisiaj jest czwartek 2 kwietnia 2020, imieniny: Franciszka, Władysława, Urbana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17455) SPORT FORUM FIRMY (5473) PRACA (27) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
7 / 5oC
Jutropogoda
6 / 1oC
Pojutrzepogoda
7 / 2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Koło. Siedem mandatów karnych za zabronione zgroma ... (3)Konin. Policjanci dwukrotnie interweniowali przy s ... (6)

Gimnazjaliści odpowiedzą za pobicie 14-latka w szkolnej toalecie

Dodano: 26.10.2016 15:34
Źródło: LM.pl

Kuratorium Oświaty i policja badają sprawę pobicia ucznia w Gimnazjum nr 6 w Koninie. Nastolatek walczy o życie w szpitalu.

Do dramatycznych scen doszło w miniony poniedziałek. Trzej 15-latkowie podczas tak zwanej długiej przerwy pojawili się w szkolnej toalecie. Jeden z nich dotkliwie pobił o rok młodszego kolegę, a pozostali mieli się temu przyglądać. To miał być odwet za to co wydarzyło się podczas turnieju piłkarskiego, który odbył się w szkole kilka dni wcześniej.

- Jak grał z dziewczynami to robił wślizgi i grał z nimi jak z chłopakami. Nie oszczędzał ich i za to podobno dostał – opowiadają Hubert i Bartek z Gimnazjum nr 6. - Takie sytuacje trzeba wyjaśniać z nauczycielami, żeby nauczyli nas co robić. Mamy nadzieję, że więcej takie rzeczy w szkole się nie wydarzą, żeby nikomu więcej się już krzywda nie stała - dodają. 

Pobity 14-latek zgłosił się do pedagoga. Ten, wezwał rodziców. Dyrekcja szkoły następnego dnia rano dowiedziała się, że uczeń drugiej klasy jest w ciężkim stanie. Okazało się, że chłopak miał krwiaka i przeszedł trepanację czaszki. Później konieczna była kolejna operacja. Obecnie w śpiączce farmakologicznej przebywa na oddziale anestezjologii i intensywnej terapii. Lekarze oceniają jego stan jako krytyczny.

Dyrekcja Gimnazjum nr 6 podjęła działania wyjaśniające całą sytuację. W szkole pojawili się dziś również przedstawiciele kuratorium.

- Mamy specjalną komisję, która będzie badała szczegółowo to zajście i dopiero podejmiemy decyzje co do uczniów, którzy brali udział w bójce – mówi Ludmiła Woźniak, dyrektor Gimnazjum nr 6 w Koninie. - Wcześniej nie było problemu z tymi uczniami – dodaje.

Tym co wydarzyło się w szkole interesują się również władze miasta.

- Naganne jest to, że uczniowie między sobą wyjaśniają spór przez użycie siły wobec rówieśnika. Jak dowiedziałem się od Pani dyrektor, Rada Pedagogiczna nie zawiesiła tych uczniów, ale nie uczestniczą oni w zajęciach. Wspólnie z niewielką grupą (pozostała część klasy wyjechała na zawody sportowe – od red.) biorą udział w warsztatach dotyczących tej sytuacji, która miała miejsce – mówi wiceprezydent Sławomir Lorek.

Sprawę bada też konińska policja. Za swoje zachowanie gimnazjaliści odpowiedzą przed sądem dla nieletnich.  

  • Gimnazjaliści odpowiedzą za pobicie 14-latka w szkolnej toalecie

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Nawet karetki nie wezwali tylko pozbyć się kłopotu i dać rodzicom.
Dodano: 26.10.2016 16:01    Przez: ~julka
opublikować nazwiska tych kryminalistów
Dodano: 26.10.2016 16:03    Przez: ~julka
Dyrektorzy,nauczyciele i pedagodzy czas się obudzić,czas zacząć solidnie zajmować się swoimi obowiązkami i sprawdzać toalety szkolne ,czas wziąć odpowiedzialność za swoją pracę. To szkoła statutowo ma obowiązek zapewnić naszym pociechom pełne bezpieczeństwo !
Dodano: 26.10.2016 16:04    Przez: ~rodzice
W czasie przerwy w toalecie,gdzie nauczyciel dyżurny.
Dodano: 26.10.2016 16:00    Przez: ~olo
ta szkola to czysta patologia zawsze tam dochodzilo do bojek miedzy nastoletnimi pseudo gangsterami z winkla i trzeciego...
Dodano: 26.10.2016 16:01    Przez: ~huehue

KOMENTARZE

Jeszcze więcej rodziców powinno uczęszczać do psychologów a dzieci mieć gdzieś bo liczy się tylko dobro rodzica
Dodano: 26.10.2016 18:51    Przez: ~Tomasz
Kozaki bo w trzech na jednego , a wyłapać każdego po kolej to od razu rury miękną
Dodano: 26.10.2016 19:01    Przez: ~STA
Zrobić z każdym z nich tak samo i wtedy zobaczymy
Dodano: 26.10.2016 19:03    Przez: ~aaa
Właśnie obejrzałem materiał o tym incydencie w wydarzeniach na Polsacie. Za niewezwanie karetki kilku pracowników szkoły powinna stracić pracę.
Dodano: 26.10.2016 19:07    Przez: ~Ergo
koninska patologia.
Dodano: 26.10.2016 19:15    Przez: ~leon
Szanowni policjanci a może zamiast filmować manifestację kobiet na Placu Wolności zajmiecie się prawdziwymi problemami ? Kiboli się boicie więc pokazujecie "dzielność" kobietom???? Smutne panowie mundurowcy !
Dodano: 26.10.2016 19:15    Przez: ~czarny protest
Wstyd. I jeszcze wypowiedz jednego rodzica chłopca który brał udział w katowaniu.... ze faulował podczas meczu. Od fauli jest sędzia na boisku !! Wstyd. !! Żenada !!!! Jak można usprawiedliwiać takie zachowanie !!!' Wstyd ! Nie jestem anonimowa, mój Syn tez chodzi na zajęcia do Młodego Górnika i wstyd mi za takie zachowania. To jest efekt ambicjonalnego. Wychowania swoich pociech. Myśli jeden z drugim ze ich dzieci to następcy Lewandowskiego i Messiego !!!! Wstyd !!!! Malwina Gorska, mama Remigiusza Górskiego .!'Wyrzucenie z drużyny to oczywistość a dalsze konsekwencje powinnny być zdecydowanie dotkliwsze. Tacy zwyrodnialcy powinni sie znaleźć w poprawczaku !!!! Nie. Nie chce by grali na boisku razem z moimi dziećmi ! Malwina Gorska, nie anonimowa Mama ! Wypowiadajmy sie jawnie, głośno potępiajmy ! Dzieci za takie zachowanie a ich rodziców za bezwstydne wypowiedzi i usprawiedliwianie wandalizmu swoich pociech !!'
Dodano: 26.10.2016 19:15    Przez: ~Malwina Gorska
Pomyślała Pani o swoim dziecku trochę od innej strony?. Może sobie Pani nie być anonimowa, jednak dziecko niestety może za takie wypowiedzi bardziej niż Pani odczuć reakcję otoczenia.
Dodano: 26.10.2016 22:43    Przez: ~rozwaga
Właśnie widziałem wypowiedź tych tzw pedagogów szkolnych w wiadomościach...brak słów, ci ludzie powinni zostać na zbita twarz wyrzuceni dyscyplinarnie i nigdy więcej nie mieć styczności z dziećmi...A tych 3 zwyrodnialców nie zamykać do poprawczaka, łapska uciąć i trzymać w gablocie jako przestroga dla reszty. Do czego to doszło żeby pójście do szkoły groziło śmiercią.
Dodano: 26.10.2016 19:16    Przez: ~Zszokowany
Dyrektorka, naprawdę mądra... nje wezwać karetki gdy jest potrzeba jest karalne... Gim 6 Patologia... zresztą nie tylko w tym gim
Dodano: 26.10.2016 19:19    Przez: ~kryspin
Ta Pani niby ZA DYCHĘ Nauczycielka to powinna z Panią Dyrektor na kopach wylecieć ze szkoły .... ze nie widziały ze dziecko jest połamane ...
Dodano: 26.10.2016 19:21    Przez: ~rodzic,
Najważniejsze ,ze się uśmiechała do kamery
Dodano: 26.10.2016 22:42    Przez: ~fotograf

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.