Dzisiaj jest poniedziałek 26 sierpnia 2019, imieniny: Marii, Natalii, Sandry WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18902) SPORT FORUM FIRMY (5346) PRACA (61) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
21 / 20oC
Jutropogoda
28 / 22oC
Pojutrzepogoda
29 / 22oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Przełamanie Majera, wygrana Górnika! Trzy czerwone ... (0)Medyk wciąż liderem, choć z AZS Wrocław nieźle się ... (0)

Społeczność Gimnazjum nr 6 murem za dyrektor Ludmiłą Woźniak

Dodano: 3.11.2016 15:00
Źródło: LM.pl

Nauczyciele, rodzice i młodzież Gimnazjum nr 6 w Koninie. Wszyscy stoją murem za dyrektor Ludmiłą Woźniak.

Informacja o zamiarze zwolnienia ze stanowiska dyrektor Gimnazjum nr 6 zszokowała społeczność tej szkoły. Nauczyciele są oburzeni, że decyzje podejmowane są jeszcze przed wnioskami z kontroli Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

- Jakim sposobem mogą być podejmowane decyzje, skoro procedury nie zostały dopełnione. To nas zdumiewa najbardziej

– mówi Elżbieta Nowak, nauczyciel języka polskiego.

Bronią dyrektorki

Grono pedagogiczne w obronie dyrektor Ludmiły Woźniak skierowało petycję do prezydenta Józefa Nowickiego.

„Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci faktem pobicia ucznia, niemniej nie możemy pozostać obojętni wobec reakcji różnych środowisk na to wydarzenie” - piszą nauczyciele.

Dalej w piśmie czytamy:

„Wobec ostatnich wydarzeń czujemy się, jakby dla wszystkich nieistotne stały się nasze osiągnięcia, sukcesy, które rozsławiają dobre imię nie tylko gimnazjum, klubów sportowych, ale także miasta. Uważamy, że nasz zespół nauczycieli, trenerów włożył ogromny trud w pracę wychowawczą i dydaktyczną. Osiągnęliśmy wiele, ale nieoceniony jest w tym wkład pani dyrektor Woźniak, wyjątkowego dyrektora i wyjątkowego człowieka. Mamy ogromne poczucie niesprawiedliwości i nie możemy się zgodzić z bezpodstawnymi decyzjami”

- podkreślają pracownicy szkoły. Nauczyciele dodają, że wspólnie z Ludmiłą Woźniak budowali Gimnazjum nr 6.

- To specyficzna szkoła, bo jedyna na tym terenie. Razem z Panią dyrektor uczyliśmy się jak tego typu gimnazjum powinno funkcjonować. Praca ogromna

– mówi polonistka Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

Szkoła nie wezwała pogotowia

Pedagodzy w piśmie zwrócili uwagę na podnoszony przez media ogólnopolskie problem niewezwania karetki pogotowia ratunkowego.

- Poszkodowanego ucznia na terenie szkoły widziało kilkanaście osób. W gabinecie było dwóch dzielnicowych, dwóch pedagogów, wychowawca klasy, rodzice. Uczeń poruszał się samodzielnie, nie było żadnych zachwiań równowagi, nie było utraty przytomności, nie skarżył się na nudności, zaburzenia widzenia, nie krwawił, nie było ran do zaopatrzenia. Był w dobrym kontakcie, był świadomy, normalnie rozmawiał

– mówi Jolanta Czajka, pedagog szkolny.

W tej sytuacji wezwanie karetki pogotowia nie było zasadne. Nie widzimy zaniedbania ze strony dyrektora. Wszyscy ubolewamy nad tym nieszczęśliwym zdarzeniem. Dla nas najważniejsze jest, że poszkodowany uczeń wraca do zdrowia i lekarze mówią, że nie będzie żadnych trwałych uszczerbków na zdrowiu

– dodaje.

Zalecenia pokontrolne

Po pobiciu 14-latka w szkole przeprowadzono kilka kontroli. Z jednej strony szkołę pod lupę wziął kurator oświaty, a z drugiej przedstawiciele Urzędu Miejskiego, którzy sprawdzali bezpieczeństwo w gimnazjum. W zaleceniach pokontrolnych znalazły się m.in. zainstalowanie kamer monitoringu na pochylniach, zmiana lokalizacji dystrybutora z napojami, zabezpieczenie szafy na środki czystości, która znajduje się w toalecie dziewcząt (nie jest dobrze przymocowana) i wywieszenie planu dyżurów przy jadalni.

Głos gimnazjalistów

W sprawie zamiaru zwolnienia ze stanowiska dyrektor Ludmiły Woźniak głos zabrała również młodzież. Z własnej inicjatywy uczniowie przygotowali oświadczenie skierowane do wiceprezydenta Sławomira Lorka, w którym podkreślają, że to oni są szkołą i biorą odpowiedzialność za to co robią.

„Pani dyrektor nie zawiniła, a za obecną sytuację odpowiedzialni jesteśmy My, nasi rodzice i ich sposoby wychowania. Drogi Panie wiceprezydencie, zamiast pozbawiać nas Pani dyrektor, która nie jest winna prosimy o wsparcie naszej szkoły monitoringiem, działającym od poniedziałku do piątku gabinetem lekarskim i opieką psychologa”

- napisali uczniowie.

Nauczyciele liczą na zmianę decyzji

Grono pedagogiczne ma nadzieję, że reakcja całej społeczności Gimnazjum nr 6 wpłynie na prezydenta Józefa Nowickiego i ocali stanowisko Ludmiły Woźniak.

„Panie Prezydencie, liczymy, że stanie Pan po stronie prawdy i po stronie pedagogów, którzy w mediach ukazani zostali w sposób karygodny i krzywdzący” - piszą nauczyciele. - „Mamy przekonanie, że Pan jako osoba posiadająca wiedzę o zajściu z 24 października, pochodzącą nie tylko ze środków masowego przekazu, odstąpi od zamiaru wyciągnięcia konsekwencji wobec Pani dyrektor Ludmiły Woźniak, która działa w sposób zgodny z procedurami obowiązującymi w każdej placówce oświatowej”

- dodają.

Decyzje w sprawie Ludmiły Woźniak powinny zapaść do końca tygodnia. 

  • Społeczność Gimnazjum nr 6 murem za dyrektor Ludmiłą Woźniak
  • Społeczność Gimnazjum nr 6 murem za dyrektor Ludmiłą Woźniak
  • Społeczność Gimnazjum nr 6 murem za dyrektor Ludmiłą Woźniak
  • Społeczność Gimnazjum nr 6 murem za dyrektor Ludmiłą Woźniak
  • Społeczność Gimnazjum nr 6 murem za dyrektor Ludmiłą Woźniak
Czy dyrektor Gimnazjum nr 6 powinna być odwołana?

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:gimnazjum nr 6,   Ludmiła Woźniak,   Sławomir Lorek

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Oglądałem wczoraj w TVN program UWAGA. Z reportażu wynika, że nauczyciele gimnazjum nie rozmawiali z młodzieżą na temat tego co się wydarzyło. Czemu nauczyciele boją się o tym rozmawiać? Zamiast pismami do Pana prezydenta lepiej niech zaczną pracować z młodzieżą. A może nauczyciele boją się zmiany dyrektora bo nie wiedzą co ich czeka z nowym dyrektorem? Boją się o własne stołki.
Dodano: 3.11.2016 15:27    Przez: ~sb
oczywiście podpisy uczniowie składają dobrowolnie ?
Dodano: 3.11.2016 15:30    Przez: ~jedzie mi tu czołg?
Już samo to,że nie wezwała karetki pogotowia kwalifikuje ją do zwolnienia. Co chciała ukryć?
Dodano: 3.11.2016 15:29    Przez: ~gosiak
zachęcam do ponownego przeczytania ze zrozumieniem ... no chyba, że jesteś rodzicem dziecka, które w tej sytuacji nic nie zrobiło, tylko trzymało tego nieszczęsnego chłopaka... ŻENADA. Dzieci nie rodzą się złe - to rodzice je tak "wychowują"
Dodano: 3.11.2016 16:20    Przez: ~czytamy ze zrozumieniem
Związek SOLIDARNOŚĆ to nie Broniarz a jednak broni dyrektorkę.Tylko nie rozumie postępowań pani radnej Zofii Itman bo wygląda że wyskoczyła jak Filip z Konopi i to bez rozpoznania sprawy a w dodatku bez konsultacji ze swoim związkiem?Czyż by już tak bardzo jej władza uderzyła do główki?Na to wygląda .
Dodano: 3.11.2016 17:27    Przez: ~były uczeń

KOMENTARZE

No i super ! Ja wyszedłem z tej szkoły 4 lata temu i szczerze powiem, ze Pani dyrektor jest wspaniała, szczera i pomocna kobieta !!
Dodano: 03.11.2016 15:21    Przez: ~Uczenabs
Kłamiesz ! Ona dobrym człowiekiem nie jest.
Dodano: 03.11.2016 16:00    Przez: ~Az
avatar Taki sobie ta pani wybrała zawód.Dyrektor odpowiada za wszystko za co zrobili i czego nie zrobili uczniowie czy nauczyciele, jak jest dobrze to jest dobrze, natoniast jak się zdarzają takie rzeczy trzeba mieć honor i odejść.To jest wyskopłatne stanowisko i takie rzeczy są już wsześniej wliczane w koszty. Nikt nikogo siłą nie zmusza do bycia dyrektorem. Natomiast jeżeli ktoś jest przyspawany do stołka i mimio wszystko tkwi z przyczyn czysto koniunkturalnych i cynicznych to na takie stanowisko się po prostu nie nadaje.I w przyszłości musi prędzej czy później zakończyć się jeszcze większą tragedią.Nie wiem na co ta pani jeszcze czeka, na pajaca Broniarza?Na Kijowskiego?Na sabat sióstr abortanek od Lucyfera?.Trwoni tylko swój dorobek zawodowy i w miarę dobrą opinię rodziców.Droga Pani czasz zachować się po męsku i odejść z honorem.
Dodano: 03.11.2016 17:06    Przez: Tomasz Kobrzycki
Związek SOLIDARNOŚĆ to nie Broniarz a jednak broni dyrektorkę.Tylko nie rozumie postępowań pani radnej Zofii Itman bo wygląda że wyskoczyła jak Filip z Konopi i to bez rozpoznania sprawy a w dodatku bez konsultacji ze swoim związkiem?Czyż by już tak bardzo jej władza uderzyła do główki?Na to wygląda .
Dodano: 03.11.2016 17:27    Przez: ~były uczeń
avatar Solidarność już dawno się zahubiła,ich wierchuszka działaczy nie potrafi odróżnić dobra od zła, była zbrodnia jest wina to i kara musi być.Ktoś kto decyduje się na dyrektorowanie musi się z tym liczyć, to nie jest praca przymusowa.
Dodano: 03.11.2016 18:35    Przez: Tomasz Kobrzycki
Zwolnić ja. Wylać na bruk i jeszcze karę taka dowalic zebw pięty jej pójdzie
Dodano: 03.11.2016 19:55    Przez: ~Sprawiedliwy
No i maja racje. Dyrektor nie podzieli sie na tysiac czesci by za kazdym dzieciakiem chodzic krok w krok. To rodzice sa odpowiedzialni za wychowanie swoich dzieci i to oni powinny byc rozliczeni z tej sytuacji jaka miala miejsce
Dodano: 03.11.2016 19:56    Przez: ~nikiforr
Do nikiforr: w każdym przedsiębiorstwie za wszelkie nieprawidłowości na jego terenie odpowiada prezes/właściciel. Szkoła to miejsce, gdzie za bezpieczeństwo uczniów odpowiada dyrektor. Moje dziecko zachorowało i wezwano najpierw mnie telefonicznie i bez pytania mnie o zdanie także karetkę. Dojechałam w 15 minut, a za mną karetka i nikt mnie nie pytał, czy chcę dziecko zabrać do lekarza sama. Córkę zabrało pogotowie, a ja pojechałam za nimi. I to co wydawało się błahostką z pozoru dla lekarzy na oddziale okazało się poważną chorobą, którą nadal leczymy. Oświadczenie uczniów pisane było pod dyktando dorosłych, jak podejrzewam nauczycieli. Problemem tutaj jest nie tyle wychowanie co kwestia odpowiedzialności dyrektorki za niezachowanie procedur. Koniec kropka. Nasza dyrektor nie bagatelizuje żadnych oznak choroby i na szczęście, a ta dyrektorka zbagatelizowała. Tyle w temacie. Do zwolnienia.
Dodano: 03.11.2016 23:32    Przez: ~Ja
Do ja; bzdury piszesz odwal cos w robocie to zobaczysz jak szef za to odpowie
Dodano: 04.11.2016 19:09    Przez: ~heh
Oglądałem wczoraj w TVN program UWAGA. Z reportażu wynika, że nauczyciele gimnazjum nie rozmawiali z młodzieżą na temat tego co się wydarzyło. Czemu nauczyciele boją się o tym rozmawiać? Zamiast pismami do Pana prezydenta lepiej niech zaczną pracować z młodzieżą. A może nauczyciele boją się zmiany dyrektora bo nie wiedzą co ich czeka z nowym dyrektorem? Boją się o własne stołki.
Dodano: 03.11.2016 15:27    Przez: ~sb
Jestem uczennicą tej szkoły i muszę Cię rozczarować. Nie wiem jaki uczeń udzielał wywiadu , prawie na co druguej lekcji rozmawiamy o tej sytuacji , jak mogło do tego dojść i jak takim wydarzeniom więc nie wierz we wszystko co mówią
Dodano: 03.11.2016 16:21    Przez: ~Wolontariuszka
Cały czas o tym rozmawiamy. Już mam tego szczerze dosyć...
Dodano: 03.11.2016 16:58    Przez: ~....
Z reportażu też wynika,że została pokazana toaleta, w której miało to miejsce. Szkoda tylko,że ekipa nie weszła do szkoły. Absurd goni absurd
Dodano: 03.11.2016 17:19    Przez: ~Myślący
Celebryta z UWAGI chodzi już do GIM. 5 Niestety tak aroganckiego człowieka to jeszcze nie spotkałem. Słyszałem jak odzywa się do dziewczyn, których na dobrą sprawę nie zna bo dopiero od listopada tam chodzi. Jak ostatni cham. Sam jestem facetem , ale w taki sposób był sie nie odzywał do koleżanek. Nie kryję wielkiego oburzenia.
Dodano: 03.11.2016 18:00    Przez: ~olek
Też oglądałam i dziwi mnie taki subiektywizm reportera. Czy rodzice tego chłopaka się wypowiedzieli? nie chcieli z tym panem mieć nic wspólnego, to o czymś świadczy. Gdzie te tabuny kolegów, którzy uważają,że w szkole dzieje się źle. Czy ktoś wsłuchał się w wypowiedź rzecznika ( chyba) sądu i policjanta? Po co, prawda? Przecieź łatwiej zwolnić dyrektorkę i luzik.Nikt nie zastanowił się nad konsekwencjami jakie Ci bandyci powinni ponieść.
Dodano: 03.11.2016 19:37    Przez: ~Obserwator
Wolontariuszko: jeszcze nie widziałem dziecka powyżej 12 lat który podpisał by się pod taką głupotą: "Pani dyrektor nie zawiniła, a za obecną sytuację odpowiedzialni jesteśmy My, nasi rodzice i ich sposoby wychowania." Widać karda szkoły tam to jakaś ośmiornica. Niech rodzice teraz z tej szkoły wezmą się za Wasze wychowanie jak im taką laurkę wystawiliście!!! Ilu rodziców z tej szkoły popiera ten wpis??Pani Dyrektor z powodu samej etyki by się oddała do dyspozycji przełożonego a nie walczyła o stołek. Wiem, że takie pobicie może mieć miejsce w 99% szkół i dyrekcja temu nie zaradzi, ale działania po tym pobiciu to dopiero katastrofa moralna dyrekcji i laurek jak ta cytowana powyżej. Dzieci mieszać w zabawę o swój 1 stołek!
Dodano: 04.11.2016 20:17    Przez: ~lo
Już samo to,że nie wezwała karetki pogotowia kwalifikuje ją do zwolnienia. Co chciała ukryć?
Dodano: 03.11.2016 15:29    Przez: ~gosiak
Gówno chciała ukryć. Dzieciakowi, który pewnie nie za darmo dostał w pysk nic nie było. Dopiero później poczuł się źle. Używaj mózgu, a nie tylko TVN i inne RMF-y.
Dodano: 03.11.2016 15:58    Przez: ~a
zachęcam do ponownego przeczytania ze zrozumieniem ... no chyba, że jesteś rodzicem dziecka, które w tej sytuacji nic nie zrobiło, tylko trzymało tego nieszczęsnego chłopaka... ŻENADA. Dzieci nie rodzą się złe - to rodzice je tak "wychowują"
Dodano: 03.11.2016 16:20    Przez: ~czytamy ze zrozumieniem
nic nie chciała ukryć. Sprawa została od razu zgłoszona min. ( dla niektóry to znaczy między innym) do Pana Lorka - nie reagował dopóki nie nagłośniły tego media. CO CHCIAŁ UKRYĆ? ludzie z takim poziomem, za chwilę będziecie wierzyć jak w TVP powiedzą, że w grudniu nad morzem 30C ... ŚWIAT SCHODZI NA PSY
Dodano: 03.11.2016 16:26    Przez: ~..
Jeżeli uczeń czuje się dobrze i zachowuje normalnie, nie narzeka np. na ból itd. to według przepisów nie ma podstaw do wzywania pogotowia w takiej sytuacji.
Dodano: 03.11.2016 16:41    Przez: ~makaron
Rodzice byli na miejscu w przeciągu 10 minut od zajścia, i wraz z pedagogiem i policją uznali że nie należy wzywać karetki ponieważ i tak wiozą syna na SOR na obdukcję.
Dodano: 03.11.2016 19:15    Przez: ~rg
Nie widzisz co pisze "Uczeń normalnie funkcjonował i rozmawiał" skoro było wszystko dobrze to po co mieli wzywać karetkę
Dodano: 04.11.2016 12:18    Przez: ~Hhh
zwolnić wszystkich jak się boją na ich miejsce znajdzie się kadra chętna do pracy z trudną młodzieżą również
Dodano: 03.11.2016 15:30    Przez: ~nadzieja
oczywiście podpisy uczniowie składają dobrowolnie ?
Dodano: 03.11.2016 15:30    Przez: ~jedzie mi tu czołg?
tak - bojówki Antoniego już jadą i poprzestawiają pałkami i groźbami ich tok myślenia na właściwe tory.
Dodano: 03.11.2016 15:37    Przez: ~jedzie czołg
Ta dobrowolnie....
Dodano: 03.11.2016 15:44    Przez: ~Xxx
Jestem uczennicą tej szkoły i gdy usłyszałam że mają zamiar wyrzucić panią dyrektor sama wyszłam z pomysłem petycji. Pani Ludmiła jest dobrym nauczycielem i dyrektorem. To co się stało, mogło zdarzyć się wszędzie
Dodano: 03.11.2016 17:01    Przez: ~...
Jestem ciekaw jakie oceny mają ci uczniowie którzy składali podpisy ''dobrowolnie''
Dodano: 03.11.2016 18:05    Przez: ~1912
Jako uczennica ubolewam najbardziej nie nad losem pani dyrektor tylko nad głupotą wszystkich tych którzy tak ślepo wierzą w to co jest napisane i pokazane w telewizji. Nie ma to jak fala hejtu. Brawo
Dodano: 03.11.2016 21:18    Przez: ~zażenowana
Hahaha uczennica, która pisze o dyrektorce Pani Ludmiła? Nieudane podszywanie się pod ucznia :P Ja znam wersję uczniów Waszej szkoły i młodzieży z Konina, która twierdzi, że w reportażu Uwaga chłopak prawdę mówił. Odwołanie to efekt nie wychowania (jego braku) jak piszecie w petycji, ale nie dopełnienia obowiązku zapewnienia bezpieczeństwa uczniowi i przede wszystkim nie wezwania karetki. Tak trudno Wam to pojąć?
Dodano: 03.11.2016 23:41    Przez: ~Zizi
Takie są skutki oszczędzania na szkołach! Żeby w takiej dużej szkole nie było monitoringu??? Żeby nie było nawet gabinetu pielęgniarki??? Żeby nie było psychologa??? Przecież to jest szkoła sportowa, niedopuszczalna sytuacja! Czy rodziców zakłady pracy też pozwalniają, bo od razu nie wezwali karetki??? Tej szkole należy się wsparcie, a nie medialna nagonka, zwłaszcza, że długo by szukać szkoły o podobnych osiągnięciach sportowych! Szkoda, że media wcześniej nie informowały o jej sukcesach, a teraz żerują na jej porażce!
Dodano: 03.11.2016 15:40    Przez: ~matka
Pani pielegniarka i tak na wszystkie dolegliwości każe zjeść bułkę. Pani pedagog problemy uczniów rozwiązuje wydaleniem że szkoły, a zamiast monitoringu lepiej powystawiac drzwi w toaletach!
Dodano: 04.11.2016 10:59    Przez: ~Absolwentka
droga absolwentko teraz pani pielęgniarka każde na dolegliwości zjeść banana z bułką! Do tego ciepła herbata ale bez cukru! Kiedyś za to mogła na ból brzucha przepisać bandaż lub plaster. Była z tym plastrem i H2O2 bardzo pomocna średnio 10 minut dziennie!
Dodano: 04.11.2016 20:21    Przez: ~ech
Przeczytajcie uważnie,co i o czym to Grono Pedagogiczne bredzi.Uczniom się nie dziwię,bo wtedy dalej będzie róbta co chceta i hulaj dusza.
Dodano: 03.11.2016 15:44    Przez: ~pfff
JAK WSZYSCY TERAZ SIE BRONIA NAWET KOSZTEM UCZNI NO PROSZE ALE POGOTOWIA NIKT NIE WEZWAL TO CIEKAWE TERAZ SIE BOJA PRZYJDZIE NOWY DYREKTOR TO BEDZIE PORZADEK I NIE BENDZIE ZAMIATANE POD DYWAN NO PROSZE PANI DYREKTOR MUSI ODEJSC I RESZTA SAMA POWINNA ODEJSC WSTYD TAKIEGO DYREKTORA CALA POLSKA TO WIDZIALA PANIE PREZYDENCIE TAK NIEMOZE BYC NIEMORZNA SIE ZASTAWIAC UCZNIAMI
Dodano: 03.11.2016 15:55    Przez: ~piotr
co to uczni , bendzie i niemorzna ?
Dodano: 03.11.2016 16:23    Przez: ~do analfabety
Ale pogotowia rodzice też nie wezwali zawiezli dziecko między 18 a 19 do szpitala wiec dlaczego pretensje do dyrekcji
Dodano: 03.11.2016 16:36    Przez: ~Aha
Piotrze, twoja hipokryzja sięga zenitu... Chyba właśnie powrót do szkoły dla Ciebie wskazany...
Dodano: 03.11.2016 16:45    Przez: ~lelek
Piotr - zamiast pisać wielkimi literami, proponuję słownik ortograficzny - wstyd używać takiej polszczyzny.
Dodano: 03.11.2016 16:46    Przez: ~Basia
Uczę się w tym gimnazjum i uważam że pani dyrektor w niczym nie zawiniła. Mogło się to zdarzyć wszędzie. Odpowiadają za to tylko niemyślący sprawcy zdarzenia. Polecam używać słownika ortograficznego, ponieważ pańskie błędy rażą w oczy...
Dodano: 03.11.2016 17:05    Przez: ~...
piotr ... zapisz się do szkoły podstawowej... tam nauczą Cię języka polskiego :)
Dodano: 03.11.2016 19:24    Przez: ~Obserwator :)
Wiecie co tak naprawde to my się juz nigdy prawdy nie dowiemy jaka była bo tak naprawdę wiedzą Ci co byli w toalecie. Co do pani dyrektor uważam ze do zwolnienia. Za zajście powinni byc ukarani wszyscy łącznie z dziewczyną która kazała to zrobic jeśli tak było.
Dodano: 03.11.2016 16:32    Przez: ~I....
No to tak nie było. No i kogo teraz ukarzesz? A jeśli piszesz, że prawdy się nie dowiemy to może zwolnimy wyliczanką? Raz, dwa trzy i wychodzisz ty.
Dodano: 03.11.2016 21:30    Przez: ~Zabawna
Już kolejny raz słyszę z ust nauczycieli gimnazjum, że przez te wszystkie lata uczyli się jak te placówki mają funkcjonować, że poznawali młodzież, ich problemy. Nie było na studiach tych nauczycieli psychologii rozwojowej ???
Dodano: 03.11.2016 16:34    Przez: ~Paweł
Albo same stare panny